رواج روسپیگری در میان دانشجویان در انگلستان

افزایش هزینه‌های زندگی، دانشجویان بیشتری را به روسپیگری واداشته است

اتحادیه ملی دانشجویان در بریتانیا مدعی شده است که تعداد بیشتری از دانشجویان در انگلستان برای تامین هزینه‌های تحصیل خود به روسپیگری رو می‌آورند.

این اتحادیه همچنین اضافه کرده است که دانشجویان برای تامین هزینه‌های تحصیلی به قمار هم رو آورده‌اند و در آزمایش‌های پزشکی شرکت می‌کنند.


گفته شده است که افزایش هزینه‌های زندگی و شهریه‌ها، در کنار کاهش بودجه‌های آموزشی در این روند موثر بوده است.

با این حال، دولت می‌گوید که "بسته‌های حمایتی قابل توجهی" برای کمک مالی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

استل هارت، مدیر امور زنان در اتحادیه ملی دانشجویان، به بی‌بی‌سی گفت که کاهش هزینه‌های دولتی، دانشجویان را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد.

او گفت: دانشجویان (برای تامین هزینه‌ها) به اقدامات خطرناکی دست می‌زنند.

خانم هارت اضافه کرد: "در شرایطی که فرصت‌های شغلی کمی وجود دارد، حمایت‌های به مراتب کمتری از دانشجویان می‌شود و افراد در اقتصادهای غیررسمی مثل شغل‌های جنسی، بیشتر فعالیت می‌کنند."

او گفت: "این شغل، کار خطرناک و نامتعارفی است و به راحتی باعث می‌شود افراد از تحصیل باز بمانند."

تماس با خط تلفن مشاوره

انجمن حمایت از روسپیان که در مرکزش در لندن، خط تلفن مشاوره دارد، اعلام کرده است که تعداد تماس‌های تلفنی دانشجویان با این مرکز در یک سال گذشته، دست کم دو برابر شده است.

سارا واکر، یکی از کارکنان این سازمان، می‌گوید که تماس‌های تلفنی دانشجویان با این مرکز مشاوره در ده سال اخیر به تدریج افزایش یافته است، ولی در عین حال، او اضافه می‌کند از زمانی که دولت اعلام کرد دانشگاه‌های انگلستان می‌توانند از سال ۲۰۱۲ میلادی شهریه‌ها را تا ۹ هزار پوند در سال افزایش دهند، تعداد این تماس‌ها از سوی دانشجویان افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

ارائه خدمات جنسی

تنها دانشجویان دانشگاه‌ها نیستند که برای تامین هزینه‌های تحصیلی خود به صنعت روسپیگری روی آورده‌اند.

دختر ۱۸ ساله‌ای که نام کلر را برای خود انتخاب کرده است، زمانی وارد صنعت روسپیگری شد که در دوره پیش‌دانشگاهی درس می‌خواند. در آن زمان، او دریافت که مستمری آموزشی‌اش ممکن است قطع شود.

او می‌گوید: "بدون این مستمری نمی‌توانستم به کالج بروم. هزینه‌های رفت و آمد من ۷۰ پوند در ماه بود و بدون آن، نمی‌دانستم چه کاری می‌توانم انجام دهم. نمی‌دانستم به چه کسی در کالج مراجعه کنم و نمی‌خواستم برای تامین این هزینه‌ها، به خانواده‌ام وابسته باشم."

او اضافه می‌کند: "خیلی از دوستانم در فروشگاه‌ها کار می‌کردند و در نهایت، ترک تحصیل کرده بودند. من نمی‌خواستم چنین سرنوشتی داشته باشم."

کلر می‌گوید: "دوستی داشتم که از وقتی ۱۶ سالم بود، سعی می‌کرد من را وارد شرکت خودش که خدمات جنسی ارائه می‌کرد، بکند. او می‌گفت که می‌توانم درآمد زیادی داشته باشم. ساعت‌های کاری مطابق میل من خواهد بود و همینطور می‌توانم تصمیم بگیرم که چه مشتری‌هایی را برای چه مدتی بپذیرم."

او که هم‌اکنون از صنعت روسپیگری بیرون آمده است تا به تحصیل ادامه دهد، می‌گوید: "هیچ راه دیگری نداشتم. اما الان نسبت به وقتی که کار در این صنعت را شروع کردم، آدم متفاوتی هستم. اعتماد به نفس خودم را خیلی از دست داده‌ام و به خیلی از آدم‌ها دیگر اعتماد ندارم."

حمایت مالی دولتی


یکی از سخنگویان وزارت آمورش این کشور می‌گوید: "ما سالانه ۱۸۰ میلیون پوند را به حمایت مالی از افراد آسیب‌پذیری که ۱۶ تا ۱۹ سال دارند، اختصاص می‌دهیم تا به ادامه تحصیل آنها کمک کنیم. "

او اضافه می‌کند: "این، مسئولان مدارس و کالج‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند کمک‌هزینه‌های تحصیلی را به چه کسانی بدهند و اگر دانش‌آموزی واقعا با مشکلات مالی روبه‌رو است، باید حتما مستقیما با مسئولان مدرسه صحبت کند."

در عین حال، پژوهشی که دانشگاه کینگستون در سال گذشته انجام داد، نشان داد که تعداد دانشجویانی که کسی را می‌شناسند که برای تامین هزینه‌های تحصیل خود در صنعت روسپیگری فعالیت کرده است، در مدت ده سال، از ۳ درصد به ۲۵ درصد رسیده است.

+181
رأی دهید
-47

benetton - لندن - بریتانیا
باید بازدیدی از کارخانجات صنعتی به عمل بیارم ودست صنعت گران جوان را به گرمی‌ بفشارم. و من الله التوفیق
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:11
mahdi_tala - لندن - انگليس
من که باور نمیکنم.. خوب چرا شرفتمندنه کار نمکنند که .. اینا می‌خوان ۲ روز پول در بشن اگه واقعیت داشته باشه. :d
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 21:09
amir-amir - تورنتو - كانادا
در کانادا هم این مسائل وجود دارد
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 21:48
*پسر شجاع* - تهران - ایران
کشور گل و بلبل که میگن همینه ..البته وقتی برهنه ها هر سال در خیابانهای لندن کارناوال راه میندازن ..باید هم انتظار داشت که صنعتی به نام صنعت روسپیگری هم بوجود بیاد ..عجب رشدی هم داره در عرض 10 سال از سه درصد رسیده به 25 درصد! ..به دولت انگلیس باید تبریک گفت که میتونه با گرفتن مالیات از این صنعت درآمد زایی کنه ..:) لول..حالا مثلا اینا برای ما معلم اخلاق شدن! . عجب روزگاری شده. D..
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 23:19
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
قابل توجه دانشجویان ایران که هی غر میزنن.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 23:57
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
ببین به چه وضعی افتاده بریتانیا. خدابیامرزد اعلیحضرت جرج ششم را که در دوره او بریتانیا نصف دنیا را صاحب بود. اینها همه اش از برکت مسیحیت است.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 03:02
بحرالعلوم - یزد - ایران
به این میگن صنعت. منتظر باشین تا وارد بورس بشه بعد ببینین شاخص بورس چه حرکتی می کنه.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 03:30
sevim - مونترال - کانادا
mir-amir - تورنتو - کانادا---من اینجا دانشجو هستم هم بورس دارم هم وام. کانادا خیلی از اروپا بهتره. به دانشجویی که کار نداره و والدین پیشش نیستند بورس تعلق میگیره.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 03:05
Sheema - تورانتو - کانادا
حتما این هم تقصیر اسلامه؟ لول
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 04:09
sepehr79 - وین - اتریش
فراموش نشه که اونا انجمن حمایت از روسپیان دارند که میتونه آمار بگیره، اما توی ایران شاید بدتر از اینا باشه ولی کسی‌ امارشو نداره، یادمه وقتی میرفتم تهران جنس بیارم برا مغازم کنار پیاده رو آلبوم خانم روسپی بهم نشون میدادن با قیمت زیرش
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 05:43
morgan123 - واشینگتن - امریکا
ها ها ها
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 06:20
sama128 - شیراز - ایران
امید است این صنعت در فیضه قم نیز رواج علنی یابد تا همگان فیض اکمل ببرند. نه شوخی کردم در ایران هم متاسفانه این مسائل زیاد هستش و دولت خدمتگزار کاری کرده که زنان و دختران خوب ایرانی متاسفانه از روی ناچاری و نبود اشتغال و کار دست به تن فروشی و خود فروشی بزنند حال اینکه در انگلستان به قول این آقایون روحانی نما آنجا همه کافرند و در ایران همه مسلمان و آنهم شیعه که با دوزار گریه و زاری به قول آقایان در ماه محرم تمامی گناهان افراد بخشیده و بعد از محرم گناه از اول و سر خط شروع می شود. ایران بسیار بسیار کثیف شده و قابل قیاس با هیچ جای دنیا نیست اگر در آنجا آشکارا خلافی صورت می گیرد در ایران غیر اسلامی به کثیف ترین و مخفی ترین وجه این عمل صورت می گیرد. که نمونه بارز آن امسال حاج آقا گلستانی نماینده محترم ولی بقی در تویسرکان هستند که خیلی هم زیادند خیلی خیلی خیلی زیاد.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 05:59
choobin - مانیلا - فیلیپین
sepehr۷۹وین_اتریش دیگه دروغ نگو بابا،بی‌ خیال ما خودمون بچه تهرانیم همه چی‌ دیدیم ولی‌ آلبوم نه،بی‌خیال
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:33
agh mirza - رشت - ایران
choobin-مانیلا-فلیپین-شما کی بچه تهران بودید,حتما"خیلی از اون سالها گذشته,چون الان این موضوع آلبوم دیگه تو تهران دموده شده و همه از آن خبر دارند بهتره دوباره یه سر به تهران و پائین شهرش بزنید.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 10:22
love home - گلاسگو - اسکاتلند
از این خبرها نیست اینها یک مشت جماعت تنبل هستن که نمی خوان کار کنن می خوان اول حال کنن تا کار کنن. در بریتانیا کسی بخواهد کار درست زندگی بکنه کار پیدا. می کنه
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:28
sepehr79 - وین - اتریش
پسر شجاع،‌ بیسواد، چیزی جز لختیا بلد نیستی‌ بنویسی‌ خوب آقا ننویس، قول می‌دم توبیخ نشی‌. اه اه اه روزم خراب شد
جمعه 25 آذر 1390 - 11:01
kamran63 - ليون - فرانسه
*پسر شجاع* - تهران - ایران- روسپیگری که در ایران بیشتر رواج داره !! یه نگاهی‌ به آماری که خود نظام ولی‌ وقیح میده بنداز !! فحشا در کنار اعتیاد به مواد مخدر، ببین چیزی از غیرت و شوق به زندگی‌ برای جوون‌های این مملکت باقی‌ می‌گذره !؟
جمعه 25 آذر 1390 - 12:03
*پسر شجاع* - تهران - ایران
sepehr79 - وین - اتریش. آخه بیچاره امثال تو و همفکرات هنری جز برهنگی ندارید که کسی بخواد درباره اش حرف بزنه ..حالا چرا میخوای ماستمالی کنی ..
جمعه 25 آذر 1390 - 19:08
*پسر شجاع* - تهران - ایران
kamran63 - لیون - فرانسه. نه عزیز برادر! خیالت راحت در ایران از این خبرها نیست ..و روسپیها نسبت به جمعیت ایران تعداد خیلی کمی هستند ..و اکثریت مردم ایران زندگی سالم و شرافتمندانه ای دارن ..و اون روسپیهایی هم که هستند بیشتر زندگی به سبک فرهنگ غربی دارن ..و خیلی از زنها در ایران هستند که درآمدشان در ماه به اندازه هزینه آرایش و لباس این روسپیها نیست ...ولی زندگی شرافتمندانه دارند و هیچگاه خود فروشی نمی کنن..
جمعه 25 آذر 1390 - 19:14
felora - تهران - ایران
kamran63 - لیون - فرانسه -درسته که توی ایران مشکلات و کمبودهای زیادی هست دوست عزیز ولی مردم نجیب ما تا اونجا که بتونن صبوری و تحمل میکنن و باور کن به جز درصد نه چندان زیادی دخترها وزنهای ایرانی هنوز اصالت خودشونودارن. موفق باشید
شنبه 26 آذر 1390 - 16:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.