شکنجه و آزار کودکان در یک مدرسه دینی پاکستان

به گفته تعدادی از کودکان که در مدرسه دینی «زکریا» واقع در شمال کراچی مشغول تحصیل بوده‌اند، مسئولان و معلمان این مدرسه به طور دائم و گسترده از روش‌های گوناگون شکنجه و آزار کودکان استفاده می‌کردند.
 
به گفته قربانیان، آنها بیش از آنکه تعلیمات یا دروس دینی دریافت کنند، در این مدرسه کتک خورده‌اند و یا دست و پای آنها با قفل و زنجیر بسته شده است.
 
هارون پسر ۱۲ ساله‌ای که در این مدرسه تحصیل می‌کرده به خبرنگار رادیو مشعل، وابسته به رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی گفته است که «آنها پاهای من را با قفل و زنجیر می‌بستند. فقط هفته‌ای یک بار و به مدت کوتاهی ما را از زندان آزاد می‌کردند و به ما چند دقیقه فرصت می‌دادند تا استحمام کنیم.»
 
هارون اضافه کرده است که « اگر ما اعتراض می‌کردیم و یا فریاد می‌زدیم آنها ما را کتک می‌زدند. یکی از مفتی‌ها پاهای ما را می‌گرفت و دیگری شلاق می‌زد. آنها روی ما آب سرد می‌ریختند و یا با کابل و تسمه‌های آهنی ما را می زدند.»
 محصل دیگری از اهالی شهر کویته می‌گوید: «زیر زمین این مدرسه مثل یک شکنجه‌گاه بود و اتاق‌های فراوانی داشت که در آنجا محصلان را با زنجیر به دیوار قفل می‌کردند. هر گاه والدین به دیدار ما می‌آمدند ما چیزی در مورد این شکنجه‌ها نمی‌گفتیم چون می‌ترسیدیم که مسئولان مدرسه ما را بیشتر کتک بزنند. از همان روز اول که من وارد این مدرسه شدم آنها پاهای من را با زنجیر بستند و تا روز آخر وضعیت من همینطور بود.»
 
به دنبال شکایات محصلان این مدرسه بالاخره در روز ۱۲ سپتامبر امسال، ۲۱ شهریور، پلیس کراچی به این مدرسه حمله کرد. فرمانده پلیس کراچی می‌گوید که مأموران از دیدن شرایط غیرانسانی در زیرزمین این مدرسه و نحوه رفتار با محصلان شوک شده‌اند.
 
در نتیجه حمله پلیس یکی از مسئولین مدرسه بازداشت شده، ولی چهار نفر دیگر از آنها متواری شده‌اند.
 
شیرعلی، پسر جوانی است که والدین وی از افغانستان او را برای آموزش به این مدرسه دینی فرستاده بودند. اما با وجود آنکه دایی او صاحب و مدیر این مدرسه بوده ولی او نیز طعم این شکنجه‌ها را چشیده است.
 شیرعلی می‌گوید: «آنها ما را با زنجیر می‌بستند و بعد ترکیبی از آب و روغن روی بدن ما می‌ریختند و بعد شروع می‌کردند به کتک زدن. من سه ماه در این مدرسه بوده‌ام و بیشتر از آنکه به من قران آموزش دهند در این مدت مرا کتک زده و شکنجه کرده‌اند.»
 
والدین برای آموزش فرزندان خود غیر از مبلغ اولیه نام‌نویسی که حدود ۱۵۰ دلار بوده، ماهانه ۷۰ دلار پرداخت می‌کردند. برخی از والدین این محصلان از بدرفتاری و شکنجه رایج در این مدرسه مطلع بودند اما چنین تصور می کردند که روش‌های خشن مسئولان این مدرسه دینی می‌تواند رفتار فرزندان آنها را تصحیح کند.
 
اکثر والدین فرزندان خود را برای ترک اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و یا تصحیح رفتار سرکشانه آنها به این مدرسه می‌فرستادند. تعدادی از این والدین از روش‌های خشونت‌آمیز رایج در این مدرسه دفاع کرده و می‌گویند که برای تعلیم اسلام و هدایت آنها به راه راست فرزندان خود را به این مدرسه فرستاده‌اند.
 
حتی برخی از آنها می‌گویند که ابزار شکنجه مثل قفل و زنجیر و شلاق را خود آنها به مسئولان مدرسه داده‌اند تا از این طریق فرزندان آنها را ادب کنند.
 
پلیس کراچی می گوید بین این مدرسه دینی و گروه‌های اسلام‌گرای تندرو در منطقه ارتباطی وجود ندارد.

شکنجه و آزار کودکان در یک مدرسه دینی پاکستان

+202
رأی دهید
-241

gardash - لیدز - انگلستان
آفرین به اون معلمهاشون.تنها راه شناساندن اسلام واقعی به بچه ها همینه.
جمعه 25 آذر 1390 - 10:28
Neda02 - اتاوا - کانادا
بعد می‌گن نکنه ریسیست هستی. این نفله‌ها همه‌جا حتی این‌جا تو کانادا همین کارها را می‌کنند و خشونت را نسبت به همه اعمال می‌کنند. گندشو درآورده‌اند دیگه.
جمعه 25 آذر 1390 - 10:29
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
دوستان بنده سال ۱۹۹۸ میلادی یه سر به پاکستان رفتم.و اکثر شهرهایش را از نزدیک زیارت کردم .فقط یه مقدار کشمیر بگی‌ نگی سرسبز و خوب بود ،بقیه شهرهایش همه زیر فقر و افراط شدید مرد سالاری و فرهنگ طایفه‌ای بود .و از نظر بهداشت بسیار در مضیقه بودند و ارگانی بنام شهر داری من ندیدم.
جمعه 25 آذر 1390 - 11:57
differenta - استکهلم - سوئد
باور کنید که اینا همینطور هست. ..
جمعه 25 آذر 1390 - 11:59
سروش ۳۰ - لیدز - انگلستان
من موندم با این رفتار چرا تو مدرسه میمونن. زیرنویسش مدرسه رو همون مدرسه ترجمه میکنه
جمعه 25 آذر 1390 - 12:42
bavar88 - آمستردام - هلند
گارداش - لیدز - انگلستان. ربطی‌ به دین مبین اسلام ندارد..آدم مریض همه جا است ...مگه توی اروپا یا همون خراب شده انگلیس که هستی‌ پدر به دختر تجاوز نکرده بود...این هم کشور پیشرفته،،،وحشی وحشی..مگه نه..مزدور..هههه. برو روسپیگری دختران و نوجوانان انگلیسی‌ را که به خاطر تامین هزینه تحصیل مجبور هستند تن بدهند را دوباره بخون...
جمعه 25 آذر 1390 - 13:00
mortimer - اصفهان - ایران
خروجی این مدرسه مسلمانان واقعی اند،بن لادن های آینده.
جمعه 25 آذر 1390 - 13:01
mounes - ادليد - استراليا
اگه مشت آدم بی‌ فرهنگ چی‌ می‌شه گفت
جمعه 25 آذر 1390 - 13:54
kara - روتردام - هلند
باور۸۸ - آمستردام - هلند. دید شما از اسلام چیست؟ شما مسلمان و من و امثال من کافر. شما بگو اسلام چیست؟ اینکه پیغمبر آن با دختر ۶ ساله ازدواج کرد؟ اینکه علی‌ هزاران نفر سر زد؟ اینکه اولین مسلمانی که به اسلام رو کرد در مسجد فریاد زد محمد کذاب است و ترور شد؟ اینکه زنان و کودکان ایرانی‌ به اسارت رفتند؟ اینکه محمد با دزدی از کاروانها شروع کرد؟ اینکه در جایجای قرآن گفته بکشید دیگراندیشان(کفّار)؟ اینکه در اسلام مرد حق مالکیت بر زن دارد؟ باز هم بنویسم؟
جمعه 25 آذر 1390 - 14:01
sebil - خراسان-خراسان - ایران
کم کم دارم به این نتیجه میرسم که هیچ کس گناهکار نیست.خوب زیر دست اینا تروریست نشی چی میشی؟ما تروریست نیستیم چون تو اون لجنکده پاکستان به دنیا نیومدیم.
جمعه 25 آذر 1390 - 14:07
مانفرد - ایران - ایران
همه میدونند که آمستردام یکی از آزادترین و آلوده ترین شهرهای جهان از نظر مصرف مواد مخدر و .. وووو میباشد و حدیث داریم که نه بایستی تو این اماکن زندگی کرد و نه بایستی همچین اسامی نا مانوسی را برای کسی که نظر میده گذاشت.........اخوی /حاجی..... از نظر من جنابعالی با دوستان دیگه ای که یه جور دیگه بدو بیراه از دهانشون تراوش میکنه تو یه رده ای بلکه بدتر هم نشون میدی .شاید تو دلت چیزی هم نباشه ولی خوب بهتره جوش مملکتت و بزنی gardashحرف بدی نزد راه حل داد.
جمعه 25 آذر 1390 - 14:24
mehrdad.n.l - امستردام - هلند
باور۸۸ - آمستردام - هلند, مگه در همه ی این ادیان همین توحش نیست؟ اسلام .. ندارد همه‌شان همینند .اول دروغ میگویند و وعده سعادت میدهند بعد حسابی‌ به جنایت و توحش می‌پردازند . دستورت علمای شیعه و سنی رو در رابطه با کشتن هر گونه ایراد گیر در اسلام را بخوانید بعد بگوید .سنبل اسلام هم الان دولت ایران و عربستان اند که هر دوی همه جنایتی میکنند
جمعه 25 آذر 1390 - 14:26
elinaz - مونترال - کانادا
آخه اگه تو کشور‌های اروپایی این کارها رو می‌کنن ..اون‌ها کافرن یک مشت الکلی مریض این کار رو می‌کنن که دین ندارن ..اما این جا مدرسه هست اولا دوما مدرسه اسلامی که به نظر شما بهترین دین خدا دارن تعلیم میدن ...شایدم ...بسیجی‌‌های حمله به کوی دانشگاه و انتخابات اخیر هم در این مدرسه تعلیم می‌بینن ..که بعد فرایند این تعالیم الهی ..موفق به اخذ دیپلم..تجاوز در زندان شکنجه زیر گرفتن جوان مردم در خیابان در حضور مردم ...میشود
جمعه 25 آذر 1390 - 14:35
sadeq20004 - کوالا لامپور - مالزی
تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو وخر :))))
جمعه 25 آذر 1390 - 14:46
baran828 - تهران - ایران
حقیقتا چقدر ظلم زشته ودر این مکان زشت تر !
جمعه 25 آذر 1390 - 15:12
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
باز مشّاطه گران اسلامی با شگرد‌های گوناگون پاچه بگیرند !!!کور خوانده اید که این تنها سایت آزاد را اسلامی کنید--- وقتی‌ اخوندتان به گور رفت و این را یاد گرفتید که دین هر آئینی حتا شیطان پرستی‌!!! یک امر خصوصی نه برای نمایش --آنوقت همفکران منهم کاری با شما نخواهند داشت چون قمه هم میتوانید بزنید در خانه!!!!!!
جمعه 25 آذر 1390 - 14:57
mnbbi - کیف - اکراین
بابا اینا دیگه. بشر میتون هیولا بشه. یکم احساس نادان. حتا یه نفر اگه تو این مدرسها بخواد میتون جلو وحشی بازیها رو بگیر
جمعه 25 آذر 1390 - 15:40
greentree - تهران - ایران
در پاکستان اوباش‌های اسلامی از نام قرآن و اسلام برای تجاوز به دختر ،پسر ،زن شوهر در استفاده میکنند ،حتی این اوباش‌ها به حیوانات هم رحم نمیکنند و اونها رو هم شکنجه میکنند ،همین ساله پیش هم بیشتر از ۱۰۰۰ نوزاد دختر رو در حالی‌ که خفه شده بودند در خیبنهی کراچی‌ پیدا کردند در طول ۱ ماه ،
جمعه 25 آذر 1390 - 17:14
shakila99 - شارجه - امارات
آدم به انسان بودن اینا شک می‌کنه،پناه بر خدا
جمعه 25 آذر 1390 - 18:18
avesta_afshin - تهران - ایران
ما که نفهمیدیم بلاخره اونجا چی بوده مدرسه بوده مکتب بوده کمپ ترک اعتیاد بوده . نکنه زندان اوین بوده
جمعه 25 آذر 1390 - 18:07
esfanie - اسن - آلمان
bavar88 - آمستردام - هلند. مرده دوباره اینجا پیداد شد
جمعه 25 آذر 1390 - 19:00
shahnam hash - قزوین - ایران
دقیقا اسلام واقعى همینه که میبینید! وحشى کرى
جمعه 25 آذر 1390 - 19:43
robo - لوس آنجلس - امریکا
اتفاقا این صحیحترین و اصولی ترین راه و روش آموختن اسلام به انسانهاست! من نمیدونم چرا دوستان به این روش ایراد میگیرند؟ تا وقتی دست و پاشون تو غل و زنجیر نباشه و تو سرشون نزدن انسان حساب میشن، وقتی زدن تو سرشون و از خدای قادر ترسوندن و دست و پاشونو بزنجیر بستن، میشن مسلمان!
جمعه 25 آذر 1390 - 20:10
gardash - برادفورد - انگلستان
bavar88 - آمستردام - هلند. من الان فهمیدم که شما در هلند یا اروپا تشریف ندارین. یه جایی تو استان . لرستان هستی .در ضمن اونا بخاطر یه لقمه نون روسپیگری نمیکنند...مزدور.
جمعه 25 آذر 1390 - 22:59
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
صدور مدیریت جهانی‌ مموتی و ولی‌ وقیح به مدارس دینی پاکستان بر همه ساندیس خورها و مزدوران حکومت کهریزکی مبارک باد.
شنبه 26 آذر 1390 - 11:04
esfahan_20 - اصفهان - ایران
آور۸۸ - آمستردام - هلند. دقیقا به دین تازی ربط داره..
شنبه 26 آذر 1390 - 10:51
danial nabi - استكهلم - سوئد
لا اکراه فی‌ دین، در دین اجباری نیست. هر گاه انسان به سطح آگاهی‌ کامل برسه اسلام را با آغوش باز می‌پذیرد.آن زمان بهشت روی زمین است.
شنبه 26 آذر 1390 - 12:05
Dionysos - پارسی - فرانسه
danial nabi - استکهلم - سوئد، خوب شد گفتی وگرنه من فکر می کردم اکثر مسلمانها از جمله خودت معلول ذهنی هستند! برای همینه که بهشت روی زمین عربستان مهد اسلام رو ول کردی و به سوئد پناهنده شدی؟! سطح آگاهیت به مرحله ای رسیده که مفتی وار موز رو از خیار تشخیص بدی؟!! هیچ شکی نیست که در رذالت و جهالت هم به مرحله کامل رسیدی وگرنه برای جمهوری اسلامی دریوزه گی نمی کردی!!
شنبه 26 آذر 1390 - 14:06
erfan-iran - تهران - ایران
danial nabi - استکهلم - سوئد : اینها رو به .... بگو !!!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 15:52
gol andam - ژنو - سویس
اوفففففففففففف دلم خنک می‌شه بعضی‌ها چه جواب‌های دندون شکنی می‌گیرن،،،، این جا طویله ‌ست نه مدرسه،،،باور کنید ،،از نوع طالبانی
شنبه 26 آذر 1390 - 17:55
gol andam - ژنو - سویس
بعضی ها،طواف نمی کنند، فقط خدا رو دور می زنند . .
شنبه 26 آذر 1390 - 18:27
siya41 - تهران - ایران
bavar88عزیزمشکلات موردی باوقتی بصورت یه آسیب اجتماعی باشه بسیارمتفاوته همه جاهنجار شکنی وخلاف موازین انسانی رفتارهایی وجودداره ولی وقتی از حدی میگذره به عنوان یه آسیب مطرح میشه .سوال اینجاست چرادر کشورهای اسلامی همه ی رفتارهای غیرانسانی به حد یه آسیب میرسه.بنده باهیج دینی بغض و کینه ای ندارم.ولی لازمه این قضیه رابیطرفانه بررسی کنیم.
شنبه 26 آذر 1390 - 18:18
azardokht - دورتموند - آلمان
danial nabi bavar88. برید این بساط را جای دیگری پهن کنید . این " بازار " دیگه خریداری نداره.....
شنبه 26 آذر 1390 - 22:46
robo - لوس آنجلس - امریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد / میشه یه محله کوچیک ( کشور نمیخواد نام ببری) که اسلام اون رو بهشت روی زمین کرده برامون اسم ببری من خودم میرم اونجا زندگی میکنم مسلمون هم میشم .
شنبه 26 آذر 1390 - 23:03
شروین1360 - کوالالامپور - مالزی
اصل .....بر خشونت بنا شده. دین مبین اسلام از همان زمان .... همه نوع خشونت رو برای رسیدن به مقصود مجاز میدونه. در این دین آسمانی انسان و انسانیت فدای عقیده میشود. مثل اینکه قرار بود این دین راه سعادت انسان باشه ولی انگار شعاری بیش نبوده. چون هرگز هرگز دستاورد خوبی نداشته و نخواهد داشت. چه در زمان صدر اسلام چه الان. دین اسلام بلای جان انسانهاست.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 04:17
oskar - وستروس - سوئد
معلم‌ها تو ایران از اینها وحشی تر بودن چند ساله پیش
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.