ایهود باراک: حکومت ایران بر خلاف طبیعت ایرانیان و تحولات جهان است

 


ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل


 وزیر دفاع اسراییل می‌گوید حکومت ایران می‌تواند از سلاح هسته‌ای برای افزایش قدرت خود استفاده کند و جهان باید به سرعت تحریم‌های فلج کننده‌ای را علیه ایران به کار گیرد. وی پیش‌بینی کرد حکومت سوریه در چند هفته سقوط ‌کند.
 

 به گزارش خبرگزاری رویترز، ایهود باراک وزیر دفاع اسراییل، روز یکشنبه (۱۱ دسامبر/۲۰ آذر) پیش‌بینی کرد که رژیم اسد ظرف چند هفته و حکومت ایران در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده سقوط خواهند کرد.
 
باراک  که در کنفرانس بین‌المللی «سیاست جهانی» در وین اتریش سخن می‌گفت، خواستار تحریم نفتی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی شد. وی در مورد حمله‌ی احتمالی اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران گفت که باور دارد تحریم نفت و بانک مرکزی ایران اقدام تنبیهی بسیار موثری است.
 
باراک افزود، هیچ اقدامی مانند این تحریم‌ها در کوتاه‌ترین زمان موثر نخواهد بود و نیاز به یک "حمله مستقیم" و در انزوای کامل قرار دادن بانک مرکزی ایران توسط همه کشور‌ها ضرورت دارد.
 
در اوایل ماه میلادی جاری، باراک گفته بود که حمله‌ی اسراییل به ایران قریب‌الوقوع نیست. وی خاطر نشان ساخته بود که برای اتخاد چنین تصمیمی چندین ماه وقت صرف شده است.
 
وزیر دفاع اسراییل در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خیزش‌های مردمی در کشورهای خاورمیانه از جمله تونس، مصر، لیبی و کشورهای دیگر گفت که دوست دارد بهار عربی از این سوی خلیج فارس به ایران سرایت کند.
 
وی افزود، رژیم آیت‌الله‌ها در ایران برقرار نخواهد ماند و ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده این حکومت تغییر خواهد کرد، زیرا بر خلاف طبیعت ایرانیان و تحولات سراسر جهان است.
 
ایهود باراک با اشاره به تلاش کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی، برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تصریح کرد، تلاش حکومت ایران مشابه اقدام کره شمالی است که برای افزایش ایمنی سیاسی خود و ایجاد اطمینان بیشتر در حفظ حکومت به دنبال سلاح هسته‌ای هستند.
 
«سقوط اسد موهبتی برای خاورمیانه»
 
وزیر دفاع اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث سوریه پرداخت و پیش‌بینی کرد که حکومت این کشور ظرف چند هفته‌ی آینده سرنگون خواهد شد. وی گفت این اتفاق یک «موهبت» برای خاورمیانه است.
 
به گفته باراک، خانواده اسد دچار اشتباه است، آن‌ها در مقابل اراده‌ی مردم سوریه قرار گرفته‌اند، آن‌ها مردم خوشان را سرکوب می‌کنند و می‌کشند.
 
باراک با اشاره به اینکه این تحولات خارج از کنترل اسراییل است تصریح کرد که اسرائیل به هیچ وجه در این تحولات دخالت نمی‌کند. وزیر دفاع اسراییل این سخنان را در حالی بیان می‌کند که به نظر می‌رسد اسراییل از تغییرات احتمالی در سوریه نگران است.
 
به باور کار‌شناسان این تغییرات می‌تواند موضع اسراییل در منطقه‌ی خاورمیانه را تضعیف و این کشور را مجبور به عقب‌نشینی در برابر درخواست‌های فلسطینی‌ها و جامعه جهانی کند. احتمال قدرت گرفتن اسلام‌گرا‌ها در سوریه نیز از دیگر نگرانی‌های دولت اسراییل است.
 
ایهود باراک در بخش دیگری از سخنانش در مورد در گیری‌های اخیر میان اسراییل و حماس گفت که اسراییل ممکن است در برخی مراحل مجبور به انجام اقدامات شدید در نوار غزه باشد.
 
در چند روز اخیر شلیک چند راکت از سوی گروه‌های شبه نظامی فلسطینی به واکنش اسراییل و قتل دو شبه‌نظامی عالی‌رتبه فلسطینی منجر شد. با این حال مدافعان صلح در خاورمیانه کشمکش و افزایش تنش در منطقه غزه را به ضرر روند صلح در این منطقه و تشکیل دولت مستقل فلسطینی می‌دانند که تشکیلات خودگران فلسطینی در پی آن است.

+182
رأی دهید
-36

demokrasi-solh - صحنه - ایران
ایکاش تندروهای اسراییل و فلسطین آدم شده و دست از عقایده تنده خود بردارند و مردمشان رنگ آرامش و صلح را پس از سالیان سال ببتوانند بینند البته بعضی از حکومتها هم (مانند کشور خودمان ) نفعشان در جنگ و ناآرام بودن آن منطقه است چون حداقل دست آویزی برای تحریک مردم خواهند داشت
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:47
hamtarane - سیدنی - استرالیا
اگر به امید خدا "اسد" سقوط کنه، سقوط آخوندها هم تسریع میشه
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:54
samuk66 - لندن - لندن
حالا که چی‌ ،بازم میخواین تحریم کنید.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 10:29
ari jojeh - تهران - ایران
وقتی‌ ملتی سکوت کند نتیجه‌اش این میشود، مستقیماً به تهران پیام داد که تا روزی که زنده هستند سر کارند، و این یعنی‌ گارانتی کردن حکومت تا ۱۵ سال.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 10:29
شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
مسایل ایران به ایرانیها ربط داره و به تو مردیکه رذل هیچ ربطی‌ نداره.جنگ با شما جز کشته شدن مردمان ایران هیچ فایده‌ای نداره.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 10:50
hossein87 - ایران - ایران
نوبت تو هم میرسه . جالبه که همه دیکتاتورها واسه هم خواب میبینن . اسد واسه قذافی میدید بحرین واسه سوریه . ایران واسه بحرین . عربستان واسه ایران و.. و همچنان این دور باطل وجود داره . ولی نقطه مشترک همشون اینه که هیچ دیکتاتوری به رغم هزاران قتل و تجاوز بازهم قبول نداره که خودش هم دیکتاتوره و فقط سایرین رو میبینه . نقطه مشترک دیگه شون هم اینه که همه شون توهم دخالت بیگانگان رو دارن . نه اینکه اینجوری نباشه . نه . واقعا خیلی کشورها دخالت میکنن ولی اینا ناراحت از عمل دخالت سایرین نیستن ، ناراحت از اینن که عمر شون داره تموم میشه . واقعا شرم بر سران حکومت های دیکتاتوری.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 10:56
porharfi - آرنم - هلند
آقای وزیر "خ" خودتی! از مـــلا ها پشت پرده سواری میگیرید!!..روی پرده(دوربین .میکروفن) یه جوری وانمود میکنی انگاری ما باورمون میشه که ملا . حکومتی تا 10-15 سال همینجوری کــَشکی .مُفتــَکی!.بر کــرسی ِ. ظلم و ســِتم می شینه!؟؟..نــه وزیر جون تا ملا دست و دلباز ه !ایران و ایرانی را بباد میده نابود میکنه!!..نیـــازی نیست که زودتر از 10-15 سال دولتهای بیگانه. از سرنگونی مـــلا سخنی گویند!!....
دوشنبه 21 آذر 1390 - 11:09
greentree - تهران - ایران
اسرائیل به مردم خودش احترام زیاد میذاره و دموکراسی‌ کاملا رعایت می‌شه در اسرائیل ،و این کشور کوچیک روی علم و تکنولوژی هم خیلی‌ سرمای گذاری میکنه ،همین رمز پیروزی این کشور در برابر ایران و بقیه کشورهای عربی‌ هست ،رهبران ایران فقط تخصص در کشتن دانشجو‌ها دارند و فراری دادن اونها
دوشنبه 21 آذر 1390 - 11:22
oghab - هلسينكي - فنلاند
تو با این هوشت . چرا نوبل نگرفتی
دوشنبه 21 آذر 1390 - 11:34
minajun - تهران  -  ایران
آهان ،پس یعنی‌ تا ۱۵ سال دیگه می‌خواین اینا رو در قدرت نگه دارین
دوشنبه 21 آذر 1390 - 12:24
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،. خبر خوبی‌ رو دادن واسه ایرانیهایی که ایران فروش شدن و زیر سایه این کشورها دارن نون میخورن. مرسی‌
دوشنبه 21 آذر 1390 - 12:57
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده این حکومت تغییر خواهد کرد ،چه خبر بابا ۱۵ سال دیگه :(
دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:27
Alborzi - کرج - ایران
چند هفته صبر میکنیم تا ببینیم پیشگویی جناب باراک چقدر دقیق است.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:49
Azadikhah - تكسل - هلند
خواهیم دید اینها چند ساله دیگه ماندگار هستند!greentree - تهران - ایران.دقیقا سیاست اسرائیل بر عکس ج اسلامی هست.اسرائیل در سیاست خارجی‌ خیلی‌ جنایتها کرده که البته ج اسلامی هم جنایات زیاد کرده در سیاستهاش چه در خارج چه در داخل!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:14
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
اسرائیل تنها کشور دمکرات در خاور میانه. مزدوران بی‌ سواد و ابله ولایت جهل و جنایت اسلامی خوب به این اظهار نظرات از کشور دوست مردم ایران توجه کرده و بدانند که حکومت شیطانی ولایت سفاک وقیح به پایانش نزدیک می‌شود و به زباله دانی‌ تاریخ انداخته خواهند شد. پیروزی از آن ماست. به امید آنروز
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:16
مهرداد2538 - تهران - ایران
تا مذهب از کلهء ایرانی جماعت بیرون نره از سقوط آخوندها خبری نخواهد بود.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:19
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
خفه بشی میگن لالی؟ مرتیکه
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:53
ora - مونیج - المان
من فکر نمیکنم, که پیشگوئی باراک درست باشه. به نظر من اگر مردم کمی جرات بیشتری نشون بدند, سرنگونی سیستم فاشیست اسلامی زیاد طول نمیکشه. در ضمن چه خوب است, که مردم ایران اسرائیل رو بعنوان یک کشور پیشرفته و دموکرات سر مشق قرار بدند و یک چنین سیستم دموکراتی در ایران بنا کنند. اسرائیل همیشه دوست ایران بود . این رژیم فاشیست اسلامی و طرفدارانش هستند,که نابودی اسرائیل رو در کله های بی مغزشون می پر ورانند.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 17:02
danial nabi - استكهلم - سوئد
خفه بمیر مردک رذل شکنجه گر‌، اگه آمریکا پشتتون نبود تا حالا سی‌ بار کفن پوسونده بودید.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 17:28
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
خوب شد گفتی که این رژیم ایران علیرغم خواسته ملت عمل میکنه! اوا موش بخوردت. اما حدس و حسابش با من تقریباً یه اندازست، این رژیم تا تعداد ابلهان کم نشه رفتنی نیست. یک مذهبیون دگم ، دو ملت دو رو و نون به نرخ روز خور توی این سرزمین زیادند. البته خوب هر رژیم دیگه هم بیاد ، باید از این افراد ترسید که اونم خراب کنند و دیکتاتور بسازند. الآن می بینیم افرادی را که دستمال بدست و دست به سینه چه جور واسه یکنفر که پرونده اش سیاه هست، سینه چاک میکنند و در آرزوی بوسه بر جای پای مبارک زدن بسر میبرن. امثال همینها در لباس حزب الله و یا سمپات مجاهد جای پای رهبرهاشون را بوسه میزنند. ای خاک بر سر شخصی که نفهمه، که باید خدمتکار بر سر کار آید و نه ارباب و مالک.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 19:53
alirezamoghaddam48 - لندن - انگلیس
از یکی دو ماه پیش شمارش معکوس برای پایان رژیم صهیونیستی شروع شده و با عملیاتی دقیق و حساب شده این غدهٔ سرطانی را از پیکره خاورمیانه بیرون خواهیم کشید برای همیشه
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 11:16
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
خوب که چی؟ نه اینکه خودت سیاستمدار خوبی هستی؟ مردم خودتان هم از دولت کنونی خوششان نمیاید. اینرا در کامنتهایشان دیده ام. راست میگی برو یک فکری به حال انها بکن.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:10
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
دانیال نبی - استکهلم - سوئد...va اگر انگلیس پشت آخوند نبود.؟؟؟؟؟!!!!!
شنبه 26 آذر 1390 - 20:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.