یک مقام مسئول: 50درصد روسپی‌ها زنان متاهل هستند

ایسنا نوشت:
 
مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی، گفت: کارگران جنسی در مثلثی به سر می‌برند که روسپی گری، اعتیاد و خشونت اضلاع آن هستند و آنان مصون از تمام این مسائل نیستند.
 
حبیب الله فرید در گفت‌وگو با خبرنگار«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه زنان ویژه در کشور به دو دسته تقسیم می‌شوند اظهار کرد: گروه اول صرفا به خاطر مسائل اقتصادی به این چرخه وارد می‌شوند و با بحث‌های حمایتی و توانمندسازی اقتصادی می‌توان آنان را از این چرخه خارج کرد.
 
وی افزود: گروه دوم افرادی هستند که میزان درآمد متوسطی دارند و برای افزایش کیفیت زندگی و مادیات این کار را انجام می‌دهند و در مورد این گروه انگیزه‌ها صرفا اقتصادی نیست و باید روی تغییر نگرش‌ها و ارزش‌های این افراد سرمایه گذاری کرد.
 
مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه عنوان کرد: این افراد در ابتدا از میزان آسیب‌هایی که متوجه آنان است مطلع نیستند و پس از ورود به این چرخه در معرض مواد مخدر، ایدز، خشونت و تماس‌های حفاظت نشده جنسی قرار می‌گیرند و به آسیب‌های اجتماعی دامن می‌زنند.
 
فرید در ادامه با بیان اینکه اعتیاد جنسی در برخی از این افراد مشاهده می‌شود، اظهار کرد: این افراد نیاز به درمان‌های روانشناختی دارند زیرا که میزان اختلالات روان شناختی در آنان بیشتر از سایر افراد جامعه است.
 
وی در ادامه با اشاره به تحقیقی که اخیرا درباره تغییر الگوی کارگران جنسی در ایران منتشر شده است، گفت: بیش از 50 درصد کارگران جنسی در این تحقیق زنان متاهل هستند و اغلب افرادی که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته‌اند افرادی از طبقه متوسط جامعه هستند.
 
فرید در ادامه گفت: این افراد با زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی متفاوتند، زنانی که به سازمان بهزیستی مراجعه کرده یا ارجاع داده می‌شوند اغلب زنانی از طبقه پایین هستند که یا متارکه کرده‌اند یا بد سرپرست هستند و همسر معتاد دارند و اغلب در معرض خشونت‌های خانگی قراردارند و با توانمندسازی اقتصادی می‌توان این افراد را از این چرخه خارج کرد.
 
وی در ادامه گفت: باید به سمت ارائه خدمات جامع و توانمندسازی زنان حرکت کرد و تدوین یک پروتکل برای توانمندسازی زنان ویژه و کارگران جنسی در این زمینه الزامی است.
 
مدیر کل امور آسیب دیدگان اجتماعی درپایان با تاکید بر لزوم توسعه خانه‌های سلامت عنوان کرد: رویکرد سازمان بهزیستی باید رویکردی فعالانه تر در بحث زنان ویژه و کارگران جنسی باشد زیرا اغلب کارگران جنسی علیرغم اینکه متقاضی دریافت کمک‌های سازمان بهزیستی و لوازم پیشگیری هستند، درعین حال به این خاطر که روسپی‌گری در کشور جرم است برای دریافت خدمات مراجعه نمی‌کنند.

+212
رأی دهید
-145

baas - روتردام - هلند
با تبریک به‌‌ حامیان اسلام و فرهنگ اسلامی .
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:02
Royan - بوخوم - آلمان
آنهائی که حرص اسکی کردن فرح را میخورند دهان گشاد خود را اینجا باز بکنند و نظر بدهند که جیب دراز بی‌ انتها آخوند چه بلای سر این ملت آورد که لباس عروسی‌ فرح پهلوی نکرد.فقر بیداد می‌کنه1!!!!!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:26
feminism - لندن - انگلستان
آقای مدیر کُل لطف کن این آمار رو بنداز جلوی چشمان امام زمانت که مدیریت آن مملکت را بر گردن شکسته اش گرفته !!!!! سرزمین اسلامی با 50% درصد تن فروشان متأهل، عجب ننگی !!!! این خانم جلسه ای جدیدالتأسیس (الهه) که بی وقفه پامنبری میکند که ایرانیان داخل همواره خود را به ائمه سرگرم میکنند و در زندگی روز مره اشان یاد محمد و اهل و عیالش را بهمراه دارند، بهتر است به این آمار خفت زا و شرم آور نظری بیاندازند. ایشون بر این عقیده هستند که ایرانیانی که خارج نشینند و دین و خدائی را دنبال نمیکنند به میخوارگی ، برهنگی و خودفروشی مشغول هستند. البته اینگونه سخن گفتن ایشون که چه راحت به دیگرانی که نمیشناسد، تهمت و بهتان میزند، حتمأ نشان از دینداری و خداشناسی بیش از حد این خانم میباشد !!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:39
khosh bavar - يزد - ايران
هم فال و هم تماشا ! از بس که شماها به قشر زن فشار آوردید ! آنها هیچ تجربه جنسی‌ به غیر از با شوهرشان ندار ند و بخاطر اقتصاد خراب و گرانی کمرشکن انان را مجبور به اینکار وادار داشتید, که از طرفی‌ ما مردها هم مقصر هستیم که طرف دیگر این مشکل اجتماعی هستیم و از طرفی‌ این شغل جزو یکی‌ از قدیمیترین شغلهای بشریت است که نمیشه انرا انکار کرد و ندید گرفت !
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:42
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
ارمغان اسلام و ناب محمدی ‌ست...پس پذیرا باش و دم مزن .که ور نه‌ هر خانه‌ای را مستراب بود نیاز.جامعه را نیز هست مجاز...و دیگر آنکه به قول صادق هدایت -ما فقر را فخر نمی دانستیم.بانی‌ و باعث همه اینها از مذهب دروغین راویان مکر انگیز این تازیان ضد بشریست....
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:47
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
روسپی گری جرم است اما روسپی پروری جرم نیست؟ قدیما زنها یک حجب و حیا و شخصیتی داشتند و کم کم همه چیز رو ازشون گرفتند که راحت روسپی گری را پیشه کنند.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:47
benetton - لندن - بریتانیا
سران مملکت امام زمان،کمی‌ کلاهتونو بذارید بالاتر نه بیشتر.این تازه گوشه‌ای از دستاورد‌های گرانبهای نظام اسلامی شما واسه این مردمه بیچاره هست.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:49
ghafas - مشهد - ایران
سنگسار یعنی ؟
دوشنبه 21 آذر 1390 - 22:43
Pezhman - وين - اتريش
زینب زور زورکی ساختن، نتیجه‌اش آیشه پروریست.حالا میوه های انقلاب را به دبی صادر کنید.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 23:39
abbass1971 - تهران - ایران
وقتی شبکه هایی مثل فارسی وان و .. به راحتی وارد حریم منازل میشوند خروجی بهتر از این نداره به قول ترانه سیاوش قمیشی تقصیر این نیست . از ماست که بر ماست
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 02:45
shaali - سوپوت - لهستان
royan Bochum. با نظر شما موافقم
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 02:54
sepehr79 - وین - اتریش
بچه‌ها آروم باشید! این حکومت عدل الاهی، حکومت امام زمان و امام حسین و .. هستش. ۳۳ سال دیگه بهشون وقت بدین! اینا همه چیز و درست مییییییکنند، مییییییکنند. :)
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 03:23
بحرالعلوم - یزد - ایران
خانه های سلامت؟ لوازم پیشگیری؟ دریافت خدمات؟ کسی می دونه اینا چی اند؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 03:48
sattar57 - خوزستان - ايران
این معضلات از لوازمات دوام این حکومته پس هر چی بیشتر باشه پایه این حکومت فاسد هم محکمتر
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:08
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
feminism/ عزیزم زحمت منو کم کردی،مرسی‌ و درود ٔبر تو.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:23
massoudoslo - اسلو - نروژ
الهه ۸۵ .ایران .تهران . و بقیه نقطه چین ها بفرمایید ! عجب زمانه عجیبی شده ! کسانی که بانی و مسبب روسپی شدن زنان متاهل و دربدری ملتی شدند میگویند با ما محترمانه حرف بزنید و به اعتقادات مقدس ما یواشتر فشار بیاورید و از همه مهمتر به کلاغ آسمان ولایت هم چیزی نگید که مستقیما به امام زمان وصله ! چقدر شما پلید هستید و وطن فروش ان هم به مفت !
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:54
shakila99 - شارجه - امارات
لطفاً توهین نکنید عایشه همسر پیامبر بود این یعنی‌ پیامبر یک زن فروش بوده گناه این آخوندها را به‌‌‌ گردن پیامبر و همسر ش نندازید انگار عادت کردیم همیشه به‌‌‌ همه توهین کنیم تهمت بزنیم از دین اسلام هم که بگذریم تهمت زدن به‌‌‌ هر انسانی بدور از اخلاق است
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 06:47
shakila99 - شارجه - امارات
لطفاً توهین نکنید عایشه همسر پیامبر بود این یعنی‌ پیامبر یک زن فروش بوده گناه این آخوندها را به‌‌‌ گردن پیامبر و همسر ش نندازید انگار عادت کردیم همیشه به‌‌‌ همه توهین کنیم تهمت بزنیم از دین اسلام هم که بگذریم تهمت زدن به‌‌‌ هر انسانی بدور از اخلاق است
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 07:01
mohd1975 - دبی - امارات
سلام... این موضوع ربطی‌ به اسلام نداره... دلیل نمیشه هر کس هر غلطی کرد بگویید که چون مسلمان هست. و اونایی که بعدی دین رو اینجا میگن از بی‌ فرهنگیشون هست. شما که میگید اسلام بده...پس کدوم دین خوبه راهنمایی کنید . ولی‌ اگه کسی‌ هم به اون دین اهانت کرد ناراحت نشید.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 07:48
naslesookhteh - تهران - ایران
پس جهت جلوگیری از روسپی پروری ما پسران دیگه ازدواج نمیکنیم.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 08:46
yashainiran - ایران - ایران
50درصد روسپی‌ها زنان متاهل هستند..... از دیدن این خبر کلی حالم دگرگون شد و از این جور زن ها بدم میاد
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 09:02
mona-canada - تهران - ایران
این مسایل هیچ ربطی به اسلام و پیامبر نداره اینها خودشون مشکل دارن
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 09:11
feminism - لندن - انگلستان
bita tehrani / تمنا میکنم و سپاسگزارم از لطفت.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 10:49
choobin - مانیلا - فیلیپین
یعنی‌ بعد از این خبر اگه زن بگیریم باید بهش شک کنیم؟؟؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 13:49
کاپیتان - تهران - ایران
حدود 7 سال پیش یکی از دوستان این مطلب رو می گفت و دلیل جالبی هم داشت. می گفت اگر کسی دنبال این موارد تو خیابان باشه متوجه می شه که پنج شنبه ها و روزهای تعطیل که مردها خونه هستند چیزی گیرش نمیاد و نتیجه می گرفت که اغلب روسپی ها متاهل هستند.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 13:42
felora - تهران - ایران
یک روسپی را خدایش روسپی نکرده! انانکه در شهر,نان"را قسمت میکننداورا لنگ نان گذاشته اندتا هر زمان که لنگ هم اغوشی ماندند,بتوانند اورا به نانی بخرند...
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 15:26
jahane novin - لیورپول - انگلیس
آیا می‌دانید که خداوند با گناه مشکل دارد نه با گناهکار زیرا خود پاک است و مارا به پاکی‌ دعوت می‌کند و جالب است که این خود انسان است که می‌داند گناهکار است و مذهب باعث میشود که ما بدانیم گناه یعنی چه، علت انست که نمیتوانیم شیرینی‌ گناه را که همان نفسمان انجام میدهد را از خود دور کنیم زیرا نفس ما ذاتاً گناه و شیرینی‌ آن را دوست دارد
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.