قتل میهمان ناخوانده در دفاع از ناموس

شرق: مردی که مدعی است در دفاع از ناموسش مرتکب قتل شده است از قصاص نجات یافت و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شد. به گزارش خبرنگار ما این متهم که علی نام دارد پیش از این نیز محاکمه و از اتهام قتل عمد تبرئه شده بود اما قضات دیوان‌عالی کشور این حکم را نپذیرفته بودند.
علی، شامگاه دوم تیر سال 86 با کلانتری قرچک ورامین تماس گرفت و به ماموران گفت جوانی را در خانه‌اش به قتل رسانده است. زمانی که ماموران در محل حاضر شدند پیکر بی‌جان پسر جوانی به نام حبیب را مشاهده کردند و به بازجویی از صاحبخانه پرداختند. او مدعی شد در دفاع از ناموسش دست به چاقو برده است و مقتول در غیاب وی برای برقراری رابطه با همسرش وارد خانه او شده بود. ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند همسر متهم به نام طیبه از مدتی قبل با حبیب به صورت تلفنی در ارتباط بود. این زن وقتی تحت بازجویی قرار گرفت ادعا کرد شب حادثه پسر جوان به زور وارد خانه او شد با این وجود طیبه در دادگاه عمومی محاکمه و به اتهام رابطه نامشروع به 99 ضربه شلاق محکوم شد.
از سویی متهم به قتل بعد از تکمیل تحقیقات مقدماتی شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. در جلسه دادگاه درحالی‌که نماینده دادستان جرم او را قتل‌عمد عنوان کرده و اولیای‌دم حبیب نیز خواستار قصاص وی شده بودند این مرد بار دیگر حرف‌هایی را که در بازجویی‌ها زده بود تکرار کرد و در دفاع از خودش گفت: «من جوشکار هستم و روز حادثه در ساختمانی در حال کار بودم که مادرم تماس گرفت و گفت یکی از اقوام فوت شده است و باید شب برای عرض تسلیت به خانه آنها برویم من کارم را زودتر تعطیل کردم و به خانه رفتم بعد از اینکه موضوع را به همسرم طیبه گفتم از وی خواستم آماده شود و همراهم بیاید اما او گفت می‌خواهد در خانه بماند و استراحت کند این موضوع برای من جای تعجب داشت چون طیبه از تنهایی می‌ترسید و هیچ‌وقت شب‌ها در خانه تنها نمی‌ماند با این حال حرفی نزدم و به راه افتادم.»
 علی ادامه داد: «حدود ساعت 10 شب در حالی‌که تازه به مجلس ختم رسیده بودم طیبه زنگ زد تا بپرسد کجا هستم. این کارش هم شک‌برانگیز بود برای همین مطمئن شدم در خانه اتفاقی افتاده است بدون اینکه حرفی به او بزنم به‌سرعت به سمت منزل‌مان حرکت کردم وقتی رسیدم سه بار زنگ در را به صدا درآوردم اما طیبه در را باز نکرد برای همین به ناچار از دیوار بالا رفتم و خودم را به داخل خانه رساندم به محض ورود متوجه شدم شرایط غیرعادی است دو بچه‌ام خواب بودند و خانه به هم ریخته به نظر می‌رسید یک لحظه از حمام صدای آب شنیدم و به طرف آن رفتم دیدم طیبه با شیر آب کلنجار می‌رود او با دیدن من گفت دوش خراب شده است و از من خواست آن را تعمیر کنم در همین هنگام چشمم به انباری افتاد و دیدیم وسیله‌ای که آن را همیشه بالای سقف کاذب می‌گذاشتم روی زمین است شک کردم و داخل انباری رفتم در این لحظه بود که مقتول را با لباس زیر دیدم آن لحظه پیچ‌گوشتی دستم بود آن پسر با چاقو به من حمله کرد و من با پیچ‌گوشتی ضربه‌ای به او زدم بعد از آشپزخانه چاقویی برداشتم درحالی‌که آن پسر قصد داشت مرا بزند از خودم دفاع و ضربه‌ای را به او وارد کردم بعد از تمام شدن کشمکش وقتی به خودم آمدم فهمیدم طیبه بچه‌ها را برداشته و از خانه فرار کرده است من هم با پلیس تماس گرفتم و موضوع را اطلاع دادم.»
 اظهارات این مرد با گفته‌های همسرش همخوانی داشت، طیبه پیش از آن با تایید حضور مقتول در خانه‌شان گفته بود: «وقتی علی زنگ زد حبیب ترسید و در انباری پنهان شد من هم دوش حمام را بهانه کردم تا سر شوهرم را گرم کنم و وقتی او آرام شد توضیح بدهم حبیب به قصد سرقت به خانه آمده است و هدف دیگری ندارد اما علی خودش حبیب را پیدا کرد و آنها با هم درگیر شدند من هم در همین هنگام همراه فرزندانم از خانه فرار کردم.»هیات قضات بعد از محاکمه این مرد وارد شور شدند و او را از اتهام قتل عمدی تبرئه و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کردند ولی این حکم با اعتراض اولیای‌دم مقتول در دیوان‌عالی کشور نقض و متهم دیروز برای دومین‌بار محاکمه شد او باز هم همان حرف‌ها را به زبان آورد و گفت: «من نمی‌خواستم حبیب را بکشم اما وقتی او را با آن وضعیت در انباری کنار حمام دیدم نتوانستم تحمل کنم اول با پیچ گوشتی و بعد با چاقو ضرباتی را به وی وارد کردم.»
 بنا بر این گزارش، هیات قضات این بار نیز بعد از شور حکم مشابهی را صادر و متهم را فقط به پرداخت دیه محکوم کردند.
 

+193
رأی دهید
-40

Azadikhah - تكسل - هلند
تقصیر طیبه خانم بوده است!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:23
*Fanoos* - ايران - ايران
لطفا برای پرداخت دیه این رفتار جوانمردانه فراخوان الکترونیکی اعلان کنید تا حوادث مشابه مطابق آئین شرعی پاسخ داده شود نه اینکه به قوانین ضعیف پایبند بشیم و مردم از ترس دیه از رفتار های جوانمردانه دوری کنند. دورد بر جوانمردان-من حاضرم به این جوانمرد در حد توانم کمک کنم.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:27
*Fanoos* - ايران - ايران
باید به این جوانمرد کمک بشه در غیر این صورت از فردا هر نامردی به خودش اجازه می ده به ناموس دیگران دست درازی کنه. باید از کسی که هم احساساتش جریحه دار شده و هم زندگیشو از دست داده کمک کرد. این بابا خانواده اش را هم از دست داده این چه قانونیه ، تازه باید برای فرزندان این بنده خدا از خانواده مقتول دیه بگیرند. پسر اونا رفته تو خونه این بنده خدا تا به ناموسش دست درازی کنه حالا باید دیه هم بده ایول بابا
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:42
Naser hejazi - بهبهان - ایران
چه میتوان گفت؟!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:44
*Fanoos* - ايران - ايران
لعنت به هر خیانت کاری که باعث میشن دست جوانهای مردم به خون آغشته بشه !!!!!!!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:54
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
مرا سواد قضاوت نیست.اما به ناچار با غلغلک وجدان تن‌ به چنین نظری می‌دهم...مقتول حقش این بود.هر چند مخالف جنایت هستم. و اما این زنیکه خیانتکار که مقصر اصلی‌ است.اگر با شوهرش مشکل داشت.میتونست تقاضای طلاق بکند.تا با داشتن دو فرزند دست گًل مردم را به سینه قبرستان راهی‌ کند...و اما قاتل بخاطر دفاع از خودش و خیانت همسرش این نیست حقش.!!!!!!!!!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:36
بابک خرم دین - هامبورگ - آلمان
به نظر من دیه را هم نباید شوهره بدهد . دزد ناموس حقش همین است . عجیب است زن شوهردار با وجود رابطه نامشروع فقط شلاق خورده . معمولا جرم زنای محصنه سنگسار است و نه شلاق .
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:01
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
اول کسیکه باید حبس و جزا پس میداد اون خانم خیانتکار و بی وفای کثیف بود. آخه مگه میشه مردی این صحنه را ببینه و بی تفاوت باشه! لابد مرد زحمتکش هر روز خسته و کوفته میومد خونه و دیگه حال و هوایی نداشته و خانم دنبال یک جوان بیکار و پر انرژی بوده.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:19
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
ای طیبه خائن -- اونم با دو بچه. زنه خواسته تنها در خانه بماند. بعد هم زنگ زده ببینه شوهرش کجاست. بعد هم در را باز نکرده. بعد هم شیر آب را باز کرده که حواس شوهرش پرت بشه. ای طیبه خائن -- ۹۹ ضربه شلاق برات خیلی‌ کم بود.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:33
بحرالعلوم - یزد - ایران
یارو با لباس زیر اومده بوده دزدی. آخه وقتی شوهره از صبح تا شب واسه یه لقمه نون سگ دو بزنه بعد مثل جنازه شب بیفته رو زمین از اون طرف این زنا (امثال طیبه) از صبح تا شب بشینن جلو تلوزیون لم بدن فارسی وان و ترکی وان نگاه کنن و با خودشون ور برن، چه بکنند؟ بابا این زنا رو هم باید بفرستن یه معدنی بیل زنی کارگری جایی که انرژیشون خالی بشه. این مردای بیکار پر انرژی هم خوب حالی می کنن ها البته اگه در آخر به قتل نرسن.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:41
Isaac_mz - شیراز - ایران
بعد خانومها میگن چرا آقایون بد بین و خشن رفتار میکنند؟ آخه این رفتار طیبه خائن از قتل هم بد تره. اگه از شوهرت خوشت نمیاد و باهاش احساس خوشبختی نمیکنی صادقانه باهاش صحبت کن یا درخواست طلاق بده. متاسفانه امروزه تعداد زنایی که با همدستی با یه مرد دیگه شوهرشونو میکشن و به شوهرشون خیانت می کنن خیلی زیاد شده. من به عنوان یه مرد واقعا دارم از زنا میترسم
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 07:17
pariha - كويت - كويت
بجای اسم طیبه که روی این زنیکه خیاتنکارگذاشتند باید فاسده میگذاشتند بیچاره شوهرش باید بخاطر حماقت زنش تاوان پس بده و مجازات بشه حیف تو این موارد مردها نمیتونن خودشون کنترل کنند و به قتل کشیده میشه اگه به این فاسده2000 ضربه شلاق هم بزنند بازم کمه 2 بچه و 2 مرد رو بدبخت کرد اینجاس که همون جرم زنای محصنه سنگسار بهترین مجازات هست
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 07:51
rashidvalami - کازان - روسیه
به خانه امد و به نا موس او دست درازی کرد حالا مرد بیگناه 90 میلیون باید پرداخت کند.این نتیجه دفاع از خود و بچه ها.خوش بحال خانواده مقتول.چه ادمی تحویل جامعه دادند.در ایران . بی ناموسی = 90 میلیون دیه
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 09:24
avesta_afshin - تهران - ایران
آخه یکی به من بگه چرا ؟ چرا اینقدر خیانت تو ایران زیاد شده ؟ زنی که شوهر و بچه داره البته این یک نمونه کوچیکش بود خوده من خیلی از این موردها رو با چشم خودم دیدم و خودم باهاش برخورد کردم . چرا به نظرتون زنهای ایرانی تا این حد بی بندو بار شدن ؟. دلیل اصلی که می ترسم تو ایران ازدواج کنم به خاطر همینه
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 11:06
ofoghe baz - وشترزباخ - آلمان
در حیرتم از این حکومت تازی که حتی قانون اساسی‌ خودشونو هم قبول ندارن !!!؟؟ دهها زن مثلا (زنا کار ) را در ملا غام سنگسار کردند.(طبق قانون اسلامی) به طیبه که رسید.! با توجه به اعتراف صریحش به خیانت به ۹۰ ضربه شلاق محکوم شد.!!!!!!؟؟؟؟ مملکتی که بگفته کارشناسان خودش۵۰% زنان روسپیش متأهل هستند.چی‌ میخواستیم بشه ......چی‌ شد ؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 12:32
m.n.s - کرج - ایران
تو که دیه می پردازی زندان میشی خوش عیرت خانم بی ناموس را چرا نکشتی؟ بچه ها؟؟؟چه میدانی که بچه ها از خود حبیب نباشه؟؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 14:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.