آنجلینا جولی در سرزمین خون و عسل

آنجلینا جولی
 

«آنجلینا جولی» ستاره معروف هالیوود اولین فیلمی را که کارگردانی کرده در روزهای اخیر برای اولین بار در شهر سارایوو به نمایش گذاشت و استقبال تماشاگران از این اثر بسیار مثبت و احترام آمیز بود.
 
به گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، این فیلم به نام «در سرزمین خون و عسل» داستانی عاطفی و تیره  مربوط به رابطه یک زوج است که بر اثر جنگ داخلی یوگسلاوی سابق در جمهوری بوسنی از یکدیگر جدا می افتند. این فیلم روز هشتم دسامبر برای بینندگانی شامل اعضای یازده نهاد مدافع قربانیان جرائم جنگی رد شهر سارایوو به نمایش گذاشته شد.
 
یکی از زنان که همسر و دو پسر خود را در سال ۱۹۹۵ در قتل عام مسلمانان در شهر سربرنیتسا از دست داده است گفت :«این فیلم برای جان به‌دربردگان از جنگ بوسنی، برای همه کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند اثر بسیار مهمی است. مردم بوسنی و سراسر جهان  و به خصوص نسل جوان که حوادث آن دوران را به یاد ندارد ، باید همه این فیلم را ببینند.»
 
آنجلینا جولی در مصاحبه ای با «صدای آمریکا» گفته بود  که کمک چندانی در اختیار قربانیان جنایات جنگی و به خصوص زنان قرار نمی گیرد و او در سفرهای خود به نقاط مختلف جهان فقدان این کمک ها را در همه کشورهای جنگ زده به چشم خود دیده است.
 
آنجلینا جولی افزود:« به طور مشخص در مورد بوسنی من هر چه بیشتر با شرایط و سختی های مردم و به خصوص زنان آن کشور آشنا می شوم از کمبود کمک ها و عدم دخالت نهادهای مسئول در این زمینه خشمگین تر می شوم.»
 
تهیه این فیلم کار ساده ای نبوده است . در اواخر سال ۲۰۱۰ دولت بوسنی اجازه تهیه این فیلم را لغو کرد و دلیل آن اعتراض و فشار نهادهای مدافع حقوق قربانیان جنگ بود. آنها شایعات بی اساس شنیده بودند که گویا داستان این فیلم دل باختن یک زن به فردی بوده که در طول جنگ به وی تجاوز کرده است.
 
یکی از افرادی که در سال ۲۰۱۰ علیه صدور جواز تهیه این فیلم اعتراض کرده بود اکنون پس از دیدن نسخه کامل فیلم در مصاحبه با رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی گفت:« این یک فیلم بسیار خوبی بود و به بهترین نحو تهیه شده است. داستان این فیلم با مسائل اصل و مضمونی جنگ برخورد می کند از جمله شرایط اردوگاه‌های زندانیان، شکنجه ها ، جنایات و بدتر از همه تجاوز به زنان.
 ماجرای این فیلم عشق میان یک زن مسلمان و یک مرد صرب تبار در بوسنی قبل از آغاز جنگ های داخلی یوگسلاوی سابق است. این دو فرد چند سالی بعد دوباره یکدیگر را می بینند زمانی که این زن در یک اردوگاه اسیر است و آن مرد نیز افسر نیروهای نظامی صرب های بوسنی است.
 
آنجلینا جولی که  در دوران جنگ بوسنی فقط یک نوجوان بوده بعدها با مطالعه و آشنایی بیشتر با حوادث این جنگ تصمیم می گیرد در این مورد فیلمی تهیه کند. وی در یکی از مصاحبه های خود گفته بود:« هر چه بیشتر با شرایط تاریخی و فرهنگی بوسنی آشنا می شوم این سئوال برای من اهمیت بیشتری پیدا می کند که چرا مردمانی که قرن‌ها در همسایگی یکدیگر زیسته اند، مردمی که بسیار فهمیده و با فرهنگ هستند یکباره به این شکل رو در روی یکدیگر قرار گرفتند.»
 
آنجلینا جولی تاکید دارد که این فیلم محصول زحمت و تلاشهای همه افرادی است که در تهیه آن شرکت داشته اند از جمله بازیگرانی که اکثرا اهل بوسنی اند. وی اظهار امیدواری کرده است که این فیلم بتواند به مردمان بوسنی و تمام منطقه بالکان کمک کند که با گذشته دردناک خود کنار آمده و آینده بهتری برای خود بسازند.

صحبت های  آنجلینا جولی در مورد این فیلم

تریلر فیلم سرزمین خون و عسل

 جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.
 

+143
رأی دهید
-208

jahane novin - لیورپول - انگلیس
نگاه کنید ببینید بازیگر بزرگ هالیوود چگونه با رفتارش منش بالای انسانیت را به نمایش می‌گذرد
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 11:25
romano - تهران - ایران
بر سر مردم من هم همه اینها آمده و هنوز توسط دنیا و هموطنانشان ادامه دارد. آنها مردم این خاک سیاه بخت سر دین اولین داشته مادر زاد هر انسان که همچون زبان و نژاد نمیتواند آنرا انتخاب کند اما به اصول حقوق بشر حق انتخاب آنرا دارد فریاد نادانی و تحقیر و توهین را از همزبان تحمل می‌کنند و تن به چه تجاوزهای جسمی و روحی که بزور در این راه نداده‌اند تمام آنها خواه روحانی خواه لائیک آنور آب نشین را همچون گرگهای تشنه بخونی می‌بینم که چشمشان از خون و عقده سیری ندارد که بچه بی پناهی را بنام مردم ایران در چاله‌ای تنگ و نمناک گیر آورده و زوزه گرگانه برای خوردنش در آسمان سر می‌دهند. آیا براستی لحظه‌ای در زندگی بغیر از خود فکر کرده‌اید آیا زندگی گرگها 100 سال دوام می‌آورد آیا همیشه می‌شود بر سر خاک و مردم زد یا دور مکررات اتفاق خواهد افتاد و توسری خاک و مردم به عکس آنچه فکر می‌کردیم بر سرمان خواهد خورد. چقدر گرگ تا جوانست بد می‌کند فکر می‌کند اقبال با اوست اما پیر و تنها در گوشه‌ای مردن صفت گرگهاست.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 11:49
پیازچه - تهران - ایران
زیبا، جذاب، هنرمند و انسان! این آخری از بقیه مهمتر بود!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 13:21
آدم معمولی - آرمانشهر - ایران
واقعا حیفه انجلینا پیر شه. اصل جنسه!!!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 13:04
Dara va sara - پرت - استرالیا
اگر اعتراضی در باره اسلام هست. اگر بی احترامی در رابطه با عقاید مذهبی هست. اگر تیشه بر ریشه افکار کهنه پدرانتان هست. اگر جنگ برای ما نعمت نیست. همه و همه بخاطر ان است که. ما در پی انیم که نسلهای اینده ایران و جهان هیچگونه جنگ و اختلافی بخاطر دین و مذهب نداشته باشند.پس همنا که شمشیر و مذهب دو متجاوزگر به حقوق بشر هستند. پس .....
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 14:27
Azadikhah - تكسل - هلند
فیلم دیدنی‌ باید باشه
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:00
mortimer - اصفهان - ایران
آدم معمولی:به برد پیت می گم!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:00
baran828 - تهران - ایران
من نمیدونم این خانم چرا همش دور و بر کارای جنگی وجاسوسی و..ایناس؟!نصف هر فیلمشم پریدن از سقفهای ترن هاس!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:33
baran828 - تهران - ایران
من نمیدونم این خانم چرا همش دور و بر کارای جنگی وجاسوسی و..ایناس؟!نصف هر فیلمشم پریدن از سقفهای ترن هاس!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:33
lucas71 - اوپسالا - سوئد
romano - تهران - ایران. کلمات و جمله‌های زیبایی که شما آقای رومانو نوشته اید....مثل همیشه!.. از این جمله‌ها و کلمات، مفهومی و منظوری نمی شود درک کرد، شما مثل همیشه قدرت نوشتاری تان را به نمایش گذاشته اید. اما چیزی که در نوشته‌هایتان جلب توجه می‌‌کند غرب ستیزی و اینکه آدمهای که در غرب زندگی‌ می‌‌کنند ارزشی برای انسانها ندارند و هر شخصی‌ که کاری و هنری از خود به یادگار گذاشته به نحوی سوظن خود را نشان می‌‌دهید.. آیا می‌‌شود با این دیدی که شما از جهان امروز دارید در مورد دیگران قضاوت کرد؟ چرا باید همه چیزها را به نحوی تفسیر کرد که همه کس و همه چیز بر ضد و بر علیه ما هستند؟ چرا نمی توانیم بدون غرض و سؤ نیت در مورد دیگران و هنرشان قضاوت کنیم....... چشم هارو باید شست جور دگر باید دید......
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:29
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
آقای رومانو ?????شما هم دچار پارانویا هستید ملت ایران تنها زجر دیده‌ها ،اعدامیها..شکنجه شده ها...سنگسار شده‌ها نیست!!!!!!! صدها هزار نفر از همین ملت در خدمت رژیم برای سرکوب شکنجه و تجاوز است--- لابد آن ۱ میلیون نفر که به سفر حج میروند و ۵ میلیارد دلار را به شکم عربها میریزند هم بی‌ پناه هستند--- اسلحه ی ملا اسلام است شما هم در صدد تحکیم این موقعیت هستید با دفاع ناشیانه از اسلام----- روزی که یاد گرفتید دین یک مساله ی شخصی‌ و هیچ الاغی نمی‌تواند با استناد به آن دست و پا قطع کند به بچه با نا م ازدواج تجاوز کند و باید در خانه ی دل باشد نه بیرون!!!!!! آن وقت انتقادی از دین عزیزتان نخواهد بود
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 18:48
massoudoslo - اسلو - نروژ
romano .تهران .ایران . دوست عزیز و گرامی . بیشتر این کامنتتان را ادامه بدهید دوست من این کامنت شما به دلم مینشیند.در میان جمله هایتان تصویریست گرچه سخت اما دیدنی . من حرفای شما را میشنوم و میفهمم عزیز و چون از دلتان میاید به دل من هم مینشید.من از متعادل بودن نظرات و اندرزهای شما لذت میبرم و با خبرم.دوست عزیز نگران نباشید .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 18:41
resalat - هلسينكي - فنلاند
یکی‌ از طرفدارایه پرو پا قرصتم جیییییییییییگر
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:38
romano - تهران - ایران
lucas71 - اوپسالا - سوئد دوست عزیز من به غرب ببی احترام نمیکنم بلکه احترام می‌گذارم هر آنچه که بعنوان یک مهندس رشته فنی دارم مدیون زحمات غربیان در 200 سال گذشته است. اما منکر هم نمی‌توان شد که همه دانشمند یا مثل خانم جولی یک زن زیبا و هنرمند نیستند. آیا می‌خواهید منکر این شوید که 400 سال تاریخ برده‌داری در دنیا بوده اما حتی یک عذر خواهی خشک و خالی هم از آفریقاییان نشده. آیا میخواهید منکر این شوید که به آفریقا در خلال جنگ دوم حمله شد حتی یک عذر خواهی هم نشد. آیا می‌توان منکر این شد که انگلیس کشور مرا به هر دلیل چند پاره کرد چینینان را معتاد و هندو را استعمار کرد حتی یک عذر خواهی هم نکرد. الان هم تغییر نکرده بچه 16 ساله در ایران اعدام می‌شود نسرین ستوده به زندان می‌رود و کشورهایی که خودشان ادعای دموکراسی می‌کنند طرف چاه نفت را گرفته‌اند اما از روز تجمع مردم مصر در التحریر انقلاب مردم مصر بود. می‌توانید به من یک دلیل منطقی نشان دهید که من تعبیری بهتر و نه از سوی مردمم بلکه از طرف آنها داشته باشم چه کسی از بیگانه بر من بیگانه‌تر. ادامه ...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 01:01
romano - تهران - ایران
هم اکنون در مذاکرات انتخابات آمریکا براحتی صحبت از جنگ با ایران می‌شود اما صحبتی از احترام یا عذر خواهی به مردم ایران نیست. انگار می‌گویند اگر بتوانم می‌کشم چون زور دارم طرف اینها دولت ایران است نه مردم ایران. غرور و شرف ملی چه می‌شود. مگر من مقصرم پدرم که دولت ایران باشد یک پدر معتاد دروغگو و نامرد از آب درآمده. آیا آفریقایی چون دارای تکنیک پایینتر است مستحق حمله و تجاوز و چپاول است خوب پس چطور آنکه زور یا پول یا سواد بیشتر دارد مسئولتر نمی‌شود بلکه خود خواهتر است پس اگر نمی‌تواند ادعایی را که آنرا دارد یعنی دموکراسی نشان دهد خفه شود یا حمایت جبار نکند بهتر است. بحثی در احترام به علم و منطق و دانش و هنر و زیبایی نیست اما چهارتا بچه ملاک آمریکایی ادای یانکیهای 200 سال پیش را در عصر توییتر در میاورند می‌زنم می‌کشم فلان می‌کنم . غلط می‌کنی بگو من تلاش می‌کنم احترام رفته از مردم ایران با حمایت اخلاقی و مقابله مستقیم با این دولت فاسد به آن برگردد پولهای اینها را عوض لیست سیاه درست کردن بنام مردم ایران بلوکه کن و در اختیار یک تیم وکیل از اپوزیسون قرار بده و...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 01:11
romano - تهران - ایران
ARTEMIS-SW تشکر از مطلب شما فکر نمی‌کنم کلمه پارانویا کلمه درستی باشد. تجاوز و قتل و دیوانگی در زندگی انسان ریشه به زمان غارها دارد و ربطی به دین ندارد متاسفانه امروزه مذهب تبدیل به یک ابزار سیاسی شده وگرنه پیشتر هم مردم دین و مذهب داشتند و مشکل آنچنانی نبود نه اینجا در همه جای دنیا. مشکل این است که دین سیاسی همزاد و هم آغوش قدرت است تمام تاریخ اروپا را مذهب ساخته از تاجگذاری شاه توسط پاپ بگیر تا قصرهای مذهبی و خاندانهای مذهبی ایتالیا و ونیز واقعیت در مورد دین دو بخش است بخش قشری آن که به شرع می پردازد و و بخش باور شناختی و معرفتی که دو راه مجزا از همند. از بخش شرعی در همه جوامع سایز ادرار دو تومنی نجس غیر نجس بر می‌ِآید و از بخش شناختی کنجکاوی،شک، پژوهش و عشق بین ایندو کاملا شکاف بزرگی است یکی می‌شود منصور حلاج و دیگری می‌شود شبلی که وقتی مردم سنگ می‌زنند تا به شبلی می‌رسد منصور می‌گرید می‌گوید برای تو می‌گریم می‌شود مسیح که برای مصلوب کنندگانش غمناک است برای زن روسپی می‌گوید هرکس که بد نکرده پایش را اینور خط بگذارد و سنگسار کند. ادامه...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 01:39
romano - تهران - ایران
محمد می‌شود (الان جلز و ولز شروع می‌شه!) که مرد لواط گر با مردگان را می‌راند بعد می‌گوید او را با احترام بیاورید می‌خواستم بخود فکر کند. می‌شود گالیله که پس از دادگاه شستشوی عقیده در نامه ‌ای به دوستش می‌گوید با اقرار من گردش زمین به دور خورشید آنطور که آفریده شده از پا نمی‌ایستد می‌شود هاوکینز که 20 سال پیش کتابی در تایید خدا و آفرینش می‌نویسد و امروز در شک آن نه در رد آن! این آیین شناخت و ادراک سلسله اولیاء است (حالا خودتون رو نکشید گفتیم اولیا) منظور از اولیاء برای نسل شما تعدادی از مردم هستند که در هر تاریخ بر ایدولوژی مردم برتری فکری و تحلیل و شناختی دارند و دائم باعث بروز شدن نظرات کلاسیک مردم می‌شوند حال اینکه در زمان خود شاید بیشترین هزینه را بپردازند (مثلا همین آقای هاوکینز هزار فحاشی و رد می‌شنود ولی مهم دید شک همراه با برسی علمی ایشان است که در میان دانشمندان چالش و بحث ایجاد می‌کند) ادامه...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 01:41
romano - تهران - ایران
در آیین ما ایرانیها از این به آیین مغان و تصوف و .. بعنوان یک ملت صاحب خرد که هم سنگ یونان و هند و تمدنهای دیگر است نام برده می‌شود دین و رفتار اینگونه در ایران به زمان محمد ختم نمی‌شود به قبل از او در این مملکت بر می‌گردد به زمان زرتشت که قدیمیترین دین یکتاپرستی صاحب کتاب شناخته شده در جهان است شما در پیش از اسلام هم در ایران یک سمبل جنسی نمی‌بینید (وجود دارد ولی بینهایت اندک است). ایرانی بعنوان یکی از اولین مردمان صاحب خرد و تمدن این جهان به این سوال که از کجا امدم برای چه هستم و به کجا می‌رود دائم فکر کرد هم اکنون نیز تفکر اکثریت کم دانش اهمیت ندارد زیرا تنها یکی مولوی می‌شود او هنوز هم بار سنگینی برای باور ایرانیان و دنیا است. اوست که به شراب و می ، زن و ایمان همه در چهار چوب عشق می‌پردازد اینست عصاره پاک خرد ایرانی که نه کاماسوترا است نه خدایان مانند هیولای ژاپن است نه فرعون خدای مصر نه خدایان یونان باستان چرا باید از این ملت دین را دریغ کرد از این ملت بله باید سنگسار، اعدام و .. را حذف کرد ادامه ...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 02:13
romano - تهران - ایران
که بخارات مغز عده‌ای پیرمردهای مریض احوال گرسنه سکس و مال است یعنی همان اسقف‌های اسلامی اما باورش را نه.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 02:13
romano - تهران - ایران
. اما چرا از برخی از هم وطنان خارج از کشور همیشه گلایه میکنم. بگذارید کلاه خود را قاضی کنیم واقعا مثبتترین کاری که میتوانید در 32 سال وجود این حکومت از هم وطنان خارج کشور صرفنظر از تعدای محقق و هنرمند دید چیست.به وضوح در مقابل خانواده شهرستانی می‌گوید عشق بر ازدواج مقدم است دختر و پسر باید تجربه داشته باشند حال اینکه اولین خانم در غرب شلوار پوشید 1930 بود مردم نیاز دارند که اینها را آرام مطابق با فرهنگ خودشان تعریف و درک کنند نه از دست یکعده بیسواد که نه جامعه شناسند نه روانشناسند حتی برای زندگی معمولی خودشان مشکل دارند و نه یکشبه. با احترامی که برای شاهزاده رضا پهلوی و پدر رئوفش قائلم آیا می‌توان ایشان را همسنگ گاندی دانست گاندی نه نلسون ماندلا نه دوبه چک نه لخ والسا کارنامه ایشان چیست میبینید ما همه داخل و خارج مقصریم و آنچه را که تمام و کمال باید می‌کرده‌ایم انجام نداده‌ایم منظورم از رضا پهلوی یک انسان نوعی آیکون است. بخاطر همین منطق است من می‌گویم هموطن تو که کار نکردی حق فحاشی هم نداری آیین این مردم این است شکی هم به کثافت دین و برچیدن این فساد و مسجد خوری و حیف و میل نیست ادامه...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 02:17
romano - تهران - ایران
اصلا عقیده خود من این است که آخوند باید کار دوم داشته باشد و حق پول در آوردن از منبع مذهبی در خیابان هم حق پوشیدن لباس مذهبی ندارد چیزی ترکیب غرب و ترکیه. اما شما عوض اینکه مانند این نوریزاد که دیشب جهت کلامش را از خامنه‌ای به طرف افراد مسئول با لحنی تند متمرکز کرد به مردم فلک زده دزد زده فقیر بی چیز گرسنه‌ای می‌پرید که بدبختها همان یک خورده باور برایشان مانده که دست به جنایت و کشتار مثل رواندا و اروپای جنگ نازی نمی‌زنند. این باور را از مردم نگیرید نه حقش را دارید نه حقوق بشر اجازه می‌دهد نه هیچ چیز دیگر شما حق دارید تمام کثافت را متوجه عامل فساد کنید اما مردم نه بگویید بله این نتیجه دین ملاهاست درست است بگویید این مذهب من درآوردی ملاهای اثنی عشری است درست است اما مردم نه شما خانمید (در اینجا مثال تنها شما نیستید) و من مرد اگر من به قدرت مردانه به صورت شما سیلی بزنم شاید به ظاهر و از سر زور کوتاه بیایید ولی از منظر انسان و عقل مرا در دلتان انکار می کنید. حال هر ملتی هم همین وضعیت را دارد شاید بظاهر خفه شود اما از همان سیلی اول طرف قدرت را انکار می‌کند. ادامه
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 02:26
romano - تهران - ایران
چرا این مردم را جاهل می‌خوانید حال که ته دلتان می‌دانید در همین مردم مذهبی و دین باور چه انسانهای شریفی وجود دارند. چرا این مردم را نادان می‌خوانید چون عوض خانه در تیمارستان قرارشان داده‌اند چون خامنه‌ای آنها را در آشویتز مذهب قرار داده و فلک زده‌ها راه بجایی ندارند. قدرتتان را عوض لگد زدن به پای لنگ به پشت ظالم متوجه کنید اگر شرف دارید اگر واقعا به این اب و خاک دلبسته‌اید باید با مردم همراه شوید همه از هر گروهی حتی آخوند و بسیجی هم که دل خوش ندارد این خانه ایرانیان است مال همه بچه های آن عوض احمق خواندن و توهین به باورهای مردم برای کشتن یک گاو که اگر به شکم یک کارگر در آنجا بزند و اورا بکشد ما حتی یک تف هم برا خرج 3 بچه او در خانه نمیفرستیم باید به عامل زد به لانه زنبور به جایی که این سرطان دارد در این بدن منتشر می‌شود یادش بخیر دختر عمویم بسیار زیبا بود شهری انگشت به دهان از او می‌ماند اما سرطان از یک نقطه شروع کرد و او را از زنی زیبا به شخصی در 42 سالگی تبدیل کرد که حتی نگاه کردن در چهره‌اش کراهت داشت اینست داستان مردم ایران. این مردم خیلی سال است که باورش به مذهب را از دست داده.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 02:31
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
romano- ایران دوست عزیز چقدر مطالبتان پر مغز بود.فقط من بر عکس شما عامل بدبختی مردم را خود مردم میدانم.ما مردم دو رنگ و نون به نرخ روز خوری هستیم .این تعریف من نیست بر اساس معیار های جامعه شناسی ما در رفتار و گفتار دوگانه ایم .اما در مجموع بی نظیر نوشتید.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 10:40
lucas71 - اوپسالا - سوئد
جناب آقای رومانو باز هم از نوشتهای شما این طور استنباط می‌‌شود که شما دلم پور خونی از کشورهای غربی دارید، ، من نمی توانم درک کنم چرا ..... صحبتهای شما متین و می‌‌شود تا قسمتی‌، آنها را درک کرد و فهمید، اما دلأیل و استدلال‌های شما بوی از کینه توزی ودشمنی با غرب می‌‌دهد. یک نکته را باید به شما بگویم باید فرق گذاشت بین حکومت‌های غربی با مردم جامعه غربی ، و نمی شود هر دو را محکوم کرد.. همان طور که نمی شود بگوئیم که رژیم ایران همان ملّت ایران هستن و هر کاری که حکومت انجام بدهد گناه را به گردن ملت انداخت...
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 17:56
lucas71 - اوپسالا - سوئد
گفتید که باید هکمتهی غربی از افریقا ی‌ها و کشورهای دیگر که مستعمرات کشورهای غربی بودن معذرت خواهی‌ کنند..آیا با یک معذرت خواستن از این کشورها همه چیز درست می‌‌شود؟... خیلی‌ از کشورهای استعماری این کار را کرده‌اند. اما همه مان می‌‌دانیم که این فقط یک معذرت تبلیغاتی است، نه بیش..... دوست عزیز خودتان می‌‌گویید ۲۰۰ سال گذشته ۲۰۰ سال استثمار کردن.. چرا نباید درس بیگیریم؟ و از زیر سلطه آنها خودمان را بیرون بکشیم؟....چرا نباید با صلح و آرامش و لبخند این کار را نکنیم؟ چرا با حسادت و دشمنی و ضدیت بخواهیم کارمان را پیش ببریم ؟ چه کسی‌ این وسط ضرر می‌‌کند. ما یا آنها؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:11
lucas71 - اوپسالا - سوئد
دوست عزیز آیا دولت ایران و مردم ایران باید از کشورهای مانند هندوستان، یونان، روم خیلی‌ از کشورهای دیگر معذرت بخواهد، به خاطر قتل و غارت و چپاول و نسل کشی که پادشاهان قدیم ایران زمین مرتکیب شده اند..... آنچه را که برای دگران روا می‌‌داری برای خودت هم می‌‌پسندی..؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:21
lucas71 - اوپسالا - سوئد
پس جای خود دارد که بگوئیم از زمان حصر حجر تا به این روز تمام حکومتها در تلاش هستن که خود را به جایی برسانند که که دیگر حکومتها گزندی به آنها نرسانند به طور ساده به فکر منافع خودشان هستن.. حالا به چه قیمتی شده از منافعشان دفاع می‌‌کنند.... نه مثل رژیم ایران که دأیه حکومت جهانی‌ در سر دارد اما از مردم خودش بی‌ خبر است...این همان می‌‌شود که ملت ایران به هر چیزی و هر کسی‌ که به جایی رسیده اند با چشم سوظن و بد بینی نگاه می‌‌کنند .... شاد و سبز باشی‌
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:57
lucas71 - اوپسالا - سوئد
یک نکته دیگر... اقتصاد و سیاست دو رکن اصلی‌ یک حکومت است.. بهتر بگویم که سیاست یک کشور بر پایه اقتصاد کشور دور می‌‌زند. و تمام این جنگها و خونریزیها و لشکر کشی‌‌ها و کشت و کشتار‌ها سببش اقتصاد و تجارت است. هر کشوری سیاست‌اش بر پایه شکوفا کردن صنعتش و به دست گرفتن بازار جهانی‌ استوار است... و این هم به گونه‌ای نشان می‌‌دهد که حکومتها برای سرزمین و ملتشان ارزش قائل هستن و سیاست‌اش بر پایه پیدا کردن راهأی که جامعه به آرامش و آسایش برسد استوار می‌‌کند.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 18:47
romano - تهران - ایران
lucas71 - اوپسالا - سوئد دوست عزیز من متنفر غرب نیستم من به انسان اعتقاد دارم و اعتقاد دارم که همیشه کثیفترین انسانها به صدر قدرت می‌روند و بسیار به مردم خود حتی خانواده خود بد می‌کنند تخم این شغل مانند روحانی گری با تزویر و دورغ همراه است و آنها به ما رحمی ندارند (منظورم سیاستمدارهاست) و صد البته که کار بدی هم نمی‌کنند فکر زن و بچشون و کشورشونن بقول معروف از مردم می‌دزدن که خانوادشون سیر باشه. فکر نمی‌کنم که در مردم غرب مردم شریف و بخشنده کمتر از شرقیها باشند و اصولا من به انسان باور دارم هر دینی را باور دارم هر رنگی را باور دارم همه یک ارزش را دارند چون مورد انتخاب انسان نیستند و بالاخره هر انسانی از یکجا سر بر‌ می‌اورد. نکته مهم در مورد ایرانیها فکر می‌کنم این است که ما باید در برابر غرب و شرق با غرور و از سر منافع خود حرف بزنیم و در بازی جهانی باشیم این بازی اقتصاد است باشی می‌خوری نباشی باید بری سماق بمکی امیدوارم در جواب متنتان توضیح قانع کننده داده باشم من همه را دوست دارم اول مردم ایران بعد دنیا ولی با مفتخوران و سیاستمداران نامرد و رهبران مذهبی دروغگو دشمنم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:07
romano - تهران - ایران
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک دوست عزیز تشکر شما وقتی دو رو می‌شوی که از مسیر طبیعی به حقت نمی‌رسی قدرتی هم برای نظارت در گرفتن حقت نداری و این رفتار در کشورهای فقیر عمومیت دارد هرچه هم خانواده فقیر تر و از امکانات دورتر شود این قضیه تقویت می‌شود مثال خوب هم کره شمالی و جنوبی مثل شمال آذرباییجان و پایین آن می‌مانند ولی فاصله از عرش تا فرش است پس گوهر ذات کره شمالی پست نیست تنها محروم است.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 09:11
Nur_ir - هامبورگ - المان
من کلا نه از بازی انجلینا ونه از تیپ صورتش خوشم نمیاد . فعلا ثروتمندترین . زن هنرپیشه شناخته شده
جمعه 25 آذر 1390 - 15:58
zahra50 - کپنهاگ - دانمارک
romano ایران دوست بسیار گرامی همین که قدرتی برای نظارت در گرفتن حقمون نداریم نتیجه سهل انگاری مردمه .من به نقش فرد در تغییر شرایط حاکم اعتقاد زیادی دارم.تفاوت دو کره که به زیبایی اشاره کردید از نظر من تا حد زیادی به تفاوت خواسته مردم مربوط میشه.و از همه اینها گذشته میتونم بپرسم رشته درسی شما چی بوده یا هست؟سربلند باشید
جمعه 25 آذر 1390 - 19:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.