ماموریت هواپیمای امریکایی در آسمان ایران فاش شد

نشریه «فارین پالسی» پس از گذشت حدود یک هفته از تصرف هواپیمای امریکایی توسط نیروهای مسلح ایران ماموریت این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را فاش کرد. ماموریت هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز آسمان ایران، شامل شناسایی چهار حوزه مهم از فعالیت های نظامی و دفاعی ایران بوده است.

سرویس بین الملل – نشریه «فارین پالسی» پس از گذشت حدود یک هفته از تصرف هواپیمای امریکایی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ماموریت این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را فاش کرد.

به گزارش «تابناک» و بر اساس گزارش این نشریه ماموریت هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز آسمان ایران، شامل شناسایی چهار حوزه مهم از فعالیت های نظامی و دفاعی ایران بوده است .

بر اساس این گزارش ، اولین ماموریت این هواپیما شناسایی موقعیت و فعالیت های تمام سایت های هسته ای شناخته شده و یا مشکوک هسته ای ایران بوده است . در همین راستا در این هواپیما از سنسورهایی استفاده شده است که از راه دور آثار فعالیت های هسته ای را نشان می داده است .
بر اساس این گزارش ، دومین ماموریت این هواپیمای ساقط شده شناسایی موقعیت و فعالیت های مجتمع های ساخت موشک های بالستیک ایران و بررسی میزان برد و کارایی آنان بوده است .

سومین ماموریت هواپیمای جاسوسی آمریکا شناسایی اردوگاه ها و مکان هایی است که در آنجا گروه های و افراد سازمان های مقاومت در خاک ایران است !

«فارین پالسی» همچنین می افزاید که چهارمین ماموریت این هواپیمای بدون سرنشین شناسایی ویژگی های سیستم های دفاع هوایی ایران است . در این چارچوب قدر انتقال و پوشش هوایی سیستم های راداری ایران و موشک های زمین به هوای ایران نیز باید مورد بررسی قرار می گرفته است .
این نشریه آمریکایی همچنین افروده است که فارغ از شکست ماموریت های چهارگانه این هواپیما اکنون دغدغه آمریکا فروش اطلاعات ساخت و عمکرد این هواپیما از سوی ایران به رقبای آمریکا است اتفاقی که پیشتر هم در کشورهای دیگر دنیا افتاده است و مثلا کشوری چون چین در سال 1998 با دستیابی به یک نوع موشک آمریکایی در خاک افغانستان به طراحی این مدل از موشک ها دست یافت ، موضوعی که هم اکنون هم به شدت ذهن مقامات آمریکایی را به خود مشغول کرده است .

تابناک
 

+204
رأی دهید
-51

Camran - بـغداد - عــــراق
ماشاالله ماشاالله همه بگید ماشاالله و تکبیر یادتون نره دوستان
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:51
Azadikhah - تكسل - هلند
روسیه می خواهد از هواپیمای بدون سرنشین بازدید کند؛پرویز سروری٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته که «روسیه حتی در قبال تعهد مجدد خود مبنی بر عمل به تعهداتش»٬ امکان بازدید از هواپیمای تجسسی آمریکا (پهپاد) را نخواهد داشت.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:54
Azadikhah - تكسل - هلند
خامنه ای از آمریکا خواست که ریموت کنترل هواپیمای پیدا شده را هم پرت کند لب مرز!حضرت آیت الّله العظمی، فرزانه مهربان انقلاب، کاسه شیر را سر کشید و گفت کنترلش را هم بدهید بیاد کار داریم. ایشان همچنان خاطر نشان کرد که کشور توانایی ساخت باطری کنترلش را دارد و اگر آمریکا با زبان خوش کنترل هواپیما را تحویل ندهد از چین یک کنترل نو اش را میخرد. بیت رهبری که این روز ها فضای کشور را نا آرام میبیند در پی اجرای یک نمایش سرگرم کننده با هواپیمای کشف شده است.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:50
oghab - هلسينكي - فنلاند
ماشالله
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:15
fdsa60 - تهران - ایران
ما می توانیم.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:16
Royan - بوخوم - آلمان
پ نه پ ماموریت داشته که کمبود‌های نظامی را گزارش بده آمریکا هم برامون پست کنه.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:19
morid - بوشهر - ایران
روز اول که سامانه الکترونیکی ایران این هواپیمای فوق مدرن که حتی پنتاگون هم ندارد چون متعلق به سیا میباشد هک کرد وآن را سالم فرود آورد دوتا سخنگوی دولت و پنتاگون عین قورباغه روبروی دوربین تلوزونها ذل زده بودند و مات و متحیر همه چیز را کتمان کردند وهیچ توضیح قانع کننده ای نداشتند.قیافه اشان واقعا مضحک بود.حالا چی شد امریکاییها اعتراف کردند.؟
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:29
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
ایول به جوونای ایرانی،باور داشته باشید اگه مدیریت کشور عوض بشه انشاالله و راه و فضای استفاده از استعدادهای ایرانی در خارج از کشور در کشورمون باز بشه در آینده خدا را چه دیدی از این تکنولژی هم میزنیم جلوتر.زنده باد ایران
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:35
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
چه مزخرفاتی، آخه نیست آمریکا طرق دیگر برای شناسایی ۴ تا آفتابه لگن ساخت شوروی سابق را نداشت؟! جر بدید خودتونو را باز میگم ماکت بود! میگید نه؟ خوب چادری که سر هواپیما کردید را بر دارید و بذارید کارشناس نزدیکش بره اگر ریگ تو کفشاتون ندارید . فا لین پالسی هم خدا میدونه چقدر از ملاها گرفته اینو بنویسه؟ از این لابی‌های روزنامه نگار جیره خور ه آخوندا تو غرب زیاده
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:23
bkherebati - پونا - هندوستان
بابا اینها با همکاری شیطان بزرگ مردم ایران را گذاشتن سر کار ....امریکای جهان خوار در داخل حکومت ...نفرات مهمی دارد از تمام مطالب مهم هم خبر دارد...از این مهمتر بوسیله ماهواره های جاسوسیش همه کارهای سری کشورهای مختلف را دقیعا در جریان است ودارد موش و گربه بازی در میاوردکه فکر کشورها رااز کارهای اصلی منحرف کندومنابع مهم ثروت کشورها را چپاول کند...بیچاره ملتها ی خوش باور......
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:40
iSam - لندن - انگلستان
ماکت و عوام فریبی بیش نیست.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:51
massoudoslo - اسلو - نروژ
امریکا فقط همین یکی رو نداشته بقیه رو بپا
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:59
morid - بوشهر - ایران
1 - حقیقت اینه که امریکا از اینکه در ایران سفارت نداره خیلی رنج میکشه وبه همین خاطر دست به این کارهای پر خطر وپر هزینه میزنه تاشاید اطلاعاتی از درون ایران بدست آورد.2-امریکاییها خیلی وقته که میخواستند به ایران حمله کنند بخاطر همین جنگ33 روزه با حزب الله راه انداختند تا پشت جبهه خود را آزمایش کنند ولی حزب الله چنان دماری از اسراییل درآورد که شارون دو سکته مغزی و قلبی را باهم زد.امریکا هم گفت اگه زندگی اینه نمیخوام چشمام دنیا را ببینه.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:46
shahin-2ron2 - تورنتو - کانادا
آفرین به ایرانیان. آمریکا رو همیشه ..... اینم یکی‌ از اون کارا که امریکأیها توش موندن این ایرانیها چطوری پوز میزنن. آمریکا و متحدانش هیچ غلطی نمی‌تونن بکنن جز این که شاهد پیشرفت ایرانیها باشن و فقط خفه شن. فکر کردن ایران هم مثله عراق، لیبی، یا... هستش. نه بابا کور خوندین که رمبو یا راکی تنهایی یک شهرو به هم بریزه. برید یک کمی‌ سیاست از ایرانیها یاد بگیرید که همیشه مثله بادکنک شما هارو ترکوندن. (این رژیم رو انگلیس و آمریکا آورد ولی‌ از پسشون بر نمیاد. ‌ها ها‌ها ها )..... زنده بود ایران.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:45
vudvudak - لس آنجلس - امریکا
یاد داستان اسب تروا افتادم،نکنه چیزی تو هواپیما باشه که الانم داره اطلاعات میفرسته واسه آمریکا ؟؟
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:03
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
باز این بسیجیه خپله بی‌ سواد مرید - بوشهر - ایران رفت تو مسجد نشست جلو کامپیوتر! .... یا فاطی کماندو، کامنت ندی نمیگن خدا کرده سرطان خر خره گرفتی‌. الان هم شخصیت دومت الهه ۸۵ میاد.....تایید می‌کنه!‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها خوشم میاد مزدور‌ها توی این سایت تعدادشون حتی از انگشت‌های ۱ دست هم بیشتر نیست البته آن هم با ‌ای دی‌های مختلف! .به امید نابودی همتون .آمین
یکشنبه 20 آذر 1390 - 18:41
greentree - تهران - ایران
اوباش‌های بسواد اسلامی یک هواپیمای کوچیکه آمریکا رو گرفتند ،چنان ذوق زده شدند که گویا جهان را فتح کردند ،چه قدر شما‌ها منفور و عقب افتاده هستید ،هیچ فرقی‌ با طالبان ندارید
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:40
danial nabi - استكهلم - سوئد
جاسوس‌ها را باید زنده گرفت و مثل خر از آنها کار کشید بر علیه خودشان. اینها نگران دستیابی چین و روسیه به این صنعت نیستند، اینها نگران ایران هستند که دشمن اصلی‌‌شان است توانست پوزشان را بزند، ابرویشان را ببرد، خار و خفیف شوند و دیگر نخواهند توانست جلوی ایران سر علم کنند. اینها از قدرت ایران مبهوت و گیج شدند. مثل خر تو گًل گیر کردند.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:47
baycan - تبریز - تبریز
به گزارش خبر گزاری فارس ایران بالاخره یک نمونه ناخن گیر تولید کرد.این ناخن گیر به گشورهایی همچون آمریکا نیز صادر می شود
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:13
sourena1 - تهران - ایران
بابا عزیزان همه ما ایرانی هستیم ما هم حق داریم تکنولوژی داشته باشیم بمب اتم و هر چیز دیگه ولی لیاقت اینها رو داریم این دولت که با مردم خودش این کارها رو میکنه این جیزا فقط بعنوان گزکی تو دستش که داخل هر کاری خواست انجام بده و کسی هم چه از داخل چه از خوارج نتونه حرفی بزنه به خدا که امریکا دلش به حال ما نمی سوزه پهلوی ها هم نسوخت آخوندها هم نسوخته چون اگر مردم دوست بودند که دزدی نمی کردن حساب روزهای نبودن بر سر قدرت را نداشتن دوستان گلم هممون فرهنگمونو ببریم بالا کنار هم بایستسم و ایرانمون نجات بدیم آزاد کنیم و بسازیمش و دست بسوی هیچکس نه امریکا نه هیچ دولت دیگه فقط خودمون پس زنده باد ایران عزیز و مظلوممون.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:53
soheil220 - آرهوس - دانمارک
greentree میشه بگی سوادت چقدره ؟ هواپیمای کوچیک !!!!!!!!!!!!!! منفور !!!!!!!!!!!! چه ربطی داشت به این مطلبا که اینجاست برو خدا روزیت رو جای دیگه بده ها ها
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:59
sanazsanaz - مونیخ - آلمان
من که حسابی خندیدم.یارو اومده با چوب گردو ماکت ساخته یه دریچه کولر هم چسبونده جلوش میگه این RQ170. خداییش واسه کاردستی مدرسه عالیه!!. سپاه اگه عرضه نشوندن RQ170 رو که ارتفاع پروازش بالاتر از 50000 پا و سرعتش بیش از 900km/h هست رو داشت الان وضع ما این نبود.اینا جز مونتاژ موشک از چین هیچ کار دیگه ای نمی دونن.سپاه رو چه به این غلطا.من که فکر می کنم اینا همش یه نقشس,اما دلیلشو نمی دونم
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:35
ايدين - کرج - ایران
بخدا دروغ ایران قدرت نشوندن اون هواپیما رو نداره خود هواپیما در مرز افغانستان سقوط کرده و دولت ایران به قیمت بالایی از گروه طالبان خریداری کرده و هواپیما اشو لاش بوده و ایران کمی بدنشو باز سازی کرده تو فیلم هم تابلویه که باز سازی شدست انهایی که میگن هکرها نشوندنش دروغه امکان نداره اگر هکرها قدرت داشتن جلوی ویروس سایت بوشهر رو میگرفتن
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:43
morgan123 - واشینگتن - امریکا
دانیال نبی - استکهلم - سوئد - با این همه شور حسینی در کشور مهجور سوئد چکار میکنی‌ ضمناً اگر حکومت راست میگه تونسته هواپیما رو هکّ کنه پس باید بتونه اونو پرواز بده .بعد از اون ببینید این آمریکا چه می‌کنه که برای هکّ کردن یک هواپیما از هزاران هواپیمای این جوری که داره باید امام زمان و خدا زورشون رو روی هم بزارن !!!!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:57
morgan123 - واشینگتن - امریکا
ضمنا تابناک فاش کرد که مهم ترین ماموریت این پرنده جاسوسی این بوده که معلوم شود امام خامنه ای روزانه جند رکعت نماز بجا می آورند که خوشبختانه هک شد و به هدف شومش نرسید.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 22:43
پیامک - تهران - ایران
از اینکه بعضی مزدوران آمریکا از حسادت دارن منفجر میشن بسیار خوشحالم!!!. بدبختا اربابتون اعتراف کرده و حالا شما نوچه هاش چرا کپ کردین و اینجوری .... میکنین!؟
دوشنبه 21 آذر 1390 - 02:48
مهدیار - تهران - ایران
مجددا از اینکه میبینم یه سری از دوستانی که چشم دیدن هر نوع موفقیت داخلی حتی همین یکی که از دید من زیاد بزرگ هم نیست رو ندارن دارن می سوزن به شدت خوشحال میشم. و براشون بصیرت آروز میکنم
دوشنبه 21 آذر 1390 - 03:14
شروین1360 - کوالالامپور - مالزی
morid - بوشهر - ایران من واقعا دلیل خوشحالی امثال شما رو درک نمیکنم. یک هواپیما به دلیل خارج شدن از کنترل افتاده تو خاک ایران، این چه ربطی به مهارت ایرانیها داره. آقا تعارف که نداریم! نیروی متخصص و تحصیل کرده نظامی نداریم تو کشور. حالا شاید هواپیمارو دادن روسیه تونست یه چیزی ازش دربیاره.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 01:18
morid - بوشهر - ایران
TRAITOR TO IRAN THE SPY OF ISRAEL+US FOR EVER-مونیخ- آلمان-چقدر سفیهانه اعتراف به پیشرفت ایران میکنی. حتی تو مسجدهای ایران هم کامپیوتر وجود دارد.تو هر چقدر دلت میخواد حلقومتو جر بده این هواپیما هک شد و فرودش آوردند.امریکا خودش اعتراف کرد ولی میکرو نوکرهایی مثل تو برشون سخته خاری اربابشان را باور کنند.آدمهای که خودشونو بخواب زدن سخته که بیدارشون کنی.بایست و شاهد فرو پاشی دیو امریکا باش البته با این حالی که توداری فکرکنم سکته دو قلو بکنی مغزی و قلبی.!!!!نا مهربونی نمیخواهی بدونی که آب از سرگذشته.دنباله ترانه را خودت بخون.....
دوشنبه 21 آذر 1390 - 06:38
azarbayjan362 - تهران - ايران
آیدین - کرج - ایران. کاملا"اطلاعاطت موثقه چون من هم از یکی از فرمانده هان سپاه شنیدم عین حرف تو رو زد
دوشنبه 21 آذر 1390 - 08:57
garfield - تهران - ایران
قسمت اول: IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان درست میگی فقط اصلاح کنم که امریکا از قصد داره این اعتراف ها رو میکنه. این هواپیما یه اسب ترواست. شک نکنید. کسانی که باور کردن این هواپیما هک شده این متن رو به دقت بخونن: من سالها قبل از اینکه توبه (!) کنم تقریبا یه هکر بودم و کمی بیشتر از این قضایا سر در میارم. هک کردن یک همچین سامانه ای، ربطی به هوش و ذکاوت و حتی امکانات نداره بلکه ذاتا محاله چون از طریق ماهواره کنترل میشه نه از زمین.حالا فرض کنیم از زمین هم کنترل میشد باز نشوندنش غیر ممکن بود چون ضمن اینکه پلان کنترل دیجیتال این هواپیما (یعنی جدول دستورات کنترلی اون) اگر حتی از تکنولوژی قدیمی هم استفاده کرده باشه باید یکی یکی هک بشه. یعنی فرقش با هک کردن یه بانک اینه که شما در بانک نهایتا باید 3 یا 4 تا پسورد رو دیکریپت کنید (مال بانک، مال سرور اصلی، مال دامین و مال مشتری)
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:30
garfield - تهران - ایران
قسمت دوم: ولی کنترل پنل این هواپیما (حتی اگر مثل هواپیما های کنترلی اسباب بازی باشه) حتما بالای 50 تا دستور مختلف رو شامل میشه (که برای هواپیمای جاسوسی حتما حداقل 10 برابر اینه). با فرض همون 50 تا پسورد و تکنولوژی 10 سال پیش (که به طرز احمقانه ای خوشبینانس!)، هر پسورد حدود 5 الی 6 ساعت طول میکشه تا دیکریپت بشه. (اونم به دست نوابغ هک دنیا) یعنی 250 ساعت! یعنی بالای 10 روز!!! خب این هواپیما 10 روز دم دست شما صبر کرده تا هکش کنید؟! یه کمی مسخره نیست؟ این همه سوخت داشت؟!! به قول یکی از دوستان داش مشتی: ولمون کن داداش حال نداریم! :)
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:30
garfield - تهران - ایران
danial nabi - استکهلم - سوئد، جک نگو بابا، امروز زیاد خندیدم دیگه جا ندارم. :)))
دوشنبه 21 آذر 1390 - 11:16
Azadikhah - تكسل - هلند
garfield - تهران - ایران: ممنون از توضیحات شما.ولی‌ خوب من هم در مطلب قبلی‌ توضیحاتی دادم مگر بعضی‌ها تو مخشون میره!که البته مهم نیست.آمریکا خوده اینقدر افتخار به سخت این هواپیما نمیکنه! اینها اهم برای سرپوش گذاشتن به خرابکاریشان در سفارت انگلیس خوب جریانی رو گیر آوردند و امکان داره دست آمریکا هم توی این جریان باشه سیاست اینقدر پست و کثیف هست که هیچ چیزی بعید نیست! sourena1 - تهران - ایران :دوست عزیز نه آمریکا نه اروپا نه لبنان نه فلسطین هیچکس دلش به حال وطن ما نمیسوزه اینها همه دنبال منافع خودشون هستند دولتمردان ایران باید عاقل باشند که نیستند.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:27
Pezhman - وين - اتريش
گارفیلد - تهران - ایران. گرامی, من فکر می‌کنم روس‌ها در این ماجرا‌ سهیم هستند.نظرتان چیست؟.به‌‌‌ هر حال این هواپیما در دست سپاه پاسداران است.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 16:53
garfield - تهران - ایران
Azadikhah - تکسل - هلند اشکالی نداره دوست عزیز هرکسی وظیفشه نظرشو در اختیار بقیه بذاره. به قول شما مهم هم نیست که بعضی ها چی میگن. این طبیعیه که هر نظری موافقان و مخالفان خودشو داره دوست من. :) Pezhman - وین - اتریش بله موافقم که احتمالا خود هواپیما دست ایرانه. ولی نقطه نظر من اینه که سقوط کرده، نه اینکه نشونده باشنش. و احتمالا چون لاشه اش خیلی داغون بوده ماکتش رو نمایش دادن. به نظرم بهتره واقع بین بود. اعتقاد من اینه که نیم کیلو از جنس بدنه این هواپیما هم اگر دست چین و روسیه بیافته برای امریکا فاجعه است. لذا ممکنه خود امریکا یه هواپیمای فیک برای جاسوسی بیشتر نزدیک ایران سقوط داده. البته این فقط یه احتماله که نادیده گرفتنش خیلی برای ایران گرون تموم میشه. در مورد سهیم بودن روسها راستش نظری ندارم چون اطلاعاتی در این زمینه ندیدم. خوشحال میشم اگه شما لینکی جایی دیدی مارو مطلع کنی.
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:09
*israel* - اورشلیم - اسرائیل
این هواپیما الان فقط حکم نوار بهداشتی استفاده شده رو برای ایران داره پس حسابی‌ ازش لذت ببرین در ضمن ایران اگه می‌تونست الان این همه هواپیما مسافربری می‌ساخت این پیش کش فانتوم می‌ساخت که موتور شم داره لول
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 12:33
jantan - تورنتو - کانادا
اقای اورشلیم نلرز ایران کاری نمیکنه.هواپیما لازم نیست درخت بی ریشه اسراییل فقط یه تلنگور اسلامی میخواد تابیفته
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:44
garfield - تهران - ایران
jantan - تورنتو - کانادا تلنگور (!) اسلامی دیگه چه صیغه ایه؟ نکنه از همون صیغه هاییه که آخوندای مفت خور 4تا 4تا میندازن بالا؟! :)) ضمنا اگه منظورت از jantan همون جاناتان بوده، اشتباه نوشتی! مثل بسیجی های سفارت انگلیس که توی شعاراشون به ازای هر جمله 10 تا غلط داشتن، یا شاید بجای شهر ری نوشتی تورنتو؟! ;)
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 03:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.