بازار پرندگان وحشی دامگاهی در فریدونکنار

ساری- خبرگزاری مهر: هر ساله با مهاجرت پرندگان وحشی بازار فروش آنها که در دامگاه های شهرستان فریدونکنار شکار شده اند نیز به طور موقت دایر است و طرفداران خاصی از مردم منطقه شمال و پایتخت دارد.

+89
رأی دهید
-267

*israel* - اورشلیم - اسرائیل
چقدر این مردم وحشی هستن لیاقت این مردم همین رژیم دیکتاتوری واقعا فکر می‌کنم این مردم ۴۰۰ سال از فرهنگ و تمدن دور هستن و نمیدونم چرا ایرانیها همه جا میگن ما فرهنگ داریم !!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:15
khosh bavar - يزد - ايران
ناراحت کننده هست، زیرا از انجمن حمایت از پرنده گان چیزی نشیندند و اگر هم شنیدند، آنهم را بطور ناقص و طوطی واری شنیدند که " نباید آنها را شکار کرد " ! ولی‌ متأسفانه هستند در کشورهای اروپا یی، که با توجه به اینکه میدانند که مثلا ‌خرس قهوه ایی و یا روباه دم سفید را نباید شکار کنند ، ولی‌ چون پولدار هستند و عاشق شکار و کمبود اجتماعی و اصلا بخاطر تفریح و پز دادن " تور "‌های شکاری را تهیه کرده و مثلا از آمریکا به روسیه رفته تا در آنجا ‌خرس قهوه ایی و یا در قطب شمال ( سوئد ) روباه دم سفید را شکار کند ! از شکار پرندهای آوازخوان و زیبا ( بلبل ) بگذریم که هر سال هزاران تا از آنان در تورهای مردم شکم سیر ایتالیایی بدام می‌افتند، زیرا انها این رسم را یک عرف میدانند ! ولی‌ این افراد شمالی شهرستان فریدونکنار, همشهری عزیزم بخاطر گرسنگی و گشنگی دست به اینکار می‌زنند !
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:19
*Fanoos* - ايران - ايران
سازمان حفاظت محیط زیست فریدونکنار مشغول چه فعالیتیه که متوجه نیست میلیونها پرنده مهاجر و سرمایه های طبیعی و خدادادی ایران در حال نابودی .واقعا متاسفم. پاییز زیباست ولی دیدن لاشه این همه پرندهای زیبا که در بازارهای شهرم براحتی عرضه میشه واقعآ زجر آوره .
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:40
*Fanoos* - ايران - ايران
***آسممان را انسان می گذاریم ولی رفتاری بدتر از یک …….داریم یک حیوان وحشی به اندازه قوت خود شکار می کند نه بیشتر .انسان باید آنقدر تکبر داشته باشد تا جان کسی را بگیرد در حالیکه او بهش جان نداده باشد!!!.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:42
*Fanoos* - ايران - ايران
بخدا که دلم بدرد میاد وقتی اینقدر بی مهری بنی آدم رو نسبت به حیات وحش میبینم . آدمی چطور به خودش جرات میده جان حیوانی رو بگیره ؟ این کره خاکی و آبی قبل از ما انسانها متعلق به حیوانات بوده بعد به ما مثلا انسانها رسیده . یانکی ها وقتی سرزمین آبا و اجدادی سرخپوستها رو به زور تصاحب کردند حتی برای پوست سر آنها جایزه گذاشتند و با این کار نسل آنها را هم منقرض کردند . ما همین کار رو با حیات وحش میکنیم . کمی منطقی باشیم . چرا حیوانی را بکشیم ؟ مگر دست خودشان بود و یا انتخاب خودشان است که بصورت جانور پا به این کره گذاشته اند ؟ همه را خداوند متعال آفریده و جان بخشیده است . پس چه زیباست با مخلوقات حیات وحش حتی با احترام برخورد کنیم . حیوانات این شاهکارهای خلقت را در یابیم
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:45
mordan - سیدنی - استرالیا
پس قانون حمایت از حیوانات چی؟
دوشنبه 21 آذر 1390 - 23:14
AntiIslam - اسلو - نروژ
میگم خوی وحشی گری این مسلمان پرنده کش ، ولش . چطور مردم قبول می کنند که این لاشه خارج از فریزر و آلوده را ببرند سر سفره و به خورد خود و فرزندانشون میدهند؟ نکش عزیز گناه داره ، لااقل نخر و نخور جناب باکتری داره. میگن آنفلانزای آخوندی داره !!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 23:43
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
متاسفانه انقراض ببر مازندران(کاسپین) در ۵۰ سال پیش به دلیل این که اطلاع رسانی به این گونه وسیع نبوده و شکار بی‌ رویه این پرندگان به خطر فقر مردم قابل توجیه چون وقتی‌ سیستم به هر دلیلی‌ لنگ بزنه اینجور اتفاقات طبیعیه! ولی‌ نگاه کنید آثار باستانی و هزاران ساله کشورمون چطور فقط به خاطر بی‌ توجهی‌ به عمد! و مخالفت احمقانه حکومت اسلامی با دوران گذشته!!! پادشاهی ایران داره از بین میره!.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 00:03
Dara va sara - پرت - استرالیا
متاسفانه بدن انسان احتیاج به تغذیه از گوشت حیوانات دیگر را دارد. و این عمل باید بطور انسان دوستانه صورت بگیرد. ولی شرم اورتر و زشت تر از ان نیست که. کشتار حیوانات فقط بخاطر خودخواهی و باج و رشوه دادن به الله صورت بگیرد. در اینصورت اوج بربریت و کوتاه فکری و بت پرستی انسانها است که به نمایش گذاشته میشود. به امید روزی که این عمل زشت نذر و قربانی کردن حیوانات برای باج دادن به الله از افکار مسلمانان رخت برکند.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 01:08
reetoon - تورونتو - کانادا
آخه این کار درسته؟ حقا که دولت حاکم آخوندی لیاقت این مردمه ، این قدر وحشی میتونه باشه یه انسان که از حیوانات وحشی هم درنده خو تر. پست فطرتها کوفتتون بشه.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 03:08
anohe - کوالالامپور - مالزی
پرندگان وحشی؟؟!!!!!! باید می‌‌گفتین انسان‌های وحشی.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 03:19
sattar57 - خوزستان - ايران
آقای اورشلیم اسرائیل آقای عرب زاده عرب پرست تو همه جای دنیا شکار پرندگان تو یه فصلی از سال آزاده
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 03:39
demokrasi-solh - صحنه - ایران
ننگ بر هر چی حیوون آزاره .ولی وقتی جانه انسان ارزشی نداشته باشه دیگه حیوان که جایه خود داره
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:17
sanama - سیاتل - امریکا
اینجا لیکهای زیادی هست / و پر از پرنده /غازهای وحشی اردکها و خیلی پرندهای دیگه که اسمشون را بلد نیستم به ارامی در حال شنا کردن و اب بازی هستند بدون اینکه ازمردمی که در کنارشون در حال پیاده روی هستندبترسند.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:22
massoudoslo - اسلو - نروژ
برای حفاظت از محیط زیست و حیوانات وحشی تنها راه حل قوی از بین بردن فقر و اقتصاد شکسته خانواده هاست در غیر اینصورت هیچ جنبنده و حیوان وحشی در امان نخاهد بود و مردم وقتی که خوراکی در کشور گران و نایاب باشد حتما سراغ شکار و کشتار بی رویه خاهند رفت. چاره ای ندارند . خوش بحال آیات الله که تازگی ها در کالیفرنیا ویلا و مال و املاک گرفته اند .تماما هم از مجلس خبرگان و شورای نگهبان و بیت رهبری هستند !! وقتی که اسامی را خاندم کیف کردم .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:46
dler - لاهتي - فنلند
فرهنگ ایرانیها خیلی بالاست، بخدا فقط ادعا است.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 05:17
porharfi - آرنم - هلند
چرا واژه زشت ِ وحـــشی ! ِ عربی را برای این پرندگان زیبا و دوست داشتنی بکار میبرید؟؟!!/جنایتکاران حکومتی سرزمین ایران شایسته واژه وحشـــی اند و نه این پرندگان نــــاز!!//
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 06:29
RAMINNIKPOR - تهران - ایران
تمام اقایونی که در بالا کامنت گذاشتین با همه هستم ممکنه ایرانی بازی رو کنار بزارین و کمی انسان واقعی باشین نه یک انسان شعار دهنده ؟ چند تا سئوال دارم . ؟ کدام یک از شما مرغ نمیخوره و نخورده؟ کدامین شما تخم مرغ نمیخوره و نخورده ؟ کدامینتان اصلا گوشت تا حالا نخورده کدام از شما تا خالا ماهی نخورده ؟ قبل از جواب دادن لطفا یکبار دیگه نوشته خودتونو بخونین
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 07:13
RAMINNIKPOR - تهران - ایران
تمام اقایونی که در بالا کامنت گذاشتین با همه هستم ممکنه ایرانی بازی رو کنار بزارین و کمی انسان واقعی باشین نه یک انسان شعار دهنده ؟ چند تا سئوال دارم . ؟ کدام یک از شما مرغ نمیخوره و نخورده؟ کدامین شما تخم مرغ نمیخوره و نخورده ؟ کدامینتان اصلا گوشت تا حالا نخورده کدام از شما تا خالا ماهی نخورده ؟ قبل از جواب دادن لطفا یکبار دیگه نوشته خودتونو بخونین
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 07:15
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
حکومت فعلی٬آخوندی (اسلام)مخالف همه زیباییها و طبیعت زیبای خداوندی است. طی ۳۳ سال گذشته بخش وسیعی از جنگلهای ایران نابود شده و همچنین شکار بی رویه حیوانات و پرندگان در حال افزایش است و هیچگونه کنترل و سرپرستی به شکل کارشناسی و مهندسی وجود ندارد... فکر میکنم ٬فکر میکنم هدف نهایی این حکومت در اینده٬ بعد از نابود ساختن کل طبیعت ایران٬ پرورش شتر و سوسمار در اقسی نقاط ایران باشد.. به امید آینده ای نزدیک که در ان روز مردم ایران در عوض شکار حیوانات و پرندگان تفنگهای خود را به طرف آخوند٬ بسیجی و سپاهی اتش کنند.(امین)
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 08:33
cia_mach - آخن - آلمان
@*اسرائیل* - اورشلیم - اسرائیل : حالا باز خوب اینا حیوونن . تو کشور شما که این بلا رو سر آدما می‌آرن.اگه تا حالا نشنیدی یه کمی‌ اخبار کشورتو دنبال کن عزیزم!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 08:38
mnikofard - تهران - ایران
تو ایران قانون حمایت از ادم نیست چه برسه قانون حمایت از پرندگان
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 09:42
yersiniya - سيبو - فيليپين
sattar57 - خوزستان - ایران . بهات موافقم
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 10:34
naghi-77 - لندن - انگلیس
خیلی هارو جو میگیره انگار همین مرغ ماهی‌ و گاوو گوسفند غیره جز حیوانات نیسرن که نوش جان می‌کنن
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 11:38
پیازچه - تهران - ایران
خبر ناراحت کننده ای بود. اما به قول خوشباور عزیز وقتی بسیاری از مردمان ما از فقر و گرسنگی در عذابند (آنهم در سرسبزترین و حاصلخیزترین استانهای کشور!!) چاره ای جز این کار ندارند تا اندک پولی کسب کرده و شکم زن و بچه خود را سیر کنند.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 12:25
mehrvaz - استکهلم - سوید
اکنون که می شود گفت بی ریشه ترین و بی فرهنگترین مردم خاک ما هستیم.و تا زمانی که پی به این مهم نبریم ÷همین هست و ازین بدتر خواهد بود.وسزا همین است که انتر نژادها بر سرمان بتازند.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 13:58
Bahareh 32 - منچستر - انگلستان
خواهشن جو گیر نشید، بعضی‌ها یه طور حرف میزنن که گویا همه وجیترین هستن. بعدم چرا به ایران که میرسه همه چیز عیب می‌شه؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 15:35
Azadikhah - تكسل - هلند
اگر مردم این منطقه کار داشتند هیچوقت دست به اینکار نمیزدند.شکم گرسنه این حرفها حالیش نیست!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 15:55
آینه - لندن - انگلیس
*israel* - اورشلیم - اسرائیل از کمنت و آیدیت چیزی جز تفرقه و دوبهم زنی معلوم نیست. من با حکومت آخوند کلا مخالفم اما چرا ما همه چیز رو با هم قاطی میکنیم. در ایران اینطوری گوشت حیوانات شکار شده رو می فروشند و در اروپا هم در جای دیگه بعد از شکار بسته بندی میکنند و در فروشگاه میفروشند. حتما دوستان در این فصل بوقلمون های بسته بندی شده رو در فروشگاهها دیدند.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:31
خوش بین - شیراز - ایران
با خوش باور عزیز موافقم. همه این کارا از نداری هست بیشتر و مادام که مشکلات اقتصادی مردم فقیر ایرن حل نشه بخشنامه و قانون یعنی کشک.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 16:49
oghab - هلسينكي - فنلاند
هنر نزد ایرانیست و بسس ....... زرشک
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 17:20
مانفرد - ایران - ایران
چیزی هم موند که برگردندبرای تولید مثل؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 17:26
ghashghaie - دوبلین - ایرلند
سلام خدمت کلیه برادران و خوهران ،من خودم عاشق شکارم و در تمام دنیا شکار کردن آزاده در صورتی که جواز داشته باشی و در بعضی کشورها در فصل شکار داریم و در آن فصل ما میتونیم به شکار بریم در ایران ما هم همین طور است من نمیدونم چرا بعضی افراد دارن این شکارچیها را بد مینامن و یا ایرانیها را وهشی مینامن ،،،،،،،،،،،،این آقا یا خانمی که از اُر شلیم داره به ایرانیها تهمت میزنه نمیدونم چه باید گفت ایا در آمریکا در ایرلند در اُسترالیا در روسیه در کانادا و ... فصل شکار ندارند (و اینو میدونیم که اِسراعیلیها آزادنه که در تمام فصل آزادند که .......را شکار کنند و همه سازمانهای دنیا هم آنها را همایت میکنند
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 17:27
Nur_ir - هامبورگ - المان
مقصر مردم هستند که به دلیل نداشتن اگاهی میخرند . کشتن پرندگان جرم . است . تازه ازکجا معلوم که سالم باشند و امراضی ناشناخته ائی که بعد ها . منوجه شوند . . .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 17:45
khosh bavar - يزد - ايران
با درود به دوستان، و قابل توجه دوستان که اینقدر کوته بین هستند و با لحن اهانت بار از این قشر ایراد میگیرنند، مخصوصاً آن کاربر محترم بنام reetoon - از کانادا ! همین دیروز شنیدیم که کشور کانادا از عضو کیوتو بیرون آماده، زیرا حاضر نیست بخاطر " پول " از عهده جهانی و بشریت که بر دوش اوست براید که این اقدام آن وزیران و سردمداران این کشور با این اقدمشان باعث " انقراض " محیط زیست ‌خرس قطبی و هزاران پرنده و چرنده میشود، از مرگ و مریضی آدم بگذریم که این سهل انگاری اینطور کشور‌ها بیشتر به ماها و مخصوصاً مردم فقیر آفریقا زیان میرساند ! حالا شما بفرما کی‌ اینجا بیشعور و بی‌ تمدن هست !؟ شاد و منصف باشیم !
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 17:49
نیایش - تهران - ایران
حق با ستار از خوزستان همه جای دنیا شکار پرنده و حیوانات آزاده . انقدر آزاد که نسلشون رو از بین می برن مثل شیر فارس و زاگرس و ببر مازندران و این چندتا دونه یوزپلنگ که مونده و هر چند وقت یه بار می شنویم چند تاشون رو کشتن !!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 18:54
aida hesari - کلن - المان
خیلی‌ جالبه که شماها از قانون حمایت از پرندگان حرف می‌زنین یعنی‌ شماها در زندگیتون پرنده نخوردین لابد شماها هم که در خرج به سر می‌برید تا حالا ساله میلادی غاز یا اردک یا بوقلمون نخوردید یا حتا مرگه خواند داره
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 18:56
aida hesari - کلن - المان
خیلی‌ جالبه که شماها از قانون حمایت از پرندگان حرف می‌زنین یعنی‌ شماها در زندگیتون پرنده نخوردین لابد شماها هم که در خرج به سر می‌برید تا حالا ساله میلادی غاز یا اردک یا بوقلمون نخوردید یا حتا مرگه خواند داره
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:03
aida hesari - کلن - المان
خیلی‌ جالبه که شماها از قانون حمایت از پرندگان حرف می‌زنین یعنی‌ شماها در زندگیتون پرنده نخوردین لابد شماها هم که در خرج به سر می‌برید تا حالا ساله میلادی غاز یا اردک یا بوقلمون نخوردید یا حتا مرگه خواند داره
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 18:55
valenti - تهران - ایران
انسان اندیشمند می بایست . مخالف تمام رسم های بیرحمانه باشد . هر چند که به طور ژرف . در سنت ریشه داشته باشند. و هاله ای از تقدس . گردشان را فراگرفته باشد. زمانی که امکان انتخاب داریم، . می بایست از وارد کردن درد و رنج. به زندگی موجود ات دیگر، حتی. سطح پایین ترین آن ها بپرهیزیم. در غیر این صورت، . انسانیت خود را فراموش کرده . و خطایی به دوش کشیده ایم. که هیچ چیز آن را توجیه نمی کند. آلبرت شوایتزر.. تا زمانی که بدن ما . گور زنده حیوانات کشته شده است،. چطور می توانیم. انتظار هر گونه شرایط ایده آل را . بر روی زمین داشته باشیم؟. جورج برنارد شاو.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:20
valenti - تهران - ایران
اگر انسان ها در طول عمر خویش. میزان کارکرد مغزشان. یک میلیونیوم معده شان بود . اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت. انیشتین.. ای همنوعان من،. پیکر خویش را با خوراک های. گناه آلود نیالایید. ما ذرت داریم، . سیب هایی که شاخه ها را . با وزن خود خم کرده اند، و . انگورهایی که روی درختان مو . حجیم می شوند. گیاهان خوش طعم و . سبزی هایی که می توان . روی آتش پخت و نرم کرد، . از شیر و عسل معطر شده . با ادویه هم نهی نشده اید. زمین به وفور ثروت و خوراک های. سالم خود را ارزانی می دارد،. و شما را به ضیافتی فرا می خواهند. که در آن هیچ خون ریختن . و کشتاری نیست. تنها جانورانند که گرسنگی خویش را . با گوشت فرو می نشانند، . و حتی. تمام آن ها نیز . چنین نمی کنند. اسب ها، گاوها، و گوسفندان. با خوردن علف زندگی می کنند. فیثاغورث پس از اینکه اهالی رم. خود را به تماشای. کشتار حیوانات عادت دادند، . به تماشای کشتار. انسان ها روی آوردند. به کشتار گلادیاتورها. میشل مونتین .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:21
valenti - تهران - ایران
همه ما حیوانات را دوست داریم. چرا بعضی از آن ها را . حیوانات خانگی می نامیم. و بعضی دیگر را ناهار؟. کی. دی. لنگ .. گوشت را آن طور که هست بشناسیم. لاشه حیوان شکنجه شده ای که . سرشار از آنتی بیوتیک. و آفت کش است. اینگرید نیوکرک .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:22
mm1313 - سنندج - ایران
واقعا سازمان محیط زیست و محیط بانی چه غلطی میکند؟ فقط نظاره گر نابود کردن پرندگان مهمان درایران.... چه میزبانانی هستیم، جای تاسف دارد!!!!...؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:23
jantan - تورنتو - کانادا
اون شهریکه توش نشستی وایرانیا رووحشی میخونی با قتل وعام انسانهایی درست شده که هزاران برابر این پرنده ها نزد خدا ارزش دارن.یادته!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:33
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Raminikpor-ایران/ من فکر کنم ، شما خودتون باید یک دور دیگه مطلب را بخونید! عزیز جون گل باغ را به شقایق ربط نده. اینجا صحبت از پرندگان وحشی هست ونه مرغ و تخم مرغ پرورشی. اگه قرار باشه همه بی رویه شکارکنند که تا ١٠ سال آینده فقط عکسهای حیوانات واسمون باقی می مونه.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:35
jantan - تورنتو - کانادا
اون شهریکه توش نشستی وایرانیا رووحشی میخونی با قتل وعام انسانهایی درست شده که هزاران برابر این پرنده ها نزد خدا ارزش دارن.یادته!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:31
Norway-104 - اسلو - نروژ
*israel* - اورشلیم - اسرائیل . دقیقا حرف دل من را زدید، دمت گرم.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:43
valenti - تهران - ایران
افتخار میکنم بر خود که در تمام عمرم یک گیاهخوار بودم. افتخار میکنم که خون مردار و اجساد جانداران در بدن من جایی ندارند. ای وای بر شما ملت وحشی. همینه که همیشه در فلاکتو بدبختی دست و پا میزنید دیگه. لیاقتتون همین است و بس/. ------------------------------. اگر می خواهیم روزی شاهد . نفوذ حقیقت در تمامی جهان باشیم،. باید به جایی برسیم که . کم اهمیت ترین موجود جهان . خلقت را به اندازه خود دوست بداریم. و برای رسیدن به چنین جایی،. پرهیز از خوراکهای خونین ،. اجتناب ناپذیر است. ". . -- مهاتما گاندی --. -------------------------------. وقتی که انسان بخواهد . حیوانی را بکشد. اسمش را ورزش می‌گذارد . اما اگر حیوان بخواهد او را بکشد. اسمش درنده خویی است. برنارد شاو. -------------------------------.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:16
valenti - تهران - ایران
تردید ندارم که بشر . ضمن تکامل تدریجی خود. از خوردن حیوانات . دست خواهد کشید،. همانطور که قبیله های وحشی . از خوردن یکدیگر دست کشیدند. هنری دیوید تورو . ----------------------------------. مادامی که انسان ها . قاتل بیرحم موجودات زنده . رده پایین تر هستند،. هرگز به سلامتی یا صلح. دست نخواهند یافت . زیرا تا زمانی که انسان ها . حیوانات را قتل عام می کنند،. یکدیگر را هم خواهند کشت. در حقیقت، . آنکه بذر کشتن و رنج می کارد. نمی تواند عشق و شادی درو کنند. فیثاغورث. ----------------------------------. انسان به راستی . سلطان جانوران است،. چرا که درنده خویی اش. از آن ها فراتر می رود. ما با مرگ دیگران زندگی می کنیم. ما مکان های دفن هستیم! . من از زمان کودکی. خوردن گوشت را ترک کرده ام. لئوناردو داوینچی. ----------------------------------.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:23
valenti - تهران - ایران
چگونه می توانی چیزی را بخوری. که چشم دارد؟. ویل کلاگ . -------------------------------. عدم خشونت به. والاترین اخلاق می انجامد. که هدف کل تکامل است. مادام که از آزار رساندن. به تمام موجودات دیگر . دست برنداشته ایم،. وحشی هستیم. توماس ادیسون. -------------------------------. اینها فقط اندکی از یک دریا خردمندی این خردمندان است. باشد که هر کسی لیاقتتتت خردمندانه زیستن ندارد. تو میکشی اما خبر نداری که خود کشته خواهی شد.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 19:25
smehdim - چالوس - ایران
چرا اراجیف می گید .حالا همتون شدین مهربون.اینها مرغابیهای وحشی هستن که تعدادشون خیلی زیاده وبرای تعادل جمعیت اونا محیط زیست اجازه شکاررو می ده.همین.نکنه شما تو اون اروپایی که با قیمت خون مردم مااباد شده پرندگان رو باارکستروسمفونی وکارت دعوت شکار می کنید.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:21
saye sard - گوتبورگ - سوئد
بابا جو گیر نشین .من خودم بچه شمالم.اینا گوشتشن خیلی‌ خوشمزست.مگه مرغها رو نمیخورین.خوب اونها رو هم میکشن دیگه.منکه دلم لکا زده واسه اینکه یه بار دیگه این پرنده‌های وحشی رو شکم پر رو میز ببینم. خیلی‌ لذیذ می‌شه.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:50
Norway-104 - اسلو - نروژ
منظور این نیست که در خارج از کشور مردم گوشت نمیخورند، منظور این است که شکار بیرویه پرندگان و حیونها باعث انقراض نسل آنها میشود.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:58
oghab - هلسينكي - فنلاند
بابا کم چرند بگین . تو هیچ کجای دنیا پرند مهاجر را شکار نمی کنند . مگر تو سرزمین فرهنگ و تمدن یعنی ایران .. شوخی‌ نکن
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 22:04
ukguy4u - لندن - بریتانیا
کارد بخوره به اون شکمشون. این پرندگان نسلشون در حال انقراضه و فریدون کناری ها هم گندشو در آوردن بشقاب پرنده هم از هوا رد بشه میزنن. شرم آوره دیگه هر چیزی رو که نباید خورد اونم این پرنده های زیبا رو.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 23:30
amirkabir - سيدني - استراليا
. sattar57 - خوزستان - ایران. شما تا حالا چند تا کشور خارجی‌ زندگی‌ کردید که انقدر اطلاعاتتون قویه،خجالت بکشید،بس کنید،همه‌چیز را که اون حکومت اسلامی لجن از شما گرفت , انسانیت هم روش.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 08:44
golly47 - فوکشتاد - المان
رهبر اینها مقصر که اینها را آورده اینجا دنبال رو بودن همینه
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 10:09
Rahesheiry - لندن - انگليس
کسی نیست جلوی این کارها رو بگیره ، خرنکری توی خونه بسیاری از ماها است، باعث تاسفه که اثر جرم را روی میز گذارده و می‌فروشد، حتما به مامور هم پول داده،،اینها رو باید زندان کینند، این پرنده‌های بدبخت نباید وارد اونجا می‌شدند تا غیر این احمقها افتند.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 14:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.