مانور نیروهای مسلح ایران برای تمرین بستن تنگه هرمز

دویچه وله : جمهوری اسلامی در تدارک برگزاری رزمایش دریایی نیروهای مسلح در تنگه هرمز است. تمرین بستن تنگه هرمز، یکی از هدف‌های این رزمایش است، اما مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرده که ایران چنین قصدی ندارد.

 

 تنگه هرمز

 پرویز سروری رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۲۳ آذر به خبرنگاران گفت که نیروهای مسلح ایران در تدارک برگزاری یک رزمایش دریایی در تنگه هرمز هستند و این رزمایش در آینده نزدیک انجام می‌شود. به گفته این نماینده، رزمایش دریایی پیش‌بینی شده «برای دفاع از آرامش و امنیت ایران برگزار خواهد شد، البته یکی از ابعاد آن پاسخ به تهدیدات نفتی دشمنان است».

سروری روز دوشنبه ۲۱ آذر با اشاره به رزمایش دریایی تاکید کرده بود که تمرین برای بستن تنگه هرمز، بخشی از مانور برنامه‌‌ریزی شده نیروهای دریایی ایران خواهد بود.

وی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در تهران به موضوع بستن هرمز یا تمرین برای بستن این تنگه استراتژیک اشاره‌ای نکرد، اما گفت: «اگر دشمنان بخواهند تهدیدات را علیه ما عملی کنند، ما هم از ظرفیت‌های خود استفاده خواهیم کرد و قطعا یکی از این ظرفیت‌ها تنگه هرمز خواهد بود.»

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس افزود: «اگر قرار باشد تنگه هرمز برای همه امن بوده و برای ایران نا امن باشد طبیعتا این ظرفیت برای ایران قابل استفاده خواهد بود که طبق مقررات بین‌المللی در حدود و اراضی خود اگر احساس تهدید کرد، تهدیدات را در چارچوب قانونی مسدود کند.»

اظهارات پرویز سروری بخشی از جنگ لفظی میان جمهوری اسلامی و غرب بر سر برنامه‌ی اتمی ایران در هفته‌های اخیر است. این تنش‌ها پس از انتشار آخرین گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی افزایش یافته است. آمانو در گزارش خود از ابعاد احتمالاَ نظامی برنامه‌ی اتمی ایران و عدم همکاری کافی این کشور با آژانس ابراز نگرانی کرده است.

در پی انتشار گزارش آمانو، تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران افزایش یافت. این تحریم‌ها حساس‌ترین بخش‌های اقتصاد ایران، نفت، صنایع پتروشیمی و بانک‌ها و موسسات مالی  را هدف گرفته‌اند. هم‌اکنون تحریم دادوستد مالی با بانک مرکزی ایران و تحریم خرید نفت این کشور در مرکز توجه غربی‌ها قرار دارد. هفته گذشته اعلام شد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برای تحریم خرید نفت از ایران به توافق رسیده‌اند.

«حق بستن تنگه هرمز»

برخی مقام‌های جمهوری اسلامی تهدید کرده‌اند اگر برای صدور نفت ایران مشکل ایجاد شود، ایران نیز راه عبور نفت از تنگه هرمز را خواهد بست.  اظهارات پرویز سروری، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس در این راستاست. او گفت یکی از ابعاد رزمایش دریایی پیش‌بینی‌شده  "پاسخ به تهدیدات نفتی دشمنان" است.

در حالی که رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزرات خارجه تاکید کرده که ایران قصد بستن تنگه هرمز را ندارد، حسین شریعتمداری، نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در روزنامه‌ی کیهان گفته است، "بستن تنگه هرمز حق قانونی ایران است".

حسین شریعتمداری در یادداشتی در شماره روز سه‌شنبه ۲۲ آذر (۱۳دسامبر) نوشته است: «در صورتی که صدور نفت ایران از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی و یا سایر متحدان آسیایی آن‌ها نظیر ژاپن، تحریم شود، آیا عبور کشتی‌های حامل نفت برای کشورهای یاد شده که در حالت مورد اشاره، دشمن تلقی می‌شوند "عبور بی‌ضرر"! خواهد بود؟ بدیهی است که پاسخ این سؤال منفی است و ایران اسلامی حق دارد و می‌تواند با جلوگیری از عبور این کشتی ها مانع توانمندی دشمن در تهدید امنیت ملی خود شود.»

امکان دور زدن تنگه هرمز

 گذرگاه استراتژیک هرمز ۵۰ کیلومتر عرض و حدود ۲۰۰ کیلومتر طول دارد که خلیج فارس را به دریای عمان وصل می‌کند. روزانه به‌طور متوسط  ۱۵ میلیون بشکه نفت از این آبراه عبور می‌کند که بیش از ۴۰ درصد نفت مصرفی جهان است. با وجود این، به دلیل قدمت تنش میان ایران و غرب و خطر وقوع درگیری، کشورهای عرب منطقه راه‌های دیگری برای انتقال نفت خود پیدا کرده و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

حدود سه هفته پیش (اول آذر ۱۳۹۰) خبرگزاری رویترز از قول منابع مطلع در امارات متحده عربی خبر داد خط لوله‌ای که نفت را از راه زمین و بدون نیاز به تنگه هرمز منتقل می‌کند از ماه آینده میلادی وارد مدار فعالیت می‌شود. این پروژه که "خط لوله ابوظبی" نام دارد به طول ۴۸۰ کیلومتر و با ظرفیت انتقال دو و نیم میلیون بشکه نفت خام در روز، تنگه هرمز را از طریق زمینی دور می‌زند.

این گزارش در وبسایت‌های داخل ایران از جمله "عصر ایران" نیز منتشر شد. با راه اندازی این خط لوله، انتقال نفت خام از خلیج فارس بدون نیاز به عبور از تنگه هرمز امکان پذیر می‌شود. این خط لوله میدان‌های نفتی "حبشان" خلیج فارس را که به شرکت ملی نفت ابوظبی تعلق‌ دارد، به بندر فجیره امارات در ساحل دریای عمان وصل می‌کند.

+107
رأی دهید
-97

IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
اگر با آن آفتابه لگن‌های ساخت ۶۰ سال پیش شوروی تونستید ببندید!‌ها ها‌ها ها‌ها ها ها
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:22
samuk66 - لندن - لندن
ههههههههههههه
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:27
mortimer - اصفهان - ایران
اینا ها به خاطر سوزشی ست که از تحریم آن دو نظامی پدید آمده! این نیز بگذرد.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:33
love-iran - چابهار - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان. نظر ندی نمیگن لال هستی به خدا البته واسه مهر تمدید ویزا من هم بودم همچین کاری میکردم
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:34
mohd1975 - دبی - امارات
سلام... دوس دارم بدونم شما که اینهمه از ایران و ایرانی‌ بدتون میاد آیا اونجا که هستید اونها شما رو میخوان؟ یا اینکه بهتون میگن کلّه سیا و همش اخر صفی هستین؟. آدم باید یک کم غیرت داشته باشه و زودی وطن فروشی نکنه. ..... وطن فروش.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:34
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا
تا کور شود وطن فروشانی که نمی‌تونن قدرت ایران رو ببینن. ها‌ها هااا. زنده بد ایران و مرگ بر آمریکا، اسراییل،انگلیس، فرانسه و..... (خلاصه بگم مرگ بر همه). ‌ها ها هاااا.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 20:02
kokex - ‫فرانکفورت - ‫آلمان
گه شما می دونید ایران چی داره یا نداره ؟. ‫مگه یک کشور همه امکاناتشو میاره پیشاپیش نشون میده ؟. ‫اگر آمریکا میدونست می تونه پوز ایران رو از نظر نظامی بزنه بدونید تا جالا صبر نمی کرد. ‫جورج بوش با اون ادعاهاش یواشکی زد به چاک
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 20:37
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
15 کجا و 2.5 کجا!!!? این دور زدن حساب میشه?مسخره است والله.بستن که بعید میدونم نیروی دریایی ایران از پس آمریکاییها بر بیاد ولی چنان نا امتش کنند که کسه جرات گذر کردن نداشته باشه.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 20:04
zolfaghar.ghar.ghar - طهران - ایران
ایران اگر بر فرض محال تنگه هرمز را ببندد رسماً با کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد جنگ میشود.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 20:15
darkoob-1390 - قم - ایران
واقعا دلیل اون کسانی‌ که به این موضوعات مثبت میدان رو نمیدونم !
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 21:26
*israel* - اورشلیم - اسرائیل
این یه جنگ از پیش حساب شده. در این جنگ یک کشور با ایران درگیر نمی‌شه کل اروپا پشت اسرائیل و آمریکا هستن در ضمن افغانستان عراق ترکیه هند عربستان دوبی اینا هم هستند خیلی‌ زمان ببره ۱ ماه. سقوط جمهوری اسلامی ایران به زودی. پیشا پیش تبریک میگم
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 21:33
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
خوشحالم میبینم تونستم با کامنت خودم حرص مزدوران بی‌ سواد و اشغالگر حکومت جهل و جنایت و سیاهی را در این سایت در بیارم.‌ها ها‌ها ها‌ها ها به آخر خط رسیدین هنوز حالیتون نیست!‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها بقیشو می‌سپرم دست ناجی یزد و بقیه وطن پرستان دیگر تا خوب خدمتتون برساند،‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها ها
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 22:12
greentree - تهران - ایران
درست میگند تنگه هرمز رو می‌بندند البته برای ۱ یا ۲ هفته و نه بیشتر چون از همون روز اول که تنگه بسته بشه آمریکا تمامی‌ ناو‌های ایران رو هدف قرار میده و نابود میکنه برای همین بیشتر از ۲ هفته طول نمی‌کشه ..آخه کشوری که تمامی‌ مغز‌های اون فرار میکنند می‌خواد با یک مشت اوباش اسلامی جلوی آمریکا ایستادگی کنه
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 22:22
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
شاهین-۲رون۲ - تورنتو - کانادا ضمنا یادم رفت بپرسم مزدور ببینم، لیست مرگ بر این مرگ بر اونت به ۱۹۲ تا رسیده؟ کش بنداز کم نیاری، هیچ کس توی دنیا ازتون خوشش نمیاد آخر خطین حالیتون نیست،‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها ها
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 22:27
Islam zoda - تورنتو - کانادا
ببین چه دستو پا‌ میزنند این مفتخورهای ولایت. شعار بسه دیگه. شما تا بحال به جز با جوانان بی‌‌ دفاع و بی‌ سلاح شریف این مملکت ، با دشمن واقعی‌ رو برو نشده‌اید..شما نه آرزوشو دارید نه جراتش رو.. در ضمن ما ایرانیها اینجا به خود نخست وزیر اینجا هم اعتراض می‌کنیم ولی‌ کشته نمیشیم. عرب صفتا
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 23:03
ویرانگر - تهران - ایران
هی اورشلیم: مطمئن باش اول اسرائیل با اون یهودیهای پست فطرتش سقوط میکنه
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 23:22
raha.parvaz - تهران - ایران
love-iran - چابهار - ایران ایا میدونی بودجه نظامی امریکا در سال 300 برابر کل بودجه ایرانه.بعد اونوقت میگی امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه.جوجرو اخر پاییز میشمرن.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 23:32
invincible - مینستا - آمریکا
این آخوندها و پاسدارها ایقدر ضعف و ترسو هستن که اگر حتا ۱۰ به یک هم با کسی‌ نمیجنگن، هر چقدر مردم ایران نترس و خوبن ملاها کثیف و به غیرت هستن، اگر باور نمیکنید کتاب مک فارلن رو بخونید که نوشته بود در میتینگی که با یکی‌ از ملّاهای بالای رژیم داشته، آخونده ایقدر بو میداده که مجبور شده بود با دستمال جلو بینیش رو بگیره، حالا اگر آمریکا بانک مرکزی رو تحریم کنه رژیم کثیف ملاها نبود می‌شه البته با کمک مردم آمریکا مینستا
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 00:22
compatriot - تورنتو - کانادا
این آخوندهای دریده را باید حسابی‌ گوشمالی داد. واگر نه‌ هیچکس از جنگ خوشش نمیاد! حقیقت تلخ است ولی‌ چه خوشمان بیاد چه نیاد ایران به سمت جنگ پیش میره.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 00:29
ktkntiuk - مونيخ - المان
love-iran - چابهار - ایران. یعنی‌ لوووووووووول اونم از نوع سه لپی !!!. IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان. klappe!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 03:30
peiman555 - تهران - ایران
زنده باد ایران و ایرانی البته نه اون دسته وطن فروشهائی که معمولا خارج کشورن
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 04:17
mohd1975 - دبی - امارات
سلام... آی‌ خدا.. فرصتی ایجاد کن تا جنگ صورت بگیره....و اسرائیل و کشورای منطقه که تو جنگ با ایران وارد بشن بدونن چی‌ میشه....اسرائیل همون جنگ ۳۳ روضه رو که با لبنان کرد هنوز یادش نرفته واسه همین می‌ترسه پدر سوخته،،،،اگه خارش کنن و به ایران ۱ حمله کوچیک کنه دیگه ایران میدونه چیکار کنه...ولی‌ متأسفانه یک مشت عدم ترسو ریختن تو اسرائیل و همین که اتفاقی‌ بیفته فرار می‌کنن،،مثال همون وقت که با حزب الله جنگ کردن...(۲۰%) از ترس فرار کردن. راستی‌ نخست وزیر اسرائیل ... هست:)
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 05:05
baran omid - مشهد - ایران
فقط یاد دارن جا ر بزنن همین و هیچی‌ از دمو کراسی حالیشون نمی‌شه
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 05:08
garfield - تهران - ایران
zolfaghar.ghar.ghar - طهران - ایران خوشحالم که اینجا نظر دادی. من پست هاتو توی فروم سایت میخونم و از نظر فکری خیلی بهت نزدیکم. امیدوارم بیشتر شاهد اظهارنظراتت توی اخبار باشیم. IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان کلی خندیدم. آخه یکی نیست به این امامزاده ها بگه کدوم کشوریه که اگه امکان انجام یه کار فوق استراتژیک رو داشته باشه و تازه اون کار برگ برنده اش هم باشه، قبلش با یه مانور علنی، دستشو رو کنه؟! این مانور دقیقا نشون میده اینا توان بستن تنگه رو ندارن. حتی برای 24 ساعت. :)))
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 04:08
mortimer - اصفهان - ایران
shahin-2ron2:اون اشخاصی که در حال حاضر بینشون زندگی می کنی اجدادی فرانسوی داشته و در گند اخلاقی دست کمی از فرانسوی ها ندارند ./آقایونی که به ظاهر حرص این مملکت رو می خورند و خودشونو وطن پرست معرفی می کنند اکثرا خارج از این کشور زندگی می کنند!!!!، بیرون از گود تشویق به تشویش و دعوا می کنند!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 05:06
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،آمریکا و اسرائیل جرات و عرضشو ندران به ایران حمله کنن. لطفا کتاب خاطرات جنگ آمریکا و ویتنام رو بخونید.(۴۰%) از سرباز ی آمریکا بعد از جنگ اعتراف کرده بودن که از ترس شلوارا شونو کتنن از خودشون خیس کرده بودن تو جنگ، و (۱۵%) اعتراف کرده بودن که از ترس توانِ بلند کردن تفنگ رو نداشتن. حالا که می‌بینید آمریکا به افغانستان یا عراق حمله کرده علتش اینه که میدونه اونا سلاح ندران و نمی‌تونن از خودشون دفاع کنن و الا اینقد شیر نمیشدن. اسرائیل هم که واسه فلسطین قلدر میشه به همین خاطره که میدونه اونا چیزی ندران از خودشون دفاع کنن ....و الا اینا آدمایه پست و خیلی‌ ترسیی هستن. رنبو و تارزان و راکی فیلمه بابا،،،برو جمعش کن.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 05:10
Zainaal - العین - امارات
مرگ بر بی غیرتها. مرگ بر بی غیرت های وطن فروش و اسرائیل دوست. دم بروبکس ایرانی گرم روحم و شاد کردین
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:20
اهل ایران - اصفهان - ایران
درسته که تنگه هرمز 50 کیلومتر عرض داره ولی عبور کشتی فقط از منطقه خاصی که عمق بیشتری داره امگان پذیره.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 08:35
koroush007 - نهران - ایران
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا. شما تو تورنتو هستی هر چی دلت میخواهدمیگی اگر خدای نکرده جنگ شد حتما تو ایران ایران به شماها نیاز داره. مرد حسابی رفتی اونجا وطن وطن میکنی .پاشو بیا ایران بعد نطق کن .به سلامت شماها جنگ بشه شما چیکار برای مملکتت میکنی؟ اگر امریکا و اروپا هم نخواهند جنگ کنند جمهوری اسلامی خودش جنگ شروع میکنه برای فرار از بحران داخلی . الان مردم ایران در ایران با مسائل اقتصادی در جنگ هستند اینم روش مگر یکبار شیون یکبار
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 06:10
palachinka - صوفیا - بلغارستان
آمریکا در عراق و افغانستان خویشتن داری کرد و تقریبا با ملایمت فراوان با دشمنش برخورد کرد و روی هم رفته بیشتر به صورت دفاعی نقش بازی کرد و تکو توک عملیات میکرد.حالا هم که داره خارج می‌شه.ولی‌ اگر بخواد اون روی سگشو نشون بده میتون تمام ارتش ایران درهم بکوبه حتی اگر به قیمت از دست دادن جایگاهش در جهان و سربازانش باشه.فقط خدا خدا می‌کنم گزینهٔ اتمی‌ در مقابل ما استفاده نکنه،که اون‌وقت خر بیار و باقالی بار کن.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 07:24
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،آمریکا و اسرائیل جرات و عرضشو ندران به ایران حمله کنن. لطفا کتاب خاطرات جنگ آمریکا و ویتنام رو بخونید.(۴۰%) از سرباز ی آمریکا بعد از جنگ اعتراف کرده بودن که از ترس شلوارا شونو کتنن از خودشون خیس کرده بودن تو جنگ، و (۱۵%) اعتراف کرده بودن که از ترس توانِ بلند کردن تفنگ رو نداشتن. حالا که می‌بینید آمریکا به افغانستان یا عراق حمله کرده علتش اینه که میدونه اونا سلاح ندران و نمی‌تونن از خودشون دفاع کنن و الا اینقد شیر نمیشدن. اسرائیل هم که واسه فلسطین قلدر میشه به همین خاطره که میدونه اونا چیزی ندران از خودشون دفاع کنن ....و الا اینا آدمایه پست و خیلی‌ ترسیی هستن. رنبو و تارزان و راکی فیلمه بابا،،،برو جمعش کن.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 07:53
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
چنان تعدادی مزدور ولایت وطن وطن میکنند تو گویی حاکمان ایران بابک خرمدین هستند!!!!!!! وطن ۳۳ سال است در اشغال یک مشت ...تازی هست آشغالها در آنجا غیرت شما کجاست؟؟؟؟؟؟ وقتی‌ به دختر قبل از اعدام تجاوز میکردند تا به بهشت خدای قاتلتان نرود؟؟؟؟؟؟؟؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 08:38
ari jojeh - تهران - ایران
love-iran , shahin-2ron2, مرد می‌خواهد که تنگه هرمز رو ببندید که نه تو هستی‌ و نه علی‌ چلاق، چیز... می‌خواد اندازه کله تون که ندارین، شماها همتون فقط و فقط تو سایتهای اینترنتی‌ مردین !!!!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:26
arashe kamangir - تهران - ایران
من برای تمام ادیان و مذاهب احترامی زیادی قائلم ولی اسرائیلیها شامل هیچ کدام نیستند
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:43
shahram407 - تهران - ایران
ایران+رژیم اشغالگر+امریکا=بیسوات!!!. دم از وطن پرستی میزنی و از پسمونده اشغالهای بیگانه تغذیه میکنی!!!. .... بر سر بیسواتت!!! شتر درخواب بیند پنبه دانه. گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه!!! اگه با این ... که تراوش یافته از یک ذهن علیل حاصل شده زخم اون. دمل چرکین که سی ساله بد جایتون رو اذیت میکنه خوب میشه!!! غمی نیست!. اما بدترین چیز برای یک زن خودفروشیه و برای یک مرد وطن فروشی!!هه هه هه!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:06
پریستوک - تهران - ایران
می بینم تعداد کامنتای سایبری جمهوری اسـ... زیاد شده و این نشونه خوبیه چون بد جوری خیس کردید و از ترستون می یاید کامنتای بیخود تر از خودتون می زارید شاید یه خورده بتونید افکار عمومی رو تغییر بدبد ولی کور خوندید. از IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان ممنونم که چه جوری عز و جزتون و درآورده . شما ....خودتون و ما هم می خندیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:52
garfield - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه حرف درستی زدی. هر چه میکشیم از اسلام و اعتقاد به یک خدای احمقانه میکشیم. اگر قرار باشد وطنم به تاراج رود و من فقط یک انتخاب داشته باشم، من امریکایی ها را انتخاب میکنم نه تازی پرست ها را. چرا؟ چون سربازان امریکایی: 1- به هموطن خود تجاوز نمیکنند. 2- مردم خود را روز روشن زیر نمیگیرند. 3- اینترنت را سانسور نمیکنند. 4- آزادی ها را محدود نمیکنند. 5- انتخابات فرمایشی برگزار نمیکنند. 6- بعد از مدتی از کشورم خارج خواهند شد. ولی این حرامیان مسلمان چی؟ اگر بخواهیم جنایتهایشان را بنویسیم مثنوی هفتاد من خواهد شد. هموطن! به کسی که پول میگیرد که خود را به خریت بزند امیدی نیست. من و تو باید خودمان آینده خودمان را بسازیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:19
ali1111 - تهران - ایران
ایران+اسرائیل+آمریکا ۴اور - مونیخ - آلما. این‌ها ها‌ها کردن آخر جمله‌هات خیلی‌ باحاله..کلی‌ خندیدم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:43
danial nabi - استكهلم - سوئد
ایران پیروز است، آمریکا انگلیس فرانسه عزرائیل(اجنه پرستان) نابود اند. نوکران‌شان نیز به همچنین.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:00
mortimer - اصفهان - ایران
shahram407:بدترین چیز برای مرد را همه می دانند که ساندیسی بودنه/.فعلا که از طرز نوشتنتان معلوم است که این شمایید که در حال سوزش هستید.از آن ساندیس هایتان در محل مربوطه بریزید تا سوزش بر طرف شود.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:42
Azadikhah - تكسل - هلند
آقا ببندید تنگه هرمز رو ببینیم چی‌ می‌شه خوب! IRAN+ISRAEL+USA 4EVER مونیخ - آلمان:خاری در چشم طرفداران این رژیم در داخل و خارج هستی‌ خیلی‌ خندیدم ادامه بده هواتو داریم! :-) mohd1975 - دبی - امارات:آقا جان واسه جلب توجه ۲ بار مطلب نفرست!همه میدونن کی‌ چیکارست اینجا.بی‌خیال!
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:48
sash - تبريز - ايران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان. میشه به من بگی چرا اینقدر داری میسوزی؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 14:29
love-iran - چابهار - ایران
raha.parvaz - تهران - ایران. ایا میدانید امریکا با این بدوجه حتی نتونست چهار تا پابرهنه تو افغانستان رو شکست بده و هنوز بد این همه سال جنگ ادامه داره و چهار تا شورشی اینقدر زورشون بیشتره که امریکا پیشنهاد صلح و دادن قدرت به اونها رو پشنهاد داده
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 17:05
سید علی - منچستر - انگلستان
تا اقا را داریم بستن هر چیزی سهل و اسان است و اگر نیروهای خارجی قصد عبور از تنگه را داشته باشند تحت توجهات ایشان و دعای رهبری همه اشان سنگ خواهند شد
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 18:58
oghab - هلسينكي - فنلاند
اورشلیم . بهت قول میدم اگر مردم پشت دولت را خالی‌ نکنند . آمریکا و اسرائیل ه... زاده هیچ ... نمیتونند بخورند .
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 19:27
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
تورنتو کانادا -- حقا که نمک نشناسی چرا نمیری بیشه اربابت علی‌ گدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 25 آذر 1390 - 00:12
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
اصلاح می‌کنم منظورم شاهین -تورنتو کانادا بود
جمعه 25 آذر 1390 - 00:14
mortimer - اصفهان - ایران
oghab:خیلی وقته پشت اون اربابات خالی شده ساندیس.
جمعه 25 آذر 1390 - 05:37
kamran63 - ليون - فرانسه
کامنت ساندیس خور‌های نظام ولی‌ وقیح باور کردنی نیستند !! یعنی‌ اینها نمیدونند که با چند تا ناو قرازه روسی نمیشه جلوی پیشرفته‌ترین قدرت نظامی دنیا ایستاد !؟ خدا نکنه که جنگ بشه، چون در اون صورت ولی‌ وقیح و قدرت نظامیش همون قدر مقاومت میکنه که صدام و قذافی مقاومت کردند !!
جمعه 25 آذر 1390 - 14:20
garfield - تهران - ایران
oghab - هلسینکی - فنلاند مگه مردم اصلا پشت دولت هستند که بخوان خالی بکنن یا نکنن؟! لب گود نشستی میگی لنگش کن؟ بیا ایران ببین چه خبره. با کوچکترین درگیری، مردم شورش میکنن. خواب دیدی خیر باشه.
شنبه 26 آذر 1390 - 04:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.