تحریم دو فرمانده ارشد نظامی ایران به وسیله آمریکا

حسن فیروزآبادی به همراه عبدالله عراقی به اتهام نقض حقوق بشر تحریم شده است

ایالات متحده دو فرمانده ارشد نظامی ایران را به اتهام نقض حقوق بشر در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه اعلام کرد سرلشکر بسیجی، حسن فیروزآبادی، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سرتیپ پاسدار عبدالله عراقی، معاون نیروی زمینی سپاه پاسداران را در "حمایت از خواسته مردم ایران برای برقراری عدالت و پاسخگو کردن مسوولان"، تحریم کرده است.


این تحریم به معنی مسدود کردن اموال این دو نفر در آمریکا، منع ورودشان به این کشور و ممنوعیت معامله اتباع ایالات متحده با آنهاست.

به گفته مایکل پاسنر، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی، حقوق بشر و کارگران، تحریم این دو فرمانده نظامی ایرانی "بیانگر تعهد آمریکا برای پاسخگو کردن" مقام های ایرانی ناقض حقوق بشر است.

عبدالله عراقی در ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری فرماندهی سپاه تهران بزرگ را عهده دار بود

آقای پاسنر گفت: "ما به شهروندان ایران کمک می کنیم تا حکومت خود را بر اساس قوانین این کشور و کنوانسیون های بین المللی، در قبال حفاظت از حقوق بشر پاسخگو کنند."

تحریم حسن فیروزآبادی و عبدالله عراقی بر اساس دستورالعمل اجرایی سپتامبر ۲۰۱۰ باراک اوباما انجام می شود که با هدف مجازات مقام های شرکت کننده در سرکوب معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران و وقایع پس از آن صادر شد.

سردار سرتیپ عبدالله عراقی در حوادث پس از انتخابات فرمانده سپاه محمد رسول الله بود که مسوولیت امنیت تهران بزرگ را برعهده دارد.

او در نوامبر ۲۰۰۹، پنج ماه پس از انتخابات از این سمت برکنار شد.

+136
رأی دهید
-25

fdsa60 - تهران - ایران
در حمایت از خواسته مردم ایران ???? دولت حقه باز امریکا یکم زود نیست برای تحریم این دونفر!!! اون روزهای که جوانهای ایران فریاد میزدنند اوباما اوباما تو بامایی یا اینها. شما امریکای ها چه کار کردید ؟؟؟ نوش دارو بعد از مرگ سهراب آوردید؟؟؟؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:20
Big_bang - درتموند - المان
مثله اینکه آمریکا براش صرف نمی‌کنه همه فرماندهان نره غول نظامیه ایران رو در لیست تحریمها ببره. دیگه چند تا از این جانورا هستند که هنوز در لیست تحریم شما قرار نگرفتند آقای آمریکا ؟ شاید براتون هنوز صرف نمیکنه که کشور ثروتمندی مثل ایران از اهمقییت بیرون بیاد و یکی‌ از بزرگترین مصرف کننده‌های صنعت خودتون رو از دست بدید. متأسفانه ملّت ایران رو همین غربیها آنقدر در کمبودهای مادی و معنوی فو رو بردند که نمیتونند هیچگاه بفهمند از کجا داره تو سرشون می‌خوره. فقط یک راه برای این ملت باقی‌ مونده که نجات پیدا کنند و اون هم اینکه دعا کنند تا هر چه زودتر نفت ایران خشک بشه.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:47
Big_bang - درتموند - المان
مثله اینکه آمریکا براش صرف نمی‌کنه همه فرماندهان نره غول نظامیه ایران رو در لیست تحریمها ببره. دیگه چند تا از این جانورا هستند که هنوز در لیست تحریم شما قرار نگرفتند آقای آمریکا ؟ شاید براتون هنوز صرف نمیکنه که کشور ثروتمندی مثل ایران از اهمقییت بیرون بیاد و یکی‌ از بزرگترین مصرف کننده‌های صنعت خودتون رو از دست بدید. متأسفانه ملّت ایران رو همین غربیها آنقدر در کمبودهای مادی و معنوی فو رو بردند که نمیتونند هیچگاه بفهمند از کجا داره تو سرشون می‌خوره. فقط یک راه برای این ملت باقی‌ مونده که نجات پیدا کنند و اون هم اینکه دعا کنند تا هر چه زودتر نفت ایران خشک بشه.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:46
sepehr79 - وین - اتریش
یکی از اقوام من تعریف میکرد میگفت ۱ گروهبان زمان شاه بوده که به مردم منطقه زور میگفته، وقتی‌ به چنگ مردم میفته دست و پاش رو میبندن نارنجک رو میندازن توی شرتش (توی خونه خودش) و همه از خونه میان بیرون. بعد از انفجار همه میرفتن تماشا. میگفت تیکه‌های ..ش به سقف چسبیده بوده. حالا فکر کنید مردم با اینا چیکار میکنن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:02
baran828 - تهران - ایران
خوب که چی ؟! اقدامات اوباما منو کشته .تحریمش فقط داره مردمو خفه میکنه .بیچاره مردم !هر روز یکی رو تحریم میکنه اینا کجارو دارن غیر از ایران که بخوان تحریم بشن .سر جاشون ,سر و مرو گنده نشستن .
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:04
samuk66 - لندن - لندن
هی‌ تحریم ، فقط تحریم و فشار روی مردم
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:14
baran omid - مشهد - ایران
این تحریم‌ها چه دردی از دل ما رو دعوا می‌کنه؟؟؟وقتی‌ کسی‌ نمیتونه تو این کشور حتی حقشو بگیر؟؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:30
garfield - تهران - ایران
البته فیروز آبادی قبلا به دلیل خطر انفجار، در لیست احتیاط اروپا ثبت شده بود. lol
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:34
mohd1975 - دبی - امارات
آمریکا کیه بابا... همون آشغال که اینا رو تحریم کرده از همه کثافت تره.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:01
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
من نمیدانام که اینکمکی به ملت ایران می‌‌کند جا نه. اینها پولهای دزدی را در بانک آمریکا نمی‌‌گذارند. بیشتر در آمریکای لاتین یا کشورهاهی مثل سوویس یا امارت. ولی‌ همین که نامشان در کنار کسانی‌ مثل قذافی و اسد قرار می‌‌گیرد. یک پیروزی برای ملت ایران می‌‌باشد. من خود در جبهه بودم . اینها کاملا با سران قدیمی‌ سپاه تفاوت دارند. سران قدیمی‌ آرمان داشتند . و شاید دشمن ملت ایران و آزادی ولی‌ با عزت و شجاع در جبهه .اینها مشتی دزد و سرکوبگر می‌‌باشند.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:11
greentree - تهران - ایران
تمامی‌ اینها و اون شکنجه گرهای زندان اوین ،قزل حصار و دیگر شهر‌ها رو باید مردم شناسایی کنند که وقتی‌ این حکومت عوض شد بفرستند اینها رو اردو گاه کار اجباری و هر روز باید از اینها کار سخت بکشند تا این ظلم‌هایی‌ رو که کردند در طول این ۳۰ سال کمی‌ جبران بشه
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:59
mehr47 - تهران - ایران
خیلی احمقند این آمریکائی ها!!! آخه سردار فیروزآبادی این بمب خنده را برا چی تحریم میکنید؟؟؟ والا بیاد آمریکا آی مردم آمریکا بخندن!!! مشائی گفته سردار لختش قشنگه!!! فکر کن. اینو ببرن لاس وگاس استریپ تیز بکنه واااااااای همش سولدآوت میشه.....
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:50
parsa.pj - کوالالام پور - مالزی
آمریکا جدیدأ آدم تحریم میکنه اصلا نمیدونستم فکر می‌کردم تحریم فقط برای نفت و گاز و .. است
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 12:27
Azadikhah - تكسل - هلند
ببینید سیاست چقدر سیاه و کثیف هست: هادی فرهان الامیری هم تحریم هست ولی‌ ببینید این خبر ro:روزنامه واشنگتن تایمز، ۱۳ دسامبر(۲۲ آذر) نوشت : «یکی از فرماندهان سابق سپاه ایران، که اف بی‌آی وی را یکی از عوامل عملیات سال ۱۹۹۶ که منجر به کشته شدن ۱۹ نفر از نیروی نظامی آمریکایی شد، معرفی کرده است، به همراه نخست وزیر نوری المالکی روز دوشنبه به کاخ سفید آمد و در جلسه‌ای که اوباما پایان جنگ عراق را اعلام کرد حضور داشت.» این روزنامه آمریکایی ادامه داد: «هادی فرهان الامیری، وزیر حمل و نقل دولت نوری المالکی است که به همراه وی به آمریکا رفته است تا در مورد آینده عراق و نفوذ ایران بحث کند. سخنگوی کاخ سفید هم از پذیرش و قبول اینکه الامیری در این جلسه حضور داشته، سر باز زد و تنها در مورد دولت عراق صحبت کرد. سفارت عراق هم هیچ توضیحی در مورد ماموریت الامیری در این سفر ارائه نداد
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 13:29
Shahram khosh maram - تهران - ايران
فیروزابادی مایه ننگ هر ارتشی هست.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:31
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
فیروز آبادی بشکه بی‌ سواد همینطوریش هم هیچ شرکت هواپیما‌ای حاضر نیست سوارش کنه به دلیل به هم خوردن تعادل هواپیما و احتمال ترکیدنش و در نتیجه سقوط هواپیما بعدش هم اینکه این اشغال‌ها را بدلیل ورود ویروس و ۱۰۰۰ تا درد مرض دیگر به کشور‌های دیگر ، اگر هم بخوان راهشون بدهند حتما ۱ هفته میکننشون اول توی قسمت شپش کشی یا قرنطینه، مگه نه دانیال، نبی، لوح، چاه بهار، میرزاده عشقی، باور ۸۸، مرید بوشهر؟‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها ها
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 21:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.