فیلم مونتاژی نیروهای امنیتی علیه محمد نوری‌زاد

نوری‌زاد خطاب به خامنه‌ای: به روزی بیاندیشید که گویندگانِ شبکه های رادیویی و تلویزیونیِ ما با صدای بغض‌آلود می گویند: "انا لله وانا الیه راجعون"


دویچه وله  :صحنه‌هایی از فیلم "محرمانه" محمد نوری‌زاد همراه با صدای فردی ناشناس در سایت یوتوب منتشر شده است. نوری‌زاد پیش از این در گفت‌و‌گو با دویچه وله از بردن تصاویر ضبط شده و وسایل فیلم‌برداری توسط ماموران امنیتی خبر داده بود.

صحنه‌هایی از فیلم‌ "محرمانه" محمد نوری‌زاد که پیش از این توسط نیروهای امنیتی برده شده بود، پس از مونتاژ در سایت یوتوب منتشر شده است.

در این فیلم کوتاه، صدای مردی ناشناس روی دقایقی از این فیلم که آقای نوری‌زاد را در سلول انفرادی نشان می‌د‌هد، شنیده می‌شود.

فرد ناشناس هدف محمد نوری‌زاد از نوشتن نامه به آیت‌الله خامنه‌‌‌ای را "تلاش برای چهره شدن" توصیف می‌کند.

پیش از این آقای نوری‌زاد به دویچه وله گفته بود فیلمی "محرمانه" ساخته و قرار است آن را تنها در اختیار آیت‌الله خامنه‌ای قرار دهد. این فیلم ماجراهای احضار و بازداشت و دوران زندان وی را روایت می‌کند.

آقای نوری‌زاد گفته بود، «هرآنچه بر من گذشته بود، از نخستین روزی که به دادسرا و از آن‌جا به اوین منتقل شدم تا نهایتا روزی که بازآمدم، همه را در قالب یک فیلم‌نامه جای دادم».

این نویسنده و سینماگر منتقد حکومت با اشاره به این که در تمام مراحل فیلم‌برداری "فقط و فقط خود او جلوی دوربین" است گفته بود: «در لباس زندان، در سلول انفرادی، در حال بازجویی، در محکمه‌ی فلان قاضی، جلوی دادستان، فقط خودم جلوی دوربین هستم. مکان‌ها را بازسازی کرده بودم، مثلا سلول انفرادی ساخته بودم. قرار بود این فیلم را برای رهبرمان بفرستم و محرمانه هم کار کردم.»

 محمد نوری‌زاد در این گفت‌و‌گو درباره هجوم ماموران اطلاعاتی سپاه برای بردن وسایل فیلم‌برداری خود گفته بود: «آن‌ها هم می‌دانستند من دارم چنین کاری انجام می‌دهم. ولی ظاهرا در نهایتا بزرگترهای‌شان تصمیم گرفتند که هم‌زمان و در دوجا بریزند و وسایل را با خود ببرند. در یکی دو تماسی که با آن‌‌ها داشتم، گفتم، "مأموران وزارت اطلاعات دزدند. دزدی می‌کنند.»

به گفته آقای نوری‌زاد، بلافاصله  فردای روزی که نیروهای امنیتی وسائل فیلم‌برداری را با خود بردند، او فیلمبرداری را در همان لوکیشن ادامه داده و آن را به پایان برده است.

آقای نوری‌زاد در این‌باره گفته بود: «می‌خواستم به‌آن‌ها نشان دهم که واهمه‌ای ندارم. وقتی قرار است کاری محرمانه ساخته شود و محرمانه به کسی عرضه شود، شما ده بارهم آن را جمع کنید، من دفعه ‌یازدهم مجددا کار را انجام می‌دهم. مهم نیتی است که من داشته‌ام و پای آن ایستاده‌ام و هراسی هم از کسی نداریم. کسی باید هراس داشته باشد که خیانت می‌کند، دزد است، قاچاقچی است و اموال مردم را بالا می‌کشد. کسی باید هراس داشته باشد که از نردبان اعتماد مردم بالا رفته و آن‌جا دارد خیانت می‌کند. ما که مشکلی نداریم. ما داشتیم یک فیلم می‌ساختیم. از چه چیزی؟ از خودمان در داخل زندان! شما ازاین نگرانید؟ ما هزاربار دیگرهم این فیلم را خواهیم ساخت.»

 محمد نوری‌زاد همچنین در یکی از نامه‌ها اخیر خود خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای به حادثه‌ای اشاره کرده بود که طی آن از سوی دو نفر تهدید شده بود. به گفته آقای نوری‌زاد هر زنگ خانه‌ی او، نشان‌دهنده‌ی هول و هراسی است که اهل خانواده‌ی آقای نوری‌زاد با آن مواجه هستند.»

انتشار فیلم مونتاژ شده آقای نوری‌زاد در سایت یوتوب پس از انتشار چهاردهمین نامه محمد نوری‌‌زاد خطاب به آیت‌الله خامنه‌های صورت می‌گیرد.

  آقای نوری‌زاد در نامه چهاردهم با عنوان "مرگ رهبران"، خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای نوشته است: «به روزی بیاندیشید که گویندگانِ شبکه های رادیویی و تلویزیونیِ ما با صدای بغض‌آلود می گویند: "انا لله وانا الیه راجعون"»

آقای نوری‌زاد در گفت‌و‌گوی تازه خود با دویچه وله درباره محتوای نامه چهاردهم خطاب به خامنه‌ای گفت: «در این نامه من و ایشان از دنیا رفته‌ایم و عملکردمان را تماشا می‌کنیم.»جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.
فیلم مونتاژی نیروهای امنیتی علیه محمد نوری‌زاد

+96
رأی دهید
-283

مشتعل - استکهلم - سوئد
طلا که پاکه چه منتش به خاکه بابا 30 ساله از این فیلمها و عکس ها و افشاگرهای مزخرف از بوزینه های خط امام و ولایت و ..... شنیدیم و دیدیم که حالت تهو ع بهمون دست میده برین بابا حناتون دیگه رنگ نداره
شنبه 19 آذر 1390 - 22:02
simavad - برگن - نروژ
مگه توی زندان دوربین آزاده؟تهیه فیلم در زندان؟
شنبه 19 آذر 1390 - 22:16
cooluk - بیرمنگام - جزیره بریتانیای کبیر
سلام . رئال ۱ بارسا ۳ . باز هم بارسا برنده میدان در زمین رئال .
شنبه 19 آذر 1390 - 23:59
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
من این مرد را می‌شناسم! این مرد دیوانه است و به بیماریهای روانی‌ مبتلاست! او از این فیلمهای بی‌ سر و ته زیاد ساخته تا دیگران را خراب و دیوانه جلوه دهد و خود و دوستانِ دیوانه آاش را عاقل!! البته منظورم خامنه‌ای هست! اما در مورد نوری زاد باید بگویم، توبه شما آقای نوری زاد از هم کاسگی دزدن و سگانی چون خامنه‌ای و شریعتمداری، مقبولِ حق و ملّت ایران قرار گرفته! پیروز باشید!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 00:22
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
عاملان ولایت وقیح اسـ.... ملت ایران دیگه این چرتو پرتها تو کتشون نمیره. منتظر پاسخ سنگین ملت مظلوم ایران باشید بعداز ۳۲سال ظلم و ستم. روز پایان نزدیک است.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 01:33
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
والا به خدا از اون دستشویی شور تا اون بالای بالا همشون فقط یک هدف دارن . دزدی و چپاول و برای این هدفشون از هیچ کاری چه دروغ چه کشتار دریغ نمی کنن. اگه یک روز پاکترینشو بیاد بشینه اینجا بگه گ. خوردم من باور نمی کنم حتما نقشه ای داره. یک معلمی داشتیم که همیشه ورد زبونش این جمله بود پاک بودن در جوانی شیوه پیغمبریست ..ورنه هر گبری به پیری میشود پرهیزکار... حالا من به پیغمبرش کاری ندارم و قبول ندارم اما اصل حرف و می پسندم. خوردنو پس دادن حالا نوبت به گروه دزد بعدی رسیده .دزد قدیمی ها بهشون بر خورده و ناراحت شدن..
یکشنبه 20 آذر 1390 - 03:54
Neda02 - اتاوا - کانادا
simavad - برگن - نروژ . آقای نوری‌زاد تو زندان نیست، آزاده. ولی همین‌ روزهاست که بیچاره رو بگیرن.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 06:06
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
نصف این فیلم شبیه سازی شده زندان توسط نوری زاد است. نصف دیگر اقرار های تلویزیونی و بازجویی های پس از شکنجه واقعی در زندان اوین است. اطلاعاتی ها از طرفی فیلم های نوری زاد را دزدیده اند و از طرف دیگر فیلم های زندان را در اختیار داشته اند و این دو را مونتاژ کرده اند. ببینید کار نوری زاد چقدر عالی بوده که انسان متوجه تفاوت فضا نمی شود و حس می کند وقعا یک فیلم را دارد نگاه می کند. این قطعه بهترین تیزری بود که ممکن است برای این فیلم ساخته شود. خصوصا که به سوابق مطبوعاتی نوری زاد اشاره می کند و (گرچه تقریبا همه می دانند) و این نکته را می رسانند که اگر او می خواست می توانست در اردوی دشمنی با مردم و خدا بماند و نانش هم در روغن باشد اما نخواست و راه دیگری را انتخاب کرد.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 07:00
Danial001 - استکهلم - سوئد
نوری زاد این فیلم رو کجا درست کرده؟ تو زندان؟
یکشنبه 20 آذر 1390 - 07:46
compatriot - تورنتو - کانادا
تاوان ۳۰ سال نادانیش را پس میده که چه خالی‌ بندیهأی و دستمال کشیهأی برای رهبرش کرد. مردم از شما و امثال شما خسته هستند.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:00
potatis - مالمو - سوئد
Dara va sara - پرت - استرالیا.البته در بین ما ایرانیها آدم های کور مغز متعصب، مثل تو فراوان است، و این دقیقا همان خصوصیات حکومت فعلی در ایران هم میباشد پس اینقدر سعی نکن که خودت رو با مخالفت شدید با جمهوری اسـ... نشان بدی چون در واقع از نظر گفتار با آنها هم پیاله هستی،این کامنت رو در جواب کامنتت در صفحه ی "هشدار رضا پهلوی .."مینویسم ۱-اولا بنده یادم نمیاد به ایشون رای داده باشم که بخوام شاهزاده صداشون کنم یا شایدم ایشون از طرف پدر بزرگ، نطفه ی مقدس رو به ارث بردن و پدر بزرگ هم از طرف خدا شاه شدن و مقدس! و اگر به کامنت های قبلی من توجه کرده باشی من تقدسی برای خدای این خوانواده هم قائل نیستم چه برسه به ....بنده رو مرتیکه صدا زدی که خوب مسلما از یک آدم فهمیده بر نمیاد که به دیگران توهین کنه واسه همین هم جوابی به توهین هات نمیدم ،گفته بودی ۳ مرتبه دهانم رو آب بکشم که از جزییات چیزی نگفتی و اگه لطف کنی و اسم مرجع تقلیدتو بگی من رسالشو سرچ میکنم و طبق دستور دهانم رو آب میکشم تا کاملا پاک بشه، به روی چشم .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 11:34
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
حالم از هر چی‌ امنیتی انقلابی مسلمان و و و بهم میخوره......چشم براه روزی هستم که همه شون را بدار بکشند....مرگ بر جمهوری اسلامی و حامیانش
یکشنبه 20 آذر 1390 - 13:08
echose - منچستر - انگلیس
بابا این که زندان اوین نیست. این سلول ساختگی برای فیلم پسر اقای نیرو زاد ساخته شده. امید وارم کسایی که برای شیطان بزرگ خامنه ای. اینچنین فیلمها و تبلیغ ها برای خراب کردن چهره افراد بزرگ و.مخافلف این خون خوار درست میکنند روزی فیلمها و افشا گریهایی از خودشان و خانوادشان به رسانه ها بیاد که راهی جز خود کشی نواشته باشند. مرگ بر تمام بسیجیها و ولایتی که میپرستن
یکشنبه 20 آذر 1390 - 13:39
compatriot - تورنتو - کانادا
مشکل شما و امثال شما اینه فکر می‌کنید بیشتر از همه می‌فهمید. ببین چه بر سر ایران آوردید. فکر اینروز را نمیکردید. آیندگان در مورد شماها شریعتمدریها، خامنه ایها و امثالهم قضاوت خواهند کرد. این انتقادها مشکلی‌ از مردم را حل نمیکنه. دیگه خیلی‌ دیره. یه چیز دیگه خامنه ای رهبر ما نیست اینقدر رهبر خطابش نکنید ایشان دزد بیت المال تشریف دارند که هدفش ویرانی ایران است و بس.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 13:56
Azadikhah - تكسل - هلند
شاید ویدئو ساختگی هم نباشد ولی سر هم بندی شده تا نوری زاد را خراب کنند. بویژه لباسش را در ابندا و در بخش بعدی نشان میدهد. شگرد همیشگی جمهوری اسلامی بویژه در این اواخر.نوری زاد در آخرین نامه اش گفته بود که وزارت اطلاعات حتی از اتاق خواب مخالفین فیلم می گیره و با تهدید به پخشش سعی در تخریب شخصیت و در هم شکستن وی می کند.وزارت اطلاعات شما که انگشت کوچیکه کاگ ب شوروی و گشتاپوی آلمان نازی نمیشین. اگر آنها ماندند شما هم می مانید.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 14:54
بی خیال - کرمان - ایران
متن نامه احمدی امویی به همسرش ژیلا بنی یعقوب. www.iran-emrooz.net/index.php?/news1/2011
یکشنبه 20 آذر 1390 - 15:21
anyta - لندن - انگلستان
روانی‌ مریض برای همه چیز حرف در میارن
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:50
martin irani - تهران - ایران
نوری زاده وقتی از زندان آزاد شد شروع به ساخت یه فیلم محرمانه برای رهبر به نام"محرمانه برای رهبرم" کرد.این فیلم قرار بود به بیت رهبری ارسال بشه و اگر تمهیدات مورد نظر برآورده نشد فیلم منتشر بشه.چند هفته پیش عوامل اطلاعاتی به خانه اشیون میریزن و فیلم که هنوز کامل نشده رو میبرن .این فیلم . مونتاز بعضی فسمت های فیلم اصلی و شنود رژیم هست برای خرای مردن نوری زاد توسط رژیم
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:58
martin irani - تهران - ایران
این فیلم جوری طراحی شده که باعپ نفرت از نوری زاده بشه برای حزب الله ایها که نوری زاده رو قبول داشتن و نشون بده نوری زاده آدم متعادلی نیست و برای نسل مخالفان رژیم که نشون بده نوری زاده آدم چاپلوسی
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:01
martin irani - تهران - ایران
نوری زاه ذوب در ولایت بود با آرمان های کاملا اسلامی ولی وقتی دیتاش عوض شد فهمید که اشتباه می کرده.الان نامه های شدید الحن می نویسه جوری که خوده پیروان رژیم به فکر می اندازه.... اینم بگم آرمانهاش هنوز همونه ولی فهمید راه اشتباهه..
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:05
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
حالا چیکار کنیم؟ بگیم هر کی دوست داشت دستمال دست بگیره و یه مدت دنبال این مردک چلاق و دار و دستش بیوفته و وقتی دو زاریش افتاد یا درک مطلب کرد که عملش اشتباه بوده، بیاد و ملت از خودگذشته هم او را می بخشند و در آغوش می گیرند؟ بی خیال بابا اینا هر کدومشون را بازی ندادند و یا از بازی بیرون انداختند توبه میکنند و از مردم جویای پشتوانه میشوند. بذارید سر همدیگر هر چه میخوان بیارند که اینجور خودشون ضعیف و منحل میشن.  
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:24
islam zoda - تورنتو - کانادا
تقیه بازهائ اسلامی
دوشنبه 21 آذر 1390 - 00:14
martin irani - تهران - ایران
اتفقا این آقا چون خیلی ضد اصلاحات بود رژیم ساپرتش می کرد .نوری زاد به مقام ها و تطمیع های که می خواست بشه پشت پا زد و به آغوش ملت پناه اورد .ملت ایران هم اجازه جبران خطا رو بهش داد
دوشنبه 21 آذر 1390 - 04:44
baran828 - تهران - ایران
مردم خودشون میفهمن نیازی ه تفسیرهای آبدوغ خیاری ندارن .
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 05:59
بهروز كياني - تهران - ایران
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا و martin irani - تهران - ایران. باهاتون موافقم. اما بعضی از دوستان گمان میکنند که این مرد برای تفریح در زندان بوده! اینها هم جزو کسانی هستن که وقتی حکومت برگشت مثل اول انقلاب از شام تا سحر اعدام کنند! بعضی از این خارج نشینا واقعاً غربت کورشون کرده!
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 06:29
sabrozafar - ساری - ایران
قابل توجه compatriot - تورنتو - کانادا. . تغییر دیدگاه انهم در مسیر صحیح می تواند گام درست و پسندیده ای باشد . در این مورد بخصوص بد نیست که خامنه ای دجال و دارودسته اش که هنوز پس از سی و چهار سال بخاطر حفظ منافع بادآورده و حرامشان همچنان در مقابل مردم تحت ستمدیده ایستاده اند. بدانند که هستند انسانهائی همچون نوری زادکه پشت پا میزنند به همه زشتیها.این رشته سر دراز دارد.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 14:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.