پوریای 4 ساله با وجود اصابت 14 ضربه چاقوی پدر جنایتکار ؛ زنده ماند

ایران : پسر چهار ساله که پس از مجروح شدن مادر و قتل پدربزرگش با 14 ضربه کارد پدر معتادش بشدت مجروح شده و تا یک قدمی مرگ رفته بود با تلاش پزشکان به شکل معجزه‌آسایی نجات یافت.


پوریا کوچولو که در بخش مراقبت‌های ویژه مرکز طبی کودکان بستری است همانند فرشته‌ای پاک و مهربان روی تخت بیمارستان به خواب رفته اما شکستگی پیشانی و آثار زخم‌های چاقو روی بدنش دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد. حالا پسرک سه روز پس از ماجرای هولناک با تزریق داروهای قوی، آرام و بی‌صدا به خواب رفته. پرستار جوان بخش که با چهره‌ای مهربان بر بالین پسرک ایستاده در حالی که سرگرم رسیدگی به او بود، گفت: «وقتی او را به اینجا آوردند خون زیادی از بدنش رفته بود. حتی احتمال می‌دادیم طحالش پاره شده باشد اما خدا را شکر ضربه‌ها خیلی عمیق نبوده و آسیب جدی به اعضای داخلی وارد نشده. با این حال خوشبختانه خطر بزرگی از بیخ گوش پسرک گذشته و او زنده مانده است.
 البته او باز هم تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. خانم پرستار با چشمانی اشکبار ادامه داد: پوریا بچه دوست‌داشتنی و شیرین زبانی است. وقتی برای نخستین بار چشم باز کرد با صدایی آرام و نالان از من پرسید: «خاله مامانم کجاست؟ من مامان را می‌خواهم!» و...
 نمی‌دانستم چه جوابی به او بدهم البته آن زمان فکر می‌کردم مادرش هم به دست پدر پوریا کشته شده است اما بعد فهمیدیم خوشبختانه او زنده است. حالا با خیال راحت می‌توانیم به پوریا بگوییم حال مادرش خوب است و تا چند روز دیگر می‌تواند او را ببیند. اینجا همه دلشان برای این پسربچه می‌سوزد و نگران حالش هستند.
 امیدوارم هر چه زودتر خوب شود و مادرش به ملاقاتش بیاید». همچنان سرگرم گفت‌وگو با پرستار بودم که پوریا به آرامی چشمانش را باز کرد.
 می‌خواست دست و پایش را تکان دهد اما درد زخم‌هایش امانش را برید و از ته دل ناله کرد. همان موقع دو پرستار دیگر به طرفش آمده و با ناز و نوازش او را آرام کردند.
 پسر کوچولو که انگار از یاد مادرش غافل نمانده بود چند بار دیگر با صدای ضعیفی گفت: «مامان، مامانم را می‌خواهم.» این بار هم خانم پرستار مهربان به او قول داد هر چه زودتر مامانش برای ملاقات پسر کوچولویش به بیمارستان می‌آید و او را با خود به خانه می‌برد. بالاخره پوریا کوچولو آرام شد و پرستاران هم کم‌کم سرگرم آماده کردن او برای انتقال به اتاق عمل شدند.
 مادر مجروح بر بالین پوریا
بعدازظهر دیروز سمیه - مادر پوریا - در حالی که به علت عمل جراحی پیوند پا توان راه رفتن نداشت و روی صندلی چرخدار نشسته بود همراه مادر و پدرش برای ملاقات با پسر کوچولویش به بیمارستان رفت.
 وی که برای دیدن پوریا بی‌تابی می‌کرد به محض ورود به اتاق مراقبت‌های ویژه با مشاهده پسر مجروحش روی تخت به گریه افتاد.
 پوریا هم با شنیدن صدای مادر صورتش را به سوی در چرخاند و از ته دل خندید. پسر کوچولو که دقایقی قبل از اتاق عمل بیرون آمده و هنوز آثار بیهوشی در وجودش بود به سختی دستان باندپیچی‌اش را به طرف مادر دراز کرد. زن جوان نیز دستان کوچولوی پسرک را در دست گرفت و او را غرق بوسه کرد. در حالی که آرامش عجیبی در چهره پوریا به چشم می‌خورد پرستار بخش گفت: انگار بچه با دیدن مادرش جان تازه‌ای گرفته.
 پشت در شیشه‌ای اتاق ده‌ها ملاقات‌کننده ایستاده و با دیدن صحنه دیدار مادر و بچه همگی اشک ریختند. پدربزرگ، مادربزرگ و خاله پوریا هم بیرون اتاق منتظر بودند تا اجازه ورود بیابند.
 مادربزرگ پوریا به خبرنگار ما گفت: صبح دیروز وقتی از ماجرای وحشتناک باخبر شدیم سراسیمه از اردبیل راهی تهران شدیم. اما فقط خدا می‌داند چه حالی داشتیم. بلافاصله به بیمارستانی که دخترم در آن بستری بود رفتیم.
 از آنجا که پای مجروحش را پیوند زده بودند وضعیت جسمی خوبی نداشت با این حال مدام سراغ بچه‌اش را می‌گرفت اما پزشکان اجازه حرکت به او نمی‌دادند.
 سرانجام امروز با اصرار فراوان و به شرطی که از روی صندلی چرخدار بلند نشود به او اجازه دادند برای دیدن پوریا به بیمارستان بیاید.
 خوشبختانه عمل جراحی پوریا هم موفقیت‌آمیز بود و به خیر گذشت.
چرا دامادت مرتکب چنین جنایتی شد؟
نمی‌دانم. باورم نمی‌شود که سعید چنین کاری کرده باشد. ما سالی یکی، دوبار به خانه آنها می‌آمدیم. آخرین بار هم یک ماه پیش به خانه آنها رفتیم و فکر می‌کردیم آنها زندگی خوبی دارند.
 چند فرزند دارید؟
سه دختر و یک پسر که سمیه و خواهرش در تهران زندگی می‌کنند.
می‌دانستید دامادتان همسر اولش را طلاق داده بود!؟
بله، ولی از اعتیادش خبر نداشتیم. ضمن اینکه در ظاهر خیلی باهمسر و بچه‌هایش خوب بود. پوریا عاشق پدرش بود و باورم نمی‌شود چنین بلایی سر این بچه آورده باشد. خواهر سمیه نیز به خبرنگار ما گفت: «خواهرم از مشکلات و وضعیت زندگی‌اش با ما حرفی نمی‌زد. اما این اواخر فهمیده بودم سعید معتاد است اما وقتی به سمیه گفتم طلاق بگیر. گفت: به خاطر بچه‌ها باید بسوزم و بسازم.»
 در همین هنگام همزمان با باز شدن در اتاق، سمیه برای لحظاتی سرش را به طرف مادر و پدرش چرخاند و گفت: «پوریا آب پرتقال می‌خواهد برایش چند بسته آبمیوه بخرید.»
 زن جوان که حتی حاضر نبود برای دقایقی پسرش را ترک کند در پاسخ به سؤال خبرنگار ما گفت: «از اینکه پسرم را زنده و سالم می‌بینم بی‌نهایت خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم. من تا دیروز نمی‌دانستم سعید چنین بلایی سر پدرش و پوریا آورده اما از وقتی فهمیدم، بی‌تاب دیدن فرزندم شدم.
 چرا شوهرت چنین کاری کرد؟
نمی‌دانم. هنوز هم شوکه هستم. الان فقط سرنوشت بچه‌هایم برایم مهم است.
گزارش پرونده
گفتنی است سعید -41 ساله پدر معتاد پوریا کوچولو – صبح دوشنبه در اقدامی هولناک همسر 35 ساله‌اش سمیه را هدف ضربه قمه قرار داد که موجب قطع بخشی از پای وی شد. مرد جنایتکار سپس از خانه گریخت و در حالی که مأموران کلانتری 111 هفت چنار در تعقیبش بودند در خانه پدرش که نزدیکی خانه خودش بود مخفی شد. از سوی دیگر مأموران کلانتری بی‌خبر از این ماجرا پریا - دختر 6 ماهه – و پوریا – پسر 4 ساله – مرد معتاد را به پدربزرگ سپردند اما مرد خشمگین در اقدامی جنایتکارانه پدر 75 ساله‌اش را نیز کشت و در حالی که پریا کوچولو را کنار جسد پدربزرگ رها کرده بود پوریا را با خود به خانه برد و این بار با کارد به جان او افتاد. اما هوشیاری و اقدام بموقع دو پسر جوان همسایه و اقدام شجاعانه آنها به نجات جان پسرک در آخرین لحظه‌های زندگی‌اش به دستگیری عامل جنایت انجامید. مرد جنایتکار در نخستین بازجویی‌ها وجود شیطان در جسم پدر، همسر و پسرش را انگیزه جنایت تکان‌دهنده‌اش اعلام کرده است. اما بازپرس شهریاری از شعبه اول دادسرای جنایی تهران که مسئول رسیدگی به این پرونده است، گفت: «متأسفانه مصرف ماده مخدر شیشه موجب توهم مرد معتاد و رقم خوردن چنین جنایتی شده که این وقایع خطرناک همچنان رو به افزایش است.»

+180
رأی دهید
-160

sp777 - آستانه - ایران
به کجا چنین شتابان
جمعه 25 آذر 1390 - 13:04
mosibat - حوادث - انگلستان
خدایا به داده ایران برس همه وحشی شدن
جمعه 25 آذر 1390 - 13:25
ای ایران - یوته بوری - سوئد
فقط میتونم بگم متاسفم که هر روز که این سایتو که باز میکنم که خبرها رو مطالعه کنم دریغ از یک خبر خوش و خوشحال کننده قلبم بدرد امد و واقعا ناراحت شدم. شیشه چیز وحشتناکی است من فردی را میشناختم که اولش با تریاک شروع کرد بعدا وقتی دید که خرید تریاک خرج زیاد دارد به شیشه که تهیه کردن ان اسانتر بود روی اورد ولی بعد از یکماه که او را دیدم می تونم بگم پنجاه درصد تغییر قیافه داده بود و بقیشو دیگه خودتون میدونید امیدوارم که کسانی که این مواد رو درست میکنند یک روز خوش در زندگی خود نداشته باشند
جمعه 25 آذر 1390 - 13:24
m.noor - شارجه - امارات
با درود.تنها با نابودی حکومت ظلم و ستم ولایت سخیف ایران آباد و ایرانی‌ سربلند میشود مرگ بر گرگ علی‌ و ذوب در ولایتیها امین.م.ن
جمعه 25 آذر 1390 - 13:45
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
اشک آدم رو میارن این بی همه چیزها! لعنت به همچین مردی.
جمعه 25 آذر 1390 - 13:55
Naser hejazi - بهبهان - ایران
نکته تأسف بار این است که بازموادمخدرباعث وقوع این جنایت شده _بازخوبه که بادیدن مادرش دل کوچولوی زخم خورده اش شادشد
جمعه 25 آذر 1390 - 14:00
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
تو را به شرفتون این خبرها را نذارید ، بابا ما خودمون دلمون پر خونه و شما هم هر روز بنوعی اشکمون رو در میارید. این سیستم کثیف و لعنتی بعد از اینهمه تجربه های تلخ چرا قانون نمیذارن که مردان معتاد اجازه تشکیل خانواده دادن و داشتن را ندارند؟ بابا توی روح پدرتون یک قانونی بذارید برای این معتادین. هر که معتاد شد سریع طلاق بهش واجب و فرزندان هم مال مادر هستند.
جمعه 25 آذر 1390 - 14:26
مانفرد - ایران - ایران
یکهفته دیگه آزاده .تو این خرابشده هر روز شاهد اینچنین مسائلی هستیم.دیروز من شاهد شخصی بودم که معتاد بود و داشت تمام خانودش رو تهدید به مرگ میکرد
جمعه 25 آذر 1390 - 14:11
mehrnoosh - اهواز - ایران
قلبم از حلقم داره میزنه بیرون! تا کی!!؟
جمعه 25 آذر 1390 - 14:44
baran828 - تهران - ایران
اصلا نمیشه دیگه حرفی گفت .........لعنت به آدمهایی که به هر عنوانی دنیارو به کثافت کشیدن تا اونجا که بچه های معصوم خودشون هم باید مظلوم واقع بشن .لعنت........
جمعه 25 آذر 1390 - 14:38
Naser hejazi - بهبهان - ایران
شاید40 % مردها وظیفه ی پدریشونو درست انجام میدن ولی 80%زنهایاشاید بیشترازاون وظیفه ی مادریشونو کامل انجام میدن _ اگه توسایت پدری هست بادلیل بگه که من درست میگم یانه؟
جمعه 25 آذر 1390 - 15:07
massoudoslo - اسلو - نروژ
دنیا باید ایران را الگو قرار بدن تا به آرامش اقتصادی و روحانی برسند ! دنیا در حال نابودی است و این فقط ایران است که به قله های شکوفایی و تمدن نزدیک میشود . غرب با شکست روبروست و در ابتذال و بیهودگی منتظر ناجی است و این فقط مدیریت جهانی ایران است که راه حل و مشگل گشاد ست . فقط در همین چند روزه چقدر از این نوع خبر ها خوندیم !!!کسانی که خودشان را به خاب زده اند را جزوه مرده ها حساب باید و مردگان جز مرگ چیزی برای زندگان ندارند.
جمعه 25 آذر 1390 - 15:06
alirreza - استکهلم - سوئد
این پدر رو باید از .... آویزان کرد
جمعه 25 آذر 1390 - 15:45
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
حالم بد شد . چه بلایی داره سر مردممون میاد ؟ طفل معصوم چه زجری کشیده .. عدم قلبش به درد میاد
جمعه 25 آذر 1390 - 16:12
کشور فقط ایران - تهرات - ایران
این حیوان برای جامعه مضر است!
جمعه 25 آذر 1390 - 16:40
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
این رژیم فاسد آخوند ی خودش نمی خواد ،اگر بخواد کمتر از یک ماه ریشه تمام مواد مخدر را از بیخ می‌‌سوزاند..نمی خواد بخاطر اینکه سر مردم داره به یه نحوی سرگرم می‌کنه تا به اهداف کثیفش برسد،
جمعه 25 آذر 1390 - 16:44
mehran_pahlavichi - بندرپهلوی(انزلی) - ایران
برای محک زدن محبتهای پدرانه و یا مادرانه، ایکاش روی ترازوی خداوند می ایستادیم. دختر، یا پسر کوچک، آزرده از ضرب و شتمهای پدری کم انصاف، ولی عاشق کلمۀ پدر و نیازمند به حمایت پدرانه، پولهای مچاله شدش را، آرام گذاشت جلوی فروشنده و گفت: برای روز پدر یک کمربند می خواهم..فروشنده: چه جنسی باشه؟ دختر یا پسر کوچولو: فرقی نمیکنه فقط دردش کم باشه...!. بیاد گلهای کوچولو و نازنینی که حتی کنار خانواده هایشان تامین جانی و جنسی ندارند....(چرا نمیتوانیم بفهمیم که فرزندان ما هدیه های خداوند هستند و ما باید از آنها به بهترین وجه ممکن نگهداری و مراقبت کنیم! خواهشمندم به این مهم کمی فکر کنیم
جمعه 25 آذر 1390 - 17:40
avesta_afshin - تهران - ایران
مردیکه حـ... حقشه با همون جاقو 14 بار ..... !!!. با عرض معذرت
جمعه 25 آذر 1390 - 17:42
romano - تهران - ایران
عزیزان من بارها به شما گفتم اینجا توهین به شخصیت و اعتقاد مردم نکنید خیلی از نوجوانها و جوونهای ایرانی میان اینجا (های خارج نشینها) بخدا از این بدترشم داریم خبرش درز نمی‌کنه. یک ارزن برای مردم اعتقاد اخلاقی مونده ترا به هرچه اعتقاد دارید به ظالم و منش و دین مسلکش هرچی می‌خواید فحاشی بکنید ولی به مردم نه جامعه ایران در آستانه یک فروپاشی اخلاقیه نمیفهمید. نیستید دلتون به همین چهارتا خبر خوشه توگلوی جامعه استخونه شما از آداب غذا خوردن حرف می‌زنید! بابا خیالتون راحت دیگه چیزی به اسم شیعه اثنی عشری کمرشو تو این مملکت راست نمیکنه ولی تمنا می‌کنم مسئول باشید خیرتون که هیچ جوره نمی‌رسه بگذارید اعتقاد مردم باقی بمونه تقویتش کنید امید بدید بگید برای اروپا هم روزهای سختر از این بود الان آقای دنیا شدن. بگید این روزگار سخت می‌گذره و رها می‌شید هرکی میره رد راه و علاقه خودش بگید اونها فکر می‌کنن شما تو اروپا خیل آدمهای روشنفکرید و خیلی سرتون می‌شه که رفتید خارج. مسئول باشید عوض هتاکی یکم از خوشیها و خوبیهای زندگی بگید(ما بگیم کی گوش می‌کنه فحشتو بده ماهم اینجا هی درستش کنیم)
جمعه 25 آذر 1390 - 17:52
oghab - هلسينكي - فنلاند
من ایرانیم ارمانم شهادت ....... هنر نزد ایرانیست و بسسس
جمعه 25 آذر 1390 - 18:53
ستوان - شومار - ایران
تف به رویت
جمعه 25 آذر 1390 - 19:28
mahsa222 - مالمو - سوئد
سلام به همگی‌ ،اگه مردتیکهٔ عوضی‌ بگو تو با زبونه خودت میگی‌ در حال افزایش خوب پس چرا اقدام به گات مواد تو ایران نمیشی‌ اوزیهی پس فطرتا هر چی‌ سر این بچه‌ها و مادرا و زنهای بد بخت میاد زیر سر شما‌ها و اون رهبر و رئیس جمهور عوضی‌ و بیهمه چیزتون واااا اسلامه غلط تون هستش .گناهه این بچها چیه که تو کوچکی باید تو دا مه‌ موادو کشتار‌های خانوادگی بیفتن .باعث تاسف که دولت ما بی‌خیال نشسته و داره فقط واسه خودش اتم بازی می‌کنه که به کدام کشور حرص بدم ،بدبخت عوضی اول به حال مملکتت برس بد .مرگ بر جمهوری اسلامی هزار بر مرگ تو ....
جمعه 25 آذر 1390 - 20:07
baas - روتردام - هلند
خدا هم ترکمو ن زده با این مخلو قا تش .
جمعه 25 آذر 1390 - 20:38
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
چرا همه بد و بیراه میگن؟ این آدم در حالت عادی که اینکارو نکرده.صد بار گفتم بازم میگم تا ریشه هر ناهنجاری بررسی نشه وضع از این هم بدتر میشه.ضمن اینکه در تایید نظر دوست گرامی romano این نتیجه فروپاشی اخلاقی جامعه است و تنها راه درمان برخورد منطقی و جامعه شناسانه میباشد.جامعه ایران به لحاظ روانی ظرف سی سال گذشته تجربیات وحشتناکی داشته که اعتیاد یکی از عوارض مخرب آن است.و با فرد معتاد به عنوان یک روانی نه یک جانی باید برخورد کرد.در غیر اینصورت تغییری در آمار قربانیان نخواهیم دید.
جمعه 25 آذر 1390 - 20:17
anti sandis - كنت - انگليس
خدا قسمت نکنه بیمارستانهای ایران پرستارش عین ....پاچه می‌گیرن وحشین
جمعه 25 آذر 1390 - 20:42
pariha - كويت - كويت
دلم واقعا برای این فرشته کوچک آتش گرفت این حیوان حقش مردن هست
جمعه 25 آذر 1390 - 20:50
robo - لوس آنجلس - امریکا
به شخصیت هیچ کسی توهین نمیکنم، ولی به اعتقادی که موجب شکل گرفتن این شخصیت و شخصیت های مشابه میشه توهین میکنم. به تک تک حکام اسلامی که هر جای دنیا که این دین حکومت میکنه و موجب فقر و بدبختی و فلاکت اون جامعه میشه توهین میکنم و تا زمانیکه خودم نبینم کمر دین و مذهب، و بخصوص اسلام شکسته سکوت نخواهم کرد، شما که داخل نشستید کار خودتان را بکنید و برای دیگران تعین تکلیف نفرمایید لطفا!!!
جمعه 25 آذر 1390 - 20:51
robo - لوس آنجلس - امریکا
اروپا هم که روزهای سخت تر از این رو دیده بهای رسیدن به آزادی رو هم پرداخت کرده! خیلی از مذهبیون بودن که از قشنگی مسیحیت حرف بزنن ولی خوشبختانه روشنگری و خردورزی مردمش موجب رهایی از دین و رسیدن به آزادی شد ، سرپوش گذاشتن روی گند و کثافت کاریه که مذهبیون میکنن، باید مقابل مذهب ایستاد و ریشه کنش کرد تا بیشتر از این فاجعه ببار نیاره باید روشنگری کرد تا همه مردم بفهمن اسلام چه فاجعه ایه
جمعه 25 آذر 1390 - 21:00
Nur_ir - هامبورگ - المان
خدا راشکر که این بچه 4 ساله زنده مانده است . حیونکی . یک بوس برای این. کودک نازنین .
جمعه 25 آذر 1390 - 21:43
lucina - تهران - ایران
خدایا فقط خودت میتونی به دادمون برسی پس چرا فقط نظاره میکنی اخه این کودکان پاک ومعصوم به کدامین گناه......
جمعه 25 آذر 1390 - 22:01
azardokht - دورتموند - آلمان
romano ایران تهران. درود بر شما‌، کاش واقعیت هم مثل حرفهای شما شیرین و امیدوارکننده بود . اما تا "جهل و تعصب و خرافه های دینی" هست ، امیدی به نجات نیست.
شنبه 26 آذر 1390 - 02:24
shakila99 - شارجه - امارات
تا زمانی‌ که با پشتبانه احکام اسلام پدر حقٔ عام و تم به‌‌‌ فرزندان خود دارد از این اتفاقها زیاد میبینیم کودکانی که در مدرسه دینی در پاکستان شکنجه میشوند و والدین حمایت می‌کنند پدری در ایران فرزندش را با چاقو تکه پاره می‌کند وبه زودی هم آزاد میشود چون بهانه خوبی‌ برای خودش درست کرده اعتیاد و آدم معتاد بیمار رونی است چه جالب پس هر کس پدر است و معتاد میتواند بچه و زنش را بکشد
شنبه 26 آذر 1390 - 06:04
massoudoslo - اسلو - نروژ
romano .تهران .ایران . عزیز بعضی خبر ها وجدان و دل رو به درد میارن و دیگه نمیشه حرف رو خورد و ادای آدمای صبور و روشن فکر رو در آورد ! اگه امروز زندگی برای ایرانی یک جنگ شده که هست پس من صادقانه متعقدم که خیلی از ما ایرانی ها خااهیم افتاد و تو این جنگ از بین میریم .نمونه اش همین پدر و بچه و دیگریش هم اون کسی که با کامنت من بخاد جا بزنه !!! من از خاسته ات که به مردم امید بدیم و بگیم که این روزا هم میگذره، خو شم میاد و ستودنی هستش ولی نه کسی مثل من و شما و نه خود مردم نمیتوانیم امیدوار باشیم و دلیلش رو هم خودتون تو کامنتتون آوردید . نه ! من با شما موافق نیستم ! من خودم هم مثل ان پسری که تا اسم خدا رو آوردید از کوره در رفت جزوی از مردم هستم و ساده! romano. عزیز شما چیزی را درست نمیکنید بلکه کمی ترسیده اید و این منش امروز ما ایرانیان تو ذوق شما میزند و نمیپسندید. یک بار خدمتت گفتم که نگران نباشید هر چند که گرفتار آمده ایم .
شنبه 26 آذر 1390 - 07:19
gol andam - ژنو - سویس
شر با شر خاموش نمی شود چنان که آتش با آتش، بلکه شر را خیر فرو می نشاند و آتش را آب. .....چهار چیز برگشت ناپذیرند: جمله خارج شده از دهان، تیر رها شده از کمان، زندگی گذشته و فرصت های از دست رفته.
شنبه 26 آذر 1390 - 10:28
miss dorna - دبی - امارات متحده عربی
baas - روتردام - هلند. kodom khoda?
شنبه 26 آذر 1390 - 12:33
noshafarin - اکلند - نیوزلند
دوستان مگه تو امریکا که هزاران هزار از نوع اتفاقت افتاده کسی‌ گردن مسیحیت یا خدا گذشته چرا هر چیزیرو به مذهب ربط میدین، یا مگه پدر این کودک مسلمان ۲ آتش بده که شما به این نتیجه گیری رسیدید. چرا اینقد به خدا و مذهب توهین می‌کنید اینها برای بعضی‌ از ماها مقدا سا ت هستن. از هموطنمون انتظار بیشتری داریم
یکشنبه 27 آذر 1390 - 07:11
noshafarin - اکلند - نیوزلند
robo. لطفا به اسلام ما توهین نکنید . اسلام اعتفاد ماست به اعتقاد ما توهین نکنید. خدا و اسلام ما را فراموش کنید همانطوری که آنها شما را به حال خودتان رها کردند (انشا الله )
یکشنبه 27 آذر 1390 - 07:17
robo - لوس آنجلس - امریکا
noshafarin - اکلند - نیوزلند / شما اسلام رو تو خونتون ببرید برا خودتون نگه دارید تا بهش توهین نشه، از کسی برای نقد به تفکر اسلامی که موجب بدبختی دنیا شده اجازه نمیگیرم شما برای چندمین بار این آرتیکل رو بخون هر وقت کم آوردی نشین بگو به اسلام ما توهین نکنید، اسلام بزرگرین توهین به بشریته، هنوز جواب برای آرتیکل قبلی نداری ؟ https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111215225529038
دوشنبه 28 آذر 1390 - 05:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.