فداکاری خواهر برای نجات برادر اعدامی

ایران : زن جوان با بخشش مهریه 400 سکه طلا و حضانت دختر کوچولویش برادر جوان اعدامی‌اش را از مرگ نجات داد.
 به گزارش خبرنگار جنایی ما، میثم - 25 ساله - شامگاه 3 شهریور 88 در یک نزاع خانوادگی برادرشوهر خواهرش را با کارد به قتل رسانده و گریخته بود اما صبح 8 شهریور با پای خود به اداره آگاهی رفت و تسلیم شد. وی ضمن اعتراف به قتل مرتضی - 26 ساله - گفت: شب حادثه خواهرم در خانه ما بود که جمشید تلفن کرد و از او خواست هرچه سریعتر به خانه برود اما خواهرم که نگران و ناراحت بود، از من خواست همراهش بروم و با شوهرش صحبت کنم تا دست از رفتارهای اشتباهش بردارد. وقتی به خانه رسیدیم جمشید و برادرش مرتضی و مادرشان آنجا بودند. لحظاتی بعد شوهر خواهرم را به گوشه‌ای کشیده و به نصیحتش پرداختم اما ناگهان جمشید عصبانی و درگیر شد. بعد از آن به پشت بام رفتیم تا بیشتر صحبت کنیم اما مرتضی هم آمد و با اعتراض از من خواست در زندگی آنها دخالت نکنم. با این حال کار به درگیری فیزیکی کشید و من با کاردی که همراه داشتم مرتضی را زدم و فرار کردم. بدین ترتیب پرونده متهم با صدور کیفرخواست به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و قضات دادگاه متهم را به قصاص - اعدام -
 محکوم کردند. حکم صادره پس از تأیید در شعبه 13 دیوان عالی کشور برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد. اما در حالی که مقدمات اجرای حکم فراهم شده بود قاضی جمشیدی - سرپرست شعبه اجرای احکام - و پورمکری - مدیر دفتر شعبه - با تشکیل جلسات صلح و سازش و گفت‌وگو با پدر و مادر مقتول تلاش برای جلب رضایت آنها را آغاز کردند. سرانجام صبح دیروز پدر و مادر مرتضی - مقتول -
 با حضور در شعبه اجرای احکام دادسرا برای اعلام رضایت و صرفنظر از اعدام پسر جوان دو شرط تعیین کردند. مادر مقتول در حالی که داغ مرگ پسرش را فراموش نشدنی می‌خواند، گفت: از آنجا که ما فامیل هستیم و در یک محل زندگی می‌کنیم دلم نمی‌خواهد با کشتن میثم خانواده او را نیز داغدار کنم! ما برای رضایت دو شرط داریم. اول اینکه عروسم باید مهریه 400 سکه طلا را ببخشد دوم نیز سرپرستی نوه 6 ساله‌ام را به پدرش بدهد. چنانچه شرایط را بپذیرد ما هم از اعدام میثم چشم‌پوشی می‌کنیم. بدین ترتیب زن جوان که در دادگاه حضور داشت گفت: برای نجات برادرم از اعدام، این شروط را می‌پذیرم. خانواده مقتول نیز بلافاصله رضایت کتبی خود را اعلام کرده و بدین ترتیب پسر جوان با فداکاری خواهرش از مرگ رهایی یافت.

+293
رأی دهید
-39

noshafarin - اکلند - نیوزلند
چطوری هست که تو ایران همه همراه خود چاقو حمل می‌کنن!
جمعه 25 آذر 1390 - 10:29
آرش و مجيد توكلى - پاریس - فرانسه
درود به شرفت ای بانوی فداکار ایرانی
جمعه 25 آذر 1390 - 10:44
m.noor - شارجه - امارات
با درود. مادر مقتول بابت ۴۰۰ سکه طلا و بچه ۶ ساله از داغ دلش گذشته .بو میده .م.ن
جمعه 25 آذر 1390 - 11:18
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
فداکاری!!!؟. بیشتر به یه معامله شبیه بود تا فداکاری.برادر به خاطر خواهرش مرتکب قتل میشه و خواهر هم ....هر کس دیگه ای هم بود همین کارو می کرد.
جمعه 25 آذر 1390 - 12:06
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
کاش این اتفاق نمی افتاد!...حالا که افتاده،از خود گذشتگی خواهر فداکار و گذشت خانواده مقتول قابل ستودنی ‌ست...
جمعه 25 آذر 1390 - 12:12
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
یه انسان کشته شده شما واقعا خجالت نمی‌کشید اون را با مهریه و حضانت مقایسش می‌کنید. فداکاااااااااااااااااااااااااااااااااری!؟
جمعه 25 آذر 1390 - 12:44
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
هی میگم این خانمها کمتر خونه مامانشون برن، اینه دیگه خانم رفت داداشه را تحریک کرد و توی مسائل قاطیش کرد و ازش قاتل درست کرد و حالا باید از جگرگوشش هم بگذره. امیدوارم صبور باشه و بتونه اینو هضم کنه.
جمعه 25 آذر 1390 - 12:52
massoudoslo - اسلو - نروژ
اقا جان امریکایی ها را بچسب که به چوب کریکت گوسفند میکشن ! این چه خبری است که گذاشتید ؟ به برکت حکومت امام مکان و زمان گوسفندان ایران خودشان همدیگر را ذبح اسلامی میفرمایند و در آخر هم با بخشیدن یا برداختن پول یه برده قضیه به خیر خوشی تمام میشود و هر کسی خوشال و راضی دلنگ دلنگ میدود خانه اش !! مرگ بر امریکا با چوب کریکت و درود بر گوسفندان مظلوم و چاق و چله !!!
جمعه 25 آذر 1390 - 12:28
zpirooz - آخن - آلمان
میگم کشور از این آزادتر نمیشه پیدا کرد. هروقت کسی با دیگری مشکل پیدا میکنه راحت یه چاقویی چیزی خرجش میکنه. کجای دنیا همچین آزادی هست. هی نگید ایران آزادی نیست اینهم نمونه اش. تازه اگه از دختری خواستگاری کردید و جواب نه گفت یک لیتر اسید بخرید و کاری کنید که کلا از زندگی ساقط بشه یا اینکه یه جایی پیداش کنید و بهش تجاوز کنید که نابود بشه آزادی بیشتر از این میخواهید
جمعه 25 آذر 1390 - 12:58
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
چاقو کشی‌ که زمان قبل از شورش اشغال ۱۳۵۷ فقط خاص اراذل و اوباش بود و این نوع جنایات شاید سالی‌ یکی‌ ۲ بار اتفاق می‌افتاد از دولتی سر انقلابیون اسلام و ملا شده خودکار و خودنویس در جیب هر جوانی----مرگتان باد که ایران ما را مسلخ-----جان و اندیشه کرده‌اید.
جمعه 25 آذر 1390 - 15:04
Nur_ir - هامبورگ - المان
درود به شرف این زن که برادر جوانش را از اعدام نجات داد .
جمعه 25 آذر 1390 - 16:01
oghab - هلسينكي - فنلاند
واقعاً جای خجالت و شرم است . بله تو ایران از بچه تا پیر زن پیر مرد همهٔ یک چاقو تو جیبشون دارن ..... هنر نزد ایرانیست و بسسسسسسسس
جمعه 25 آذر 1390 - 16:39
پروردگار - تهران - ایران
اینا که خودشون کشتند خودشون هم باهم معامله کردند من فقط نفهمیدم اون قاضی برای چی اون بالا نشسته بوده! خواهر قاتل توی دادگاه در حضور مامور قانون بچه اش رو فروخت؟
جمعه 25 آذر 1390 - 17:12
avesta_afshin - تهران - ایران
قمه کشی چاقو کشی خفه کردن اسید پاشی تجاوز کردن به را حتی آب خوردن تو کجای دنیا می تونید پیدا کنید بابا کشور عجایب که میگن همین ایران خودمونه شانس آوردیم که خرید و فروش و حمل سلاح گرم اینجا ممنوعه
جمعه 25 آذر 1390 - 17:19
mahson - اسلو - نروژ
احمقا
جمعه 25 آذر 1390 - 22:47
morgan123 - واشینگتن - امریکا
خانواده ای عزیزشو از دست میده حالا باید سنگینی یک قتل دیگر را هم به عهده بگیره به این میگن جاهلیت عربی اسلامی اساسا اسلام از یک معادله ساده ترکیب شده - دین یهود + وحشیگری عرب = اسلام ناب محمدی
جمعه 25 آذر 1390 - 23:21
ekman - شیراز - ‫ایران
این خانم که فداکاری نکرده،مادر مقتول،اون بیچاره که داغدیده است،فداکاری کرده و به راحتی از خون فرزندش گذشته.بقول کاربری که گفته ،برادر بخاطر خواهرش،خواسته و یا نا خواسته مرتکب قتل شده،حالا خواهره شمشیر رستم را که غلاف نکرده که از مهریه اش گذشته،بچه اش هم بزرگتر که شد،اگر مادرش خوب و انسان باشه میاد بطرفش و کسی نمیتواند جلویش را بگیرد،بازم تأکید میکنم که خانواده مقتول فداکاری کردند،حالا اگر مکر و حیله ای در کار نباشه و نخواهند با پنبه سر ببرند و در آینده تقاص نکنند،واقعا برای یک مادر خیلی سخته که جوانش را مفت و مسلم از دست بدهد،آنهم در برابر مهریه خواهر قاتل،که خودشان (خانواده قاتل) به بیشتر ازینهم برای نجات قاتل رضا بودند.
جمعه 25 آذر 1390 - 23:30
ekman - شیراز - ‫ایران
‫واقعا بعضی کامنت ها خنده دار است،«آفرین به این زن فداکار ایرانی،درود به شرف این خواهر که برادرش را از مرگ نجات داد»،تیتر خبر ویا استنباط خبر اشتباه است،شخصی که یکی از مسببین این فاجعه بوده،فداکار شده ولی مادر داغدیده را هیچکس بحساب نیاورده!!!
جمعه 25 آذر 1390 - 23:39
mehraeen - تهران - ايران
کاش میشد برای کامنت ها همچون فیسبوک لایک یا آنلایک گذاسن :)) برای نمونه نشوته ekman ازشیراز منطقی بود
شنبه 26 آذر 1390 - 04:15
amonbede - فعلا تهران - ایران
اکثر افرادی که اینجا نظر دادند داغ عزیز مخصوصا داغ جوان رو ندیدند و امید وارم هرگز نبینند به خاطر همینه که کامنت ها یک طرفه هست
شنبه 26 آذر 1390 - 06:20
shakila99 - شارجه - امارات
مهریه را کی‌ داده کی‌ گرفته بچه که مال پدر است ظاهراً قاتل بخشیده شده
شنبه 26 آذر 1390 - 07:21
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
نشفرین - اکلند - نیوزلند از خودتون بپرسین.
شنبه 26 آذر 1390 - 13:19
ghafas - مشهد - ایران
اینکه فداکاری مادرشوهره بوده تا بچه و نوه اش را از این خانواده چاقوکش جدا کنه بابا
شنبه 26 آذر 1390 - 22:31
Pezhman - وين - اتريش
همیشه با اعدام مخالف بوده و هستم.ولی‌ قاتل باید مجازات بشود.چند سال سربازی اجباری،،،، آدم خواهد شد.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 02:26
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
ارث باقی‌ مانده از مقتول پس از کسر مهریه به فرزند میرسه. مادر مقتول با این کار مطمئن شده تمام ارث به فرزند مقتول میرسه بدون اینکه مهریه ازش کم بشه. از طرف دیگه حضانت بچه به پدر بزرگ داده شده. یعنی‌ عروس هیچ چیزی گیرش نیاد... البته باز هم خانواده مقتول بزرگی‌ و بخشش کرده.احتمالاً بحث دیه هم بعدا مطرح میشه.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 04:17
دختر ایران - تهران - ایران
بچه ها اینطور نظر ندین.من برادرم فوت کرده البته به طور طبیعی.داغ برادر.داغ فرزند اونم جوون خیلی سخته.ایشالله هیچ کس این اتفاق براش نیوفته.اون خواهر اگر این کارو نمیکرد فردا داغ برادر جگرش و اتیش میزد.بچه سالم و سلامت بزرگ میشد زیر سایه پدر اما اگر برادر اعدام میشد چی؟تا عمر داشت با یاده برادرش تمام تنش اتیش میگرفت.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:10
دختر ایران - تهران - ایران
درود بر این خواهر.
‌چهارشنبه 30 آذر 1390 - 21:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.