رنگ سال ۲۰۱۲ چه خواهد بود؟

رنگ نارنجی مایل به سرخ به عنوان رنگ سال ۲۰۱۲ معرفی شده است


به نظر می‌رسد مصرف‌کنندگان در سال ۲۰۱۲ به کمی جسارت و سرزندگی نیاز دارند و دیگر نمی‌توان با رنگ‌های گرفته و دلمرده آنها را راضی کرد. مؤسسه سرشناس رنگ "پنتون" با این استدلال رنگ سال ۲۰۱۲ را معرفی کرده است.

 

آبی‌، خاکستری، زرد یا صورتی دیگر رنگ‌هایی هستند که به گذشته تعلق دارند؛ یا دست‌کم دنیای مد و صنعت در سال ۲۰۱۲ این رنگ‌ها را کمتر به کار خواهند گرفت. سال آینده میلادی قرار است جولانگاه رنگی باشد که می‌گویند می‌تواند در عرض یک دقیقه سرخوشی را به آدم‌های غمگین و طراوت را به فضاهای دلمرده ببخشد و چشم‌ها را با درخشش خود نوازش کند.

صحبت از رنگ نارنجی مایل به قرمز (Tangerine Tango) است که از سوی مؤسسه رنگ پنتون، به عنوان رنگ سال ۲۰۱۲ انتخاب شده است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، سنت انتخاب رنگ سال از سوی موسسه سرشناس پنتون مبتنی بر علاقه‌ و نیاز خریداران است و به گفته دست‌اندرکاران این مؤسسه آنچه که هم اینک دنیای مصرف‌کنندگان به آن نیاز دارد، انرژی و جسارت است که در این رنگ نهفته است.

به گفته مدیر اجرایی انستیتوی رنگ پنتون این رنگ تا کنون به دفعات در طرح‌های مارک‌های معروف دنیای مد نظیر "ورساچه" یا "هرمس" به کار گرفته شده هر چند اغلب مردم به ویژه در آمریکا پیش‌تر با دیدن این رنگ به یاد کمپانی‌های غذای فست فود یا محصولات ویژه کودکان می‌افتادند.

انستیتوی رنگ پنتون بخش تحقیقاتی این مؤسسه است که استانداردهای رنگ را برای مد، زیبایی یا صنایع خانگی تنظیم می‌کند.

توجه به رویدادهای زمانه

 برای انتخاب رنگ سال آنطور که کارشناسان این موسسه می‌گویند، به "روح زمانه" نگاه می‌شود؛ روحی که شوی‌های لباس، رویدادهای خبری یا عادات مصرفی مردم به خوبی آن را منعکس می‌کند. آنها این انتخاب را نه گزینشی دلبخواه، که نتیجه توجه به رخدادهای پیرامونشان می‌دانند.

تامی هیلفیگر، طراح مد آمریکایی در شوی لباس بهاره‌اش از رنگ نارنجی مایل به قرمز استفاده کرد و در هفته مد لندن و میلان نیز برخی طراحان مدل‌هایشان را در لباس‌هایی به این رنگ به روی سکو فرستادند.

با این همه نکته‌ای که نباید از نظر دور نگه داشت این است که نارنجی، رنگی در ردیف کرم، قهوه‌ای یا سبز نیست که محبوب همه باشد یا از آن مهمتر، به اصطلاح به همه بیاید. شاید خانم‌های معدودی باشند که پالتویی به رنگ نارنجی مایل به قرمز را برای پوشیدن ترجیح دهند، یا مردهایی که حتما تمایل به داشتن کراواتی به این رنگ در کمد لباس‌هایشان داشته باشند.

با این همه شاید باید کمی چیزها را آسان‌تر گرفت و دنیا از پشت شیشه عینک مؤسسه پنتون نگریست که معتقد است گاهی کمی جسارت برای زندگی لازم است.

+229
رأی دهید
-41

love-iran - چابهار - ایران
جالب نیست زیاد نگاه کنی چشم ات خسته میشه
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 15:51
Neda02 - اتاوا - کانادا
من عاشق این رنگ هستم ولی دل خوش سیری چند؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:56
golly47 - فوکشتاد - المان
برای چی‌ حالا این رنگ را انتخاب کردید حتما کاسه‌ای زیر نیم کاسه است
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 22:04
niagara - گوتینگن - آلمان
خبرتون تکراریه.همین چند روز پیش گذاشتین
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 00:53
baran omid - مشهد - ایران
من که از این رنگ خوشم نمیاد
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 05:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.