هفت درد دل شوهرانه

همسر شما یک آدم فضایی از مریخ یا ونوس نیست که نتوانید او را بفهمید یا کشفش کنید. فقط کافی است حرف‌هایش را بشنوید و خواسته‌ها و انتظاراتش را بدانید. موضوع این است که شما در روابط روزمره و ساده خود با پیچیدگی‌هایی مواجه می‌شوید که شما را متعجب می‌کند. ماجرا از اینجا آب می‌خورد که زن‌ها و مردها برای برقراری ارتباط با یکدیگر، روش‌های مختلفی را برمی‌گزینند.
از نظر زنان ارتباطات برای رابطه برقرار کردن است اما برای مردان ارتباطات به هدف تبادل اطلاعات انجام می‌شود. همه آن پیچیدگی‌ها با دانستن چند موضوع ساده قابل حل است. کافی است حرف‌های شوهرتان را بشنوید. او با شما حرف‌هایی دارد.
 

 یک تشکر خشک و خالی به جایی برنمی‌خورد

شاید با خودتان بگویید من که هر کاری از دستم برآید انجام می‌دهم و توجه زیادی از خودم نشان می‌دهم. باید بدانید که شوهرتان در این مورد مثل شما فکر نمی‌کند. وقتی او کارهای هر چند کوچکی مثل بیرون بردن آشغال‌ها و شستن ظرف‌های میوه را انجام می‌دهد، اگر یک تشکر کوچک از شما بشنود، خیلی شادمانه‌تر و باانگیزه بیشتری آن کار را می‌کند.
او هم مثل شما نیاز به تحسین و تمجید دارد.هر از گاهی یک تشکر خشک و خالی خیلی چیزها را عوض می‌کند و احساس تحسین شما را به او منتقل می‌کند.


 به جای شانه‌هایی برای اشک ریختن، پیشنهادهای خوبی برایت دارم

 وقتی از سر کار به خانه برمی‌گردید و شروع به حرف زدن در مورد رئیس پرتوقعتان می‌کنید از نظر او شما در واقع دارید مشورت و راهنمایی می‌گیرید، نه اینکه فقط به دنبال یک گوش شنوا می‌گردید. به خاطر همین است که او شروع می‌کند به راه‌حل پیشنهاد دادن.
احتمالا این کار او برای شما نشانه خوبی نباشد و اجازه ندهید حرفش را بزند و حتی از او انتقاد کنید که مگر من خودم نمی‌توانم مشکلم را حل کنم.در حالی که این کار نشانه اهمیت دادن او به شماست. او می‌خواهد کمکی کرده باشد، چون برایش مهم هستید.


اگر می‌خواهی کاری در یک زمان خاص انجام شود، به من بگو

 حتما برایتان پیش آمده که کار ساده‌ای را از همسرتان خواسته‌اید اما در زمان خود انجام نشده است.
وقتی به او می‌گویید مثلا لامپ را عوض کن یا در کابینت را تعمیر کن، از نظر او این کار محدودیت زمانی خاصی ندارد و هر وقت بتواند آن را انجام می‌دهد. اما اگر بگویید فلان کار را تا قبل از دوشنبه که مهمان داریم انجام بده حتما با کمال میل وقت می‌گذارد.


 مستقیما به من بگو چه چیزی آزارت می‌دهد

 از زمان زندگی انسان در غار، بعضی رفتارهای زنان برای مردان گیج‌کننده بوده است. آنها تعجب می‌کنند که چرا شما به جای اینکه بگویید من از فلان کار تو ناراحتم، دندان‌هایتان را به هم قفل می‌کنید و می‌گویید من خوبم. موضوع این است که آنها به مدد آه کشیدن‌ها و محکم قدم زدن‌های شما متوجه می‌شوند که یک جای کار می‌لنگد اما نمی‌دانند موضوع چیست.
 البته شما به نوعی دارید ارتباط برقرار می‌کنید و حرفی را منتقل می‌کنید ولی به یک شیوه ناسالم و غیرصحیح. کلید حل مشکل این است که مستقیما بگویید من از اینکه تو آمدی خانه و رفتی سراغ کامپیوتر ناراحتم. این حرف خیلی بهتر از یک عصبانیت منفعلانه است.


 لطفا از من نپرس که در این لباس چطوری به نظر می‌رسی

 اول از همه اینکه هیچ جواب مشخصی برای این سوال وجود ندارد که این دامن، من را چاق نشان می‌دهد یا نه؟ در بیشتر مواقع شما در حالی این نوع سوالات را می‌پرسید که خودتان به نتیجه رسیده‌اید و تصمیمتان را گرفته‌اید. او می‌داند که تنها گزینه‌اش تایید شماست، نه نظر شخصی خود او.


 ای کاش فکر نمی‌کردی با هم بودن همیشه یعنی حرف زدن

 هر دوی شما به خانه برگشته‌اید، بچه‌ها را خوابانده‌اید و نشسته‌اید پای تلویزیون. آیا این به نظر شما یعنی با هم بودن. واقعیت این است که برای همسرتان بله، این یعنی با هم بودن. حتی اگر هیچ حرفی بین شما رد و بدل نشود این سکوت و تنها حضور شما برای او یعنی نزدیکی. از نظر او برای ارتباط برقرار کردن با شما نیاز نیست حتما حرف بزند. بنابراین هر از گاهی دستانش را در دست بگیرید و بفشارید. البته اگر دلتان می‌خواهد حرف بزنید این کار را بکنید اما این سکوت را با هیچ، یکی نکنید.


رابطه زناشویی یعنی صمیمیت

 گاهی خانم‌ها فکر می‌کنند همسرشان زیاده از حد به روابط زناشویی اهمیت می‌دهد؛ در حالی که تمایل مردان به روابط زناشویی با همسرشان نشانه تمایل آنها به ایجاد صمیمیت است. وقتی شما همسرتان را پس می‌زنید او نگران عملکرد خود می‌شود و فکر می‌کند حتما مشکلی در کار است. بهتر است درباره این موضوع با هم حرف بزنید و به توافق دو نفره‌ای برسید که هر دوی شما را راضی کند
 

+267
رأی دهید
-22

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
حالا هی‌ بگو! اگه این زن‌ها فهمیدن !!! به خصوص اون قسمت، منظورت مستقیم بگو، این جائی که حتا عدم توجه به آن موجبه تلخی‌ و جدایی در خیلی‌ از زندگیها شده!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 21:53
khosh bavar - يزد - ايران
و ۱۰۰ها نکته ناگفتنی دیگر، بعنوان مثال، خوبی‌ زنی‌ که حوصله غذا درست کردن ندارد و غذا یی برای شوهرش آماده نمیکند در این است، که او ( شوهرش ) باید خوشحال باشد که مجبور نیست، ظرفها را بشورد !
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 21:49
baran828 - تهران - ایران
درسته........اما در مورد لباس خوبم نظر میدن اتفاقا !من که سلیقه ی همسرمو قبول دارم 10000000000000000000000...تا !
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 22:45
compatriot - تورنتو - کانادا
بشکنه این دست که نمک نداره!
جمعه 25 آذر 1390 - 00:54
massoudoslo - اسلو - نروژ
من دقیقا موافق این نکات هستم خصوصا نکته آخری که یک میلیون درصد درسته : رابطه زناشویی یعنی صمیمیت :)
جمعه 25 آذر 1390 - 05:42
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
حالا چی بالاخره این وقتی را که ما برای خوندن کتاب " زنان ونوسی و مردان مریخی " گذاشتیم همش بیخود و الکی بود؟ همین پایین و توی اطاق خواب باید دنبال راه حل برای تفاهم و درک دوجانبه بگردیم. بخدا ازدواج نکنید بهتره اما نسلتون هم منغرض میشه.
جمعه 25 آذر 1390 - 08:53
baran828 - تهران - ایران
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان:عزیز کلی خندیدم .بالاخره چکار کنیم ؟!کتاب بخونیم؟مسایل خصوصی رو تو جاهای عمومی حل کنیم ؟فکر نسلمون باشیم ؟دوست عزیز معلومه خیلی دلت پره یه مسافرت رو براتون توصیه میکنم.....صفای شما پایدار .
جمعه 25 آذر 1390 - 09:49
baran828 - تهران - ایران
چرا هم برای خوشحال کردن خانمها وهم درد دل های آقایون فقط آقایون کامنت میذارن ؟!!!
جمعه 25 آذر 1390 - 10:20
choobin - مانیلا - فیلیپین
امروز،در این دوره و زمانه انتخاب شوهر و مرد مناسب کاری بسیار مهم و حائز اهمیت است.مشغله‌های بیرون از خانه انقدر زیاد شده که مردها حوصلهٔ حتا خودشونم ندران.زنان باید با حوصله و صبر کافی‌ با مشکلات زندگی‌ دستو پنجه نرم کنن...
جمعه 25 آذر 1390 - 13:53
مونا تهران - تهران - ایران
مونا - تهران - ایران. ما که همه این کارا رو کردیم.تاثیر نداشت به خدا. اصلا مگه مردا دل هم دارند که بخواند درد دل داشته باشتند!
شنبه 26 آذر 1390 - 07:24
felora - تهران - ایران
--------------ای کاش فکر نمی‌کردی با هم بودن همیشه یعنی حرف زدن-------------
شنبه 26 آذر 1390 - 14:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.