وزارت اطلاعات ایران: جاسوس ایرانی تبار آمریکا را دستگیر کردیم

وزارت اطلاعات ایران که مهمترین نهادهای اطلاعاتی و امنیتی زیر نظر دولت این کشور است، از دستگیری یک "جاسوس ایرانی تبار سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا" خبر داده است.

بیانیه وزارت اطلاعات ایران می گوید که شخص متهم به جاسوسی در خاک ایران دستگیر شده اما ماموران اطلاعاتی ایران او را از زمانی که برای انجام ماموریتش وارد افغانستان شده، زیر نظر داشته اند.


خبر دستگیری فرد متهم به جاسوسی برای آمریکا در ایران، در حالی اعلام می شود که مناسبات دو کشور طی هفته های اخیر و به دنبال دستگیرش شمار دیگری از متهمان به جاسوسی و سرنگونی هواپیمای تجسسی آمریکا در ایران، همراه با تنش لفظی بوده است.

وزارت اطلاعات ایران می گوید که شخص دستگیر شده از "تحلیلگران" سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا است و سابقه فعالیت در واحدهای اطلاعاتی ارتش آمریکا و حضور در پایگاه‌های نظامی آمریکا در افغانستان و عراق را دارد.

ایران می گوید که این فرد قرار بوده "اطلاعات فریب" به وزارت اطلاعات ایران بدهد و زمینه جاسوسی را فراهم کند.

بر اساس بیانیه وزارت اطلاعات ایران فرد متهم به جاسوسی به محض ورود به پایگاه بگرام افغانستان مورد شناسایی ایران قرار گرفته و پس از ورود به خاک ایران مدتی تحت تعقیب بوده و همزمان با آغاز "ماموریت جاسوسی" بازداشت شده است.

پایگاه بگرام در شما شهر کابل پایتخت افغانستان، مقر اصلی نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا است که ایران می گوید فرد دستگیر شده متهم به جاسوسی را از این مکان زیر نظر داشته است.

دستگیری متهم به جاسوسی، سرنگونی هواپیمای تجسسی

وزارت اطلاعات ایران، زمان و محل دقیق بازداشت این متهم به جاسوسی را مشخص نکرده است.

سه روز پیش از این، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از صدور کیفرخواست و قرار مجرمیت برای ۱۵ نفر دیگر به اتهام "جاسوسی" برای آمریکا و اسرائیل خبر داده بود.

مقام های آمریکایی هم به طور تلویحی دستگیری شماری جاسوس این کشور در ایران را تایید کرده اند.

اعلام تازه ترین دستگیری متهم به جاسوسی برای آمریکا در خاک ایران، پس از یک سرنگونی هواپیمای تجسسی بدون خلبان آمریکا در ایران صورت می گیرد که از افغانستان وارد حریم هوایی ایران شده بود.

منابع نظامی ایران می گویند که این هواپیمای بدون سرنشین را "با خسارت اندکی" در اختیار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، این نوع هواپیمای بدون خلبان در عملیات شکار اسامه بن‌لادن، رهبر سابق القاعده، مورد استفاده قرار گرفت.

ایالات متحده آمریکا تایید کرده است که این هواپیما در اختیار ایران است و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از ایران خواسته است که این هواپیمای را به آمریکا پس بدهد.

مقام های سیاسی و نظامی ایران درخواست آقای اوباما را رد کرده اند.

+139
رأی دهید
-53

shahram407 - تهران - ایران
!!!! الانه که ایران+رژیم اشغالگر+امریکا= بیسوات!!!! یکهو مثل جن بو داده سر و. کله اش از لای جرز دیوار پیدا بشه وبه همراه شاگرد ناخلفش رژیم اشغالگر اورشلیم رژیم اشغالگر یکسری لاطلائلات سر هم کنن و با اظهار فضلشون مردمو به خنده بندازن!!!ه هه هه هه ههه!!!بابا یک جاسوس رو گرفتن اخه شما چرا دارین میسوزین؟؟؟ احتمالا این دو موجود این سایتو با یک سایت شوخی و خنده اشتباه گرفتن!!!!!!!!!!! بابا یکخورده جدی باشین!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 13:39
morid - بوشهر - ایران
نه بابا دروغه!!! این شخص سازنده ماکتی است که ایران چند روز قبل بر زمین نشاند.رژیم به آخر خط رسیده.اگر وزیر دفاع ورئیس سیا هم دستگیر کنه من باور نمیکنم.باور نمیکنم... باور نمیکنم با صدای احسان خواجه امیری..بقیه ترانه را خودتان بخوانید وبه چشمان از حدقه درامده میکرو نوکرهای یانکی بخندید.سرافراز باشی ایران مستقل - وطن ما.
شنبه 26 آذر 1390 - 14:08
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
جاسوس ایرانی‌ تبار آمریکایی می‌خواسته از مرز ایران و افغانستان وارد ایران بشه؟!!! این هم از اون داستان‌های مسخره وزارت اطلاعات ولی‌ وقیحی بود. اینها فکر می‌کنن همه مثل ساندیس خورهای احمق هستند که این داستانهای بچگانه رو باور کنن!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 14:10
love-iran - چابهار - ایران
حالا اگه امریکا یک جاسوس ایرانی گرفته وای که چه میشد بیانیه تحریم سازمان ملل شکایت سخنرانی اووووووووو
شنبه 26 آذر 1390 - 15:08
khosh bavar - يزد - ايران
چقدر شماها مظلوم تشریف دارید، چشم نخورید ! ولی‌ فقط یک سوال از شماها همیشه مظلوم دارم و آن اینکه شماها خودتان فاقد جاسوس ایرانی چون برادر ساندیسی و فاطی و کتی کماندو در دنیا نیستید !؟
شنبه 26 آذر 1390 - 15:03
بیداری اسلامی - تهران - ایران
هر روز خبر جدیدی از اقتدار ایران اسلامی میشنویم. هیچ چیز از این که دماغ مستکبران را به خاک بمالیم خوشایند تر نیست.
شنبه 26 آذر 1390 - 16:12
baas - روتردام - هلند
تا بحال ساندیس خوری به‌‌ اسم شهرام نشنیده بودیم .
شنبه 26 آذر 1390 - 17:48
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا
آفرین به اطلاعات ایران. امریکأیها و... باید بیان پیش اطلاعات‌های ایران دوره ببینن. این کثافتا فکر کردن می‌تونن با ایران بازی کنن و همون بلایی رو که سر دیگر کشورا آوردن سر ایران بیارن. نه بابا شماها کوچکتر از این حرفا هستین فعلا پوزتنو زادیم. ایران یعنی‌ قدرت و شهامت امریکایی یعنی‌ سگ ایرانی‌. ‌ها ها هاااا
شنبه 26 آذر 1390 - 19:56
ordak - بن - المان
با عرض ادب به رفقای من نمیدانم چرا بعضیها اینجور اخبارو از bbcیا رادیو اسراییل باید بشنون تا باور کنن،ادم باید به ههموطناش که تا به این حد رسیدن افتخار کنه،برخلاف بعضیها حتی دشمنان هم به عرضه این به قول بعضی حضرات ساندیسخورا اعتراف کردند این مایه افتخار هر ایرانیه حتی اگرمخالف رژیم باشه .نمدانم چرا بعضیها فکر میکنن که اینوریها نابغه محضند ،من در جواب این قبیل حضرات فقط میگم به زمین خوش امدید.چرا که به نظر من این حضرات از کره دیگه اومدن و شرایط روی زمین براشون عجیب و غریبه.چرا باید خود و هموطنمون و کمتر از دیگران حساب کنیم.رفقا خلق ایران در کمتر از ١٠٠سال دو تا انقلاب کرد،چیزی که خیلیها برای مثال فرانسه زیر یه انقلاب هم زایدند،این ثابت مکنه که ملت ما احمق نیست،ولی متاسفانه خیلیها اینو میخان انکار کنن و چشمبراه امریکا هستند که ما را با موشک کروز و هواپیمای b2 مثل عراق و افغانستان متمدن کنه.....جایه تاسفه
شنبه 26 آذر 1390 - 23:18
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
(اردک_بًن_آلمان)مرسی،واقعاً مرسی،عالی‌ بود.کامنتی که در اندیشه بنده خروشان. ولی‌ اما به تایپ کردن همیشه گریزان...درود بر شما.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 00:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.