بروجردی باز هم دخالت در اختلاس را تکذیب کرد

جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی
 

در حالی که نماینده مشهد در مجلس از دخیل بودن علاء‌الدین بروجردی در اختلاس بزرگ و صدور کیفرخواست برای او گفته است، آقای بروجردی در واکنشی تند این گفته ها را تکذیب و این نماینده مجلس را تهدید به شکایت کرده است. 
 
جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس، می‌گوید که در ارتباط با پرونده اختلاس بزرگ، برای علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، کیفرخواست صادر شده و «قاضی نظر به بازداشت وی دارد»؛ اما در همین حال علاءالدین بروجردی در واکنش به این خبر اظهارات کریمی قدوسی را «جرم و از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی» تلقی کرده و گفته ‌است که «دروغ‌گویی در شأن یک نماینده نیست و از این نماینده شکایت می‌کنم».
 
به گزارش وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، نماینده مشهد با اشاره به اعترافات امیر منصور آریا، متهم اصلی پرونده، و فرزند بروجردی که به گفته این نماینده هم‌اینک در بازداشت به سر می‌برد، خواستار بازداشت علاءالدین بروجردی متهم این پرونده شده‌ است.
 
پرونده «اختلاس سه هزار میلیارد تومانی» پرونده‌ای است که بخشی از آن مربوط به اتهامات فردی به نام «مه‌آفرید امیرخسروی» صاحب مجموعه «گروه امیر منصور آریا» است و بر اساس گزارش‌های منتشر شده وی توانسته‌ است از طریق روابط خاص خود با بانک صادرات و بانک ملی ایران به گشایش اسناد اعتباری به مبلغ صدها میلیارد تومان اقدام کند، بدون آن که تمام یا دست‌کم بخش عمده‌ای از وجه این اعتبارنامه‌ها را بپردازد.
 
در چند وقت اخیر برخی رسانه‌ها بحث دست داشتن علاء‌الدین بروجردی و فرزند وی را در فساد مالی اخیر به میان کشیده و اعلام کرده بودند که آقای بروجردی به همین دلیل ۲۴ ساعت در بازداشت بوده‌ است.
 
با این‌حال علاء‌الدین بروجردی اوایل آبان‌ماه با تکذیب این اخبار گفت: «پسران من هر دو دانشجو هستند و هیچ‌کدام کار اقتصادی انجام نمی‌دهند.»
 وی در خصوص «دخالت چهار نماینده» در اختلاس بانکی ابراز تأسف کرده و اظهار کرده‌است: «ما معتقدیم مقصر اصلی این حادثه را باید اعدام کنند.»

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس


 
به گزارش کلمه، همچون چند منبع خبری دیگر، آزادی علاءالدین بروجردی از بازداشت با «وساطت و دخالت علی لاریجانی، رئیس مجلس» صورت گرفته و در حالی که اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس «برای حفظ حیثیت کمیسیون» خواهان استفعای بروجردی از ریاست کمیسیون شده بودند، وی از استعفا خودداری کرده و بر بی‌گناهی خود پافشاری می‌کند.
 
کریم قدوسی که از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس است می‌گوید که علاء‌الدین بروجردی از گروه اقتصادی امیر منصور آریا حمایت می‌کرده‌ است.
 
نماینده مشهد روز دوشنبه در این رابطه اظهار داشت: «متأسفانه به رغم نظر قاضی پرونده بر بازداشت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هنوز وی بازداشت نشده ‌است.»
 
پس از این اظهارات کریمی قدوسی، به گزارش خبرگزاری ایرنا،‌علاءالدین بروجردی بار دیگر در واکنش به این سخنان، وی را به «دروغ‌گویی» متهم کرد و افزود: «کریمی قدوسی نماینده مشهد اتهاماتی را به من وارد کرده‌ است که سخنگوی قوه قضائیه رسما آنها را رد کرد و من به همین دلیل از وی شکایت می‌کنم.»
 
در ادامه ماجرای «بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ» ایران، ماه گذشته محمود احمدی بیغش، از فرماندهان سپاه پاسداران و نماینده اصول‌گرای مجلس، نیز با حمله به علاء‌الدین بروجردی، وی را به دروغ‌گویی متهم کرده و گفت که اگر او جزء متهمان اختلاس نبود، نیازی به تکذیب کردن نداشت.
 
با این که گزارش‌های مختلفی از دست داشتن  شماری از مسئولان جمهوری اسلامی در این اختلاس بزرگ منتشر شده و قوه قضائیه می‌گوید که در رابطه با این پرونده از سوی افراد متخلف تحت فشار زیادی قرار دارد مصطفی پورمحمدی روز یک‌شنبه درباره کسانی که اعمال فشار می‌کنند گفت که «امروز نمی‌توان از آنها اسمی آورد».
 
به گزارش ایرنا، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، روز سه‌شنبه در این خصوص گفت که «مبارزه با مفسدین به ویژه مفسدین اقتصادی هزینه‌های زیادی دارد، زیرا صاحبان قدرت در برابر مبارزه دستگاه قضایی مقاومت می‌کنند»، اما او قول داد که «به زودی خبرهای خوبی درباره پرونده فساد مالی اخیر به مردم داده می‌شود».
 
پیش از این آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، پس از رسانه‌ای شدن جریان اختلاس بزرگ گفته بود که «ادامه هیاهو و جنجال» بر سر این پرونده «به صلاح نیست و همه باید مراقب باشند» و از رسانه‌ها خواست تا «این موضوع را کش ندهند.»

+43
رأی دهید
-32

shervin-iran - خرم آباد - ایران
مرتیکه شیره ای نژاد پرست...هیچکس اگر تو رو نشناسه من یکی تو رو خوب میشناسم...هر چی در باره تو میگن کاملا درسته...یادت رفته توی روزنامه محلی استان اون مصاحبه ای که کرده بودی چی گفته بودی؟؟؟؟ یادت رفته؟؟؟؟ الان که فصل سرماست بهترین کار همینه که بری شیره بخری با برف کوفت کنی تا یادت بیاد چکارها کردی
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:21
mortimer - اصفهان - ایران
جنگ های زرگری!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 04:49
massoudoslo - اسلو - نروژ
قیافه های این ها اصلا شبیهه ما ملت نیست !
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 05:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.