کلاهبرداری روانپزشک از 3 دکتر زن و مرد

روانپزشک کلاهبردار به بهانه سرمایه‌گذاری در برج‌های دوبی یک میلیارد تومان 3 پزشک را به جیب زد. 2 خانم دکتر و یک پزشک مرد طعمه‌های این کلاهبردار آشنا بوده‌اند. آبان‌ماه سال جاری پرونده‌ای برای رسیدگی تخصصی و دستگیری یک روانپزشک به‌خاطر کلاهبرداری از یک خانم دکتر داروساز و با دستور بازپرس شیوایی از شعبه پنجم دادسرای ناحیه 6 تهران در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. خانم دکتر در تحقیقات پلیسی به کارآگاهان گفت: «از چند سال پیش «ناصرـ 45 ساله» که یک دکتر روانپزشک است، در ساختمان محل کارم مطب دارد و به همین دلیل وی را می‌شناختم و به پیشنهاد سرمایه‌گذاری وی در زمینه برج‌سازی در دوبی به او اعتماد کردم. وی چند ماه پیش با اعلام اینکه یکی از بستگانش در دوبی درحال ساخت برج است و خودش هم در نظر دارد تا در این پروژه پرسود شرکت کند، از من هم خواست تا مثل او در این سرمایه‌گذاری شرکت کنم. وی بعد از چندین بار تبلیغ در این رابطه توانست راضی‌ام کند. برای این کار در چند مرحله و با تنظیم قرارداد و گرفتن رسید و در حضور شاهدان همکار، 450 میلیون تومان به وی پرداخت کردم. بعد از مدتی متوجه شدم وی آدرس مطب خود را تغییر داده و تلفن‌هایش نیز خاموش است». با تحقیقات کارآگاهان مشخص شد که این روانپزشک کلاهبرداری‌های دیگری نیز داشته که همگی از پزشکان بوده و با توجه به اینکه خود وی دارای مدرک دکتراست و مطب روانپزشکی دارد، توانسته به بهانه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های برج‌سازی در دوبی چند تن دیگر را نیز وسوسه کرده و پس از دریافت مبالغ چندصد میلیون تومانی متواری شود. 2 پزشک زن و مرد نیز در بازجویی‌ها ادعاهای مشابهی مطرح کردند. آنان نیز به همین شیوه فریب چرب‌زبانی‌های «ناصر» را خورده و هریک چندصد میلیون تومان را با قرارداد به وی پرداخت کرده‌اند. جمع مبالغ پرداختی این 3 مالباخته بیش از یک میلیارد تومان است.

کارآگاهان که خود را در برابر کلاهبرداری یک میلیاردی می‌دیدند برای شناسایی مخفیگاه‌‌های احتمالی این روانپزشک فراری، نشانه‌هایی از حضور وی در شهرها و استان‌های مختلف به دست آوردند. سپس برای شناسایی و دستگیری وی وارد عمل شدند که همه شاخه‌های عملیاتی به بن‌بست خورد.

در اواخر آبان‌ماه و با پیگیری‌ها و تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان، «ناصر» در خیابان دکتر شریعتی و در محدوده پل رومی شناسایی شد و روز 25 آبان‌ماه وی در عملیاتی غافلگیرانه و در حالی که در یک آپارتمان زندگی مخفیانه‌ای داشت دستگیر شد. ناصر پس از دستگیری در اعترافات خود گفت: یکی از بستگان نزدیکم در دوبی زندگی می‌کند و با توجه به اینکه درباره سرمایه‌گذاری در برج‌های دوبی با هم صحبت کرده بودیم، وسوسه شدم تا هرطوری شده در آنجا سرمایه‌گذاری کنم. چون چنین پولی را خودم نداشتم و با توجه به اینکه خودم دکتر هستم تصمیم گرفتم از جایگاه شغلی‌ام استفاده کرده و از همکارانم که به من اعتماد می‌کردند پول این سرمایه‌گذاری را به دست آورم و در فرصت مناسب از کشور فرار کنم. به هیچ‌وجه فکر نمی‌کردم که به همین راحتی دستگیر شوم. سرهنگ ذاکر استقامتی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان جزئیات این کلاهبرداری گفت: از آنجایی که احتمال دارد ناصر از پزشکان دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشد کسانی که چنین سرنوشتی داشته‌اند می‌توانند به پایگاه سوم مراجعه کنند. سرهنگ استقامتی در پایان گفت: شیادان فرصت‌طلب در هر شغل و موقعیتی همواره منتظر به دست آوردن پول‌های بادآورده هستند پس در هر کار و پیشنهاد سرمایه‌گذاری باید با مشورت با افراد مطلع مورد اعتماد، سرمایه و زحمات چندین ساله خود را در جایی مطمئن هزینه کرد.

+116
رأی دهید
-48

adsi - شانگهای - چین
دکترا حقشونه که ازشون کلاهبرداری بشه از بس که بی ناخون هستن و واسه یه عمل جراحی میلیونها تومن زیر میزی میگیرن!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:52
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
جای واقعاً تاسف دارد. که تحصیل کردگان سرزمینی طعمه شیادان فرصت طلب شوند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 17:29
shaali - سوپوت - لهستان
با سلام به این دکتر باید جایزه دادا که تونسته از کسانی‌ که پول دارن و خرج نمی‌کنن پول را بگیرد و دوباره به چرخه اقتصاد بر گرداند بعضی‌ ادامها اینقدر طمع کار هستن که سیرمونی ندارن حقشونه این جور بلا ائی سرشون بیاد
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:13
benetton - لندن - بریتانیا
فکر کنم طرف به جای روانشناسی‌ دکترای کلاهبرداری گرفته،دیگه طبابت هم سود نداره انگار نون تو دزدی و شارلاتانیه
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:45
lucas71 - اوپسالا - سوئد
آقا دکترها هم بله دیگه...... روانشناس بوده دیگه خوب مخ زده.....
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:46
دنیای وحشی - تهران - ایران
سربعضی از این دکترها هرچقدرهم که بشه کلاه گذاشت بازهم کمه .از بس که بعضی هاشون بی و جدان هستند و جون مریض بیچاره رو با پولش قیاس می کنند .اگه بیمار پول داشت سعی می کنند که خوب بشه و زنده بمونه واگر چیزی نداشت بی خیالش می شوند هرچه شد شد.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 21:04
خيال - تهران - ايران
adsi - شانگهای - چین نوش جونشون . عمری درس خوندن و باید بگیرن . چطور یه دزد بیکلاس بازاری ، یه بچه بازاری حق داره بهترین ماشین و زندگی رو از پول دزدی داشته باشه اما یه پزشک که عمرش را درس خونده حق نداره پولدار بشه ؟ متاسفم که با طرز فکرهای شما جامعه ما بازاری پرور شده . این قشر بی کلاس و بی سواد اما پولدار !
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 06:07
morgan123 - واشینگتن - امریکا
بازار این روانشناس ها وقتی گرم شد که دکتر هولاکوهی (ماشین وراجی) سر از تی وی ها در آورد کسی که تا کنون چندین بار ازدواج کرده و حالا هم مجرد زندگی میکنه یک ریسه ملت را نصیحت موعظه میکنه اگر باور نمیکنید برید روی خطش و ببینید اجازه میده در مورد اینکه همسر داره یا نه از ایشان سئوال بکنید من فکر نمیکنم این برای کسی که یک چهره پابلیکه نکته خصوصی محسوب بشه. اشکال کار اینه که با یک شناخت چند دقیقه ای چنان در زندگی مردم دخالت میکنه (بخصوص با نفوذ کلامی که داره) که در آنی یک زندگی رو منلاشی میکنه .
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 07:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.