سگ کشی بیرحمانه در تبریز + 18

تبریز – خبرگزاری مهر: یک تشکل مردم نهاد فعال در آذربایجان شرقی با طرح این ادعا که سگ های ولگرد و بی سرپرست در تبریز به طرز بیرحمانه ای توسط برخی شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری کشتار می شوند، از مسئولان برای جلوگیری از این اقدام استمداد کرد.


اشرف یوسفی، رئیس هیئت مدیره انجمن حامیان طبیعت آذر به خبرنگار مهر گفت: چندی است که سگ های بدون صاحب سطح شهر تبریز به بهانه جلوگیری از انتقال بیماری، زیبا سازی چهره شهر و حمایت از حقوق شهروندان، توسط برخی شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری جمع آوری شده و در مکانی به نام معدومگاه بعد از دو یا سه روز نگهداری در سخت ترین شرایط کشته می شوند.


وی با بیان اینکه ظاهرا مسئولان شهرداری در خصوص نحوه معدوم سازی این حیوانات نظارت کافی ندارد مدعی شد: این حیوانات زبان بسته پس از نگهداری در معدومگاه، با روش های بسیار فجیع مانند ضربه به جمجمه توسط لوله های فلزی و کوبیدن سر آن ها به دیوار و یا حلق آویز شدن کشته می شوند.
 
این فعال حقوق حیوانات با مطرح کردن این موضوع که چنین کشتار بیرحمانه ای برای دستیابی به سودهای کلان توسط عده ای معلوم الحال صورت می گیرد، ادامه داد: با وجود اینکه پیمانکار مربوطه طبق قرارداد، برای کشتن سگ ها با داروی بیهوش کننده هزینه دریافت می کند اما حیوانات یاد شده هرگز با داروی بیهوش کننده کشته نمی شوند چراکه هزینه داروهای فوق زیاد بوده و با وجود دریافت مبلغ از سوی شهردرای، پیمانکاران یاد شده از روشهای غیراخلاقی و غیربهداشتی برای معدوم سازی حیوانات استفاده می کنند.
 


یوسفی با بیان اینکه هیچ گونه نظارتی بر تعداد حیوانات معدوم شده به صورت مستمر وجود ندارد، افزود: آمار ارائه شده توسط پیمانکار جهت دریافت هزینه بیشتر دستکاری شده و آمار غیرواقعی ارائه می شود.
 
وی با اشاره به آمادگی تشکل "حامیان طبیعت آذر" برای جلوگیری از کشتار حیوانات بی گناه، افزود:ما آماده ایم بعد از جمع آوری سگ های بدون صاحب از سطح شهر اقدام به واکسیناسیون و درمان بیماری های انگلی و جسمی آنها کنیم و طی عمل جراحی کاملاً علمی توسط دامپزشکان سگ های نر را وازکتومی یا عقیم سازی نماییم.
 
یوسفی اضافه کرد: این تشکل با تغذیه مناسب و انجام حمایت های لازم نه تنها امکان زندگی و مرگ به صورت طبیعی را برای این حیوانات فراهم می کند بلکه با جمع آوری و درمان حیوانات مانع انتقال بیماری ها به انسان از طریق این حیوانات شده و سطح شهر هم تمیز می شود.


 


وی افزود: انجام عمل عقیم سازی موجب می شود تا معضل سگ های بدون صاحب و انتقال بیماری در طی دو تا سه سال در سطح منطقه به طور کامل حل و فصل شده و تحت کنترل درآید.
 
رئیس هیئت مدیره این تشکل حامی حیوانات با انتقاد از آن دسته از افرادی که طرح عیقم سازی سگ های ولگرد را طرحی از قبل شکست خورده معرفی می کنند، آنان را افرادی با نظرات سطحی و فاقد تحلیل کارشناسی توصیف کرد و افزود: با وجودی که همه کارشناسان معتقدند به جای معدوم سازی حیوانات باید با روش های اصولی به عقیم سازی آن ها پرداخت اما متاسفانه جای این سئوال است که چرا مسئولان تبریز به چنین اقدامی دست نزده است.
 


وی ادامه داد: موضوع به اینجا ختم نمی شود زیرا اجساد سگ های ولگرد که با بیرحمانه ترین شکل ممکن کشتار می شوند به زباله گاه تبریز منتقل و به "کومورچایی" ریخته می شوند که می تواند فاجعه زیست محیطی دیگری را رقم زند.
 
یوسفی با یادآوری بخشنامه وزارت کشور در رابطه با کنترل حیوانات بی سرپرست، کشتار حیوانات سالم را بر اساس مفاد این بخشنامه فاقد وجاهت قانونی دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرداری تبریز جمع آوری حیوانات بی سرپرست را به شرکت خصوصی واگذار کرده و آن شرکت در نقض صریح بخشنامه، حیوانات را به صورت غیراصولی و خشن جمع آوری و به طرز فجیع، غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرقانونی معدوم می کند لازم است به دلیل عدم صلاحیت، قرارداد با این پیمانکار لغو و طبق ماده 9 همان بخشنامه این امور به تشکل های مردمی و زیست محیطی واگذار گردد.
 

+108
رأی دهید
-470

Arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
تٔف به اون شرفتون به اون وجدان نداشتتون.
شنبه 19 آذر 1390 - 11:03
*Fanoos* - ايران - ايران
واقعا" متاثر شدم. از اینکه اسم خودمون رو گذاشتیم انسان شرمسارم . این با وفا ترین موجودات زبان بسته را چرا این بلا را سرشان میآورید . چون انسان هستیم هیچ موجودی حق حیات ندارد ؟ این چه وحشیگری است . ما حیوان تر از همه این حیوانات هستیم. !!!!!!!!!. ***این همان سگی است که مولا علی درباره اش گفت ده صفت عارفان را از سگان بیاموزید؟***!!!. افسوس که سگ صدها بار پست تر شده ایم. مگر این جاندار بنده خدا نیست؟. به کدام حق جانی که حق داده میستانیم؟به کدام گناه؟. شرم بر ما باد
شنبه 19 آذر 1390 - 11:05
*Fanoos* - ايران - ايران
***یکی در بیابان سگی تشنه یافت. برون از رمق در نهادش نیافت. کله دلو کرد آن پسندیده کیش. بر آن بست حبلی ز دستار خویش. به خدمت میان بست و بازو گشاد. سگ ناتوان را دمی آب داد. خبر داد پیغمبر از حال مرد. که داور گناهان از او عفو کرد. (سعدی)***. ما به کجا رسیده ایم؟ ما را چه شده است؟.....
شنبه 19 آذر 1390 - 11:08
mnm - اينچن - كره
تو کره قبمت هر کدام لاشه با خامنه ای بک قبمته هست برایئ خوردن
شنبه 19 آذر 1390 - 11:09
juvel - اسلو - نروژ
دریغ از یک خبر خوب از ایران !!!
شنبه 19 آذر 1390 - 11:11
بیگلی بیگلی - مشهد - ایران
وقتی انسان قصی القلب بشه اینه نتایجش .. قلب تیره و دل سنگ از کشتن یه موجود دیگه هیچ وقت به درد نمی یاد ... خدا لعنت کنه کسایی که این کار رو کردن و فکر میکنن جونشون از جون این سگا با ارزش تره ...
شنبه 19 آذر 1390 - 11:13
gorgnama - تهران - ایران
سگ به روح همتون...!اخه بی شرفا این دیگه چه جورشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 19 آذر 1390 - 11:14
darkoob-1390 - قم - ایران
‌.. تو روح زنده و مرده هاتون
شنبه 19 آذر 1390 - 11:27
Neda02 - اتاوا - کانادا
حالا چرا فقط تو تبریز وزارت مصوبات کشاورزی را اجرا می‌کنند، اون هم به این شکل فجیع؟ چی از ایران و ایرانی مونده؟ من تو این کشور استکبار که همه کافرند برای خرید یکی از این موجودات نازنین که درد و بلاشون بخوره تو فرق سر آخوندا باید ۱.۵ - ۱ میلیون پول بدم، این‌قدر که برای این‌ پاپی‌های عزیز و پرطرفدار ارزش قائل هستند.
شنبه 19 آذر 1390 - 11:34
iSam - لندن - انگلستان
میبینید اسلام چقدر رئوف است که از زبان بستگان هم نمیگذرد!؟
شنبه 19 آذر 1390 - 11:58
AntiIslam - اسلو - نروژ
خدا لعنت کند هر چه مسلمان است، لعنت کند هرچه ایرانی بیرحم و خون خوار است. و لعنت بر اون قراداد شهرداری و اون کسی که امضا کرده.
شنبه 19 آذر 1390 - 12:00
دنیای وحشی - تهران - ایران
لعنت خدا بر رو ح کثیف و ملعونتون .بیشرفهای حرام لقمه اگر به اندازه این سگهای زبون بسته وفا و معرفت داشتید الان وضع مملکت بهتراز این حرفها بود که می بینیم . چطور دلتون میاد با حیوانی که از شما بیشتر می فهمد و احساسات و محبت دارد اینگونه بیرحمانه عمل کنید .غربیها را نمی پسندید و کافر می نامید .ولی هرگز آنها این بی شرمی که شما درمورد این حیوان بامحبت انجام میدهید را شایسته نمیدانند .بی شک شما بی شرفها بیشتر از این حیوانات دوست داشتنی و مهربان سزاوار هستید که چنین کشته شوید و نه آنها . اگر به هر دلیلی دوست ندارید این حیوانات را نگه دارید خوب ببرید و رها کنید در طبیعت و دور از شهر تا لااقل هرکدام که توانستند زنده بمانند و در جایی که شما احمقها نیستید به زندگی خودشان ادامه بدهند .مگر شما به آنها جان داده اید که به خود اجازه می دهید جانشان را اینگونه با نامردی بگیرید .لعنت خداااااااااااااااااااا برای ابد برشما باد.آمین یا رب العالمین .
شنبه 19 آذر 1390 - 12:41
ایران بانو - تهران - ایران
تو کشوری که ادماش را تو خیابان به دار می کشند و مردمش برای تماشا از ساعت 2صبح تو خیابان می نشینند سگ کشی که مسله غیر عادی نیست .به ادم این اراذل و اوباش رحم نمیکنند به حیوانات میخواهیدد رحم کنند
شنبه 19 آذر 1390 - 12:44
ali1111 - تهران - ایران
فعلا در اون مملکت به آدامها هم رحم نمیکنند چی‌ برسه به سگ ولگرد!!
شنبه 19 آذر 1390 - 12:52
azadeh11 - آمستردام - هلند
هلند آمستردام. چه بیرحم هستن ، کی‌ میتونه سگی‌ را بکشه، خدا بهم کمک کنه، این سّگ اینجا بدنیا اومده. پس حق داره اینجا زندگی‌ کنه
شنبه 19 آذر 1390 - 12:56
avasar - وین - اتریش
لعنت بر شرفتون که بوئی ار آدمیت نبردین.
شنبه 19 آذر 1390 - 12:58
oskar - وستروس - سوئد
این فرهنگ ایرانی‌ بودن است خونش در رگه همه ایرانیهاست
شنبه 19 آذر 1390 - 13:00
Emam zaman - قم - ايران
جامعه اسلامی با سّگ نیاز ندارد.امام خمینی
شنبه 19 آذر 1390 - 13:08
feminism - لندن - انگلستان
نفرین بر انسانهایی که روی گرگ را سفید کرده اند ، نفرین بر کسانی که حیوان آزاری را سرگرمی خود دانسته و فکر میکنند که حیوانات فاقد احساس هستند ! آتش به جان و خانه اتان بیافتد که اینگونه دست به کشتار حیواناتِ بی آزار کرده و آنها را حلق آویز میکنید، بعید نیست از وحشی صفتانی که برای نمایش حلق آویز کردن انسانی صف میکشند اینگونه حیوان نازنینی را نیز طناب به گردنش انداخته تا عقده گشائی کنند :( اعصابم بهم ریخت :( چرا اکثر مردمان ایران اینقدر بیرحم و درنده خو شده اند !!!!!!!!!!!
شنبه 19 آذر 1390 - 13:05
piki82 - تورین - ایتالیا
تف به اون شرف نداشتتون !! همتون تیکه تیکه بشید که وحشی تر از خودتون خودتونین !
شنبه 19 آذر 1390 - 13:21
yek_ashena - مهریز - ایران
این حکومت اصولا نه تنها با سگ بلکه با تمام حیوانات بجز بز و گوسفند و مرغ و خروس مشکل داره ملت ایران هم فکر می کنند هر حیوانی بجز اینها نجسه . من تو خونمون یه سگ دارم بینطیره این حیوون بینظیر حالا چه مشکلی باهاش دارند رو نمی دونم
شنبه 19 آذر 1390 - 13:27
massoudoslo - اسلو - نروژ
تو این کشور آدمآ رو میکشن آنوقت شما میخاین برا سگا برنامه و پلن داشته باشن !!؟ معلومه که سگ کشی میکنن . این تصاویر مصداق همون جمله ایرانی هستش که میگه : از سگ کمتر بودن !! کی سگا با ما آدما این کارا رو میکنن ؟آدمایی که با حیبونا بدونه اینکه نیاز غذایی و بهداشتی داشته باشه این کار رو بکنن از این حیونا کمترند. خیر سرت مسلمونی و شهر و کشوری اسلامی درست کردی ،حالا سگای مادر مرده چه گناهی کردن که بلد نیستن عربی بخونن تا مفهوم نجس بودن رو حدس بزنن !!؟ کشتنشون و بعد ریختنشون تو یه هیات متروکه!! بوی گند لاشه ها محیط رو به لجن و بیماری میکشونه !!! این چه اقدام بهداشتی هستش!!؟
شنبه 19 آذر 1390 - 13:31
oghab - هلسينكي - فنلاند
آقا پس این حقوق بشر کجاست...؟؟؟؟؟؟
شنبه 19 آذر 1390 - 14:33
anti sandis - كنت - انگليس
من که نگاه نکردم ولی‌ لعنت بر باعث و بانیش
شنبه 19 آذر 1390 - 14:45
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
تا جایی که من می دانم در همه جای دنیا حیوانات ولگرد را می گیرند و اگر تا چند روز کسی آنها را قبول نکرد می کشند. هیچ کجا حیوان را عقیم و دوباره در خیابان رها نمی کنند. خصوصا سگ ها که مشکلات زیادی ایجاد می کنند. از این حرف ها گذشته برای اعدام انسان ها هم در ایران از همین روش استفاده می شود و مردم هم کلی خوششان می ید و جمع می شوند، آنوقت بیایند سگها را بیهوش کنند.
شنبه 19 آذر 1390 - 14:19
yadegar - لیدز - انگلیس
انتییسلم - اسلو - نروژ۰ ...خدا بّر خودت که نمیتونی نظر خودت رو به طرز کاملا بدون توهین اقرار کنی‌..... عوض حکومت ایران هم به دست چند تا....مثل خودت اداره میشه که این وأزش است.
شنبه 19 آذر 1390 - 15:22
mehrvaz - استکهلم - سوید
تا زمانیکه اندیشه ی پلید اسلامی که انسان را نماینده خدا و برترین باشنده(اشرف مخلوقات) میداند ، بر مردم ایران چیره هست ،همین هست و خواهد بود.
شنبه 19 آذر 1390 - 15:38
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Fanoos* - خانم من فکر نمی کنم رژیمی باشی‌ ولی‌ بی‌ مطالعه!!!!! در باره ی رهبران دینت!!! نفرت از سگ را اسلام به ایران هدیه داد و امامت به سگ کسی‌ معروف!!در کشوری که سنگسار و قطع دست و پا هست ترحم به سگ!!!!!!!بیگ جو ک!!
شنبه 19 آذر 1390 - 15:48
porharfi - آرنم - هلند
یاد ِ یکی از اون عروس ایرونی های با حجاب که برای پاسپورت ازدواج کرده بود افتادم..تازه به. اینجا اومده بود .داخل اتوبوس سگی برروی صندلی پرید و نشست./عروس ایرونی. به شوهرش گفت:سگها را در ایران براحتی میکُشند!..دیگه جای آدم سوار اتوبوس نمیشن!!...
شنبه 19 آذر 1390 - 16:09
shahram khosh maram - تهران - ايران
خیلی‌ ناراحت کننده بود. اصل کار که گرفتن سّگ‌های وگرد و کشتن آنهاست به نظرم درست هست. من یادم هست که تپه‌های اطراف دانشگاه تبریز پر از سّگ بود و اهالی شب‌ها جرأت نمی‌کردند بیرون بروند. از نظر بهداشتی هم درست نبود. اما نحوه کشتن آنها و رها کردن اجساد غلط هست. بهترین کار این بود که سمّ میدادند و آنها میمردند و بعد هم بلافاصله دفن میکردند. همانطور که در متن گفته شده این کشتن با طناب هم غیر بهداشتی هست و هم غیر اخلاقی‌.
شنبه 19 آذر 1390 - 16:13
golly47 - فوکشتاد - المان
در این مملکت اسلامی وقتی‌ جوان شانزده هفده ساله را دار میزنند و مردم هم از تماشای آن لذت میبرند کشتن حیوانات جزو دروس ابتدایی است
شنبه 19 آذر 1390 - 16:50
Camran - بـغداد - عــــراق
ای بابا لا اقل به کشورهای جنوب شرق آسیا خبر میدادن تا برای دست کم یک سال نیازهای گوشتی‌شان فراهم میشد و یه چیزی گیر دولت میومد. اگر عقل نباشد جان در عذاب است.
شنبه 19 آذر 1390 - 17:44
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
استاد محترم آقای (((سید ابولقاسم واعظ_اندونزی _جاکارتا))) ...فرمایشات شما تصدیق بر کشورهای جهان سومیست.نه‌ بر کشورهای جهان اولی‌ و کشورهای در حال توسعه! ...و دیگر اینکه به نظر بنده هر جانداری حق زندگی‌ کردن دارد . فرقی‌ نمی کند انسان .حیوان .حتی گیاهان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 19 آذر 1390 - 17:56
robo - لوس آنجلس - امریکا
یاد آهنگ سگ کشی شاهین نجفی افتادم .. آخر زندگی همس/ آخر سگ کشی ، فقط حسرت.
شنبه 19 آذر 1390 - 18:58
koorosh55 - شیراز - ایران
تف به ذاتتون تف به شرف نداشته تون تف به اون نونی که از این راه به زن و بچه تون میدین . ادم اگه حـ... نباشه با یه حیوون زبون بسته اینکارو نمیکنه . کثافتا مگه امام حسن غلامش رو بخاطر اینکه غذای خودشو به سگ داده بود ازاد نکرد؟. مگه تو روایات نخوندین که زن زناکاری بخاطر سیراب کردن سگ تشنه ای امرزیده شد و به بهشت رفت؟. از همه معذرت میخوام من اهل فحاشی نیستم ولی نتونستم جلو خودمو بگیرم. خدایا ایرانو از شر این ادم نماها خلاص کن
شنبه 19 آذر 1390 - 19:34
Shahram khosh maram - تهران - ايران
Fanoos:فانوس جان، مرسی از شعر قشنگی که از سعدی گذاشتی. من هم یکی از سعدی میگذارم: چو سگ را بخت تاریک هست و شبرنگ، هم از خردی زنندش کودکان سنگ. امیدوارم این ذوق هنری را همیشه همینطور نگه دارید و در سفرهای دور ایران به شما خوش بگذرد.
شنبه 19 آذر 1390 - 19:47
baba bozoorg - تنسبرگ - نروژ
اینشأللا نوبت خامنه‌ای هم می‌شه که مثل سّگ دراز بکشه
شنبه 19 آذر 1390 - 21:23
*Fanoos* - ايران - ايران
Shahram khosh maram - تهران - ایران. شهرام جان شعر شما هم جالب و به جا بود . انگار میگی سعدی این شعر رو واسه یه همچین مواقعی سروده. همیشه شاد و پیروز باشید
شنبه 19 آذر 1390 - 22:12
Royan - بوخوم - آلمان
تمرینی برای آخوند کشی , ولی این بیچاره های بی گناه سزاوار نبودنند , با سوسک تمرین میکردید , اول بکشید بعد بندازید تو چاه سیفون را بکشید برازنده آخوندا هم است.
شنبه 19 آذر 1390 - 23:34
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا
سّگ با زبان به زخم تنش میزند دوا : بد تر ز سّگ کسیست که زخم زبان زند.(سعدی)
یکشنبه 20 آذر 1390 - 02:18
asal_white - تهران - ایران
چقدر همتون گیج تشریف دارین . این خبر رو یک بان ترک تجزیه طلب نوشته است . بخصوص عکس دوم که در بیشتر سایت های بان ترک ها دیده می شود. متاسفانه به ملت بارس لقب ... را میدهند .لطفا مسوولان سایت در مورد این خبرها بیشتر دقت کنند .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 07:51
zayandehroodi - كبنهاك - دانمارك
اگه این عکسهارو اینجا ببینند عصبانی‌ میشن؛ خیلی‌ها هستند که سّگ رو مثل فرزند خودشون دوست دارند شاید هم بیشتر؛اینجا در دانمارک اولویت را اول به بچه دوم به زن سوم به سّگ و در آخر به مرد میدهند؛
یکشنبه 20 آذر 1390 - 09:52
alisam - تهران - ایران
ما به کجا میریم؟!!! این وحشی بازیا تو ایرانی ها نبود به خدا...
یکشنبه 20 آذر 1390 - 12:17
panirani - کپنهاگ - دانمارک
به نظر من سرشت هر کشوری ملتش می‌سازد و این یک چیز فرهنگی‌ هستش اول اینکه ما ایرانیها مسلمان هستیم و مسلمان بودن یعنی‌ ضد حیوان بودن ،خونخوار بودن ب ،آدم کش بودن ، دروغ گو بودن، خرافه بودن بت پرست بودن و ،،و ،، و. . نتیجه اخلاقی اگر ما ملت درستی‌ میبودیم ،چنین رژیمی‌ سر کار نمی‌‌بود و بر ما حکومت نمیکرد....حقیقت تلخ است ....از ماست که بر ماست ....خلایق هر چه لایق.... به یزدان آگر ما خرد داشتیم ...کجا این سر انجام بد داشتیم . پس بیاییم از خود شروع کنیم به یک انقلاب فرهنگی‌ احتیاج داریم و بر پایه، گفتار نیک‌. پندار نیک‌ ،کردار نیک‌ قرار دهیم و ایران مان را ایران کنیم که لایق هر ایرانی‌ باشد. پاینده ایران
یکشنبه 20 آذر 1390 - 15:21
massoudoslo - اسلو - نروژ
سید ابول قاسم .جاکارتا .اندونزی . نه سید جان کجا تمام دنیا با سگای ولگرد اینطوری میکنند. اینجا داستان حیوانات اهلی کلهم طوری دیگست.اگر سگ یا گربه ای ولگرد شود (!) او را میگیرند و اول به دنبال صاحب قدیمش میروند بعد دنبال یه صاحب جدید و اگر این هم نشد و قرار شود حیوان را بکشند به این شکلی که در تصویر میبینیم هرگز نمیکنند!! مخالف کشتن حیوانات ولگرد یا بیمار نیستم ولی اینکه تو ایران داره به روزه حیوونا میاد سایز و روش نفرت انگیزی هستش. دست کم چین بود اینا رو میخوردن ولی تو ایران با کشتن این سگا به شیوع بیماری دامن میزنن. مردم الان دارن قاتل و جنایت کار و متجاوز و دزد رو تحمل میکنند آنوقت به این سگای ولگرد که میرسه میشن چنگیز خان و ابو تراب .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 18:15
tipper - اصفهان - ایران
متاسفم برای مردم ایران که وجدان ، ارزشهای انسانی‌ خود را به مرور زمان از دست داده‌اند و ، رحم و شفقّت جای خودشو به سنگدلیو بیرحمی داده، واقعاً افسوس بر ما که به کجا رسیدییم .وای بر شما انسانهای بیرحم که چیزی به نام انسانیت ندارید.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 19:38
ghafas - مشهد - ایران
حیوانهای سنگدل سگ صفت بی شرف الهی داغتان به دل مادرتان بماند بی همه جیزها
یکشنبه 20 آذر 1390 - 23:19
ربیع پور نسترن - بابلسر - ایران
یعنی‌ لعنت بر انسان‌های بی‌ وجدان نسل اونایی که کشتنو باید زد اینا انسانیت را هم کشتن
دوشنبه 21 آذر 1390 - 16:33
ayo54 - تهران - تهران
اول از همه معذرت می خواهم خیلی زیاددد..... همه ادیان به خصوص اسلام رو م که همه این داستانها ریشه در دین دارند
دوشنبه 21 آذر 1390 - 18:17
ayo54 - تهران - تهران
اول از همه معذرت می خواهم خیلی زیاددددددددددددددددد. مادر همه ادیان به خصوص اسلام رو م که همه این داستانها ریشه در دین دارند,. گتندی میگه:سطح فرهنگ و انسانیت یک جامعه در رفتار با حیوانات مشخص می سود
دوشنبه 21 آذر 1390 - 18:23
fariba.rose - اتاوا - کانادا
سلام،لکنت زبون گرفتم به خدا،شرمم اومد از دیدن همچین وحشی بازی،کنترل اعصابمو از دست دادم،نمیدونم چه کاری از دستم بر میاد،اگر از لحاظه کمک مالی باشه حاضرم کمک کنم که این تفلکها رو به جای امنی‌ ببرند که اینجور اذیت نشند زندگی‌ کنند،تورو خد کسانی‌ که ایران هستند کاری برای باز داشتن این وحشیها از کاری که انجام میدند بکنند،اگه کاری از ما برمیاد بگید ما انجام بدیم،من کانادا زندگی‌ می‌کنم،بگید چه کاری می‌تونم بکنم؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 00:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.