اذعان مدیر گوگل بر استعداد سایبری ایرانیان

تابناک - "اریک اشمیت"، مدیرعامل شرکت اینترنتی گوگل در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز اذعان کرد که ایرانیان صاحب استعدادی "غیرمعمول" در حوزه عملیات سایبری هستند.
به گزارش فارس، "اریک اشمیت"، مدیرعامل شرکت اینترنتی گوگل در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز اذعان کرد که ایرانیان صاحب استعدادی "غیرمعمول" در حوزه عملیات سایبری هستند.
وی همچنین تصریح کرد که آمریکایی‌ها دقیقا قادر به شناخت ابعاد این استعداد نیستند اما به هر حال این امر تهدیدی برای آنان محسوب می‌شود.
وی در این مصاحبه که بخشی از فیلم آن در یوتیوب قرار گرفت در پاسخ به سوالی در خصوص کنترل پهپاد RQ170 توسط نیروهای سایبری ایران اظهار داشت که این اطلاعات سری است و ما هرگز دسترسی به آنها نداریم اما این نگرانی که ایران توانسته باشد این کار را انجام دهد همواره وجود داشته و ما هم باید همواره نگران آن باشیم.
این اعتراف ضمنی که از سوی مدیرعامل یک غول سایبری در جهان مطرح می‌شود تاییدی دیگر بر شکست آمریکا از ایران در جریان پهپاد RQ170 است.
باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا نیز اخیرا ضمن پذیرش شکست سایبری از ایران از کشورمان خواست تا پهپاد را به آمریکا بازپس دهد. بسیاری این تقاضا را بسیار وقیحانه می‌دانند چرا که هیچ کشوری حق جاسوسی در خاک دیگر کشورها را ندارد چه رسد به اینکه تقاضا کند که ابزار جاسوسی لو رفته را به آن کشور پس دهند.
مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده‌اند پهپاد متعلق به ایران است و به آمریکایی‌ها بازگردانده نخواهد شد.

+178
رأی دهید
-138

love-iran - چابهار - ایران
درود بر مهندسان و جوانان ایرانی که باعث افتخار ایران ایرانی هستن بازم میگم دوران امریکا تمام شده
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:25
noshafarin - اکلند - نیوزلند
ایرانیها تو همه چیز استعداد دارن ولی‌ متاسفانه نمیذارن که
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:33
ari jojeh - تهران - ایران
ساندیس خوران سایبری از طرف من تبریکات فراوان را قبول کنید و این بنده عظیم سراپا مفید را مورد بخشش خود قرار دهید، من تا حالا در اشتباه بودم و فقط خیال می‌کردم شما سربازان گً.ه مال امام زمان فقط ساندیس خنک میزنید تو رگ ولی‌ الان بهم ثابت شد که در فضای ساندیسی هم شما تبحر خاصی‌ دارید، البته شما که نه اون بالا سریاتون،،ولی‌ کامنتاتون خیلی‌ عصبی می‌زنه تازگیا نمیدونم چرا، فکر کنم ساندیس گرم می‌زنین تو رگ، یا ساندیس‌هاتون تو گرما ترشیده!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:31
shahab46 - هانوفر - المان
love-iran - چابهار - ایران،اگه هنوز.... شب درازه،شاد نباش
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:36
اهل ایران - اصفهان - ایران
باور کنید دوستان ما در دانشگاه شریف دانشجویانی داریم که در دنیا مانند ندارند.درسته که خیلی از انها به امریکا میروند ولی خیلی از دانشجویان هوا فضا از همون سالهای اولیه با درامد خیلی خوب استخدام میشوند.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:53
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
در این که ایرانیان باهوشترین یا حداقل از باهوشترین و با استعدادترین انسان های کره زمین هستند شکی وجود نداره و نشونه ی نه چندان مهمش هم این اذعان مدیر گوگل. ولی من نفهمیدم چرا هر کشوری توانایی و استعدادی بیشتر و یا همپا با آمریکا داشته باشه تهدید محسوب میشه و خطرناکه ؟!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:57
پریستوک - تهران - ایران
اینا همش تبلیغه دروغه هر چی بیش تر از این اخبار می خونم فرضیه ی اسب تروای دوستانی که تو پیج های قبلی مطرحش کردن برام پر رنگ تر می شه.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:57
oshtoleshang - مشهد - ايران
نمیدونم چرا استعدادمون برای آزادی خودمون بکار نمیره ):
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:03
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
وقتی‌ ۴۰ در صد کارکنان ناسا ایرانی‌ و آنهم با رتبه بالا باشند.شنیدن این حقایق چندان هم تازگی ندارد...مهم نیست این پیروزی توسط کی انجام شده.مهم اینکه کشوری پوز ابر قدرتی چون آمریکا را به زمین مالیده...ما اکثریت مخالفان سر سخت این رژیم با آن دم و دستگاه و نوچه‌هایی‌ همچون سپاه و بسیج و ساندیس خورهای آویزان هستیم.ولی‌ ناگفته نماند افتخارهای برون مرزی نسیب ملت هست تا دولت اخوندی...!!!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:05
dkdk - اسلیس - دانمارک
آری جوجه - تهران - ایران بهتره به جای .... نوشتن کمی‌ فهیم باشی‌.کسی‌ از دولت خوشش نمیاد اما وطن فروش مثل تو نیستند.بیچاره بیسواد فکر میکنی‌ آمریکا دلش برای آدم‌های .... چون تو و امثال تو میسوزه؟واقعاً آدم‌های با ..... مثل تو باعث بدبختی ملت هستند.درود به شرف وطن پرستانی که به مردم و کشورشان خدمت میکنند نه دولت که بداد مردم نمیرسه..... دیدی که تمامی‌ کشورها به دانش و فهیمی جوانان ایرانی‌ ایول گفتند.حالا اگر این برای تو و وطن فروشان ساندیس خوری است برای وطن پرستان افتخار است نه‌ برای دولت پرستان....
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:09
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
میگن بازار قاچاق از چابهار به پاکستان خیلی‌ پر رونق شده!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:26
m.noor - شارجه - امارات
با درود. باز سر و کله ذوب در ولایت یها پیدا شد مخصوصأlove iran چا بهار -ایران چند روزی نبودی رفته بودی پابوس ارباب سهمیه ت رو گرفتی‌ برگشتی‌ دوران سواری امسال شماها تمام است امین.م.ن
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:37
hamedrif - ایران - ایران
بله کاملا معلومه . ولی حیف که این دانشمندان خودشونو به پول میفروشن تا براشون کار کنن
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:42
garfield - تهران - ایران
korosh2500 - برمینگام - انگلستان 40 درصد رو مرجع بده. اصلا میدونی ناسا چند نفر کارمند داره و 40 درصدش چقدر زیاد میشه؟ باز یکی هندونه داد زیر بغلتون جو زده شدید؟ سلام گرگ بیطمع نیست آقا جون. البته من اعتقاد دارم رابطه با امریکا خیلی از روسیه و چین و کشورهای استعمارگر اینچنینی بهتره. ولی یادتون باشه هر کسی از منظر منافع خودش حرف میزنه و این طبیعیه و ربطی هم به بدجنسیش نداره بلکه برعکس، اگه اینکارو نکنه احمقه.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:40
kouroshi - بازل - سوییس
.......عکسالعمل‌های ما مثل همیشه عجولانه و بدون مطلع لازم است. به خیلی از سوالات این جریان و قضیه هنوز پاسخ داده نشده. چگونه شما میتوانید به این راحتی‌ در مورد توانی یا نتوانی یک کشور قضاوت کنید و هنوز از اصل قضیه به درستی‌ آگاهی ندارید. من وقتی‌ شربت شادی را سر می‌کشم که ببینم بچه‌ها ی ایران خودشون سازنده این ابزار پیشرفت هستند. و شادی من ۱۰۰ برابر خواهد بود وقتی‌ که ببینم این ابزار و وسایل در راه صلح و دوستی‌ بکار گرفته میشوند. در راه سعادت بشر وگر نه سلاح کشتن همدیگر سالیان سال هست که اختراع شدند. به امید روزی که در راه صلح و دوستی‌ بین ملت ها پیشگام باشیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:42
Mossadegh - لندن - انگلیس
این مقاله فقط قابل توجه: ان دسته از وطن فروشان...و خائنین داخل و خارج از کشور میباشد که اکثر به دو دلیل که یک: بیخردی ونداشتن اطلاعات کافی.. دو: نداشتن رگ و ریشه وغیرت ایرانی.. به جانبداری از سیاستهای غربی.. و بی اعتنائی به استعدادهای درون کشور میکنند وبا نوشتن جملاتی ابلهانه سعی در نشان دادن وموجودیت پوچ خود دارند! زنده باد ایران و هر ایرانی که باعث سربلندی ایران میشود!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:52
mortimer - اصفهان - ایران
استعدادی که در راه مخرب استفاده می شه به درد چاه فاضلاب می خوره.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 12:39
romano - تهران - ایران
این متن بسیار بوی ساندیس می‌دهد اولا در استعداد ایرانیان شک نیست دوم در اختلاف نژاد منش و .. ایرانیان با ساندیسیان هم شکی نیست. من در راه پیمایی 5 میلیونی تهران هرچه نگاه کردم ببنیم یک قیافه شبیه مقامات جمهوری اسلامی باشدبخدا پیدا نکردم (جدی می‌گم برید نگاه کنید جالبه). سوم اینکه امروزه از نبوغ به تطبیق شرایط با محیط و گرفتن بهترین نتیجه یاد برده می‌شه. چهارم 99.99 در صدر وسایل گذر از فیلترینگ آنوری هستند نه بومی! خوب نتیجتا وقتی جوانترین کشور کره زمین وقتش را به تماشای پورن و گذر از فیلترینگ بدهد بعد از 7 هشت سال تبدیل به نبوغ فیلترینگ می‌شود. پنجم هرچه متخصص است فرار می‌کند پس کدام ایرانیان را می‌گویید نکند کار کردن با کامپیوتر هم شده جزو نبوغ!؟؟ اگر هم منظور نیروهای ساندیس است بخدا من خودم باهاشون کار کردم باور کنید با تمام اطلاعی که مردم دارند اگر بودجه‌هایی که به اینها می‌دهند و احمقهایی که برایشان را دارند کار می‌کنند را بگویم شما می‌گویید محال است این پول هزینه شود (باور کنید حدود چهار میلیارد دلار هزینه فیلتر و خل بازیهای سپاه و بسیج در اینترنت می‌شه باورتون می‌شه!)
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 12:13
نیایش - تهران - ایران
love-iran - چابهار - ایران منم موافقم زنده باد بچه های با استعداد ایران ولی افسوس که نفعش به آخوندهای کثافت می رسه و بیشتر این مهندسهای باهوش الان تو اروپا و آمریکا مشغول کار هستند خیلی ها شون رو می شناسی . امیدورام روزی برسه که همه این مهندسان در خدمت ملت باشند و این آخوندهای کثیف نابود شوند هرچند به زودی خبرهایی از کودتا خواهید شنید مثل همان کودتای ناکام که ملارد کرج رو پیش از اینکه خامنه ای به اونجا برسه منفجر کرد و بعد از پیگیری ها ریشه اش رسید به نزدیک ترین رفیق خامنه ای . چون حتی یه عده ای از نظامی ها هم به این نتیجه رسیدند بهتره خامنه ای بره کنار تا به ایران حمله شه و تبدیل به عراق دوم شه
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 12:13
ايدين - کرج - ایران
ما ایرانیها ادعامون. دنیا رو پاره کرده چه برسه ..... خودمون فقط ادعا !!حالا یه دیوونه یه چیزی گفت شماها چرا ذوق کردید مگه منتظر بودید یه خارجی تعییدتون کنه؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 12:15
shiraz..711 - شیراز - ایران
اشک تو چشم حلقه زد درود بر ایران و ایرانیان......همیشه سر بلند باشید......کلی‌ غرور گرفت منو.......
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:07
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اصولا ما ایرانی ها در هک کردن و خرابکاری استعداد خیلی عجیبی داریم. اگر خدا یک کمی هم استعداد سازندگی به ما میداد شاید بد نبود. هواپیمای جاسوسی آمریکا را می توانیم سالم بنشانیم زمین. اما نمی توانیم یک پیچ هواپیماهای مسافربری را خودمان بسازیم و محتاج توپولوف و بویینگ نباشیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:06
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
افتخار، غرور ۱۰۰ دست شام و ناهار خبر نیست. اون وضعیت مملکت ما، ولی‌ افتخار می‌کنیم به ایرانیان ناسا که % زیادی از اونا خودشون رو آمریکایی‌ میدونن که ریشه در ایران دارند. خوب که چی‌؟ برای اونها انقدر مهم نیست ایرانی‌ هستن که برای ما مهمه اونا ایرانیان. یه خورده با شخصیت باشین. من تو این ۲۵ سال که در آلمان هستم یک بر ندیدم تلویزیون بگه آقا ما آلمانی‌‌ها غول صنعتی هستیم، غول اقتصادی هستیم، تمام دنیا رو تکنیک ما داره میچرخه، ما در ورزش جزو ۱ تا ۳ دنیا هستیم.. ولی‌ ایران.. هیچی‌ دیگه یه گ‌ل تو جام جهانی‌ ۱۹۹۸ زدن به آمریکا هنوز هم تو اخبار ورزشی اون صحنه رو نشون میده. اگر ما درخت پر بار بودیم اینجوری نبودیم. چون هیچی‌ نیستیم ذوق می‌کنیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:46
Azadikhah - تكسل - هلند
حیف این استعداد که در خدمت این حکومت ننگین اسلامی باشه!یه مطلب در مورد پارازیت: وقتی امواج پارازیت، امواج پارازیت محلی، به بدن انسان یا سایر موجودات زنده برخورد می کند، این امواج امواج مایکروویو است که با شدت و فرکانس بسیار بسیار بالا به بدن انسان اصابت می کنند. عضلات بدن انسان توانایی جذب این امواج را دارند، وقتی در معرض این امواج قرار می گیرند. این امواج پس از جذب در بدن تولید گرما می کنند. این گرما، جریان های القائی در بدن تولید می کنند، و جریان های یونی القا شده باعث بالا رفتن دمای بدن انسان می شود. تحقیقات ثابت شده علمی این را نشان داده که از بین رفتن تعادل دمای بدن بیش از ۵ درجه سانتیگراد، خطر مرگ را در پی دارد
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:19
Azadikhah - تكسل - هلند
سایر عوارضی که بر بدن انسان دارد، می شود به بحث مشکلات مغزی، گیجی، سردردهای مزمن، تحریک های عصبی، ناراحتی های گوش، تاثیر بر روند تخمک گذاری زنان، روند تولید اسپرم در دستگاه های تناسلی مردان اشاره کرد. عمده تاثیرات آن می شود به گیجی اشاره کرد به سردردها اشاره کرد. من از مقامهای جمهوری اسلامی این سئوال را دارم که آیا شما فکر نمی کنید دارید نسل کشی انجام می دهید؟ آیا فکر نمی کنید که دارید با جان مردم بازی می کنید؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:19
morid - بوشهر - ایران
Azadikhah-تکسل-هلند-همین جوانان زمان شاه هم بودند چرا از ساختن یه کبریت عاجز بودند.پدرم که یک همافر نیروی هوای است میگوید:امریکاییهای مستشار به ما اجازه نزدیک شدن به قطعات حساس هواپیما نمیدادند حتی با پارچه امریکایی دستشان را تمیز میکردند ما را داخل آدم نمیدانستند.خوب این رژیم به جوانها میدان داد.شخصیت داد.اعتماد بنفس پیدا کردند.حالا هم به کوری چشم امریکا دارد از خلاقیتهای این جوانان به نفع کشور استفاده میکند.فکر کن فرماندار شهر ما یه جوان 25 ساله کارشناس ارشد فیزیکه حالا بقیه اش را تا آخر بخوان.ضمنا نگران بدن ما ایرانیها نباش .اصل اینه که جوانان ما بهhigh tech دست پیدا کرده اند وخود را باور دارند چجور هم!!!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:33
koorosh55 - شیراز - ایران
فراموش نکنیم که همه ظالمان رفتنی هستند ولی ملت ایران باقی می ماند . بجای اینکه از پیشرفتهای علمی کشورمان عصبانی شده و زبان به ناسزا بگشاییم باید به ان افتخار کنیم . همه ظالمان از اسکندر مقدونی تا کنون بعد از صباحی ذلیلانه منکوب شعور و فرهنگ ایرانیان شدند . هرکس از پیشرفت علمی دانشمندان کشورمان ناراحت شود بی شک یا مزدور است و یا خائن
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:47
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
همه ایرانیها را دوست دارم چه با استعداد و چه معمولی٬ چه این ور آبی چه اون ور آبی٬ بلکه هر انسانی را دوست دارم زاده هر سرزمینی که باشد...فقط مرگ بر جمهوری اسلامی و لعنت بر خمینی دجال
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:34
shayan96 - تهران - ایران
این به خاطر این هست که بیشتر جوانان ما مثل جوانان کشور های غربی دنبال هرزگی و بی بندوباری نمی رند
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:37
mortimer - اصفهان - ایران
morid:زیاد جوش نزن عزیزم واست خوب نیست.حال که ایران دروازه های علم و صنعت را جر داد چرا جرات نداره گمرک اجناس خارجی رو ورداره؟!!!!!/حالا هی اکس بخور و توهم بزن!/koorosh55:تخریب گری افتخار کردن نداره.پس شما باید به نازی ها هم خیلی افتخار کنی!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 17:57
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
خواهش می‌کنم ایرانیها رو با حکومت ضد ایرانی‌ ولی‌ وقیح و مزدورانش مقایسه نکنید. مرگ بر خامنه‌ای و مزدورانش
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 18:23
Azadikhah - تكسل - هلند
morid - بوشهر - ایران 1-در اینکه شما طرفدار این رژیم هستی‌ و من هم ضدّ این رژیم و ضدّ سیاستهای کثیف آمریکا،اروپا هستم هیچ شکی نیست! زمان شاه خوب یا بد هر چیزی بود مطمئنا از این حکومت ریاکار دروغگو بهتر بود که داره فرهنگ و آثار باستانی ایران رو خراب میکنه و به نام اسلام و مسلمانی دزدی و اختلاس میکنه و اعتیاد،فقر،روسپیگری رو گسترش داده و اینترنت رو محدود میکنه که مردم زیاد از مسائل آگاهی‌ پیدا نکنن(چون به ضرر حکومت هست)،در زندانها در ایران به زندانیان(نمیگم همه) تجاوز می‌شه (در انتخابات ۸۸ این مساله برملا شد ولی‌ بعد از انقلاب مخصوصا دهه ۶۰ تجاوزات وجود داشته) به لبنان،فلسطین،سوریه کمک میکنه در حالی‌ که ملت خودمون بهش بیشتر احتیاج دارند و در اعدام کردن ملت در دنیا رده دوم هست،
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 19:24
Azadikhah - تكسل - هلند
morid - بوشهر - ایران:2 در فرار مغزها در دنیا اول هست!زمان شاه کی اینطوری بود؟جواب بدید(چون در مورد کنترل پهباد امریکائئ گفتی‌ خیلی‌ از این هواپیماها رو ایران به زمین نشونده و کنترل کرده و منبع خبر خواستم جواب ندادی) و اینو هم بدون در دنیا هیچ حکومتی کامل نیست اگر اون حکومت به آمریکا وابسته بود الان این حکومت امام زمانی‌ به چین و روسیه وابسته هست در مورد high tech هم که گفتید همه که مجهز بهش نیستند.شما چه‌جوری میخوای جلوشو بگیری؟راه حل بده.البته در بوشهر خبری از این پارزیتها فکر نمیکنم باشه زیاد نگران نباش! امیدوارم این خود باوری جوانان این حکومت دینی را نابود کنه در ضمن ما تمامی‌ ایرانیان خارج از کشور خودمونو ایرانی‌ میدونیم.و قضاوت بعضی‌ از طرفداران این حکومت(شما رو نمیدونم) در این سایت که انگ و برچسب‌های حکومتی بهمون می‌زنن هیچ نوع ارزشی برامون نداره.هر کس خودش،خودش رو بهتر میشناسه.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 19:25
mortimer - اصفهان - ایران
morid:در مورد باباتم اگه تو بچه شی که معلومه بابات چه ببویه.آمریکاییا حق داشتند نذارند به چیزی نزدیک بشه.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 19:56
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
(گارفیلد_تهران‌ایران)دوست عزیز...راستش نمی دانم ناسا چه تعداد کارکنان دارد.ولی‌ این را می‌‌دانم که ۴۰ در صد کارکنانش ایرانی‌ ‌ست..و این را می‌‌دانم که خانم انصاری اولین زنی ‌ست که با هزینه ۲۰ میلیون در سال ۲۰۰۶ به فضا رفت. ایرانیان زیادی در هالیورد فعال هستند..بعد از یهودیان اگر اشتباه نکنم ایرانیان ساکن آمریکا پولدرترینن...اگر به مجله فریبرز دسترسی داشته باشی‌ می‌‌توانی‌ توجیه شوی......
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 20:44
alirezamoghaddam48 - لندن - انگلیس
بعداز انقلاب استعدادها در ایران شکوفا شد به همین دلیل ۸ سال جنگ را به ما تحمیل کردند خصوصا در ورزش و سینما موسیقی همچنین علم و دانش حتا در خواب هم نمیدیدیم در وزن برداری سوم دنیا شویم یا در والیبال هشتم دنیا
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 23:42
paya55 - ارومیه - ایران
بابا اینقدر بحث وجدل نکنین اینا همش ترفندای قبل از مثلا انتخاباته. هواپیما رو روسها کشیدن پایین ولی توایران نشسته و هلو بروتو گلوی ایناشده.
جمعه 25 آذر 1390 - 12:56
massoudoslo - اسلو - نروژ
این متن چه خنده دار و دست پاچه سعی در قالب کردن دروغ است ...هههههه ایران هواپیمای امریکایی نشاند !!!؟ خوب چرا بقیه اش رو نمینشاانند !!؟ چرا در سی ای آ و اف بی ای نفوذ نمیکنند و از نقشه ها کپی پخش نمیکنند ؟ نکند ویکیلیکس را سربازان خل نام راه انداختند !!؟ حرف مفت ۳۳ سال است که ایران را در جهان اول کرده .
جمعه 25 آذر 1390 - 15:45
hana257 - شیراز - ایران
همین آلان داشتم یه مقاله در مورد دیالیزیای بدبخت میخوندم که باید با دستگاهی دیالیز بشن که 10 تا 15 سال از عمرش گذشته یا بیمارای پیوندی که باید ماهی 150 تا 300 هزارتومن پول داروی خارجی بدن. کاش این سربازان گمنام بتونن یه کاری برای اینها هم بکنند.
جمعه 25 آذر 1390 - 17:46
garfield - تهران - ایران
korosh2500 - برمینگام - انگلستان ممنون از پاسخت. بله اینو قبول دارم که ایرانیان سهم مهمی از علم و تجارت امریکا را در دست دارند. ولی مطمئنا هوش و ذکاوت، تنها دلیلش نیست. دلیل اصلی اینه که به دلیل حکومت دیکتاتوری، بخش اعظم لایه هوشمند و روشنفکر کشور مهاجرت کرده اند و عموما مهاجران ایرانی از نظر طبقه بندی، با مهاجران کشورهای دیگه متفاوتند و عموما از افراد تحصیلکرده تشکیل شده اند. در صورتیکه مهاجران کشورهای دیگر رو، بیشتر افرادی تشکیل میدهند که در کشور خودشون موفق نبوده اند و به امید رندگی مرفه تر مهاجرت میکنند. تاثیر برعکس این موضوع رو در داخل ایران به وضوح میشه مشاهده کرد!
شنبه 26 آذر 1390 - 03:57
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
گارفیلد دقیقا با نظر شما موافقم.
‌سه شنبه 29 آذر 1390 - 11:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.