علیرضا سیدین به اتهام انجام غسل تعمید در ترکیه به زندان محکوم شد


محمد علی دادخواه، وکیل علیرضا سیدین

 

به گزارش وبسایت کمپین حقوق بشر ایران، قاضی پرونده علیرضا سیدین، ایرانی ۳۱ ساله که چهار سال پیش اسلام را ترک کرده و به مسیحیت گراییده است، او را به شش سال زندان محکوم کرده است. قاضی دادگاه گفته «ما به اندازه کافی کشیش برای غسل تعمید در ایران داریم و این که متهم در ترکیه این کار را کرده، اقدام علیه نظام محسوب می شود.»
 
محمد علی دادخواه، وکیل این پرونده به کمپین حقوق بشر ایران گفته است: «قاضی دادگاه می گوید اقدام متهم برای غسل تعمید در ترکیه، اقدام علیه نظام تلقی می شود و اگر او واقعا نیاز به غسل تعمید داشت، ما به اندازه کافی در ایران کشیش داریم که این کار را انجام دهد.»
 
وی افزود: «به نظر قاضی، متهم با این کار فقط خواسته فقدان آزادی در ایران را نشان دهد.»
 
به گفته آقای دادخواه، این پرونده بیش از آن که متوجه تغییر دین متهم باشد، به این مسئله متمرکز شده که چرا مراسم غسل تعمید در ترکیه انجام شده است.
 
«کری کاکونده» مسئول امور مطبوعاتی «اتحاد مسیحیان جهان» که مقر آن در لندن است به رادیو فردا گفت: «ما هم اخبار نگران کننده در مورد اتهام های پرونده آقای سیدین را دریافت کرده ایم.»
 
وی افزود: «این گونه فشارها بر نوکیشان مسیحی ادامه همان سیاست های قبلی است که در ایران اعمال می شود و ما خواستار آزادی و نیز رفع اتهامات علیرضا سیدین هستیم.»
 
آقای سیدین که یک کلیسایی خانگی را اداره می کند، اولین بار حدود دو سال پیش دستگیر شده و با قید وثیقه آزاد شد. نخستین جلسه دادگاه او چند هفته پیش در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد.
 
به گفته وکیل پرونده، علیرضا سیدین با موارد اتهامی دیگری از جمله پخش کردن ویدئوهایی در مورد غسل تعمید و همچنین انجام گفت وگو و مصاحبه در مورد غسل تعمید روبرو است.
 
محمد علی دادخواه گفت: «همچنین موکل من با اتهام راه اندازی و اداره کلیسایی خانگی روبرو است. وی در کلیسای خانگی خود با دیگر کسانی که به مسیحیت گراییده بودند دیدار داشته ولی فقط موکل من دستگیر شده است.» وی افزود: «قاضی دادگاه معتقد تمامی موارد اتهامی، در راستای اقدام علیه نظام تعریف می شود.»
 
وی افزود: «من در لایحه دفاعی سعی کردم به قاضی بگویم می توان این اتهام ها را تبلیغ علیه نظام هم تعریف کرد که مجازات آن فقط یک سال زندان است.»
 
هر چند قانون اساسی جمهوری اسلامی، آئین مسیحیت را به رسمیت شناخته است، اما در سال‌های گذشته مقام‌های جمهوری اسلامی محدودیت‌های گسترده‌ای را برای اقلیت‌های مذهبی و به ویژه مسیحیان در ایران اعمال کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به بازداشت شماری از کشیشان مسیحی و محاکمه آنان اشاره کرد.
 
آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشتر و در جریان سفرش به قم گفته بود  دشمن از طریق ترویج «عرفان‌های کاذب»، «بهائیت» و «کلیساهای خانگی» در صدد تضعیف دین در جامعه است.

+207
رأی دهید
-93

oghab - هلسينكي - فنلاند
خوب فرق دین با بقیه چی‌ هست؟.اگر مسیحی یا کلیمی یا .... بشی یعنی‌ آدم شدی ؟؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 23:37
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
برو خدا را شکر کن که اعدامت نکردند.
جمعه 25 آذر 1390 - 00:12
farham 1980 - کاراکاس - ونزوئلا
سلام من کاربر جدید هستم
جمعه 25 آذر 1390 - 00:16
birmingham - شیراز - ایران
این آقا علیرضا هم بالا خونه رو داده اجاره از چاه به چاله. و دس گذاشته رو نقطه ضعف آخوندها وگرنه خود اون آخوندها اسلام رو به. حساب نمیکنن ولی‌ راه نون خوردنشون از این راه
جمعه 25 آذر 1390 - 00:45
khosh bavar - يزد - ايران
سید علی خامنه‌ای گفته بود دشمن از طریق ترویج «عرفان‌های کاذب»، «بهائیت» و «کلیساهای خانگی» در صدد تضعیف دین در جامعه است ! کرم از خود درخت هست ! بزرگترین دشمن دین و اسلام خودتان هستید، که حتی دینی که از بچگی شروع به مطالعه آن کردید. چیزی از آن نفهمیدید و یا اینکه آنرا خوب فهمیدید که این دینتان این اجازه را به شما میدهد که " همیشه " به ارزش‌های انسانی‌ پشت پا بزنید. امام حسین: اگر مسلمان نیستی‌ آزاده باش ! ننگتان باد ! که فقط بلدید حرفهای زیبا بزنید ولی‌ در عمل صفر هستید ! از یکطرف در اسلام همیشه حرف از جهاد و ترویج اسلام هست و از یکطرف گفته هایی چون امام حسین ! قسم حضرت عباس را قبول کنیم و یا دام خروس را !؟ و اسلام را چگونه میتوان تشریح کرد و کدام اسلام حقیقت هست، اسلام طالبانی و اسلام واهابی که در ملا عام گردن می‌زند و یا اسلام ایرانی‌ که دست را قطع میکنند و خواهان پرت کردن همجنسگریان از کوه می‌باشد و دست به اختلاس‌های آنچنانی‌ می‌زند و با کوچکترین سوال، مردم را روانه زندان می‌کند و خانه‌های مردم بهایی را در شمال کشور با خاک یکسان می‌کند و و و !?
جمعه 25 آذر 1390 - 03:01
azadi45 - آنتورپن - بلژیک
`أقدام علیه نظام". کلمه آشنا برای خفه کردن مردم ولی‌ از ترسشون هست که تو هر پرونده‌ای این جمله هست .خدا نابودشون کنه مردمو آواره کردن .
جمعه 25 آذر 1390 - 05:08
sepehr79 - وین - اتریش
میخوان هل و زوری همه رو بکنن توی بهشت عربا!!!!! ظاهراً از قبل رزرو شده برا همه و کسی‌ هم راه پس و پیش نداره!!!! جمع کنید دکونتونو کثافتا ! نمی‌خواهیم بریم بهشت شما شیر شتر بخوریم و با حوری‌های شما بخوابیم. توی بهشت عقب افتاده شما اینترنت هم هست؟ عمرأ اگه باشه. عقل شما به این چیزا قد نمیده که. مرگ بّر جهالت اسلام
جمعه 25 آذر 1390 - 06:18
hyrcania - لندن - انگلیس
عجیب میان بعضى ایرانیها مد شده که بشن مسیحى..... ریشه و پایه و اساس این دینها (یهودیت، مسیحیت و اسلام) که همش یکیه... بر عکسش هم من دیدم مخصوصا بعضى خانمهایى مسیحى که با مسلمانان ازدواج میکنند....چنان مسلمان دو اتشه آى میشن که بیا و ببین.....
جمعه 25 آذر 1390 - 06:46
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
خدا رو شکر که حکم اعدام براش ندادن !
جمعه 25 آذر 1390 - 07:03
bavar88 - آمستردام - هلند
بندازید بیرون این آبابیل. به پاریس، به لوس انجلس که از درد تنهایی و گشنگی به چیز خوردن بیفتند. ایران جای این حوور هوری مذهب نیست...
جمعه 25 آذر 1390 - 07:21
robo - لوس آنجلس - امریکا
بیاد تو ایران غسل تعمید کنه که دارش بزنن؟ مگر دیوانه است؟ کشیش ندر خانی تا پای چوبه دار رفت شانس آورد قضیه رسانه ای شد زنده مونده فعلا تو زندان!!!/ آقای علی شریعتی یه ظر قشنگ بنویس اینجا فیض ببریم از کرامات اسلام و مسلمین شما که وکیل مدافع روشنفکر مسلمین هستی و در ۱۵ دقیقه یک سایت تایپ میکنی ۱۵ ثانیه هم اینجا وقت بزار!
جمعه 25 آذر 1390 - 08:11
hamitahery - تهران - ایران
آخه یکی‌ نمیگه به شماها چه ؟ آخه چرا اینقدر اسلام کوتاه فکرِ ؟ تو دنیا هرچی‌ میکشیم از کشورای اسلامی هستش. تو اسلام همه چی‌ زوری هستش.
جمعه 25 آذر 1390 - 08:20
ghom.666 - قم - ایران
خود ترکا هم سوختن که ایرانیها دیگه این دین تازی را به هیچی‌ شون حساب نمیکنن..
جمعه 25 آذر 1390 - 08:58
ariana11 - تورنتو - کانادا
عقاب - هلسینکی - فنلاند واقعا راست گفتی‌، ایرانی‌ هایی میشناسم که با افتخار به اینکه به مسیحیت ایمان اوردن آدمایه پست و حسود و دورگ گویی هستن که شرم ایشون هم نمی‌شه خودشونو مسیحی‌ خطاب می‌کنن! هنوز بشر خیلی‌ مونده بفهمه دین ساختهٔ‌ دست خود بشر، آدم بودن و نمیخوان یاد بگیرن. حاضرم قسم بخورم خیلی‌‌ها به هوای از ایران خارج شدن دست به این کارا میزنن! بابا دیگه یه عمریه دیدیم دیگه چه خبر.
جمعه 25 آذر 1390 - 08:34
mortimer - اصفهان - ایران
bavar88:جالبه که امثال تو شروع به بی احترامی به دیگران کرده و وقتی جوابی می شنوند تریپ حق به جانب برداشته و ادعا ی مظلوم بودن می کنند و می گویند چرا دیگران به ما احترام نمی ذارند!!......... بخورد کم است.
جمعه 25 آذر 1390 - 09:22
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
جلال بر نام ِ خداوند صلح و دوستی‌ و بخشش و محبت، ‌عیسی مسیح ! امین!
جمعه 25 آذر 1390 - 10:42
noshafarin - اکلند - نیوزلند
کی‌ تا حالا دیده که یک نفر که از دین اسلام به دین دیگری در آمده را جدا کشته باشن؟؟!! این حرفارو یه عده ایرانی‌ بی‌چاره که از روی بی‌ تخصصی مجبور شدن سر هم کنن تا در کشورهای دیگه با این مازلو م نمایی یه برگه پناهندگی بگیرن از بس هم این حرفارو واسه اداره مهاجرت به هم بافتن دیگه خودشون هم باورشون شده. اسلام اگه واسه کسی‌ نون نداشت واسه بعضی‌ از شما دین فروشان که اینجا به دردتون خورد. پس اینقد بد اسلام رو نگید که اگه مسلمان شناسنامه‌ای نبودین الان تو خارج از ایران از گشنگی میمردین. روی سخنم با اوناست که حتا با تغییر دینشون هم بازم وصله نه جور هستن
جمعه 25 آذر 1390 - 12:00
baran828 - تهران - ایران
من از مسیحیان عزیز عذر خواهی میکنم بجهت اینکه مواقعی هم میهنان عزیز قدرت تفکیک مسایلشون رو فراموش میکنن. ضمنا پیشاپیش سال نو میلادی رو هم تبریک میگم .
جمعه 25 آذر 1390 - 14:22
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
اولا همه ادیان از یک بن وریشه اند وتا ابله در جهان است کلاش در نماند. این از چاله در امدن تو چاه افتادن دیگه علمى از جهالت رو نشون مى ده.  ظاهرا این جماعت منتظرند یکى راه رستگارى رو نشونشون بده. حالا چه اخوند یا کشیش چه مارکس و هیتلر. دوما این جهل مرکب هم عملا بى غرض و نگاهى به دنیا نیست. سوالى دارم امثال من خسته از مناسبات و مراودات اجتماعى و مذهبى اون خاک رو رها کردیم وبه غرب بى مذهب امدیم(بنا براخرین امار غلب مردم بریتانیا بالاى ٩٠ درصداعلام کردند که بى مذهبند و باورى به هیچ کدام ندارند) اینهایى که مى گن ما عاشق  وشیداى مسیح هستیم چرا بجاى غرب به کشورهاى فقر زده دنیاى مسحیت در افریقا مثل کنیانمیرن ؟!! امادر این مورد خاص ایشان به جاى غسل در ترکیه چرا تشریف نبردند به ارمنسانِ ارمنى ؟!!البته من حق اظهار وجود اشکار رو به ایشان مى دم ولى امیدوارم بر خلاف اکثر نو کیشنشان  هیچ گاه از باور مذهبى براى اخذ پناهدگى استفاده نکن که دین افیون ملت هاست و ادامه زندگى به مصرف افیون هم از قدرت افیون نیست بلکه نشان دهنده ضعف اراده و تفکر است و بس.
جمعه 25 آذر 1390 - 14:02
avesta_afshin - تهران - ایران
تمام این دعواها برای این بود که چرا تو ایران غسل تعمید نکرده خوب نکرده که نکرده به شما چه مربوط یعنی اگر تو ایران غسل تعمید میشد مشکل حل بود و طرف راست راست به راحتی آزادانه می گشت ! زررررشک
جمعه 25 آذر 1390 - 17:57
robo - لوس آنجلس - امریکا
noshafarin - اکلند - نیوزلند خانوم محترم شما ندیدی خبر ندارید!! اولین کشیش مسیحی که بعد از انقلاب اسلامی تو ایران به قتل رسید کشیش ارسطو سیاح بود اموال کلیسا رو هم به غارت بردن کسی هم پیگیری نکرد، دومیش هم کشیش حسین سودمند بود که تو مشهد بدار آویخته شد تا الان بیش از صد نفر مسیحی فارسی زبان دستگیر و بازجویی و زندانی شدن، در مورد دراویش گنابادی و بهاییان هم هیچی نگم بهتره، اسم اینهارو دین فروش میزارید؟ بنظر من همه ادیان مزخرفند و از همه مزخرف تر اسلامه که لا اکراه فی الدین سر داده و سر میبره!! دفعه بعد میخواهید جایی کامنت بنویسید ۲ خط کتاب تاریخ معاصر بخوانید به جای قرآن!
جمعه 25 آذر 1390 - 18:21
ghorbat - گوتنبرگ - سوئد
پارسال یکی‌ از عزیزانی که مسیحی‌ زاده بود،به خاطر همین کلیساهای خانگی گرفتن و تا چن ماه هیچ کس حتی خانوادش ازش خبر نداشتن.اینا الکی‌ فقط حرف میزنن. هر کسی‌ که دین اسلام ترک کنه به دین دیگه بره حکم اعدام داره.
جمعه 25 آذر 1390 - 19:12
علیرضا سیدیان - تهران - ایران
من علیرضا سیدیان هستم نه سیدین . 36 سال دارم نه 31 سال . 6 سال قبل مسیحی شدم نه چهارسال . قاضی دادگاه هیچ سؤالی از من درباره علت غسل تعمیدم در ترکیه نپرسید و ما هیچ دفاعی در این زمینه نکردیم . تنها سؤالی درباره دلیل تشکیل کلیسای خانگی که چهار عضو دائم داشته پرسیده شد و من بطور کوتاه در حدی که دادگاه فرصت دفاع داد ، دفاع کردم . شعبه رسیدگی کننده به پرونده من شعبه 26 بوده نه شعبه 28 . هیچ فیلمی از غسل تعمید من حتی در دست خودم نیست و تنها کشیش کامران کریمی آنرا دارند و در هیچ سایت و وبلاگی هم پخش نشده است . من تا کنون خودم این فیلم را ندیده ام . نمیدانم این اتهامات را با کدام ادلۀ قانونی مطرح کرده اند . من در بازجویی ها گفتم که از مراسم غسل تعمید من فیلمبرداری شده و ممکن است روزی در جاهایی مثل یوتیوب هم پخش شود. بنابراین صرف اینکه من گفتم فیلمبرداری شده و ممکن است روزی پخش شود ، با کدام ادله قانونی قابل پیگرد می باشد . خدا عالم است .
جمعه 25 آذر 1390 - 21:58
علیرضا سیدیان - تهران - ایران
در ضمن من در ایران هستم و از هیچ کشوری تقاضای پناهندگی نکرده ام . بنابراین کسی گمان نکند که برای گرفتن پناهندگی به آیین مهر و محبت یعنی مسیحیت گرویده ام .
جمعه 25 آذر 1390 - 22:00
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
عزیزانی که فکر میکنند همه، به دلیل پناهندگی مسیحی‌ میشوند! دعا می‌کنم که خدای محبت مسیح، آنهارا ملاقات کند، تا آنها بر خلاف دیگران!!!!! فقط به خاطره محبت مسیح، و نجات، مسیحی شوند! عزیزانی هم که ادّعا کردند در ایران هیچ کس به خاطره مسیحی‌ شدن، کشته یا زندانی نمی‌شود!!! چیزی به ایشان نمی‌گویم چون خودشان جوابشان را می‌دانند! خدمت بردار عزیز علیرضا هم سلام عرض کرده، در این ایام زیبای کریسمس، برای او، همی‌ مسیحیانِ فارسی زبان، همهٔ ملّت عزیز ایران، و رهبران ایران ، آرزوی سالی‌ پر از محبت و صلح، و به خصوص برای گروه آخر، حکمت آسمانی، از مسیح می‌طلبم!
شنبه 26 آذر 1390 - 00:55
noshafarin - اکلند - نیوزلند
اقای سیدین اگه راست راستکی باشی که معلومه خیلی هم بهت سخت نگرفتن که اینجایی و اگر منظورت از آیین مهرو محبت کمکهایی مالی و جنسی هست که از طرف کلیسا به تازه مسیحیون میشه که اون بحثش جداست در هر صورت بعضی ها من ظلمات الی نور میشن بعضی ها مثل شما من النور الی ظلمات در هر صورت موفق باشی !
شنبه 26 آذر 1390 - 05:30
noshafarin - اکلند - نیوزلند
robo. دوست عزیز من منظورم مسیحیان نبودند منظورم کسانی‌ هستن که دینشان را از اسلام به دین دیگری تغییر داده اند من خودم ۲ سال است که مسلمان شده ام و تا آخرین روزهایی که در ایران بودم هیچ کدوم از این شایعات رو راجع به اقلیت ها در ایران نه خودم نه خانواده (که هنوز به اسلام نگرویده اند) ندیدیم البته محدودیت هایی برای اقلیت ها است که یکی از آنها ترویچ نکردن علنی دینی غیر از اسلام در بلاد اسلامی است. در مورد بهایت و غیره .. که اینها اصلا دین به حساب نمی آیند اینها فرقه هستند. در مورد اعدام آقایون که فرمودید جرم ایشان از دین اسلام خارج شدن نبوده که اگر اینطور بود روزانه تعداد بیشماری از ایرانیان که به بهانه تعویض دین اقامت گرفتند و آزادانه به ایران مسافرت میکنند همگی باید اعدام میشدند که اگر این یکی رو منکر بشوید معلوم میشود این شما هستید بدون آگاهی به قول خودتان کامنت میگذارید.
شنبه 26 آذر 1390 - 05:06
noshafarin - اکلند - نیوزلند
robo. دوست عزیز من منظورم مسیحیان نبودند منظورم کسانی‌ هستن که دینشان را از اسلام به دین دیگری تغییر داده اند من خودم ۲ سال است که مسلمان شده ام و تا آخرین روزهایی که در ایران بودم هیچ کدوم از این شایعات رو راجع به اقلیت ها در ایران نه خودم نه خانواده (که هنوز به اسلام نگرویده اند) ندیدیم البته محدودیت هایی برای اقلیت ها است که یکی از آنها ترویچ نکردن علنی دینی غیر از اسلام در بلاد اسلامی است. در مورد بهایت و غیره .. که اینها اصلا دین به حساب نمی آیند اینها فرقه هستند. در مورد اعدام آقایون که فرمودید جرم ایشان از دین اسلام خارج شدن نبوده که اگر اینطور بود روزانه تعداد بیشماری از ایرانیان که به بهانه تعویض دین اقامت گرفتند و آزادانه به ایران مسافرت میکنند همگی باید اعدام میشدند که اگر این یکی رو منکر بشوید معلوم میشود این شما هستید بدون آگاهی به قول خودتان کامنت میگذارید.
شنبه 26 آذر 1390 - 05:06
پریستوک - تهران - ایران
noshafarin - اکلند - نیوزلند خانم یا آقای محترم سایبری حرفای شما رو نخوندم ولی یک جمله که نشونه بی اطلاعی شما بود دیدم (تعداد بیشماری از ایرانیان که به بهانه تعویض دین اقامت گرفتند و آزادانه به ایران مسافرت میکنند ) خوبه که خودتون می فرمایید اقامت گرفتند اگر اقامت نگرفته بودند هفت جدشون رو جلو چشمشون هفت هزار بار اعدام می کردن ولی چون تابعیت یک کشور دیگه رو گرفتن ج.ا جرات نمی کنه! یا واقعن بی اطلاعید یا خودتون و زدید به بی اطلاعی. در ضمن شوخی کار بر با نام علیرضا سیدیان - تهران - ایران خیلی بی مزه بود!
شنبه 26 آذر 1390 - 10:01
afshinmehr1351 - کرج - ایران
به نظر من ایرانیها اگر قصد دارند دینشان را عوض کنند بهتر نیست به آیین نیاکانشان که همان دین پاک زرتشت وآیین اهورایی بگروند؟ براستی خدمتی که آخوندها به ایران کردند و ماهیت اسلام را به مردم نشان دادند ستودنیست!
شنبه 26 آذر 1390 - 11:44
erfan-iran - تهران - ایران
مسیح محبت است . مسیح عشق واقعی است که هر کسی را ملاقات نمی کند و نجات شامل همه ی انسانها نخواهد شد ... به قول omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا . امیدوارم مسیح شمار بیشتری از این بیچاره ها را از دین توحش و آدم کشی نجات بدهد ...
شنبه 26 آذر 1390 - 15:45
robo - لوس آنجلس - امریکا
noshafarin - اکلند - نیوزلند / همین که میفرمایید دو ساله به اسلام روی آوردیدی نشان از سطح بالای آگاهی و خرد شماست!!! شما بدار زدن آدم رو میگی شایعه ؟؟؟ این خط اول رو از ویکیپدیا برات کپی کردم که دیگه حرف نزنی (( حسین سودمند (۳۰ ژوئن ۱۹۵۱ مشهد - ۳ دسامبر ۱۹۹۰ مشهد) اولین کشیش ایرانی است که در دوران معاصر رسماً به خاطر باورهای دینی جان خود را از دست داده است.)) اگه دوست داشتی برو ویکیپدیا بقیه مطلب رو بخون !! تأکید میکنم دفعه بعد هم که خواستی جواب من رو به خیال خودت بدی برو یه کتاب مفید بغیر از قرآنت بخون، البته خطر بیسوادهای چشم و گوش بسته مسلمون از باسواداشون کمتره، و خوشبختانه تو این قشر باسواد خیلی کم داریم!
شنبه 26 آذر 1390 - 18:26
Barbood2007 - لندن -
پریستوک - تهران - ایران عزیز. در ایرانى خبر بیرون ندارى. گفتى بخاطر اخذ تابعیت مسیحیان که به ایران میرن ج .ا باهشون کارى نداره. جالب بود جانم. جالب بود وزارت کشور انگیس این جمله شمارو براى رد کردن تقاضاى متقاضیان بى شمار مسیحى استفاده مى کنه به این تفسیر که حضرات بعد از اخذ تابعیت به ایران مى رند و در عدم ترویج و اظهار باورى که ظاهرا داشته اند تردیدى ندارند چرا قبل از خروج از کشور چنین نمى کنند؟ عزیز جانم هوم افیس هم قبول نداره . اره جانم ما دیدیم شما شنیدى. اره جانم اره عمرم باور باور نکن . امار ردى حضرات از هوم افیس این رو مى گه
شنبه 26 آذر 1390 - 22:21
robo - لوس آنجلس - امریکا
erfan-iran - تهران - ایران / مسیح اگر نجات دهنده بود خودش رو نجات میداد، دیدیم زمان قدرت کلیسا تو اروپا چقد آدم نجات یافتن!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 22:26
Barbood2007 - لندن -
فیلم این سریال قراره تو یوتیوپ بخش بشه،غسل در ترکیه،وکیل البته ظاهرا واقعى. چند تا اسم ،چهار نفر دقت کنید چهار نفر. عزیزم تازه از راه رسیده تو یک ایرانى مسلمان واقعى هست. بله عمرم حتما هوم افیس یا اداره مهاجرت کشور دیگه هم خر مى شه .راستى یه سوال من که هرجا مى دیدم فیلم برداره مثل زمان تدفین شاملو راهم رو کج مى کردم که نکنه. توچرا عزیزم بهش نیاز دارى؟
شنبه 26 آذر 1390 - 22:30
پریستوک - تهران - ایران
Barbood2007 - لندن - شما خودت فهمیدی چی می گی که بقیه بفهمن. من منظورم این بود که با تابعیت یک کشور دیگه به ایران رفت و آمد می کنن و کسی که تبعه کشور دیگه باشه رو نمی تونن بهش گیر بدن. حالا شما چرا پشت آقا نوش آفرین در آومدی و داری عز و جز می کنی. نکنه شمام یه سایبری جدیدی!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 05:01
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
پرستوک جان در این که جمهورى أسلامى اخر ظلالت بدبختیه شکى نیست. همان طورى که در مصلحتى مسلمان شدن معتلفه چئ در ایران و مسیحى چى در این زمانه. عزیز تازه رسیده معمولا کسانى که دو تابعیته هستند بیشتر در معرض خطرند. مى دونم که خودت مى تونى یه لیست بلند بالا تهیه کنى. اگه نتوتستى به من یه ندا بده جانم. عزیزم در پاسپورت انگلیسى برائ دو تابعیت ها قید شده در صورت مشمول شدن شما با قوانین کشور دوم کارى براى شما نمى شه کرد.راستى تو کشورى که سفارت انگیس و سفیر انگلیس رو مى گیرن ،پاسپورت برائ ادم امنیت میاره؟!!!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:50
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
عزیز من مخالف هر مذهبیم که اسلام زیر تنه چه مسیحیت پول و دسیسه. انچه من رو ناراحت مئ کنه تزویره که شما باورش کردى. من از نقلد جماعت ب بیزارم حالا مقلد هیتلر و خمینى و استالین یا مسیح و محمد و الا غیر.انچه ادم و ازار مى ده اینه که همون جماعتى که تازه مسلمان شدن وموى خمینى رو تو ماه دیدن وسر از معتلفه و اخورش در اوردندحالا مئ تونن با عنوان مهر مسیح ما و تو رو بله. غزیز هیچ کس به دکه مذهب بى غرض نمئ ره
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:03
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
در عزیزم شما عزیز مى بینم که هنوز مى شه به اسم مذهب وادارتون کرد که سر تعظیم فرود بیرین. حالا من سایبریم که شما شش دانگ از پشت سید در امدى. من تکلیفم با مذهب روحانى جماعت از هر شکلش روشنه شما چى؟ راستى از امار تجاوز کشیش ها بچه بازئ اونها خبر دارى. مئ دونئ پاپ فعلئ یک نازى بوده. مى دونى ویکر ها از بیسواد ترین قشر و مرفه ترین قشر جامعه اند. مى دونى جز کلیسایى انگلو بقیه با کشیش شدن زن ها مخلفند. مى دونى کلیسا روم با تهران همیشه بهترین رابطه رو داشته. مى دونى که تفکر کلیسا نسبت به ازادى هاى مدنى بر تحمل جبره و نه تائید.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:15
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
فکر کردى دلیل نابردبارى اخوند از این دکه جدید که کنار دکه اسلام درست شده غیر از موضوع رعیت چیز دیگیه. راستى خبر در اسلام شما رو ناقص عقل و مقلد و در مسیحیت گوسفند و رمه مسیح خطاب مى کنن. حال خود دانى مقلد وم.. باش یا رمه گوسفند مسیح. عزیزم عاقل از یک سوران گزیده نمی شه. کانت مى گه هیچ عقیده مذخرفى نیست که فیلسوفى نداشته باشه. اگه کسى قشنگ صحبت کرد دلیل برحقانیت نیست.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:26
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
فکر کردى چرا باور چنین عملى براى من سخته. دل بستگى به اسلام. نه عزیزم من هیچ مذهبى ندارم.اسلام براى من با مسیحت ویهودیت از یک غماشه و باید همه رو به یک گارى بست. در خودتون شک کنید که سایبرى هستید یا نه.من فرارى از دین و همدرد دگم اندیش مصلحت طلب. امیدورارم در چله جدید لذت مدینه موعود مسیح و محمد رو با هم داشته باشى. روزى کلاشى کشیش یا اخود به جماعتى وعده بهشت موعود مى فروخت روشنگرى که ناظر بود درخواست کرد که نه بهشت که جهنم رو به من بفروش کلاش هم فروخت ان روشنگر رو به جماعت کرد و گفت وعده این بهشت رو نخرید که من جهنم رو بجان خودم خریدم و کسى رو به ان راه نمى دم. فکر کن تا کى امثال کسروى باید جهنم رو بخطر تو و سید به جان بخرند.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 11:41
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
فکر کردى چرا باور چنین عملى براى من سخته. دل بستگى به اسلام. نه عزیزم من هیچ مذهبى ندارم.اسلام براى من با مسیحت ویهودیت از یک غماشه و باید همه رو به یک گارى بست. در خودتون شک کنید که سایبرى هستید یا نه.من فرارى از دین و همدرد دگم اندیش مصلحت طلب. امیدورارم در چله جدید لذت مدینه موعود مسیح و محمد رو با هم داشته باشى. روزى کلاشى کشیش یا اخود به جماعتى وعده بهشت موعود مى فروخت روشنگرى که ناظر بود درخواست کرد که نه بهشت که جهنم رو به من بفروش کلاش هم فروخت ان روشنگر رو به جماعت کرد و گفت وعده این بهشت رو نخرید که من جهنم رو بجان خودم خریدم و کسى رو به ان راه نمى دم. فکر کن تا کى امثال کسروى باید جهنم رو بخطر تو و سید به جان بخرند.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:24
Barbood2007 - لندن - انگاستان
فکر کردى چرا باور چنین عملى براى من سخته. دل بستگى به اسلام. نه عزیزم من هیچ مذهبى ندارم.اسلام براى من با مسیحت ویهودیت از یک غماشه و باید همه رو به یک گارى بست. در خودتون شک کنید که سایبرى هستید یا نه.من فرارى از دین و همدرد دگم اندیش مصلحت طلب. امیدورارم در چله جدید لذت مدینه موعود مسیح و محمد رو با هم داشته باشى. روزى کلاشى کشیش یا اخود به جماعتى وعده بهشت موعود مى فروخت روشنگرى که ناظر بود درخواست کرد که نه بهشت که جهنم رو به من بفروش کلاش هم فروخت ان روشنگر رو به جماعت کرد و گفت وعده این بهشت رو نخرید که من جهنم رو بجان خودم خریدم و کسى رو به ان راه نمى دم. فکر کن تا کى امثال کسروى باید جهنم رو بخطر تو و سید به جان بخرند.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:50
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
فکر کردى دلیل نابردبارى اخوند از این دکه جدید که کنار دکه اسلام درست شده غیر از موضوع رعیت چیز دیگیه. راستى خبر در اسلام شما رو ناقص عقل و مقلد و در مسیحیت گوسفند و رمه مسیح خطاب مى کنن. حال خود دانى مقلد وم.. باش یا رمه گوسفند مسیح. عزیزم عاقل از یک سوران گزیده نمی شه. کانت مى گه هیچ عقیده مذخرفى نیست که فیلسوفى نداشته باشه. اگه کسى قشنگ صحبت کرد دلیل برحقانیت نیست.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:51
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
عزیز من مخالف هر مذهبیم که اسلام زیر تنه چه مسیحیت پول و دسیسه. انچه من رو ناراحت مئ کنه تزویره که شما باورش کردى. من از نقلد جماعت ب بیزارم حالا مقلد هیتلر و خمینى و استالین یا مسیح و محمد و الا غیر.انچه ادم و ازار مى ده اینه که همون جماعتى که تازه مسلمان شدن وموى خمینى رو تو ماه دیدن وسر از معتلفه و اخورش در اوردندحالا مئ تونن با عنوان مهر مسیح ما و تو رو بله. غزیز هیچ کس به دکه مذهب بى غرض نمئ ره
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:52
Barbood2007 - لندن - انگاستانلندنانگلستان
پرستوک جان در این که جمهورى أسلامى اخر ظلالت بدبختیه شکى نیست. همان طورى که در مصلحتى مسلمان شدن معتلفه چئ در ایران و مسیحى چى در این زمانه. عزیز تازه رسیده معمولا کسانى که دو تابعیته هستند بیشتر در معرض خطرند. مى دونم که خودت مى تونى یه لیست بلند بالا تهیه کنى. اگه نتوتستى به من یه ندا بده جانم. عزیزم در پاسپورت انگلیسى برائ دو تابعیت ها قید شده در صورت مشمول شدن شما با قوانین کشور دوم کارى براى شما نمى شه کرد.راستى تو کشورى که سفارت انگیس و سفیر انگلیس رو مى گیرن ،پاسپورت برائ ادم امنیت میاره؟!!!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 12:52
erfan-iran - تهران - ایران
robo - لوس آنجلس - امریک : مسیح نیامد که خودش را نجات بدهد که اگر میخواست به صلیب کشیده نمیشد . مسیح آمد و برا ینجات ما انسانها به صلیب کشیده شد .. و
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 11:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.