هشدار رضا پهلوی به اوباما در مورد سرنوشت اردوگاه اشرف

رضا پهلوی، پسر آخرین پادشاه ایران در نامه ای سرگشاده به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا هشدار داده است که تعطیل کردن اردوگاه اشرف توسط دولت عراق پیش از پذیرش ساکنان این اردوگاه توسط کشورهای دیگر می تواند به یک فاجعه حقوق بشری تبدیل شود.

آقای پهلوی در این نامه نوشته است: "همه ما از عقاید تند سیاسی سازمان مجاهدین خلق ایران و سابقه خشونت و ترور این سازمان آگاهیم... با این حال من سابقه و عقاید سیاسی این گروه را از حقوق اساسی انسانی آنها به عنوان هموطنانم جدا می کنم و یادآوری می کنم که کودکان ساکن اردوگاه اشرف نقشی در این سابقه نداشته اند".

او به وعده نوری مالکی، نخست وزیر عراق برای تعطیل کردن اردوگاه اشرف، محل سکونت اعضای سازمان مجاهدین خلق، تا پایان سال جاری میلادی اشاره کرده و می نویسد که سازمان ملل هنوز نتوانسته در تلاش برای پیدا کردن کشورهایی که حاضر به پذیرش ساکنان این اردوگاه باشند موفق چندانی داشته باشد.

آقای پهلوی نوشته است که به عقیده او مفاد کنوانسیون ژنو در مورد ساکنان اردوگاه اشرف رعایت نشده است و این خطر وجود دارد که دولت عراق پس از تعطیل کردن اردوگاه، آنها را به ایران بفرستد.

او از رئیس جمهور آمریکا خواسته است که دولت عراق را به کنار گذاشتن تصمیم تعطیلی این اردوگاه تا پایان سال ۲۰۱۱ و صدور اجازه فعالیت آزادانه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آن ترغیب کند.

+361
رأی دهید
-81

مشتعل - استکهلم - سوئد
تو قلب منی این بار دیگه مثل زمان پدرت گول نمی خورم اون موقع که گول خوردم جوون بودم و فکر می کردم اونائی که سنگ به سینه میزنن برای ماست امّا اونها برای تنها چیزی که ارزش قائل نبودن ما بودیم تا آخر پشتیبانتم
شنبه 19 آذر 1390 - 22:16
saye sard - گوتبورگ - سوئد
من از این مجاهدین واقعا بیزارم عقاید تند اسلامی دارن فکر می‌کنم یه چیزی تو مایه‌های طالبان باشن ولی‌ می‌دونم خیلی‌ از کسانی‌ که تو کمپ اشرف هستند خودشون قربانین دلم واسه بچه‌هایی که اونجا بزرگ شدن خیلی‌ می‌سوزه
شنبه 19 آذر 1390 - 22:51
ايدين - کرج - ایران
خیلی مردی !کاری که مردم ایران با پدرت انجام دادن رو بخشیدی ولی ما جوانها پدران و مادران خودمونو نمیبخشیم
شنبه 19 آذر 1390 - 22:54
potatis - مالمو - سوئد
"با این حال من سابقه و عقاید سیاسی این گروه را از حقوق اساسی انسانی آنها به عنوان هموطنانم جدا می کنم." آقای رضا پهلوی تو چکاره حسنی که بخوای به رییس جمهور آمریکا نامه بنویسی‌ و راجع به حقوق دیگران اینطور نظر بدی !!تو که هیچ کاره‌ای اینطور صحبت میکنی‌ (از حالا چه من منی می‌کنه )وای به حال روزی که به مقامی برسی!
شنبه 19 آذر 1390 - 22:55
bazmag - مجارستان - مجارستان
برو بابا،هیچ وقت آن اشک‌های الکیت بعد از انتخابات ایران رو فراموش نمیکنم که جلوی رسانه‌های خارجی‌ میریختی!!خیلی‌ فیلمی بابا ولی‌ کاشکی‌ قبلش تمرین میکردی،اینطوری می‌خوای دل مجاهدین رو به دست بیاری؟ می‌خوای دم از چه حقوق بشری بزنی‌؟ فعلا با آن پولهای بابا جونت تو آمریکا صفا کن،ولی‌ خدا پدربزرگت را بیامرزد...
شنبه 19 آذر 1390 - 23:05
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
کاش ذره‌ای از بخار رضا شاه کبیر و مقداری از غیرت پدر دلسوزت در وجودت فواره می‌‌زد . ولی‌ افسوس که نیست و ما را عمری به خود کرده بودی دل‌ خوش!...و حال که به خود آمده‌ایم می‌‌بینیم که تو برادر را کردی فدای ریاست و سیاست...بعید می‌‌دانم ما را ناجی باشی‌. همان بهتر در لانه ت بمانی و ما را بیش از این به خود نشورانی .......
شنبه 19 آذر 1390 - 23:59
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
درود بر شاهزاده رضا پهلوی و مادر وطن‌پرست ایشان شهبانو ملکه فرح پهلوی. درود بر پدر و پدر بزرگ ایشان، جای تحسین دارد که ایشان مدافع کسانی‌ شده اند که روزگاری به ملت و کشور ه ایران با کمک شوروی سابق خیانت‌های بی‌ شماری کرده بودند، مدافع کسانی‌ که هدفی‌ غیر از ویرانی ایران نداشتند( ارتجاع سرخ و سیاه!) طوری که شاه فقید به حق بار‌ها گفته بودند. اما هر موجودی مستحق شانسی دوباره است. جاوید شاه
یکشنبه 20 آذر 1390 - 00:19
hovakhshatare - تهران - ایران
آقای پهلوی به نظر من تنها گزینه و آلترناتیو برای جایگزینی حکومت در ایران هستند. ایشون هم دید سیاسی خیلی خوبی دارند هم انسان خوبی هستند هم ایرانی هستند و برای ایران و ایرانی ارزش قائل هستند و هم خانواده‌ی پهلوی هنوز بعد از گذشت سی سال در دنیا دارای اعتبار و احترام هستند. در ضمن فراموش نکنیم که در جنگ ایران و عراق آقای رضا پهلوی که خلبانی هواپیماهای جنگی رو هم بلد هستند و اون موقع تنها 18 سالشون بود به دولت ایران پیشنهاد کردند که به عنوان خلبان به عضویت ارتش ایران در بیان و در جنگ شرکت داشته باشند که البته حکومت آخوندی نپذیرفت.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 00:35
shabhaye-barani - اکلند - نیوزلند
جدا که شا زده هستی‌ .. آفرین
یکشنبه 20 آذر 1390 - 02:10
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
یه کلاس پنجم هم سوادش از تو بیشتره
یکشنبه 20 آذر 1390 - 02:45
amaie - شاه علم - مالزی
با احترام به شما . دفاع از حقوق انسانی‌ ربطی‌ به نژاد و دین ندارد. یا شما سیر هستید یا بی‌خبر از قبل از انقلاب و یا از امروز انقلاب.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 05:00
اميراردلان - تهران - ايران
درود به عنوان یک ایرانی و هم وطن به وجودت افتخار میکنم ولی فراموش نکن اگر پدرت کودتای 28 مرداد را انجام نمیداد و با اصلاحات سیاسی موافقت میکرد ایران امروز به چنین مشکلاتی دچار نمی شد بدرود
یکشنبه 20 آذر 1390 - 05:35
love-iran - چابهار - ایران
بابا این مجاهدین رو باید از ریشه نابود کرد اخر سال یک بمب بندازن روشون از پایه حذف شن اینها نجس تر از اخوند هستن به خدا
یکشنبه 20 آذر 1390 - 05:57
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
تا حالا کجا بودی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با این کارت نشون دادی که تا به الان حامی‌ و کمک رسان مجاهدین بودی !!!!!!!!!!!!!!!!!! متأسفم از اینکه با این کارت خودتو خیلی‌ از چشم مردم ایران و طرفدارانت انداختی؛ بهتر بود تو که تاحالا سرسنگین در بار حوادث انتخابات و ایران سکوت کرده بودی ، باز هم روی تخت خیالی شاهیت تکیه می‌زدی و فقط ناظر بودی ؛ یه کم سیاست داشتن هم خوب چیزیه با این عملت نشون دادی هیچی‌ بارت نیست پسر جان !!!!!!!!!!!!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 06:22
Dara va sara - پرت - استرالیا
bazmag - مجارستان - مردک..حق تو و امسال تو همون خامنه ای و جنتی. ایشان با ایران پرستان و انهایکه عقل در کله دارن صحبت میکنند نه ان یه عده که بعد از گدشت 33 سال هنوز بازیچه ملا جماعت هستند. اولا . حرف ایشان چه ربطی به گریه داره. دوما. مرگ ندا در ان زمان واقعا درد ناک بود و دل هر ایرانی و ایران پرستی را درد میاورد.(البته شما ان زمان قمه به دست در خیابان بودی و ندیدی).سوما. این جوان مرد . از کینه ای که به انها داشت گذشت . ولی اربابان عقده ی تو هنوز که هنوزه در فکر کشتن انها هستن..شما هم با پول ج. اس..هالی که از سفارت به حسابتان میرسد مشغول باشید. این کارها خارج از تفکر یک بسیجی میباشد. و بزگ منشان حق نظر دارن نه کوته فکران.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 07:24
Dara va sara - پرت - استرالیا
potatis - مالمو - تاریک بود سیبیل تو ندیدم./...خواهش بفرمائید نامه ای در اینباره شما بنویسید. با لاعقل از اربابتان جنتی و خامنه ای نقاضا بفرمائید. مرتیکه. ایشان هستند که با گذشت تمام در فکر مجاهدین به عنوان هم وطن هستند . درحالی که اربابان شما هنوز در فکر قتل و عام انها.. اخراج مجاهدین نقشه ج اس. هالی میباشد. که از شر انها در امان باشند.شاهزاده سیاست مدارتر از ین حرفهاست .ابلهان و کوته فکرانی چون تو فقط و فقط مثل طوطی بعد از گذشت 33 سال حرف ج. جهل را تکرار میکنید.. ضمنا. شاهزاده رضا پهلوی. و قبل از بیان نام این بزگوار ..دهنتو اب بکش.3 بار
یکشنبه 20 آذر 1390 - 07:39
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
آفرین. خوشم آمد. بزرگی‌ رو از پدرش به ارث برده. امیدوارم همیشه با همین تفکرات انساندوستانه به هموطنانت نگاه کنی‌ و آزاده بمانی. باعث افتخار جامعه ما هستی‌.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 09:16
Dara va sara - پرت - استرالیا
shirzan48 - ساعتی چند میگیری پای کامپیوتر تو مسجد میشینی کامنت میزاری ؟؟ خوب انسان کمی ...
یکشنبه 20 آذر 1390 - 10:07
golly47 - فوکشتاد - المان
((هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خمه ‌یک کوچه ایم)) اونها آدم‌های ناپیدا درست کردند ما هنوز داریم میگیم تو چکار کردی اون چیکار کرد چی‌ شد چی‌ بود چطور چرا کجا چی‌
یکشنبه 20 آذر 1390 - 10:09
morid - بوشهر - ایران
جدش رضا قلدر فقط با عصاش تو سک صورت وزرا میزد واز هر ایرانی که خوشش نمی آمد میکشت و یا زندان و تبعید ودر بدری.کلا در برابر ملت گرسنه و بدبخت ابران قدرتمند بود.وقتی انگلیس ها تفش کردن به موریس عرضه نداشت بگه 1648000 کیلومتر وسعت خاک ایرانه چرا منو اونجا میفرستین؟این تازه شجاع سلسله پهلوی بود.واما پدر زبونش هر رییس جمهوری در امریکا رو کار می امد صبح بعدش ممد پهلوی دست ملکه اش را میگرفت وبه پابوسی و مراتب در یوزگی.به همین خاطر اکثر تخم وترکه پهلوی دست به خودکشی زدند چون دیدند هیچ افتخاری ندارند و همه اش چیزی جز چاپلوسی نبوده. این آقا رضا هم هر از چند ماهی یه بار پیداش میشه ومثل خاک انداز خودشو وسط میندازه و برای دلخوشی این پیر پرتال های شاهنشاهی یه چیزای استفراغ میکنه.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 09:20
dokhtareariai - رشت - ایران
بهت افتخار می‌کنم
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:02
artosh - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران/ خجالت آوره...! رضاخان هر چه هم بود.. در تلوزیون جمهوری اسلامی.. دشمن درجه ۱ رضاخان. از او تجلیل شد و یکی از مفسران شبکه خبر(اسمش یادم رفته. اما فکر کنم اکثراْ دوستان یادشون باشه که کی رو میگم) او را بنیانگذار ایران نوین خواند و گفت ایران مدیون چکمه های رضاخان است. اونوقت یه بی سوادی چون شما که معلوم نیست از زیر کدام بوته به عمل اومده. اینجوری یه خاندانی رو که افتخارات و خدمتشون بیش از اذیت هاشون هست رو به باد فحاشی و ناسزا میکشید. همین آقا رضا اونقدر روح بزرگی داره که از کسانی حمایت کرده که همچنان همچون تو بهش فحاشی میکنن. درود بر رضا پهلوی عزیز ....
یکشنبه 20 آذر 1390 - 10:57
gol andam - ژنو - سویس
morid - بوشهر - ایران جناب شما از اون آدمائی هستین که فقط مونده به خودت گیر بدی ،،،اگه دلم سوز این ملتی چرا این جا نشستی،،،خدا شفات بده،،،درود ٔبر پهلوی
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:26
morgan123 - واشینگتن - امریکا
دو نکته : این رضا پهلوی در حال حاظر بهترین انتخابه البته اگر شاه پرستان چاپلوس خرابش نکنند آخه ما ایرونیها توی این کار تخصص داریم.دوم امیدوارم هر چه زودتر مسعود رجوی که همان امام غایب هستند ظهور کنند و دنیا را به راه راست رهنمون فرمایند انشاالله تعالی!!!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:43
pelle - استکهلم - سوئد
gharibe UAE - ابوظبی - امارات-تا سواد از نظر شما چه باشد ،آن سوادی که مد نظر شماست بنظر خیلی ها کمال بیسوادی و جهالت است امیدوارم حداقل سواد پنجم ابوظبی را داشته باشی .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 13:11
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
سلام اقای رضا پهلوی. ما اخر نفهمیدیم زنده یاد علیرضا چرا خودشو کشت؟
یکشنبه 20 آذر 1390 - 14:02
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
دوستان به ایشون پرخاش نکنید که الآن دیکتاتور پروران و دستمال بدستان شاه ذلیل تمبان پای کسی نمیذارن. بگذریم از اینکه نوشته ایشون بعنوان یک انسان همنوع دوست هیچ ایرادی نداره. حرف ایشون کاملاً متین و از روی احساسات یک انسان هموطن دوست گفته شده. اما واسه من خیلی جالبه که: پدر ایشان بنیانگذاران این سازمان مجاهدین را یا کشت و یا به زندان انداخت و ایشون دلسوزی واسه بچه هاشون میکنه. بهرحال زنده باشن اگه واقعاً فقط دلش واسه مردم میسوزه و نه اینکه تشنه قدرت و حاکمیت باشه.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 14:41
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
خیلی عذر میخوام از یکعده دوستان عزیز که توانایی انتقاد و شنیدن نظر دیگران را دارند. اما یکعده بنجل و بی جنبه که کسی جز خودشون را نمی توانند تحمل کنند و عیناً بمانند عمال ج. اسـ... برخورد میکنند را باید مطلع کرد .از اینکه شما جز همرنگ و همفکر خودتون را نمی تونید تحمل کنید فرقی با بسیجی ها ندارید. شمائیکه خیلی سریع و بدون دلیل دیگران را عمال رژیم میدونید بمانند نوکران ، بسیجیان، شکنجه گران و پاسداران ج. ا لی هستید و تفاوتی ندارید. .شمائیکه هیچگونه ایده و نظری را از دیگران نمی پذیرید، چگونه می توانید دمکراسی را بشناسید و رعایت کنید؟ و اینکه ؛ امثال شمایی که از الآن به یک شخص تکیه کردید و نه به آرمان یک خلق چگونه میتوانید از دیکتاتوری بر هذر باشید؟. مگر نه اینکه امثال شماها بودند و پدران شما که از شاه دیکتاتور ساختند و فریاد زدند، جانم فدای همایونی و دست بوسی کردند و پابوسی کردند و با اینکارشون یک دیکتاتور پرورش ..ادامه
یکشنبه 20 آذر 1390 - 15:54
elaheh85 - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران.درود بر تو.سرکرده های این منافقین باید در دادگاه لاحه به مجازات وحشی گری خود برسن.مگه وقتی بمب تو گوشه گوشه ایران مذاشتن دلشون واسه بچه ها میسوخت؟توبه ای گرگ مرگه.این جنایتکاران اینقدر منفور هستند که دنیا با این همه کشور ولی هنوز یکی از این کشورها گوشه چشمی بهشون ننداخته.حتی اربابش امریکا.این رضا خان خائن سرو کلش از کجا پیدا شد.نسل در نسل همه از نوکران امریکا بودن.هیچ اراده ای از خود نداشتن.آمریکا میاره.انگلیس عزل میکنه.مگه شاه انتخاب شده ای مردم آن زمان بود.یه دیکتاتور به تمام معنا.ایشون تو کدوم انتخابات آزادی توسط مردم انتخاب شده؟ننگ بر او و خاندانش که با پولی که از مردم به جیب زدن امروز دلسوز ایران شدن.شما اول اون پول گلمبه ای که بابا جونت از خزانه ای کشور دزدید و برد و پس بده بعد حرف بزن
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:13
sash - تبريز - ايران
elaheh85 - تهران - ایران. حرف حق رو زدی
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:32
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
ادامه....دادند و چند سال بعد دوباره همین اعمال را با خمینی انجام دادند و روح منی خمینی گفتند و دست بوسی کردند و دیکتاتور ساختند. کی میخواید بفهمید که؛ یک سیاستمدار چه نماینده و چه شاه باشد ، حقوق بگیر تو است و باید افتخار کند که به تو و کشورش خدمت میکند و در ازایش مزد میگیرد و زندگی بهتری را میگذراند.  
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:49
Nur_ir - هامبورگ - المان
potatis - مالمو - سوئد. . اولا درست صحبت کن . ایشان 34 سال در صحنه سیاسی و مبارزه برای نجات . ایران از یوغ اخوندی هستند . اگر شما کاره ائی هستید ونامه شما را اوباما قبول . میکند وسوادش را داری شما هم نامه بنویسید . چرا دردت امده . من خودم مخالف مجاهدین خلق هستم ولی اینهمه گذشت ودلسوزی در شاهزاده رضا . پهلوی قابل ستایش است . در ضمن شما یک الترناتیوی برای نجات ایران بمن . معرفی کن که 34 سال صدا و فعالیعت ها واعلامیه ومصاحبه هایش را از رسانه . ها شنیده باشیم . معلوم است خیلی راه داری تا به مفهوم واقعی دموکراسی . برسی .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:22
Nur_ir - هامبورگ - المان
potatis - مالمو - سوئد. یاداوری یک نکته دیگر بشمائی که به شاهزاده رضاپهلوی که دنیا اورا میشناسند. برای مهرفی بیشتر شاهزاده رضاپهلوی بشما . ایشان فرزند محمد رضاپهلوی شاه ایران قبل از عن قلاب و نوه رضاشاه کبیر پادشاه بزرگ که به حکومت ننگین. قاجار خاتمه دادند روانشان شاد . حالا لطف کنید شما خودتان را معرفی کنید. فرزند عباسقلی مسجد شاه عبدالعظیم بودید یا حسینعلی پیش نماز مسجد. فیضیه قم یا مشهد حالا خودتان بگید . همینقدر که رهبرت یک اخوند بیسواد. سیدعلی روضه خوان مشهد من من میکند گوش کن .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 18:08
morid - بوشهر - ایران
artosh -تهران -ایران-چرا در برابر این حقیقت مسلم خودتو باختی و به تلوزیون جمهوری اسلامی استناد میکنی.!!! شبکه خبر؟اینا که بقول تو رسانه های دروغ پراکنی اند.تازه اگر از این شبکه ها فاضلاب هم بیرون بیاد مطمن باش از رضا خان و پس ماندهاش اثری نیست یه کم واقع بین باش.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 18:01
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
الاهه۸۵ - تهران - ایران. تو همون خواهر ه .... بی‌ سواده بسیجی‌ ذوب شده در گالش‌های رهبر الدنگ علی‌ گدا ، امّ البنین نیستی‌ که قبلا‌ها اینجا .... زیاد میگفتی؟ ضمناً این بی‌ سواده خپله مفتخور مرید. بوشهر خودت نیستی‌؟ من فکر می‌کنم یا هر دوی شما یک مزدور هستین که با ۲ تا‌ای د میان!چون هر چی‌ مرید میگه، شما قورتش میدین!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 18:13
gogoli - تهران - ایران
لطفا یکی از عزیزان مقیم آمریکا قبول زحمت کنه و "رضا نیم وجبی" رو از برق بکشه! اعلیحضرت "رضا شاه صغیر" اخیرا از هول حلیم سلطنت، داره بدجوری خودشو تو دیگ جوشان سیاست میندازه! طفلک ساده لوح!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:04
Arash آرش - لندن - بریتانیا
دفاع از حقوق بشر نیاز به انسان بودن و داشتن انسانیت و بشردوستی هست که مسلما در نظام ضد بشری اشغالگر ایران و رهبران غارتگر و آدم کشش وجود ندارد. نه تنها می بایستی از حقوق بشر مجاهدین در حال حاضر، بلکه حتی از حقوق بشر جنایتکاران و غارتگران حاکم مانند احمدی نژاد و خامنه ای شارلاتان و ایرانی کش نیز بعد از سرنگونی حکومت و استقرار آزادی و دمکراسی حمایت کرد.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:09
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Potatos- داداش یا آبجی یا دوست عزیز ، من که هشدار دادم که به حضرت رضاشاه چیزی نگید که دستمال بدستای این بد تر از پاچه خورهای علی گدایند و پاچتو میگیرند و تهمت بسیجی و رژیمی بهت میزنند. اینها از شمر و یزید و حسین و معاویه و بسیجی و پاسدار هم فراتر رفتند و برای پیشبرد افکار و اهدافشون همون شگردهای این پست فطرتان دربار شاه علی و شاه محمد را دارند و ناروا تهمت میزنند. اینها فکر میکنند مردم ایران فقط دو گروهند، یک گروه خواهان و طرفداران شاهنشاهی و گروه دیگر خواهان و طرفدار حکومت اسلامی و دیگران که اکثریت قریب به اتفاق ایرانی ها را تشکیل میده و خواهان یک حکومت آزاد پارلمانی و دمکراتیک هستند اصلاً وجود ندارند. میگن حالا که خمینی دمکراسی نیاورد پس برمیگردیم سراغ دیکتاتوری شاهنشاهی. یا مرگ یا شیون.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:12
Nur_ir - هامبورگ - المان
gogoli - تهران - ایران. گوگولی / فعلا توبرو سر رهبرت را از ریربرف دربیار خیلی همت کردی . ترس و . وحشت همه شما مزدوران را برداشته . طفلک ساده تو ..... هستی که گوگولی وافتابه به دست اخوندهای مسجدت شدی . اینها رفتنی هستند . بهم . میرسیم انروزرا هم خواهی دید . و بدان اخوندها از حالا الفراری هستند . چون . مردم دیگر اخوند واخوند زاده نمیخواهند .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:41
Nur_ir - هامبورگ - المان
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان. چرا هی سمپاشی میکنی / خود شاهزاده رضا پهلوی که بارها گفتند من بعنوان . یک شهروند ایرانی به ایران میروم . وبارها فرمودند که با رفراندوم با نظر سازمان . ملل رای گیری شود . هرچی که مردم خواستند . در کجا ما ویا شاهزاده رضا . پهلوی عنوان جکومت پادشاهی کردیم . فقط ما به این دلیل از شخص ایشان. حمایت میکنیم که 34 سال در صحنه مبارزه هستند شما بما یکنفر را معرفی کن. که دراین 34 سال بیانیه ومصاحبه یا با رسانه ها و اطلاعیه داده باشد . بگو . نکند به دنبال بنی صدر تریاکی هستی ویا اکیر گنجی . خیلی مانده وافعیت . را بپذیری شاید هم یه دنبال موسوی ویا کروبی هستی بازهم در اشتباهی. هردوی این دونقر بارها ویارها گفتند که به اصل نظام و ولایت فقیه معتقدند . اینده ایران بدون کوچکترین دخالت اخوند و اخوندیسم خواهد بود 34 سال مردم . دارند زجرش رامیبرند . کافی است اقا
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:59
danial nabi - استكهلم - سوئد
یکی‌ میتونه بگه ثروت اندوخته این خاندان که از جیب ملت ایران دزدیدند چقدره؟؟؟ حالا شده دلسوز کسانی‌ که از او متنفرند.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:01
Nur_ir - هامبورگ - المان
danial nabi - استکهلم - سوئد. خود شاهزاده در پارازیت اعلام کردند در همین سایت هم امده برو زحمت بکش . بگرد پیدا کن . چون لقمه حاضر اماده میخواهی چون بدون منطق و دلیل حرف میزنی . خدائی اکر هم چیزکی بوده نوش جانشان که سازنده بودند ولاقل . دست کم پول ایران ارزشی داشت یک دلار 7 تومان و یک مارک 13 ریال بود . حالا راببین بقیه چیزها که کوتاه در قبل اشاره کردم بماند و مدرک تحصیلی که . دیپلم ایران در تمام دنیا ارزش داشت حالا مدک دکتری ایران را در همین المان اجازه مطب باز کردن نمیدهند ودیپلم ایران را پشیزی ارزش قائل نیستند . یعنی هیچ کشور اروپائی و امریکاو کانادا و... هم قبول ندارد شیرفهم شدی یانه. . اگر سئوالی داری انحرافی بگو من اینجا هستم .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:11
Nur_ir - هامبورگ - المان
danial nabi - استکهلم - سوئد. نقل فول گقته خودشما * حالا شده دلسوز کسانی‌ که از او متنفرند*. نکته جالبی اشاره کردید معلوم شد که شما از اعضا مجاهد ین خلق کهنه کار . و قدیمی هستی . یا دراینجا سخنگوی مجاهدین خلق شدی . حدس . من شما یک کمونیست بیسواد هستی.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 21:44
AAbiye AAbi - منچستر - انگلستان
درود بر شاهنشاه رضا پهلوی.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 22:05
Artosh - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران/ عزیز من. من خودم رو نباختم. اما وقتی دم و دستگاه ولایی با اون همه تبلیغات منفی نمیتونه خدمات رضاشاه رو نادیده بگیره.. چرا شما اینگونه فحاشی میکنی؟! هیچ کس نمیتونه خدمات رضاشاه رو منکر شه.. مگر از روی کینه ورزی با خاندان پهلوی. رضا پهلوی هم حرف بدی نزده و نمیزنه. درود بر رضا پهلوی عزیز...
یکشنبه 20 آذر 1390 - 22:09
Royan - بوخوم - آلمان
بوی گند مجاهدین و کمونیست راه افتاده , پشت گوش خودتون را ببینید حکومت مجاهدین را توی ایران ببینید , آدم عاقل دوبار از یک سوراخ نیش نمیخوره , ملت ایران تره هم واسه شماها خرد نمی کنند خواب دیدید؟ خیراست.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 22:22
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Nur ir- تمام کسانی را که شما اسم بردید برای من پشیزی ارزش ندارند و تمامی این افراد از نظر من خیانت پیشه و نون به نرخ روز خورند. همینم مونده که با مردک کثیف و پست و خودفروشی مانند بنی صدر صنم مشترک گیرم یا با این ملاهای کثیف و یا موسوی که یک عمر از اونجای امامش میخورد و یا با اکبر گنجی که تا از بازی بیرونش انداختن شد ضد علی گدا. نه داداش من از بطن جامعه و ملتم م.ع.دم رو جستجو میکنم و مطمینم که در ایران و در میان این ایرانیهای دربدر مردان بسیار بزرگ و در خور آمرزش و اعتماد بسیارند که به ما و کشور ما خدمت کنند. این فقط مستلزم یک جنبش و بپاخواستن مردم هست تا اینگونه مردان خودجوش قد علم کنند. ضمنآ آقای محترم که منو نادان خطا کردی, لطفآ عفت کلام را رعایت کن.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 00:42
gogoli - تهران - ایران
Nur_ir - هامبورگ - المان .. واااااااااای!! چه بیان شیوایی! چه فهم و کمالاتی! چه سواد و معرفتی! چه ادب و تربیتی! حقا که سلطنت طلب هستی! عزیزم، شما که از ایران عزیز فرار نکردی و تو وطن موندی لطف کن و بگو که اون کدوم سلسله پادشاهیه که فقط دو تا شاه داشت، که هردوتاشون قدرتشون رو مدیون کمک بیگانگان و دو کودتای ننگین بودن؟ اون کدوم سلسله بود که دستاوردهای انقلاب مشروطه رو به باد داد و ایران رو دوباره به مسیر دیکتاتوری کشوند؟ کدوم سلسله بود که کارنامه سیاهی از شکنجه و نقض حقوق بشر داشت؟ کدوم سلسله بود که بخش مهمی از در آمد های ملی ایران رو با خرید سلاحهای پیچیده و تجملی از غرب به باد داد؟ کدوم سلسله بود که بحرین رو تقدیم بیگانگان کرد؟ و بالاخره، اون کدوم سلسله بود که از اداره خانواده خودش عاجزه و داره عین دایناسورها منقرض میشه اما بازم طرفداراش دست از پررو بازی و بی ادبی برنمیدارن؟ .
دوشنبه 21 آذر 1390 - 04:48
SHIRZAN48 - بروكسل - بلژيك
رویان- بوخوم -آلمان ؛ آفرین ، دقیقا ، بمیریم هم نمیزاریم پاشونو به ایران بزارن ،
دوشنبه 21 آذر 1390 - 07:43
kamran63 - ليون - فرانسه
من همه کامنت‌ها رو خوندم، بازم داریم فراموش مکنیم اصل مطلب رو !! صحبت سر این نیست که سلسله پهلوی خدمت کردند یا خیانت ، ( به نظر من خدمت کردند و هم اشتباه زیاد داشتند، ولی‌ خیانت هرگز !) مسأله حضور یک عده از هم میهنان ما در یک کشور بیگانه، و سرنوشت غم انگیزی که در انتظار آنهاست، با ایدئولوژی آنها کار ندارم (و مخالف هم هستم ! )، ولی‌ این دلیل بار زیر پا گذاشتن حقوق انسانی‌ آنها نمی‌شود، حتّی اگر راه خطا رفته باشند. محمد رضا شاه میگفت که ملّت ایران فرهنگ دمکراسی ندارد، اکثر کامنت‌ها این حرف او را تأیید می‌کند ! دوستان عزیز، در دنیای مدرن و قرن بیست یک، حتّی یک قاتل هم باید با رعایت موازین حقوق بشر محاکمه شود، چه برسد به‌‌ این افراد نگون بخت که اسیر این فرقهٔ خطرناک شده، و راه فرار هم ندارند....
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:09
kamran63 - ليون - فرانسه
یادم رفت بنویسم که موافقم با دوستانی که رضا پهلوی رو ناجی ایران نمیدونند. ایشون کارآکتر و شخصیت این کار رو ندارند، با اینکه انسان دمکرات و آزاد اندیشی‌ به نظر میایند...
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:33
kamran63 - ليون - فرانسه
gogoli - تهران - ایران - انصاف رو باید رعایت کرد برادر من !! سلسله پهلوی هر چی‌ بود از این نظام جهل و جنون خیلی‌ بهتر بود، یعنی‌ اصلا قابل مقایسه نیستند !! با اینکه از خیلی‌ از جوانب از کشور‌های پیشرفته عقب بودیم، مخصوصاً در زمینه آزادی‌های سیاسی، ولی‌ اون نظام کجا، و این جانوران حاکم بر کشورمان کجا !!!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:39
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
elaheh85 - خوبست همه دنیا شما را به هوچی گری میشناسند، فاطی کماندو، دادگاه لاهه نه لاحه، میگذاشتند نه مذاشتن، معلومه تازه فارسی یاد گرفتی نه؟ البته از کاسه لیسان درگاه ولایت وقیح از این بیشتر نمیتوان انتظار داشت.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:46
Nur_ir - هامبورگ - المان
gogoli - تهران - ایران. اولا من در کجا نوشتم سلصنت طلب هستم . واژه سلطنت طلب را این کمونیستها در دهان شما وامثال شماها انداختند. من طرفدارحکومتی هستم که بعد از سرنگونی این رزیم وبه خواست فرمایش شاهزاده رضا پهلوی رفراندوم . با نظر سارمان ملل هرکسی را که ملت بخواهند ومنهم یک رای دارم ورای خودم را خواهم داد . این حق من است . در مورد چرندیات بالا اگر منظورشما به خاندان . پهلوی است . گفتنی ها را گفتم وتکرار مکررات نمیکنم اما پادشاهانی بخصوص. درز مان قاجار که ننگ ترین دوران پادشاهی است قبول دارم وانهم به دست رضا. شاه کبیر خلع شد ودوران پادشاهی هخامنشیان و ساسانیان را برو مطالعه کن . وغادشاهانی مثل انوشیروان دادگر و نادر شاه افشار ونخست وزیری مثل . امیرکبیر که درتاریخ نامشان زنده است . و بنیانگذار حقوق بشر اولین پادشاه . ایران کوروش کبیر بوده است . که رژیمت حتی ازنام انها در کتابهای مدارس . وحشت دارد وحذف کرده وحتی ارامگاه واثار باستانی تاریخی هخامنشیان رابا. بلدوزراز بین برده است . ننگ تر از دوران قاجاریه این حکومت جمهوری اسلامیت. هست که روی قاجاررا سفید کرده است .
دوشنبه 21 آذر 1390 - 10:22
YAS ABI - ببرسل - لز
کوری عصا کش کوره دیگر شود!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 13:20
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Nur-ir- برادر عزیز من هیچگونه خصومتی با شما و یا امثال شما ندارم و شما هر عقیده ای که دارید محترم هست اما سعی کنیم قدری آزاده باشیم و خرده گیری دیگران را هضم کنیم. شما شاید در رفاه زندگی کردید و در شهرستانی که دور از محیطی بود که انگلیسی ها یا کلآ خارجی ها و دست بوسان شاه توی اون شهر زیاد به چشم نمی آمدند, اما من بچه خوزستانم و یک کارگر زاده شرکت نفت و از نظر رفاهی از خیلی ها بهتر زندگی میکردیم اما به شرافتم من صحنه هایی از نامردمی ها و تبعیض ها می دیدم که برای گرسنگانی که ثروت کشور از زیر حصیر زیر پایشان به یغما و تاراج میرفت و سهمی از آن نداشتند, اشک میریختیم و شاه را نفرین می کردیم که با پول این بدبختها اسلحه می خرید که روبروی روسیه به نفع آمریکا خود شیرینی بکنه. اینها بود که پدر من و من را توی خیابان کشاند و نه خمینی و امثال بنی صدر.حرف زیاد دارم اما جاش نیست و وقتش کم. خدا نگهدار.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 14:10
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
pelle - استکهلم - سوئد جوش نزن اون وقتی که این و باباش حرف میزدن با زبون امریکا حرف میزدن وقتی هم که اونا زبونشونو از دهن اینها بیرون کشیدن گریه کردن و کشور و به امان خدا رها کردن رفتن حالاتو که سواد دآری بلند شو بیا ایران و اداره کن در ضمن حالا دیگه سواد پنجم این عربها از تو ی نفر بیشتره که تاب شنیدن حقیقت و نداری فکر کردی رفتی اونجا آدم شدی؟ هنوز خیلی مونده! یه کم نگاه به اطراف خودت کنی حقیقتو میفهمی هرکس تو کشور عرب بود عرب نیست همنجوری که تو هم - سوئدی نیستی
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:50
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
اگر چه مجاهدین خلق در کنار حزب خائن توده و بقیه مزدوران کاسه لیس شوروی سابق و چین از هموار کنندگان اشغال ایران توسط خمینی هندی زاده بی‌ سواد بودند ، شخصا مخالف با فرستادن ایشان به سلاخ خانه‌های حکومت جهل وجنایت هستم، نگاهی به کامنت‌های مزدوران ابله بی‌ سواد در این سایت و سایت‌های دیگر نشان میدهد که چگونه این مزدوران رجاله بی‌ صبرانه منتظر گوشت تازه برای سلاخی هستند! درود بر مهربان پهلوی.آمین
دوشنبه 21 آذر 1390 - 16:11
Nur_ir - هامبورگ - المان
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان. . دوست عزیز - متاسفانه درزمان شاه فقید چنین کارهائی میشد . ولی بخدای . بزرگ این اطلاعات را شاه فقید نمیدانست .با این عن قلاب روشن شد چه کسانی به شاه فقید خیانت کردند . چرا شاه فقید دستور زندانی هویدا را داد . ایا شما میدانید صمیمی ترین دوست دوران بچگی شاه فقید به شاه چه خیانت . بزرگی کرد .بله سپهبد فردوست رئیس دفتر ویژه اطلاعات و محرم شاه کسی. که مزدور روسیه ویک کمونیست روس بود . چی بگم ولی در میهن پرستی . واینکه به مردمش شاه فقید عشق میورزید شک مکن . من 27 سالست درد. غربت میکشم و عاشق ایرانم هستم . موفق باشی
دوشنبه 21 آذر 1390 - 16:49
gogoli - تهران - ایران
kamran63 - لیون - فرانسه .. اگه بخوام با یک کلمه جواب شما رو بدم اون یک کلمه اینه: "دیکتاتوری". شاهان ساسله پهلوی هرچند ظاهرا برای ایران کارهایی انجام دادند. اما تمام اینها از جیب ملت ایران بود و البته بخش مهمی از ثروت ایران رو هم با ژستهای ابلهانه و آروغهای فندقی به هدر دادند. (خرج که از کیسه مهمان بود، حاتم طائی شدن آسان بود). در عوض اونها با سوق دادن ایران به سمت سلطنت مطلقه و کمرنگ کردن نقش مشروطه و مردم، بزرگترین اشتباه (با خیانت) رو مرتکب شدند و تاوان اون رو به سختی پس دادند. هردو در غربت و با بیکسی و بدنامی مردند. دیدیم که فرزندانشون هم چه سرانجامی پیدا کردند. اگه رضا خان با کودتای انگلیسی سوم اسفند 1299 به قدرت نرسیده بود، احتمالا الان "رضا نیم وجبی" یا با نیسان تو خط تهران-تنکابن پرتقال جابجا میکرد. یا تو بابلسر به مسافر ها ماهی پرورشی میفروخت و یا با کمی شانس تو دبیرستانهای ساری ریاضیات پیش دانشگاهی درس میداد! .
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:24
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
Nur- ir- عزیز جون من بیش از سی سال است که در غربتم و یک پسر جوان بودم که مملکتم رو بخاطر خود فروشی ها و خود شیرینی های امثال بنی صدر و رجوی و سنجابی و قطب زاده و خیلی های دیگه ترک کردم. مردم زیاده از بی اطلاع و عامی بودند، سطح سواد عمومی و آگاهی خیلی پایین بود و زود قبول شیوه اسلام کردند. اول پشت به بختیار و دوم حلوا حلوا کردن ملاها و خمینی سوم اعتماد به افراد خودفروخته و فرصت و قدرت طلب. اینها دلایل بدبختی ملت بود.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:07
gogoli - تهران - ایران
Nur_ir - هامبورگ - المان .. بالاخره جواب سوالات من کدوم سلسله است؟ اما خودمونیم، ببین واژه "سلطنت طلب" چقدر بدنامه که حتی امثال جنابعالی هم خودشون رو سلطنت طلب نمیدونن! و اما بعد: 1- چرا رضا نیم وجبی قدم رنجه نمیکنه تشریف بیاره ایران و مثل خیلی از مردم عادی (که اتفاقا خون سلطنتی هم تو رگهاشون جاری نیست) ریسک دستگیری و زندان و ماجراهای بعدش رو بپذیره؟ چرا باباش هم تا هوا رو پس میدید فلنگو میبست و در میرفت؟ 2- چرا اعلیحضرت "رضا شاه صغیر" یه فراخوان به طرفداراش برای تجمع و راه پیمایی تو "تهرون" نمیده تا ببینیم چند مرده حلاجه؟ 3- به فرض هم که شاهزاده اومد و به خیر و خوشی و با انتخابات زیر نظر ناظران بین المللی حکومت رو به ید با کفایت خودش گرفت! از کجا معلوم که بعد از مدتی مثل پدر و پدر بزرگش فیلش یاد هندوستان نکنه و تبدیل به یه دیکتاتور بیرحم ومستبد نشه؟ برادرانه بهت میگم: عزیزم خودتو فریب نده. پهلویها 33 ساله که به تاریخ پیوستند. رضا پهلوی هم هیچوقت زندگی راحت و مرفه خودشو تو آمریکا ول نمیکنه بیاد من و تو رو نجات بده.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:51
elaheh85 - تهران - ایران
sash - تبریز - ایران.مرسی عزیزم.اونای که تربیت ندارن و دهانشون پر شده از فحش و ناسزا هر چی دوست دارید بگید.اما من فقط میگم موفق و پیروز باشید.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:59
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
من مندم با این نوشتههای دوستان یکی‌ از یکی‌ بدبینتر...حس انتقام در همه روشنه و هر کس ساز خودشو می‌زنه...وای بر ما-...به نظر من مجاهدین هم جزو ایران هستن با عقاید خودشون رضا پهلوی هم به عنوانه یک ایرانی‌ حمایت خودشو به عنوان یک ایرانی‌ اعلام کرده که کاملا درسته...این قدر کا سهٔ داغتر از آاش نباشید....مهم سر نگونی این حکومت کثیف اسلامی است...هر کس با هر عقیدهٔ به فکر‌ آزادی ایران است محترم ...دست از این تفرقه انداختن بر دارید ..البته من مطمئن هستم کسانی‌ که این کار را میکنند از خود جمهوری اسلام هسن.....
دوشنبه 21 آذر 1390 - 22:34
sepehr79 - وین - اتریش
دانیال نبی-- تو اول بگو ثروت دزدی که توی رژیم منحوس آخوندی طیّ ۳۳ سال شده چقدره، تا بعدش ما بهت بگیم یک به میلیاردشم پهلویا ندزدیدن. بعدشم بگو نفعی که آخوند داشته چی‌ بوده، ۳۳ سال فقط سرمایه مملکت رو با حماقتشون هدر دادن، اما پهلویا اگه خوردن نوش جونشون چون میلیونها برابرش کار کردن واسه تو که حالا بیای ور بزنی
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 05:31
sepehr79 - وین - اتریش
بنده موافق حکومت شاهنشاهی نیستم و خواهان دموکراسی و انتخاب مردمی هستم، ولی آدم نمک نشناس هم نیستم مثل بعضیا که اگه کسی‌ انگشت عسل هم دهنشون بگذاره دستشو گاز می‌گیرن و بهش ناسزا هم میگن. ایرانی‌ در دوره پهلوی عزت و آابرو داشت اما حالا چی‌؟!!!!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 05:48
kamran63 - ليون - فرانسه
gogoli - تهران - ایران - عزیز من ! من با قسمت زیادی از کامنت شما موافقم، قرار نیست که با لجبازی و خود گول زدن وقتمون رو تلف کنیم ! واقعیت‌ها رو باید گفت. مشکل من با شما، در بعد از سقوط نظام پهلوی هست، آنچه که در کشورمان اتفاق افتاد ۱۰۰ بار بدتر از دیکتاتوری زمان شاه بود، حالا من یه سوال از شما دارم، نظام حاکم بار ایران در حل حاضر، " دیکتاتوری" هست یا نه ؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 08:11
gogoli - تهران - ایران
kamran63 - لیون - فرانسه .. به نظر من نظام فعلی حاکم بر ایران با یه نظام دموکراتیک و مردمسالار فاصله زیادی داره و این فاصله متاسفانه به ویژه بعد از انتخابات سال 88 داره روز بروز هم بیشتر میشه. اما فراموش نکنیم که رژیم سابق هرچند با بعضی از حوزه های زندگی اجتماعی و آزادیهای فردی کاری نداشت (احتمالا برای افزایش شانس بقا و پرهیز از نارضایتی در بین مردم)، اما شاهان پهلوی عملا با مفاهیم دموکراتیک کاملا بیگانه بودند. بعنوان مثال محمد رضا شاه با خاموش کردن صدای افراد خیرخواهی مثل مرحوم مصدق، عملا امکان اصلاح حکومت خودش رو از بین برد و وقتی به خودش اومد که دیگه خیلی دیر شده بود. .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 20:03
kamran63 - ليون - فرانسه
gogoli - تهران - ایران - باز هم با قسمت زیادی از کامنت شما موافقم - گر چه جواب من رو مستقیم ندادی ( جواب آخوندی دادی !! )، شاهان پهلوی با مفاهیم دمکراتیک بیگانه نبودند، بلکه معتقد بودند ( مخصوصاً پهلوی دوم ) که بستر این کار در ایران موجود نیست، که این خلاف واقع بود - و تازه این نظام حاکم بر کشور است که باید این بستر رو فراهم کنه، نه اینکه بره آیت‌الله قمی رو با سلام و صلوات از عراق بیاره ایران ( بعد از کودتای ۲۸ مرداد )، برای جلب محبوبیت در بین قشر فقیر جامعه !! باز هم تکرار می‌کنم که از شاهان پهلوی خیانتی به این کشور دیده نشد، بلکه آنها مرتکب اشتباهات سیاسی وحشتناک شدند، و تاوان آنرا نیز تمام و کامل پرداختند !! موفق باشید دوست عزیز.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 12:35
gogoli - تهران - ایران
kamran63 - لیون - فرانسه .. از تایید شما ممنونم. اما به نظر من اقدام به کودتا با کمک , طرح قبلی بیگانگان برای بدست گرفتن قدرت از جانب هر دو شاه پهلوی (که میدونیم به چه مشکلاتی منجر شد) نمیتونه صرفا "اشتباه" باشه. این دو کودتا بلوغ سیاسی ایرانیان رو برای چند دهه عقب انداخت و در رویدادهای بعدی ایران به ویژه انقلاب 57 نقشی تایین کننده داشت. شما هم موفق باشید.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 19:20
kamran63 - ليون - فرانسه
gogoli - تهران - ایران - من با بخشی از این کامنت آخر شما موافق نیستم ! از کدوم " بلوغ سیاسی" صحبت می‌کنید !؟ این روزها خیلی‌ مًد شده که می‌گویند که در زمان حکومت قاجار ما ده‌ها روزنامه آزاد داشتیم ، ولی کسی نمیپرسد که ۹۵ % هم بی‌ سود داشتیم !! خوب، برای یک چنین کشوری نه "بلوغ سیاسی" می‌توان تصوّر شد، و نه دمکراسی. با بخش دیگر کامنت شما موافقم که نظام پهلوی در جهت فراهم کردن بستر دمکراسی کار مهمی‌ انجام نداد، و دقیقا از همین نقطه نیز ضربه خورد !! موفق باشید دوست عزیز.
جمعه 25 آذر 1390 - 11:06
gogoli - تهران - ایران
kamran63 - لیون - فرانسه .. منظور من این بود که این کودتا به طرز تراژیکی روند تاریخ ایران رو عوض کرد و ما رو دستکم برای 25 سال به بیراهه کشوند. بعلاوه، کینه هایی که شاه با این کار در دل مردم و جریانهای سیاسی آسیب دیده کاشت تاثیر زیادی بر گرایش به خشونت در انقلاب بهمن 57 گذاشت. حالا سوال من از شما اینه: تا کی باید مفهوم "بلوغ سیاسی" برای ایرانیان غیر قابل تصور باشه؟ تا کی باید دموکراسی یک آرزوی دست نیافتنی باشه؟ آیا خود کشور های غربی هم ناگهانی و ضربتی دارای نظامهای سیاسی دموکراتیک شدند؟ دستیابی به این اهداف باید تدریجی و با خواست خود مردم صورت بگیره. کاری که به نظر من با "توسعه سیاسی" امکان پذیره. مفهومی که شاه مثل جن و بسم الله ازش میترسید! همچنان موفق باشید!
جمعه 25 آذر 1390 - 19:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.