حمله مرگبار در بلژیک و یادبود قربانیان


فرد مهاجمی که در مرکز شهر لییژ با انفجار چند نارنجک موجب کشته شدن ۳ تن شد، سابقه جنایی داشته است. مقامات بلژیک انگیزه‌های تروریستی در این حمله را رد کرده‌اند اما هنوز انگیزه اصلی مهاجم مشخص نشده است.

به گفته‌ی وزیر کشور بلژیک حمله‌ی مسلحانه‌ای که روز سه‌شنبه (۱۳ دسامبر/۲۲ آذر) در شهر لییژ رخ داد، انگیزه‌های تروریستی نداشته است. مقامات بلژیک فرد مهاجم را "نورالدین عمرانی" ۳۳ ساله و دارای سابقه جنایی از جمله حمل غیرقانونی سلاح، مواد مخدر و تجاوز جنسی معرفی کرده‌اند.

وی در سال ۲۰۰۸ پس از کشف سلاح گرم غیرقانونی در خانه‌اش از سوی پلیس به ۵۸ ماه زندان محکوم شد. با اینکه در خانه‌ی نورالدین عمرانی علاوه بر سلاح، قطعات اسلحه و نزدیک به سه هزار گیاه شاهدانه (برای تولید ماری جوانا) یافت شده بوده است، با این حال به گفته‌ی یکی از مقامات پلیس، وی اوایل سال جاری میلادی از زندان آزاد شد.

دادستان شهر لییژ اظهار داشته است که در تمامی جلسات محاکمه نورالدین عمرانی، هیچ نشانه‌ای دال بر عدم تعادل روانی در وی مشاهده نشده است. وی در صبح روز حمله از سوی پلیس احضار شده بوده اما به مرکز مراجعه نکرده بوده است.

عمرانی ساکن شهر لییژ بوده و خود نیز در جریان حمله کشته شده است. پلیس کشته شدن فرد مهاجم را از سوی نیروهای امنیتی را رد کرده و می‌گوید هنوز مشخص نیست که وی خودکشی کرده یا به طور اتفاقی در اثر انفجار کشته شده است.

مرگ نامشخص

 دو پسر ۱۵ و ۱۷ ساله به همراه زنی ۷۵ ساله در پی این حمله جان باخته‌اند. حال یک دختر دو ساله نیز وخیم گزارش شده است. در این میان این حادثه ۷۵ مجروح نیز بر جای گذاشته است.

مقامات رسمی بلژیک گفته‌اند که مهاجم در روز حمله، خانه‌اش را در حالی که یک کوله پشتی‌، چند نارنجک و یک سلاح تهاجمی اتوماتیک به همراه داشته‌، ترک کرده است. وی سپس به میدان سنت لامبرت‌، جایی که حادثه در آن رخ داده، آمده و در پشت بام یک مغازه نانوایی که دید مناسبی به میدان داشته پناه گرفته است.

این فرد مهاجم سپس سه نارنجک را به سوی یک ایستگاه اتوبوس پر تردد پرتاب کرده و در ادامه به سوی جمعیت آتش گشوده است.

ویدئوهای ضبط شده از صحنه حادثه هجوم مردم را به مراکز خرید اطراف میدان نشان می‌دهند. پلیس برای ساعاتی منطقه را بسته و از مردم خواسته بود تا در منازلشان باقی مانده یا در مغازه‌های اطراف پناه بگیرند.

گروهی از شاهدان عینی اظهار کرده‌اند که نورالدین عمرانی با شلیک گلوله خودکشی کرده اما گروهی دیگر اذعان داشته‌اند که وی بر اثر انفجار پیش از موعد یکی از نارنجک‌ها کشته شده است. پلیس ماشین وی را در نزدیکی محل وقوع حادثه پیدا کرده است.

شهر لییژ نزدیک به دویست هزار نفر جمعیت دارد و در شرق بلژیک واقع شده است.

 مرکز شهر لیئژ در بلژیک، یک فرد مسلح با تیراندازی و پرتاب نارنجک به سوی مردم ۴ نفر را کشت و حداقل ۱۲۳ نفر را مجروح کرد.

نورالدین عمرانی روز سه شنبه پس از تیراندازی به سوی مردم، به پرتاب نارنجک از بالای پشت بام یک ساختمان به سوی یک ایستگاه اتوبوس اقدام کرد و سپس دست به خودکشی زد.

پلیس در کنار جسد یکی از قربانیان.

نورالدین عمرانی که ۳۳ سال سن داشت، دارای سابقه کیفری در رابطه با مالکیت اسلحه بود. پلیس از نورالدین عمرانی خواسته بود روز سه شنبه خود را برای یک بازجویی به کلانتری معرفی کند.

اثر یکی از گلوله های شلیک شده روی دیوار. او شروع به تیراندازی به سوی مشتریان ایام کریسمس کرد و چهار نفر از جمله یک دختر هجده ماهه را کشت.

پلیس در کنار جسد نورالدین عمرانی پس از خودکشی. او در همان محل حمله، به سر خودش، شلیک کرد.

نمایی از بیرون خانه نورالدین عمرانی. پلیس بلژیک امروز در یک انباری متعلق به او در شهر لیئژ، جسد یک زن را پیدا کرده است.

سوگواری مردم برای قربانیان حادثه

+157
رأی دهید
-180

love-iran - چابهار - ایران
یک مقدار از بلا هایی که سر عراق افغانستان ژاپن ویتنام و بقیه رو اوردن اینها هم تجربه کنن بد نیست شاید به طور مسقتیم دخالت نکردن اما خب پشت پرده همشون دستشون یکجا هست
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:24
*israel* - اورشلیم - اسرائیل
اشتباه کشورهای اروپایی اینکه به راحتی‌ با درخواست پناهندگی هر کس موافقت میکنند این مسلمونا هر جا باشن امنیت و ثبات اونجا رو به هم می‌ریزن از فقر و بدبختی میرین اروپا ولی‌ خوشی‌ مثل اینکه با شما سازگاری نداره
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 08:14
romano - تهران - ایران
هیچ ربطی به مسلمانان نداره مخصوصا مسلمانان اروپایی که ادعای لائیک می‌کنند! (حتما الان در حال کشف چهره واقعی من بعد از مدتها و نیات پلید ملاها و مدافعان مدرن دین تازی در قرن 21 هستی نه جونم هر دیوانه مهاجر یا هر آدم افراطی دلیل فساد اکثریت نمی‌شه. مثل آمریکا که بمب هیروشیما و ناکازاکی اش دلیل آدم کشی همه آمریکاییها نمیشه همینطور که جنایت چهارتا مهاجر افغان دلیل بد بودن مهاجران شریف و زحمتکش افغان که از حقوق ابتداییشونم محرومند نمی‌شه. نتیجه تو خیلی زود در مورد مردم قضاوت می‌کنی).
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 08:19
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ننگتان باد با هزار دروغ و دغل اقامت میگیرید نان و نمک میزبان را میخورید بعد کشتار میزبانان!!!! یا تروریست اسلامی میشوید یا خلافکار مثل این الاغ از شرق اسلامی-!!!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 08:26
gol andam - ژنو - سویس
عرب عرب عرب ،،،،وحشی وحشی وحشی
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 08:33
greentree - تهران - ایران
طرف چقدر شبیه اوباش‌های بیت رهبری یا اوباش‌های مصباح یزدی میمونه ،اگه الان تو ایران بودی جات تو بیت رهبری بود و درامد میلیونی هم دشتی فقط کافی‌ بود در بیت رهبری دست بوس رهبر بودی و با صدای بلند میگفتی مرگ بر آمریکا
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:47
Dara va sara - پرت - استرالیا
گذشته از این اتفاق. هر مسلمانی تروریست نیست ولی بیشتر تروریستا مسلمانن.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:57
sohrab_ss - میامی - آمریکا
اون دوست عزیزی که از اسرائیل کامنت گذشته!! باید عرض کنم خدماتتون که بله تو راست میگی‌ شما یهودیا خوبید که تو کل تاریخ دنیا از شما به عنوانه نحس‌ترین قوم بشریت یاد می‌کنن!! بیخود نبود پیغمبر خدا شماها رو نفرین کرد!! میبینم روزی رو که همتون دوباره مثل زمان هیتلر دارید میسوزید!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:39
shakila99 - شارجه - امارات
رومانو ایران‌تهران از مطلبی گذاشتید ممنون حرف دلم را زدی
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:15
shakila99 - شارجه - امارات
واقعاّ درد آور است که بعضیها از کشته شدن بچه ۱۸ ماهه ابراز خوشحالی‌ می‌کنند من در افغا نستان شاهد حملات انتحاری بودم کسی‌ که این کار را می‌کند یک روانی است شما با این تشویقتان از کار‌های طلبان که به‌‌‌ بچه‌های کوچک بمب میبندند و با کنترل از راه دور آنها را در بین مردم بیگناه مفجر می‌کنند حمایت می‌کنید .واقعاّ این طرز تفکر ناراحت کننده است .
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:10
massoudoslo - اسلو - نروژ
رو پلاکارد تو عکسا نوشتن : چرا !؟. اینجور آدما جوابی ندارن که بدن .
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:32
anti sandis - كنت - انگليس
love_iran بسیجی‌ خون آشام فقط یه طالب و بسیجی‌ از کشتن آدما خوش حال می‌شه امیدوارم این بلا سر خانواده خودت بیاد ببینم بازم خوش حال میشی‌ یا نه
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 12:47
raha1984 - هامبورگ - المان
love iran این هم یکی مثل ... ساندیس خور رهبرت ! قرصهات رو فراموش نکن و دکترت رو هم سعی کن عوض کنی و دکتر بهتری پیدا کنی
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 12:18
oghab - هلسينكي - فنلاند
اورشلیم کاملا درست گفتی
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:17
ukguy4u - لندن - بریتانیا
هر جا سخن از ترور و ترویسم است نام اسلام و مسلمان است که میدرخشد!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:18
Azadikhah - تكسل - هلند
تلفات بیشتر شد:۵ نفر کشته شدند و ۱۲۰ نفر زخمی.واقعا متاسفم.romano - دوست عزیز حرفتو قبول دارم ولی‌ همه اینجوری که شما میگید اینجا فکر نمیکنندlove iran:دو کلمه بیشتر بهت نمیگم:قاطی‌ داری
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:38
you39 - هاسلت - بلژیک
حالا کدومش درسته ؟ 3 تا کشته و 75 نفر زخمی یا 4 کشته و 123 نفر زخمی ؟ همش که شد ضدونقیض!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:53
mahdi_tala - لندن - انگليس
هر جا مسلمان باشه اونجارو به گ.. میکشه.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:24
woooow - لیدز - انگلستان
هر جا سخن از ترور و ترویسم است نام اسلام و مسلمان است که میدرخشد!. ukguy4u - لندن - بریتانیا. 20
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:28
woooow - لیدز - انگلستان
من نمیدونم چرا هرچه جنایت و آدم کشی زیر سر این مسلمان هاست .براتون عجیب نیست.البته من نمیگم همه مسلمنها جنایت کرند،درسته خرفتیی هستند اما آدمهایی خوب هم توشون پیدا میشد.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:28
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
sohrab_ss - میامی - آمریکا. SS!!!!!!! مردک نازیست که حتما اسلام کوفتی دین توست--- جرات داری این نظر را در غرب بخصوص آمریکا بگو تا با یک اردنگی پرتت کنند به وطنت عربستان----دینت خدایت مغزت به گور!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:50
Azadikhah - تكسل - هلند
تصحیح می‌کنم: تلفات:۵ نفر کشته شدند و ۱۲۷ نفر زخمی
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:00
gogoli - تهران - ایران
عزیزان دین ستیز پیش از ذوق مرگ شدن توجه بفرمایند: روز بعد از این اتفاق یه نژاد پزست اروپایی تو فلورانس ایتالیا دو تا مهاجر سیاهپوست سنگالی رو کشت. حالا این تقصیر مسیحیته یا ایتالیا یا غرب؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:07
romano - تهران - ایران
love-iran - چابهار - ایران می‌گم می‌بینی تو این صفحه تنها یکنفری داری منقرض می‌شینا یک فکری بکن. ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه می‌گم شما می‌فرمایید الاغ از شرق اسلامی-!!!!! احتمالا شما بچه غربید دیگه یا خیلی فکر کردی پاریسی شدی. بیچاره یکی اسمش عینعلی بود ولی چشش کور بود شما هم پاریسی ولی فکر می‌کنم خیلی شرقی باشی. منتها از الاغ آباد اسلام دین کوفتیش نیستی. ببخشید بی ادبی نکردم عین کلماتتان نقل شد.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:28
azadi45 - آنتورپن - بلژیک
به نظرم خیلی‌ برای مردم بلژیک سخت هست که با اینهمه ملیتهای مختلف زندگیشونو قسمت کنند و اینجوری جواب بگیرن !!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:33
romano - تهران - ایران
*israel* - اورشلیم - اسرائیل حالا شما خیلی غیر افراطی شدی و ارض موعود و قوم برگزیده مال عمه من مسلمونه نه داداش فاشیزم مذهبی مسلمون و یهود نمی‌شناسه. ضمنا باز مسلمونا فاحشه خونه قمار خونه راه نمی‌اندازن اسم خودشونم بزارن مومن در کل از دید من یهودی و مسلمون که 75 درصد دینشون ابراهیمیه شبیه همه نوع افراطیش یک .. البته بلا نسبت شما که احتمالا تولیت مقدس مومنانه بیت المقدس رو داری بلا به دور چشم خدا به دور داری فقط رو به دیوار نماز می‌خونی و دعا ولی دفه دیگه که رفتی پا دیوار کلت رو محکم بکوب به دیوار شاید فاشیزمت که عینشو هیتلر سرتون آورد خون از دستش گریه کردید از دست بدی شاید مثل مردم بزرگ و دانشمند یهود یکم عقل و آدم دوستی بیاد تو سرت چون بیشک کشی مثل تو نماینده تمام یک دین نیست توهم اگر دولت خاخامی رو کار بود شاید الان یک ساندیس مثل برادرای ارزشی تو دستت بود. ننگت باد که فارسی حرف می‌زنی و هم وطن منی (باور کن بعضی وقتا خوشحال می‌شم برخی از شما مسلمون و غیره همون خارجید)
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 15:37
ویرانگر - تهران - ایران
هر چی بدبختی زیر سر یهودیهای پست فطرته
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:22
sal_iran - تهران - ایران
آقای سهراب_اسس - منم وقتی‌ ایران بودم مثل تو فکر می‌کردم اما وقتی‌ اومدم بیرون فهمیدم که هر چی‌ اختراع و اکتشافه یهودیا دارن انجام میدان بیشترشو و نظرم عوض شد فهمیدم چه قدر در اشتباه بودم مردم ایران هم تخصیری ندران دولت ایران ذهن همه‌رو خراب کرده اگه به تاریخ نگاه کنی‌ میبینی‌ که عربا هیچ وقت به هیچ درد نخوردن و اونا بودن که ایران ما رو خراب کردن و به زور شمشیر اسلام آوردن و چه قدر ایرانی‌ هارو کشتن عربا به ما بدهکاران اما نمید‌ونم چطور آدمای احمقی مثل تو از عربا طرفداری می‌کنه کسایی که اجداد ما را قتل‌ام کردن تو ایران و یهودی‌های که مثل خیلی‌ از دانشمندان خدمت کردن به بشر اینجوری بهشون توهین میکنی‌
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:28
AAbiye AAbi - منچستر - انگلستان
dara va sara-پرت استرالیای عزیز, چرا اینقدر من با شما موافقم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 17:17
mihanyar - منچستر - انگلیس
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه/ تو عقابد خطرناکی داری! تو فراتر از کله پوستی های نازی هستی / بی ادب و کمسواد و گستاخ هستی! دقیقاً مثل افسران نازی که به دیگران ستیز میکنی! نازی یهودستیزی میکند و تو عرب ستیزی! / با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارم، این مرد بیگناه است و فقط قربانی یک توطئه از طرف سیاست بازان شده!. سیاست بازان چه اهدافی از ترور کور مردم داشتند؟. مسلمان ستیزی را گسترش میدهند مثل هیتلر که یهود ستزی رو گسترش میداد! کریستال ناخ نمونه این یهود ستیزی بود! مسیحیانی که توسط نازیها شستشوی مغزی شدی بودن به مغازه یهودیان حمله کردن! حالا اینها همش کاری سیاستمداران هست تا مردم با مردم بجنگن! .
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 16:53
AAbiye AAbi - منچستر - انگلستان
romano-تهران- ایران خیلی اعصابت خورده. بابا یه کم آروم تر جدی نگیر بی خیال ما همه برادر, خواهریم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 17:56
ونوسی ونوس - لییژ - بلژیک
متاسفم برای دوستی که ابراز خوشحالی می کنه از کشته شدن دو پسر 15 و 17 ساله که داشتن از مدرسه بر میگشتن خونه و اون دختر 18 ماهه و اون خانم 75 ساله که برای خرید به مرکز شهر رفته بود و 124 نفر که زخمی شدند ..در این مواقع واقعا نمی دونی به همچین ادمای روانی چی بگی ..تمام شهر تو شوکه از جمله خود من ..متاسفم
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 18:07
toopchiyan1986 - لندن - انگلستان
llove-iran هیچ انسانی‌ از مرگ دیگری خوش حال نمیشه و الا به قول سعدی نشاید که نامت نهند آدمی‌
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 21:06
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
mihanyar - منچستر - انگلیس. آنقدر امثال تو اسلامی کثافتکاری کرده‌اند که حقشان توهین است خطر هم در متن دینت است نه افکار من !!!! اسلامی ۲ نوع است کسانیکه خوبی‌ ذاتی خود را با اسلام تلفیق و از جنایات دینشان بی‌ خبر---تعدادی هم چون تو می‌دانند چیست ولی‌ یا شهامت تأیید ندارند یا منافع-------رومانو----از اینکه این ....قاتل اسلامی را به....
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 21:09
aghareza27 - برگن - نروژ
*israel* - اورشلیم - اسرائیل. راست میگه والا اینجا هرچی‌ مسلمان متحجر .... و با افکار بسیجی‌ طالبانی وهابیتی اقامت میگیره مسلمان میانرو و معتدل جواب منفی‌ میگیرند بخدا راست میگم طرف فرق نمی‌کنه اهل سومالی افغانستان یا عراق میگه نروژی کافر اگه ...اونوقت همین ادامها اقامت میگیرند ابروی همه را میبرند البته افغانیها جماعت فارسی زبونشون آدمهای خوبیند مثل تاجیکها و هزاره‌ها برعکس ........ همشون ....اینجا هم با همین کیس قبول می‌شند
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 20:29
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
romano - تهران - ایران -------------------------چه سخت است یکرنگ ماندن در دنیایی که مردمش برای « پررنگ شدن » حاضرند هزار رنگ باشند...!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 21:45
omid-free - لندن - انگلیس
از عربهای وحشی و دین تازیشون تا بوده و هست کشتار و غارت و خوانخواری و خونریزی بوده و بس !
جمعه 25 آذر 1390 - 06:35
robo - لوس آنجلس - امریکا
بسیار متاسفم از این اتفاق، و متاسف تر برای اون آدمهایی که کامنت میزارن و از تروریسم دفاع میکنن!!، و بیشتر از همه اینها برای اینهایی که با کلمات قلنبه سلنبه و علی شریعتی وار! سعی در ماله کشی این اتفاق دارن، بد نیست بدونن حکومت اسلامی ایران کل کشور رو فاحشه خونه و قمار خونه و شیره کش خونه کرده اتفاقا اسم خودشون رو هم مسلمون نذاشتن در اصل مسلمون هستن! مثال های خنده دار هم میزنن! بمب اتمی هیروشیما حاصل یک تفکر عقیدتی مذهبی بود که با جهاد در اسلام مقایسه فرمودین؟ تفکر همه آمریکایی ها نیست، تفکر خیلی از دولتمردهاشم نیست که بمب بریزن سر مردم بیگناه ولی تفکر همه دولتمردهای اسلامی کشتن کافرین و مخالفینه! یه نگاه به دیکتاتورهای اسلامی مذهبی که رفتن و موندن بنداز متوجه میشی ( یعنی متوجه هستی داری ماله میکشی) ادامه
جمعه 25 آذر 1390 - 07:41
robo - لوس آنجلس - امریکا
این دین توش فرمان جهاد اومده شما بروبالا بیا پایین دستور کشتار مشرکین تو قرآن هست و مغز جوونهای اسلامگرا رو با این اراجیف پر میکنن و بدبختی و فلاکت کشورهای اسلامی رو به غرب ربط میدن که یعنی اونها مقصرن! حتی اگر غرب مقصر هم باشن( که تا حد زیادی هستن) راه مقابله کشتن بچه مردم وسط شهر آروم و بیطرف نیست! اگه توانش رو دارن مقابله سیاسی و یا حتی نظامی رو در رو کنن ، ولی چون ندارن عملیات تروریستی به نظرشون نزدیک تره.
جمعه 25 آذر 1390 - 07:41
Taxi 777 - زوریخ - سویس
دوستان اینقدر دین ستیزی و نزاد ستیزی نکنید جند ماه قبل در اسلو یک اقای نروزی نزدیک به ٨٠ نفر را کشت اما کسی نمی که مسیحی بود یا درفلسطین مردمانی به دست سربازان إسرائیلی کشته میشن اما من نمیکم یهودیها همه ادمکش هستند. ادمکشها افراطیهای مذهبی و سیاسی هستند وکرنه عیسی به دین خود موسی به دین خود
جمعه 25 آذر 1390 - 09:24
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Taxi 777 - زوریخ - سویس. اگر مثل غرب دین در خانهٔ دل‌ها بود کسی‌ مشکلی‌ نداشت ولی‌ اسلحه ی ملایان برای اعدام بهائی برای اعدام مرتد و نو کیش مسیحی‌ و و-برای سنگسار قطع دست‌و پای دزد از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جز اسلام شما؟؟ پس در این موقعیت هر کس در تحکیم آن بکوشد به ملایان قاتل یاری رسانده---بگذارید ملا به گور رود آنگاه مهم نیست اسلامی هستید زردشتی یهودی..و و---دینتان در خانه و ۱۰۰ در صد آزاد!! نه در آموزش و پرورش نه در قانون!!
جمعه 25 آذر 1390 - 09:43
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
اسلامیست های فاشیست نفس ها پایانی خود را در اروپا میکشند، بزودی همه شان را برمیگردانند به بیابانهای خشک مصر و تونس و لیبی و اردن. اروپایی ها چه ساده لوحانی بودند که اینها را گله ای وارد کردند.
جمعه 25 آذر 1390 - 15:37
Taxi 777 - زوریخ - سویس
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه دوست عزیز من ملایان حاکم بر ایران ومفتیهای حاکم دنیای عرب هر کدام قران و دین اسلام را به سود خود تحلیل وتفسیر میکنند و این امر باعث بدنامی اسلام شده دین اسلام هیجوقت دستور به قتل یا قصاص به نوع نداده اما برای انسانهایی که تبهکاری میکنند مجازاتهایی را در نظر کرفته که انها مجازاتهایی معنوی و اموزنده هستند که اعدام یا قطع عضو در بین انها نیست انهایی که این مجازات را به مردمی به اصطلاح تبهکار میدهند إز اسلام هیج بویی نبرده اند من هم با مجازاتی مانند اعدام مخالفم 
جمعه 25 آذر 1390 - 23:41
mihanyar - منچستر - انگلیس
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه / هرزه نگاری و دریدگی اخلاقی از مشخصات امثال توی خارج نشین است! لیاقت بی وجودهایی مثل تو همان برنامه پارازیت با ان مجری لمپین و خائن است!/ .... دهانی و حمله به دگر اندیشان شاید در این دنیای اینترنتی عملی باشد اما بیرون این دنیا در واقعیت نمیتوانی عربده کشی کنی! هر کجا که اقامت گرفته باشی و چنین هوچی گری کنی از تو شکایت میکنن. سایت ایرانیان یوی کی ...... باز کرده تا به دگراندیشان حمله کنی ولی اگر واقعاً میخواستن عدالت رو برقرار کنن باید خیلی وقت پیش از سایتشون اخراج میکردن
جمعه 25 آذر 1390 - 23:50
raha1984 - هامبورگ - المان
ARTEMIS-SW خوشم میاد حسابی یک سری رو به مرز سکته میرسونی !! چونکه حرف حقیفت براشون تلخه !! چنان از این دین تازی و جنگستیز و خونخواه صحبت میکنند انگاری که دنیا کور بوده اند و هستند
شنبه 26 آذر 1390 - 07:40
robo - لوس آنجلس - امریکا
Taxi 777 - زوریخ - سویس / شما بفرمایید در کدامین کشور، استان، قصبه یا محله این دین به سود حاکمین نبوده؟ پس وقتی هست میتواند وسیله ای برای کشتار و سرکوب و دیکتاتوریسم باشد دوست گرامی! اینکه فرمودین اسلام دستور به قصاص و قتل نداده کاملا برای من مشخص شد که شما حتی یکبار محض رضای الله قران رو نخوندین وگر نه چنین حرف خنده داری نمیزدن عزیز گرامی، من قرآن رو حفظم اگه لازم دونستین براتون بنویسم تو کدوم آیات دستور قتل و کشتار و تجاوز و برده داری داده ، اگر بنظر شما مجازات سر بریدن و اعدام در ملا عام جلوی چشمان یه بچه ۸ ساله حقه و موجب شادمانی مردم و تربیت نسل آینده میشه ---- چی بگم؟
شنبه 26 آذر 1390 - 07:14
robo - لوس آنجلس - امریکا
mihanyar/ عزیز جان گرد و خاک نکن سفارت فخیمه اسلامیت رو تو لندن تخته کردن مواجبت نمیرسه سر مردم خالی نکن! ۱۴۰۰ و ۳۲ سال اسلامی ایرانی سکوت کردم تا جواب امثال تو رو مودبانه بدم ولی این رومانو ( شریعتی جدید) چنان غافلگیرم کرد که فهمیدم با تو و امثال روشنفکران دینی باید مثل خودشون برخورد کرد، ۱۴۰۰ سال به فهم و شعور ما توهین کردین دیگه بسه، نوبتی هم باشه نوبت ماست! پاچه خواری ادمین سایت ایرانیان یو کی رو هم نکن/ هرزه نگاری و دریدگی اخلاقی مال تو و هم پالکی هاته که تو ایران نشستن پول خون مردم رو میخورن اسم یه شهر انگلستان ( منچستر ) رو هم شنیدن کامنت خارجی میدن!!!، تا شابدول عظیم نرفتی!!! منچستر به قیافه ات نمیخوره!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 07:40
robo - لوس آنجلس - امریکا
خائن خودتی و اطرافیانت، اگه پارازیت پته هاتونو رو آب میریزه به حرف رییس جمهوری محبوبت گوش بده آب رو بریز ... همونجا !.هوچی گری تو میکنی و اربابت/ ARTEMIS-SW واقیعت رو میگه ولی واسه تنگ نظر هایی مثل تو یه کم فشار اسمزی داره، خودتو دگر اندیش جا نزن، دگر اندیش ماییم، تو مرتجع عقب افتاده حساب میشی که امثال تو دستکم ۲۰۰۰ ساله رو زمین اکسیژن تلف میکنن، اگر هم قرار بود عدالت رو اجرا میکردن باید امثال تو و رومانو و باور ۸۸ و لاو ایران رو اخراج میکردن، و اینکه نکردن معنیش دموکراسیه که تو کتابه آسمانیت قرآن نیومده و باهاش آشنا نیستی
شنبه 26 آذر 1390 - 07:40
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Taxi 777 - زوریخ - سویس--- گرامی‌ کتاب ۲۳ سال علی‌ دشتی...۱۴۰۰ سال شفا----و کتب دیگر انتقادی را بخوانید بعد بحث کنید!!!!!.
شنبه 26 آذر 1390 - 11:09
shahram407 - تهران - ایران
رژیم اشغالگر. اورشلیم.رژیم اشغالگر!!!. واقعا که ننگ بر تو که فارسی حرف میزنی اما وطن فروشی تو ذاتته!! احتمالا یا یهودی زاده هستی یا بهای مسلک!!. همون بهتر که تو ایران نیستی تا از نفس مسمومت مام وطن را الوده کنی!!!. در غربت بزی و البت در غربت بمیر ننگت باد ای یاوه گوی بد سرشت!!! تو شریک اهریمن و رفیق دیو ناپاکی!!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 13:31
Dionysos - پارسی - فرانسه
shahram407 - تهران - ایران، ای .... مسلمان زاده یاوه گوی بدسرشت امثال تو هوای ایران و دنیا رو با افکار پس مونده اسلامی عربی .... می کنند، هر چه بدبختی در ایران هست به خاطر شما مسلمونهای متعصب .... که احترامی برای دگر اندیشها قائل نیستید! پس .... !!
شنبه 26 آذر 1390 - 15:07
mlowes - واشنگتن - آمریکا
اروپا حالا حالا‌ها مونده تا جواب آوردن مسلمانها را بده. خواهیم دید که مسلمانها چطوری به زودی اروپا و در حقیقت همهٔ دنیا را از میان خواهند برد. در حقیقت این جریان چندین دهه است که آغاز شده. تا سال ۲۰۳۵ جمعیت مسلمانهای فرانسه از مرز ۵۰% میگذره، و اون وقت خواهید دید که چگونه این کشور زیبا به زودی به تلی از خاکستر تبدیل خواهید شد. تا ۲۰ سال دیگه خیلی‌ از ماها زنده خواهیم بود، و متاسفانه اون روز‌های سیاه رو خواهیم دید. امیدوارم که اروپا از این خواب زمستنی ۴۰ ساله زودتر بیدار بشه. و ۱۰۰ البته آمریکا هم!
یکشنبه 27 آذر 1390 - 01:40
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
mlowes - هم میهن گرامی این ریش و پشمی ها عوضی و بیسواد و افراطی را اینجا راه هم نمیدهند. اینها خوب این دیوانگان اسلامی را شناختند. هرچند از دید من در کشورهای مصر و تونس و لیبی نیروهای مذهبی به روی کار خواهند امد و اروپاییها این حزب الهی های سلفی و وهابی را بزودی به کشورهایشان پرتاب خواهند کرد.
یکشنبه 27 آذر 1390 - 10:03
*پسر شجاع* - تهران - ایران
هر کسی که بخاطر کار بد یک نفر به یک ملت یا دین یا نژاد تهین کنه..احمق به تمام معناست ...مطمنم خیلی از کسانیکه که از شهرهای اروپایی کامنت میذارن و توهین میکنند ..تو محیط حقیقی جرات اینکار رو ندارند ..چون گه کسی شکایت کنه میتونه حسابی حالش رو جا میارن ..جالا دنیا به سمتی حرکت میکنه که توهین و اهنانت به دیگران قابل قیول نیست ..
یکشنبه 27 آذر 1390 - 13:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.