شش دلیل برای حمله بدون هماهنگی اسراییل به ایران

عصر ایران : یک تحلیلگر نظامی آمریکایی معتقد است که اگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل تصمیم بگیرد که به ایران حمله کند ، این کار را بدون هماهنگی و اطلاع آمریکا انجام خواهد داد.

به گزارش عصر ایران " رابرت مگینیس " سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا و از تحلیلگران امور نظامی و بین المللی با انتشار تحلیلی در این باره می نویسد که نتانیاهو به 6 دلیل مشخص در صورتی که تصمیم به حمله به ایران بگیرد اوباما و دولت آمریکا را در جریان این اقدام قرار نخواهد داد.

این شش دلیل از نظر این تحلیلگر آمریکایی عبارتند از :

1- سابقه انجام چنین حملاتی در تاریخ اسراییل نشان می دهد که اسراییل در حملات حساس مشابه در گذشته آمریکا را غافلگیر کرده است . تل آویو در زمان حمله هوایی به پایگاه اتمی اوسیراک عراق در سال 1981 نیز همین کار را کرد و پیشتر به آمریکا اطلاع نداد .
در زمان حمله سال 2007 اسراییل به پایگاهی در سوریه نیز - که گفته می شد یک راکتور اتمی در حال ساخت بود - اسراییل دولت آمریکا را از قبل در جریان قرار نداده بود .
 نتانیاهو یکشنبه هفته گذشته به این نکته اذعان کرده و گفته است در زمینه رفع تهدید از برنامه هسته ای ایران بهترین تصمیم را در موقع مناسب خواهد گرفت.

2- نتانیاهو به خوبی می داند که اوباما موافق حمله به ایران نیست . این موضع بارها از زبان "لئون پانه تا" وزیر دفاع آمریکا که درباره پیامدهای حمله اسراییل به ایران هشدار داده، تکرار شده است . هشدارهای پانه تا در واقع نظرات رییس جمهوری آمریکا است که به اسراییل هشدار می دهد از حمله به ایران اجتناب کند .

اما همزمان با مخالفت اوباما با حمله نظامی به ایران ، دولت وی در زمینه تشدید فشارهای تحریمی و اعمال تحریم های فلج کننده علیه ایران ( سناریوی راضی کننده اسراییل ) چندان موفق نبوده است . نمونه اخیر درباره تحریم بانک مرکزی و موضع دولت آمریکا علی رغم فشارهای کنگره ایالات متحده -همان طور که اخیرا روزنامه وال استریت ژ‍ورنال به آن اشاره کرده- خود به خوبی موید این نکته است که دولت اوباما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قادر یا مایل نیست تا با تحریم های نفتی شدید علیه ایران قیمت جهانی نفت را بالا برده و برای خود ریسک ایجاد کند.

3- نتانیاهو اعتماد چندانی به اوباما ندارد . ماه گذشته گفتگوی خصوصی سارکوزی با اوباما در حاشیه اجلاس نیس از سوی خبرگزاری ها افشا شد که طی آن اوباما در واکنش به اظهارات سارکوزی درباره "غیر قابل تحمل بودن آدم دروغگویی چون نتانیاهو " به همتای فرانسوی خود می گوید که علی رغم این وی مجبور است با او به طور روزانه گفتگو کند .

روابط نه چندان خوب اوباما با نتانیاهو از سال 2009 و همزمان با نخستین سفر رسمی نتانیاهو به کاخ سفید آغاز شد . در این سفر اوباما نتانیاهو را شبانه در کاخ سفید به حضور پذیرفت و رسانه های چندانی برای پوشش این دیدار حضور نداشتند اوباما خیلی سرد با نتانیاهو برخورد کرد و نخست وزیر اسراییل را واداشت تا درباره محتوای مذاکرات شان هیچ مصاحبه ای با رسانه ها نداشته باشد .

یک سال بعد و در جریان دومین سفر نتانیاهو به آمریکا اوباما رفتار بدتری با وی داشت . نتانیاهو در ملاقات با اوباما در کاخ سفید ، با درخواست اوباما مبنی بر توقف شهرک سازی های اسراییل در اراضی فلسطینی موافقت نکرد و اوباما در حالی که سالن محل ملاقات را ترک می کرد و نتانیاهو را بامشاوران آمریکایی خود تنها می گذاشت گفت : اگر اتفاق جدیدی افتاد به من خبر دهید.

4- اوباما شناخت درستی از خاورمیانه ندارد و در موضعگیریهای خود این گونه نشان می دهد که به گروه های اسلامگرا و دولت های اسلامی در خاورمیانه نزدیک تر است تا به اسراییل . اوباما در جریان نخستین دیدار خود با ملک عبدالله پادشاه عربستان به وی  تعظیم کرد ، از انقلاب مصر که رژیم متحد مبارک را سرنگون کرده و به قدرت رسیدن اسلامگرایان انجامیده است به عنوان یک " نیروی مثبت " یاد کرده است ، از انتخابات تونس که به قدرت رسیدن اسلامگرایان انجامیده است به نیکی یاد کرده است ، در لیبی از عملیات نظامی علیه رژیم قذافی حمایت کرد که در آنجا نیز اسلامگرایان و گروه های تندرویی چون القاعده میدان داری می کنند و در برابر اقدامات  حکومت بشار اسد در سرکوب تظاهرات داخلی که به مرگ دستکم 4 هزار نفر انجامیده است اقدام چندانی صورت نداده است.

در عوض اوباما بارها از اسراییل به دلیل عدم توافق با فلسطینیان در زمینه توافقنامه صلح انتقاد کرده است .

5- اوباما هیچ سیاست "بازدارنده ای " در برابر احتمال اتمی شدن ایران ارایه نکرده است ، تا اسراییل بتواند با تکیه بر آن یک ایران اتمی را در کنار خود بپذیرد .

در طی دوران جنگ سرد روسای جمهوری آمریکا در برابر شوروی یک سیاست بازدارنده مشخص داشتند و متحدان این کشور در جهان مطمئن بودند که آمریکا توان نظامی لازم برای حمایت از آنها در برابر شوروی را دارد اما دولت اوباما چنین تضمینی را به کشورهای متحد خود در خاورمیانه در قبال ایران اتمی ارایه نکرده است و در عوض اخیرا دولت آمریکا اعلام کرده است که از نظر واشنگتن منطقه " آسیا – پاسیفیک " اولویت استراتژیک دارد.

این مساله سبب شده تا دولت های متحد آمریکا در خاورمیانه خود را در برابر ایران اتمی تنها بیابند و اخیرا شاهزاده ترکی الفیصل سفیر سابق عربستان در آمریکا و انگلیس گفته است که ریاض در صورت دست یابی ایران به سلاح هسته ای ، خود برای بازدارندگی در برابر ایران به سمت اتمی شدن خواهد رفت.

6- و بالاخره نتانیاهو نیازی به حمایت اوباما در قبال حمله به ایران نمی بیند چون به خوبی می داند افکار عمومی در آمریکا از حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران حمایت می کنند . اخیرا بر اساس نظر سنجی یک موسسه آمریکایی مشخص شده است که 57 درصد آمریکایی ها از حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران حمایت می کنند .

از سوی دیگر نتانیاهو به خوبی می داند که اوباما برای انتخاب مجدد به سمت ریاست جمهوری به حمایت جامعه یهودیان نیاز دارد و در نتیجه نمی تواند اسراییل را به حال خود رها کند و باید از این دولت حمایت کند . در جریان انتخابات سال 2008 ،  78 درصد رای جامعه یهودیان آمریکا به اوباما تعلق گرفت اما هم اینک بر اساس نظر سنجی موسسه گالوپ این حمایت به 54 درصد کاهش یافته است .

با توجه به همه این عوامل نتانیاهو پیش از فرستادن جت های جنگنده اسراییلی بر فراز آسمان ایران برای بمباران تاسیسات هسته ای این کشور به اوباما اطلاع نخواهد داد و دلیل این مساله بیشتر متوجه اوباما است و آمریکا در این صورت هزینه گزافی بابت حمله اسراییل به ایران پرداخت خواهد کرد .

نظرات کاربران سایت عصر ایران :

اوباما دور بعد انتخاب نخواهد شد!
یعنی قرار نیست دوباره انتخاب بشه!
بهتره بگم لازمه که انتخاب نشه و مطمئنا نمیذارن انتخاب بشه!


شما از کجا این را می گویید؟ اتفاقاً مردم امریکا از دست جمهوری خواه ها بیشتر شاکی هستند. وال استریتی ها هم اوباما رو ترجیح می دهند.


خیلی ساده ای... اینم مثل کلینتون و بوش پسر یکبار دیگه انتخاب میشه


شما احتمالاً همونی نیستی که می‌گفت عمراً این نژاد‌پرستان صهیونیست اجازه نخواهند داد که یک سیاه‌پوست رئیس‌جمهور آمریکا بشه؟


چطور امریکا که مدعیست "گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد جنبیدن ان پشه عیان در نظر ماست" در حین عملیات هوایی حمله به پایگاه اوسیراک عراق یا پایگاه سوریه کور بود تا این تحرکات را نبیند و بعدا به قول نویسنده غافلگیر!!! شود؟ خودتی اقای رابرت مگینیس
اما اینو بدون در اینصورت امریکا دو بار غافلگیر خواهد شد.بار دوم از پاسخ ایران اینبار مو های اقای اوباما بر روی کله اش سیخ خواهد شد.


هموطن ناشناس عزیز، آنکه که از همه چیز خبر دارد فقط خدا است. البته هیچ دولتی بدش نمی‌آید که تبلیغ کند از همه چیز خبر دارد تا شاید دیگران ملاحظه اقتدار او را بکنند.

ضمنا، اگر کسی‌ از حمله اسرائیل به ایران یا پاسخ نظامی متقابل ایران مو بر تمامی بدنش (نه فقط سر) سیخ نشود باید بر عقل او شک کرد.


درود بر شما هموطن! عزیز ما ایرانیان قدرت بلامنازع جهان خواهیم شد و دوباره تمدن ایران سایه اش بر جهان خواهد افتاد و کشورهای زور گو را سر جایشان خواهیم نشاند ودندانهای آنها را در دهنشان خورد خواهیم کرد به امید ایزد منان


چه مقاله و تحلیل آبکی بدود


*** اسرائیل بنا به یک دلیل جرأت حمله به ایران را ندارد ***
و آن ترس اسرائیل از ایران است


کلا اوباما ضعف شخصیتی ناشی از سال ها تحقیر آبا و اجدادش توسط سفید پوستان را دارد و هیچوقت جسارت لازم برای انجام اقدام درست در زمان درست را ندارد


پاراگراف اخرت منو کشته یجوری میگی انگار قراره همین فردا اسراییل بیاد بزنه.


به نظر من این تحلیل آبکی در رسانه های امریکایی به جهت تطهیر چهره امریکا در نزد جهانیان علی الخصوص مسلمانان در خاور میانه است به طوریکه مسلمانان تصور کنند مواضع امریکا در برابر مسلمانان نرم و مسالمت امیز است به نوعی جنگ زرگری... امریکا و اسرائیل روابطشان بسیار نزدیک تر از چیزیست که عنوان می شود مثل روابط تهران با حزب الله... در کل همه وحشی بازی های اسرائیل در نتیجه چراغ سبز کاخ سفید است وگرنه خود اسرائیل به تنهایی بسیار حقیر تر از آنست که تهدید برای ایران باشد.


چطور امریکا که مدعیست "گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد جنبیدن ان پشه عیان در نظر ماست" در حین عملیات هوایی حمله به پایگاه اوسیراک عراق یا پایگاه سوریه کور بود تا این تحرکات را نبیند و بعدا به قول نویسنده غافلگیر!!! شود


صهیونیستها محققا" حمله نخواهند کرد وچه با خبر وچه بی خبر آمریکا دست به این کار بزنند خود شان به پرتگاه خواهند افتاد.


اونهاطبق آئین ومذهب فراماسونری خودعمل می کنند حتی اگر علی رغم میل باطنیشان باشد وبه نابودی خودشان منجرشود باید به احکام ماسون پایبندباشند .


یه جوری تحلیل کردی که آدم فکر میکنه اسرائیل پهلوون دنیاس و تحت تاثیر آمریکا به این جنگ تن نداده
اسرائیل خدا خدا میکنه جنگی شروع نشه که اگر بشه همه چیز تو این منطقه بهم میریزه
در مورد شماره یک تحلیلتون هم باید بگم اساس این تفکر غلطه
غیر ممکنه یک عملیات مخفی بخواد انجام بگیره و سازمانهای دوست مثل سیا و ام آی سیکس ازش خبر نداشته باشن
جدای اینکه پیشنهاد میکنم در حول و حوش تاریخ عملیات اوسیراک و وضعیت جبهه های ایران وعراق مقداری تامل کنید ،تحلیلتون عوض میشه


تقریبا با نظرات نویسنده موافقم و اسراییل برای انجام حمله منتظر دستور یا هماهنگی آمریکا نمی ماند و هر وقت تشخیص دهد زمان مناسب فرا رسیده دست بکار خواهد شد.


مثل اینکه خیلی دوست دارند ما به آرزوی محو اسرائیل زودتر جامه عمل بپوشانیم!


دلیل هفتم : آمریکا نمیداند که برای چه به اسرائیل بمب های سنگر شکن و تجهیزات ویژه ی حمله به تاسیسات زیرزمینی فروخته است و حدس هم نمیتواند بزند که از این تجهیزات برای چه استفاده خواهد شد


اسرائیل فرزندنامشروع آمریکاوانگلیس است ومامان آمریکاوباباانگلیس به اون یاددادندکه بادم شیربازی نکنه چون فرزندشون روخیلی دوست دارند


خاک بر سر بعضی کشورهای همسایه حقیر وذلیل که جرات نفس کشیدن جلو اسرائیل را ندارند و حتی اگه وقتش باشه از اون در حمله به ایران حمایت میکنند. اگه کشورهای منطقه حامی هم بودند اسرائیل غلط میکرد به کشور دیگه چپ نگاه کنه.اما در همین شرایط تنهایی ایران اگه اسرائیل اقدامی برعلیه ایران بکنه نابودش میکنیم حتی به قیمت جون فرزندانمون .ایران امتحانش را پس داده و میدونند که با کی طرفند اگر نه تا حالا هزار بار به ایران حمله کرده بود.

+88
رأی دهید
-56

korosh2500 - برمینگام - انگلستان
این جنگ نیست مردم کشی ‌ست.و تا آنجایی که به میهن پرستان مربوط می‌‌شود. به اسراییل اجازه چنین جسارتی را نخواهند داد...و در ضمن خود اسراییل هم نه‌ قدرتش را دارد و نه‌ عرضه ش را...و ناگفته نماند که در جهان بعد از آمریکا اسراییل از نظر نیروی هوایی حرف دوم را می‌‌زند...ولی‌ با این تفاسیر نادیده گرفتن ملت غیور و شجاع ایران زمین باید از روی نادانی‌ و ناآگاهی سردمداران دولت اسراییل باشد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 23:32
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
این جنگ نیست مردم کشی ‌ست.و تا آنجایی که به میهن پرستان مربوط می‌‌شود. به اسراییل اجازه چنین جسارتی را نخواهند داد...و در ضمن خود اسراییل هم نه‌ قدرتش را دارد و نه‌ عرضه ش را...و ناگفته نماند که در جهان بعد از آمریکا اسراییل از نظر نیروی هوایی حرف دوم را می‌‌زند...ولی‌ با این تفاسیر نادیده گرفتن ملت غیور و شجاع ایران زمین باید از روی نادانی‌ و ناآگاهی سردمداران دولت اسراییل باشد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 23:33
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
به وقتش ارتش اسرائیل اقدام خواهد کرد! حمله‌ای دقیق به مراکز اتمی‌، سپاه و بسیج فاشیستی، طویله رهبری و مابقی مراکز ه حکومت جهل و جنایت. فرزندان ما ۱۰‌ها سال بعدتر خواهند گفت: یکی‌ بود یکی‌ نبود.. در ۱ سحرگاه بهاری که آخوندان اشغالگر در یک خواب سنگین بودند، دوستان اسرائیلی آمدند و بساط حکومت خون و سیاهی هارا در هم پیچیدند و به این نحوه دین خود را به ما فرزاندن کوروش کبیر ادا کردند!!!به امید آن روز.آمین
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 23:43
Neda02 - اتاوا - کانادا
یعنی بدبخت شدیم رفت؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 00:15
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
کورش۲۵۰۰ - برمینگام - انگلستان اگر فقط مراکز سپاه و بسیج و نیروگاه‌های اتمی و طویله رهبری با خاک یکسان کنند ملت ایران بقیه کار را تمام خواهند کرد به امید حق. مزدوران هم بیخود هندونه زیر بغل ملت نگذارند که این این ملت ۳۲ سال ستم دیده این پسر شجاع بازی‌ها تو کتشون نمیره. این دیگه جنگ ۲ساله تحمیلی نیست که ۸سال طول کشید و چندین برابر ملت را به کشتن دادید.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 00:48
joker72933 - منچستر - انگلیس
متاسفم واسه تمامی دوستانی که با حمل اسرائیل به ایران یا خر کس دیگی‌ که بخواد به ایران حمل کنه موافقید،نمیدونم شما چرا فکر میکنی‌ که اگه آمریکا یا اسرأی به ایران حمل کنه فقط میره بالا سر خوبه اهمدیجژدو خامنه‌ای بمب می‌زنه، فکر‌ نمستن،دستتنو فامیلاتون باشید که کشته میشن و مورد تجاوز قرار میگیرا،اگه کسی‌ به ایران حمل کنه، ایران می‌شه فلسطینو افغانستان، اگه قرار باشه کسی‌ این حکومت عوض کنه اون خود مردنم نه امیرکو اسرأی که به فکر‌ نفت ایرانن نه مردم ایران، به امید اون روز ۱- ایران آزاد شه به دست مردم ۲- دوستان عزیزی که خارج از کشورن بفهمن که ایران کشوفرشنهو و کشور عدم مثل ناموسش می‌مونه،
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 00:54
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
بد جور خوابیدی که خواب بد دیدی؟ امشب راحت بخواب!!!!! برا اینکه ایران ایرانه و مرز داران غیور ما بیدارن تا ما راحت بخوابیم
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 01:08
fdsa60 - تهران - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان-بازهم توهم تو شروع شد؟؟؟ای خائن. دلیران سرزمین من مثل شیر شبانه روز از مزرهای ایران عزیز مواظبت میکنند فکر کردی زمان دوستعلی خان قاجاره که هر اجنبی بتونه خاک این مملکت رو به تاراج ببره؟؟ اسرائیل جرات داره حمله کنه تا ببینه چطوری سربازان ایرانی سرزمین مقدس رو یکبار دیگه آزاد می کنند.3000 موشک ایرانی همزمان تلاویو و اورشلیم رو به خاک خون میکشند.حمله به ایران یعنی نابودی اسرائیل.{تاریخ میلرزد از خشم قوم پارس}
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 02:15
ahmad0551 - بوشهر - ایران
سلام.. دقیق نمیدانم... ولی فکر میکنم.. اسراییل هم همانندآمریکاهیچ غلطی نمی تواندبکند... ودر کل اونا که مثل بعضیها جوگیر نمیشوند...حتما تحقیق میکنن... هرجور تحقیق کنن..آخرش به این نتیجه میرسن که حمله به ایران براشون خطرناکه حسن.... شمامطمعن باشیداگه میتونستن خیلی وقت پیشها این کار کرده بودن.. اونا میدونن هرچه وقت بگزره ایران قوی تر میشه.. یاعلی..
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 03:14
krag - ويرجينيا - امريكا
این روز‌ها و این سالها در تاریخِ ایران و جهان ثبت خواهد شد. . خدا رحم کنه. هم به ایران هم به اسرائیل. ای کاش دوران صلح به این ۲ کشور بازگرده
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 03:27
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
down with Israel+freemasonary 4ever. ...اولا این را بدون که هیچ وقت ایرانی جماعت انسان و با غیرت و یک مشت آدم کش اشغالگر و جنایت کار دوست نخواهد شد.ثانیا مطمعا باش مردان و زنان ایرانی در صورت هر گونه تعرض به خاک ایران پاسخی محکم به اسرائیل یا هر کشوری دیگری میدهند.سوما این مقاله فوق العاده مسخره است که اسرائیل بدون هماهنگی آمریکا بخواهد غلطی کند.اسرائیل و فراماسونر جماعت بدون کنم آمریکا و انگلیس کی چی بودن که الان واسه خودشون ادعایی داشته باشند.زنده باد ایرانی پاینده باد ایران
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:05
khosh bavar - يزد - ايران
۶ دلیل برای جنگ وجود دارد ولی‌ ۶۰۰ دلیل برای اسرائیل موجود است که دست به جنگ نزند که " بتنهایی " دچار چنین " خودکشی‌ سیاسی " خود بشود ! پس عاقلان دانند که آیا آنها اصلا توانایی‌ و جرات حمله به ایران را دارند، زیرا سنگ بزرگ علامت نزدن است زیرا نه ایران جالوت ( Goliath ) هست و نه اسرائیل هم حضرت داوود !
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:13
shahram407 - تهران - ایران
ایران+ رژیم اشغالگر + امریکا= بیسواد. خیلی بی.... !!!! خاک ... با این نظرت!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:15
JAWAD LASHKAR - دبی - امارات
پس چرا حمله نمیکند 32 سال صبر کردیم؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:33
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER مونیخ - آلمان ((آمین))
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 05:05
massoudoslo - اسلو - نروژ
متاسفانه بعضی از حقایق ساده چنان کتمان و انکار میشود که گویی دنیا منتظر پندارهای ساده ماست !! وقتی دنیا انبار هایش از سلاح های پیشرفته و مخرب پر است چرا باید احتمال وقوع یک جنگ را بین ایران و اسرائیل را رد کرد ؟ دلایلی بچه گانه و سست که مثلا ایران کوهستانی و بزرگ است یا اینکه نمیدانم ایران رهبرش فرزانه و سوسن خانومی هست که تدبیر را میکند به وقتش و یا اسراییل کشوری کوچک است و میترسد از ایران ۷۰ میلیونی و یا مردم ایران وطن پرست هستند و به جنگ میروند و یا اسرائیل دیگر پول و توان اقتصادی ندارد و از این قبیل حرفای دوزاری .همین عراق برادر به ایران هخامنشی و اسلامی و کویت دیناری حمله کرد و جنگ شد به همین سادگی!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 05:08
babak1362 - تبریز - ایران
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان.گورپدر هرچی آخوندوصهیونیسته زیاد به مغزت فشارنیار.آخه کدوم وطن پرستی دوست داره به کشورش حمله کنن؟همینطوریش هم با این آخوندا 100 سال از دنیا عقبیم فقط یه جنگ کوچولو کم داریم تا همون بشه هزارسال.درضمن این کوروش که گفتی فرزندشی فامیلیش چیه؟؟آخه میدونی اگه منظورت کوروش کبیر بود این حرفای مضحکانه رو نمیگفتی کوروش باصلح کوروش شد نه باجنگ.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:51
*پسر شجاع* - تهران - ایران
همه این دلیلها رو بذار تو کوزه آبش رو بخور...اسراییل اگه روزی همچین غلطی کرد فاتحه اش خونده است ..اسراییل عرضه مقابله با حزب الله که به اندازه یکی از لشکرهای سپاه یا ارتش ایران نیست رو نداره ..در جنگ 33 روزه به غلط کردن افتاد ..حالا مثلا میخواد به ایران حمله کنه ؟!..زرشکک
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 06:10
آشی - لندن - انگلیس
اسراییل فکر می کند که فراتر از قانون است و هر کاری خواست می تواند بکند.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 06:44
پریستوک - تهران - ایران
باز وطن فروشای اسلامی شروع به فک زدن کردن!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:10
sepehr79 - وین - اتریش
مگه بالاتر از سیاهی رنگی‌ هست؟!!! هر بلایی که سر ملّت ایران بیاد بدتر از اینی که هست نمی‌شه. به اون کارگری نگاه کنید که کفش به سمت عنتر پرتاب کرد! میدونست که بعدش شاید کشته بشه اما این کارو کرد. و امسال این کارگر رنج دیده و زخم خورده به دست این زالو صفتان زیادن. از طرفی مردم ایران قادر نیستند با گوشت و استخوان به جنگ گلوله و چوب باتون و. برن. پس حالا شما قضاوت کنین! چه طوری باید این مردم آزادیشون رو به دست بیارن؟!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:07
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
gharibe UAEابوظبی ـ امارات٬ دوست عزیز اگر منظورت از مرزداران غیور٬ قدرت حاکم بر ایران یعنی سپاهی و بسیجی است٬ لازم هست به عرضتان برسانم که اونا فقط مرز خرابکن های غیور و خیلی خوبی هستند. همه ازادیخواهان با جنگ مخالفند. برای نجات ایران مردم بایستی به ماننده زمان مشروطه٬ستار خان و باقر و آذریها از شمال غرب و سرداران و سواران بختیاری از جنوب و تمام ایرانیان از جای جای ایران هماهنگ قیام کنند و در صورت نیاز برای متوقف کردن ماشین جنگی نظام به منظور جلوگیری از کشتار مردم بدست سپاهی و بسیجی٬ از جامعه جهانی درخواست کمک کرد. جاوید ایران زنده باد آزادی
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:46
sharina - لندن - انگلستان
مطمئن باشید که اگر قصد هر کاری رو که امریکا داشته باشه از قبل اعلام نمیکنه و اسرائیل هم بدون مشورت با اربابش کاری نمیکنه اینها همه جنگ زرگری هست که ایران و امریکا به راه انداخته اند تا مسئله سوریه رو کمرنگ تر جلوه بدهند این تعهد ایران به جنایت کار سوریه هست و امریکا.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:13
oghab - هلسينكي - فنلاند
اسرائیل اگر وجود این کار را داشت تا به حال انجام داده بود...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:38
mohammadtak - تهران - ایران
اسراییل هم همانندآمریکاهیچ غلطی نمی تواندبکند :D.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:42
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،درود بر ایرانیهای وطن پارست و غیور. توف بر ایرانی‌های ترسو و وطن فروش. که با رفتنشون به خارج از کشور فکر کردن دیگه مثل اونا هستن و خودشونو به اونا میچسبونن. آخه بدبختا اونا به شما سالن اهمیت نمیدان و شما رو تو اداره جات و تمام اماکن دولتیشن تحقیر می‌کنن ولی‌ روتون نمیاد به کسی‌ بگید. فقط خودتون خودتون رو می‌خوردی و دم نمیزنید.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:58
ario barzan - ويرجينيا - امريكا
ایران+اسرائیل+آمریکا ۴اور - مونیخ - آلمان با‌هات موافقم. امکانش هست اسرائیل هر لحظه حمله کنه...بد یه سری بیمخ ببینم باز میان بگن جرات نداره حمله کنه.آخه بدبختا ایران مقابل اسرائیل فش فشه هم نداره چه برسه به بمب.اون موقع هم می‌بینید باز مردم بیان دفاع مقدس دیگری بکنن یا نه!!!!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:18
golly47 - فوکشتاد - المان
چنانش بکوبم به تیر خدنگ . که یارانش نمانند اندکی‌ درنگ
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:29
azarbayjan362 - تهران - ايران
واقعا" بعضیا خیلی توهم برداشته که این جماعت معتاد ایرانی بتواند در مقابل یک ارتش مجهز ایستادگی کند جوان هم بود جوانهای قدیم
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 09:32
golly47 - فوکشتاد - المان
IRAN + israil + usa 4ever مونیخ آلمان بهتره تو اصلا نظر ندی... که بجای حرف زدن
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:42
Nur_ir - هامبورگ - المان
با نظرات 3 / 4 /6 موافقم و امریکا خوب میداند فقط اگر کلیمی ها پولهایشان. را ازبانکهای امریکا بیرون بکشند . امریکا ذلیل خواهد شد کما اینکه این تهدید را . یکبار اسرائیل به امریکا کرده است . وبیشتر انتشارات امریکا در دست کلیمی ها. است . و اوباما مرد عمل نیست و فقط حرف میزند ومردم امریکا در دوره بعدی . اوباما را انتخاب نخواهند کرد . زیرا با امدن اوباما هم اقتصاد وهم بیکاری زیاد تر. شده است ومردم راضی نیستند از اوباما.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 10:25
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
بوشهر معلوم آخوندا خوب به شما میرسند برا همینه که از خامنه‌ای دفاع میکنی‌ اما آخوندا کارش تمام خودتونه خراب نکنید
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 10:45
vector - تورنتو - کانادا
امید وارم هیچ زمان جنگی رخ نده و اون دوستی که میگه ۳۰۰۰ موشک به اسرایل ارسال میشه فکر زمانی رو بکنید این کشور با دیدن ۳۰۰۰ موشک و درک نابودی خودش ۳۰۰ موشک هسته ای خودش رو روی تک تک شهر های ایران استارت کنه و بعد؟!!!! نابودی هر دو کشور
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 10:47
Zainaal - العین - امارات
هنوز غیرت إیرانی هست هنوز ایرانی وجود داره .. من کاربری جدید هستم. در دیاری که شرف در گروه سیم و زر هست،. شخن از عشق مگو سخن از مهر و فاه وصدق و صفا هیچ مگو که نمی یابی تو،،
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 11:17
ali1111 - تهران - ایران
یادم آمد رفتیم دم سفارت ایران در لندن، داد میزدیم ایرانی‌ می‌میرد، ذلت نمی‌‌پذیرد...الان نزدیک انتخابات بعدی است و من کاملا ذلت پذیرفتم...خدایی نکرده حمله بشه من که تغییری نمیکنم، من همون هستم که بودم...حالا هی‌ پای بزم بشینم و شعار بدم..بگذار بدم...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 11:25
emad45 - اصفهان - ایران
اگر جنگ شد واسه رژیم آخوندی خیلی متاسفم. چون مردم ایرانی هم از یه صرف با شما مزدوران به اصطلاح اسلامی مبارزه میکنند. یه تیر از اونا میخورید یه چوب از ما. بعدش هم ببینید چیکار کردید با این مردم که حاضرند اسراییل یا آمریکا حمله کنه به ایران. حالا اگه هم حمله کردند که ایران رو نمیتونند تو دست خودشون بگیرند. چون ایرانی پسر کورش نمیزاره. فقط ای مزدوران لاشخور آخوندی اینو بدونید که هر جور شده ایران رو از چنگتون در میاریم. فقط ما ایرانیها نیاز به کمک داریم. اسراییل هم اگه خواست بعد از جنگ پاشو از گلیمش بیشتر دراز کنه ما ایرانیها نمیزاریم. اینو خاطر جمع باشید.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 14:16
ایرانزمین - یوتوبوری - سوئد
پسرشجاع.حسن نصرا..عددی نیست فقط با صدقه و خیرات ملت ایران پوزی بهم زده.اگر خدا عمری بهت داد بعد از سقوط رژیم آخوندی و با قطع بذل و بخشش تسلیحات و پول نفت ایران بعد میبینی فقط خوراک یک روز اسراییله.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 15:30
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
خوشحال هستم میبینم چگونه مزدورانه حکومته جهل و تاریکی‌‌ها در این سایت از بیان حقیقت توسط من دارن سره خود را به کامپیوترشان میکوبانند و از زوره سوزش طلب یچ مینمایند!‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها . به اخر حکومت جاهلانه و تاریکتان خیلی‌ نزدیک هستید. به امید آن روز .آمین
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:35
Nur_ir - هامبورگ - المان
*پسر شجاع* - تهران - ایران. سیناجان با تعجب زیاد از کامنت شما وپشتیبانی از حزب باد الله / دیدی که اسرائیل با یک ویروس دوکو در پادگان غرب تهران نزدیک کرج سران الله بباد هوا رفت. و موشکهای شهاب 3 که گفته میشود حدود 300 عدد. چرا رژیم که هر اتفاق. کوچکی درایران را به گردن استکبار جهانی و صهیونیست می انداخت . دراین . حادثه که حدود 100 نفرکشته شدند وبگفته رژیم 36 نقر نگفت کار اسرانیل است. اگر انقدر مطمئن به حزب الله هستی . لاقل سپاه الله یک راکتی بطرف اسرائیل . پرتاپ میکرد . مطمئن باش اگر اسرائیل حمله کند که میکند ایران را با خاک میتواند یکسان کند .
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:34
sarbaze vatan - ایران - ایران
باز این غرب زده ها شروع کردن.والا اسراییل و امریکا دوست شما نیست.دشمن دشمن شما الزاما دوست شما نیست.از این حکومت ناراضی هستین چرا میخواید بزارید اجنبی ها کشور رو نابود کنند؟
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 11:06
invincible - مینستا - آمریکا
اولش؛ هیچ کسی‌ نمیخواد کشور دیگیی‌ به ایران حمله کنه، بعدش با اسرائیل باید با مغز و منطق حرف زد، ملاها و پاسدارها ایقدر ترسو و عقب افتاده هستن که تا بحال ناوگان و جتهای جنگی آمریکا رو ندیدن، آخوندها باید سوار خر بشن، واگتی‌ کسی‌ در خارج چیزی اختراع میکنه از حسودی میترکن. نتن یاهو رو من در دانشگاه مونتانا دیدم بسیار زیرک و موذی هست و آمریکا براش همه کار میکنه، گور پدر هر چی‌ مولای عقب افتاده هست، مرگ بر ملاها، درود بر مردم عزیز ایران
جمعه 25 آذر 1390 - 05:01
invincible - مینستا - آمریکا
چه مقالهٔ اشتباهی‌ هست، اینجا در آمریکا کسی‌ نمیتونه با اسرائیل در بیفته چون ۲/۳ اداره سحام دست لبی گرهای یهودی هست مثل روپپرت موردک، بعدش اوباما فقط یک مترسک بی‌ سود هست که سود زیادی هم نداره، البته معاونش بسیار زیرک و وارد هست ولی‌ اوباما چیزی حالیش نیست. اگر اسرائیل خدای نکرده بخواد به ایران حمله کنه آمریکا مجبوره تمامی ارتشش رو در اختیارش بگذره، خود رژیم گفت اگر دولتی به ایران حمله کنه ۷۰ % مردم بهش کمک می‌کنن
جمعه 25 آذر 1390 - 05:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.