برخورد سرد سارکوزی و دیوید کامرون بایکدیگر

در نشست سران اروپا در بروکسل، رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس برخورد بسیار سردی با هم داشتند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، کاخ سفید از نتایج بدست آمده در نشست سران اروپا در بروکسل استقبال کرد.

 

 

این نشست با توافق برای نظم بودجه ای بیشتر در اتحادیه اروپا به پایان رسید.در این بین، فقط انگلیس بود که با این توافق اعلام مخالفت کرد.

از آغاز بحران جدید مالی در اروپا، نشست دیروز بروکسل، شانزدهم نشست سران اروپا بود.این بار فقط یک شب رایزنی لازم بود برای اینکه آنگلا مرکل و نیکلا سارکوزی شرکای خود را برای حرکت به سمت نظم بودجه ای بیشتر متقاعد کنند.

سارکوزی تصمیمات اتخاذ شده در این نشست را تصمیماتی فوق العاده مهم توصیف کرد و مرکل نیز تاکید کرد که سران اروپا از گذشته درس گرفته اند.

با این حال، رایزنی های بروکسل با مشکلاتی آغاز شد.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اعلام کرد برای استثنا کردن کشورش مبارزه خواهد کرد.

در نهایت نیز لندن توافق اروپایی ها را امضا نکرد.

در آخرین ساعات برگزاری نشست بروکسل، نیکلا سارکوزی و دیوید کامرون زمانی که در راهروی سالن نشست با هم رو به رو شدند هیچ اعتنایی به هم نکردند.

علت این برخورد سرد این بود که اندکی قبل، نیکلا سارکوزی با حمله به انگلیس گفته بود که لندن با اینکه عضو منطقه پولی یورو نیست اما می خواهد قوانین خود را به اعضای دیگر این منطقه دیکته کند.

سارکوزی گفت: کسانی که عضو یورو نیستند برای حل و فصل مشکلات اعضای یورو الزما در جایگاه بهتری نیستند. همه کشورهایی که درباره معاهده جدید اروپا مردد بودند، در برابر انعطاف ناپذیری آلمان و فرانسه در نهایت تسلیم شدند.

+110
رأی دهید
-24

minajun - تهران  -  ایران
تا شما‌ها باشید که از انگلیس انقدر حمایت نکنید انگلیس اصلا مفهون چشم و رو را نمی‌فهمه همه رو بازی میده بدم به همه پشت می‌کنه
یکشنبه 20 آذر 1390 - 05:04
shervin-iran - خرم آباد - ایران
باور کنید شاید بیش از 10 بار عنوان این تاپیک بطور تصادفی از جلوی چشمم رد شده و هر بار فکر کردم کله اونها بهم خورده....آخرش وقتی کل مطلب رو خوندم فهمیدم برخورد "سرد" بوده نه "برخورد سر"...هه هه هه
یکشنبه 20 آذر 1390 - 06:00
مجید خرمشهری - لندن - انگلستان
minajun - تهران - ایران. هر رئیس جمهور یا نخست وزیر هر جای دنیا اول باید به فکر منافع ملت خودش باشه تا منافع کشورهای دیگه...تا زمانی‌ که از مناسبت سیاسی یا اقتصادی اروپا یا نظر اکثریت مردم انگلیس در مورد اروپا و یورو چیزی نمی‌دونی بیخود نظر نده..با تشکر
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:01
Artosh - تهران - ایران
minajun - تهران - ایران/ اینجوری که شما میگی پس فکر کنم قزوین در آرزوی رابطه با انگلیس باشه..(شوخی) اما دوست عزیز سیاست اونقدر پیچیده هست که اینقدر ها هم که شما میگی ساده نیست. همه کشورها برای منافع ملت خودشون تلاش میکنن.. ولی حاکمان ما برای منافع هر کسی به جز ملت خودش....!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:05
elaheh85 - تهران - ایران
روباه مکار.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 15:42
ali1111 - تهران - ایران
میناجون - تهران - ایران. شما که از استراکچر و ساخت سیستم حکومتی انگلیس اطلاع ندارید و یقین دارم حتی نمیدونید که مشگل اقتصادی اروپا از کجا و به چه علتی شروع شده و هم اکنون گریبانگیر چه کشورهای شده وبا این وتو به کدام سمت پیش میره، چه اصراری داری برای خودت کامنت بگذاری که ربطی‌ به موضوع نداره، شرط می‌بندم حتی اگر بدونی چند کشور چند کشور و کدام کشورها جز اتحادیه هستند؟ نکن، نکن، این کارها رو نکن زشته...
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:04
oghab - هلسينكي - فنلاند
هر دو دیگه فسیل شدن
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:12
ali1111 - تهران - ایران
مینا جون - تهران - ایران. نکن، نکن...ببین الهه۸۵ چ میگه؟...بگذار بگه، تو نگو...ما هم که با این سایت شما اعصاب برامون نمونده...حالا چه اعتیادی شده میاییم توش سر میکشیم دیگه نمیدونم...اینور دنیا هم با این کامنت‌هاتون تن‌ ما را میلرزونید...شوخی‌ کردم مینا جون به دل نگیری.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:20
ghafas - مشهد - ایران
minajun - تهران - ایران. شقایق به آقای گودرزی سلام می رساند...
یکشنبه 20 آذر 1390 - 23:28
iranianus - منچستر - انگلستان
minajun..elahe85شما خفه شو عزیزم ...بشین تو ایران یارانهٔ ۴۰ هزار تومنیتو بگیر بیسواد ...
دوشنبه 21 آذر 1390 - 03:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.