بیانیه مدیر عامل باشگاه پرسپولیس خطاب به هواداران و حاشیه های پایان داربی پایتخت


 

 

سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت:


«خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج». بیانیه محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس با این جمله کلید می خورد. وی پس از شکست پرسپولیس مقابل استقلال واقعیت هایی را در قالب یک بیانیه تقدیم اهالی فوتبال و بالاخص طرفداران پرسپولیس می کند.
متن بیانیه مدیر عامل سرخپوشان پایتخت بشرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم

مثل روز برایم روشن بود که در دربی شانسی نداریم و این عقیده و پیش بینی من دلایل زیادی داشت اما نمی توانستم با اشاعه این تفکر در بین بازیکنان روحیه آنها را تضعیف کنم. چرا که مرسوم نیست یک فرمانده قبل از یک نبرد بزرگ، سربازانش را تخلیه روحی و روانی کند. شاید معجزه فوتبال به دادمان می رسید و از حداقل شانس سود می بردیم اما اینگونه نشد.
به چند دلیل نتوانستیم بازی را ببریم. در فصل نقل و انتقالات تیم بد بسته شد و حواشی فراوانی دامن پرسپولیس را گرفت. ضرب المثل «خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج» مبین حال پرسپولیس است. حمید استیلی اگر چه از فوتبالیست های بزرگ ما بشمار می رفت اما سرمربیگری پرسپولیس برای او زود بود و یکی از عوامل ناکامی تیم همین انتصاب در اول فصل برای هدایت پرسپولیس قلمداد می شود.
من با وارد کردن برخی شوک ها تیم را تقویت کردم تا استیلی، شکست خورده کنار نرود اما متاسفانه فرصت او تمام شد. استیلی بعد از بازی کنار گذاشته شد و به زودی سرمربی جدید پرسپولیس معرفی خواهد شد تا اوضاع تیم به سمت بهبودی پیش برود. من در بحرانی ترین شرایط پرسپولیس، قبول مسئولیت کردم و برای اصلاح شرایط نیز دست به هر کار قانونی خواهم زد.
محیط فوتبال ما سالم نیست. تصمیمات فوتبالی باید به طور جمعی اتخاذ شود و مدیران باشگاهی باید به بازی گرفته شوند اما اینجا تصمیم سازی شخصی است. در این 80 روزی که در عرصه فوتبال هستم یک بار از من مشورت نخواستند، در شرایطی که مصدومان زیادی داشتیم از سازمان لیگ خواستم تا بازی جام حذفی به تعویق بیفتد اما این فرصت از ما دریغ شد تا با یک لشگر مصدوم به دیدار حریف سنتی و تا بن دندان مسلح برویم.
باخت مقابل استقلال یکی از بدترین روزهای پرسپولیس را رقم زد و در ذهن هواداران به عنوان نقطه تاریک باقی خواهد ماند. از این پس باید طوری حرکت کنیم تا این موضوع از ذهن هواداران پاک شود. در بازی با استقلال هر چه به پایان بازی نزدیک شدیم انرژی بازیکنان ما تحلیل رفت و تعویض ها هم دردی را دوا نکرد تا با شکست، شرمندگی ما مقابل هواداران تشدید شود. هوادار پرسپولیس دوست داشت حداقل اگر تیم محبوبش در لیگ نتیجه نمی گیرد در جام حذفی استقلال را ببرد اما با نتیجه ای که حاصل شد، قلب هواداران ما شکست. اشک های آنها دل مرا به درد آورد و من به عنوان مسئول تیم، از تمامی هواداران بابت شکست در دربی عذرخواهی می کنم. این شکست معلول تصمیم گیری های اشتباه در ابتدای فصل است اما من با همه توان تلاش می کنم تا در کوتاه ترین زمان، پرسپولیس را به روزهای اوجش برگردانم.

حاشیه ها

پس از شکست مقابل استقلال , پرسپولیسی ها خودشان را در رختکن حبس کرده اند

بازیکنان پرسپولیس خودشان را در رختکن حبس کرده اند و از آن خارج نمی شوند.

تمام ورزشگاه خالی از تماشاگر شده است و بازیکنان استقلال هم مصاحبه کرده اند و به هتلی که در آن اردو زده بودند برگشته اند اما بازیکنان پرسپولیس از رختکن خارج نمی شوند.
در حال حاضر خبرنگاران بیش از 50 دقیقه است که منتظر پرسپولیسی ها هستند تا با خروج از رختکن از آنها مصاحبه بگیرند.
شکست سه بر صفر مقابل استقلال آنقدر سنگین بود که برخی از بازیکنان این تیم از جمله میثاق معمارزاده روی نیمکت ذخیره ها گریه کردند.

حاشیه بزرگ در پایان داربی پایتخت/علی کریمی می خواست عزیز محمدی را کتک بزند!

کاپیتان پرسپولیس تصمیم داشت که رییس سازمان لیگ برتر را کتک بزند!

علی کریمی که پس از پایان بازی مصاحبه تندی را علیه رییس سازمان لیگ انجام داد قصد داشت که او را کتک بزند که این اتفاق با جلوگیری حاضران در این صحنه ختم به خیر شد.
کریمی معتقد است که تصمیم گیری رییس سازمان لیگ برتر در مورد این بازی و عدم تعویق آن یکی از دلایل اصلی شکست مقابل استقلال است.

پروین هم از مردم عذر خواهی کرد/ یکی از تلخ‌ترین شکست‌‌های عمرم بود

فارس نوشت:

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به نفع استیلی نبود که در این تیم بماند.علی پروین پس از شکست سه بر صفر پرسپولیس در دربی 73 گفت: صلاح نبود استیلی بماند و به نفع خودش هم نبود. از هواداران عذرخواهی می‌کنم. شکست تلخی بود.

وی ادامه داد: تیم بد بسته شده بود. بازیکنان استقلال را با بازیکنان پرسپولیس مقایسه کنید. در 90 دقیقه خوب بودیم اما بعد از گل اول همه چیز به هم ریخت. می‌خواستیم در جام حذفی به عنوان خوبی برسیم اما نشد.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در باره آینده این تیم گفت: باید بنشینیم و با سردار رویانیان که این تصمیم را گرفته صحبت کنیم. باز هم از طرف خودم از هواداران عذرخواهی می‌کنم. این یکی از تلخ‌ترین شکست‌‌های من بود.

+191
رأی دهید
-38

shabhaye-barani - اکلند - نیوزلند
این که چند روز پیش به عنوان با اخلاق‌ترین معرفی‌ شده بود که.....
شنبه 19 آذر 1390 - 09:35
*Fanoos* - ایران - ایران
سر افکنده ولی مغرور . من پرسپولیسی ام . به این عشق می ورزم . افتخارمه خونم سرخه غیرت دارم . یه گوشه از قرمزیتو به صدتا دنیا نمیدم. بالاخره اوضاع به نفعمون میشه هووووووورا
شنبه 19 آذر 1390 - 10:16
choobin - مانیلا - فیلیپین
من هرچی‌ به قیافه رویانیان نگاه می‌کنم بیشتر میفهمم که هیچی‌ از فوتبال بارش نیست.از وقتی‌ اومده تابلوی برد ممنوع تو ‌جاده پر از چاله چوله پرسپولیس نصب کرده یه بلندگو‌ام دستشه همینطور شعار میده،دلم واسه پرسپولیسی‌ها می‌سوزه ولی‌ خوب.....مهم اینه که من esteghlaliam.
شنبه 19 آذر 1390 - 10:13
په ن په - کاونتری - انگلستان
آرزوی بردن با پرسپولیسی‌ها عیب نیست :).
شنبه 19 آذر 1390 - 10:43
Shakoor - کوالالامپور - مالزی
ای بابا ...توی اون سالهای آخر دهه هفتاد که ما محصل بودیم و عشق استقلال ....همش پرسپولیس برنده می شد و ما جلوی ب]ه ها خجالت زده می شدیم....حالا که اینجا تک و تنها افتادیم و همه دورو بریهامون هم استقلالی اند....همش استقلال می بره.....پس ما با کی کل کل کنیم!؟
شنبه 19 آذر 1390 - 10:47
soheil rad - بابل - ایران
آقای هری پاتر(کریمی)نشون داد بی شخصیت ترین فرد ممکن در فوتبال ایرانه حرکت غیر اخلاقی این بازیکن در مقابل بازیکن کم سن و سالی مثل میثم حسینی نشون داد این بابا جنبه محبوبیت نداره ...کاپیتان به اصطلاح محبوب این تیم به جای قبول شکست سعی در فرافکنی داره آقای کریمی هر چقدر بزرگ باشی در مقابل استقلال و خیل میلیونی طرفداران این تیم عددی نیستی یادمون نرفته چطور در زمان بازی در تیم ملی امید با کتک زدن داور ابروی فوتبال ایران رو بردی و در جام جهانی با لگد زدن به ساک ورزشی کنار زمین باعث تمسخر رسانه های خارجی شدی هنوز هم طرفداران استقلال حرکات زشتت رو زمانی که در تیم سالنی فتح تهران بازی میکردی از یاد نبردن حد خودت رو بدون و به این به به چه چه کردنها این چند وقته غره نشو
شنبه 19 آذر 1390 - 10:47
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان
fanoos - فکر کنم امسال شهمیرزاد خیلی زیاد سرد شده ! لواشک و آلو زیاد نخور که اذیت می شی ..
شنبه 19 آذر 1390 - 10:57
(KaViR) - ماستریخت - هلند
*Fanoos*‌ایران‌_ایران. همانطور که قدیمیا میگن >>خشت اول چون نهاد معمار....... یه جای دیگه هم میگن>>>آرزو بر جوانان عیب نیست... شاد باشید. sSs
شنبه 19 آذر 1390 - 11:08
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
شتر در خواب بیند پنبه دانه ------- گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
شنبه 19 آذر 1390 - 11:16
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
choobin - مانیلا - فیلیپین همین آخری که گفتی یک دنیا ارزش داره
شنبه 19 آذر 1390 - 11:17
IRANI AZAD-1361 - اصفهان - ایران
علی جون داری جاده خاکی میری یواش یواش
شنبه 19 آذر 1390 - 11:19
afshinmehr1351 - کرج - ایران
خدا وکیلی سنگ پای قزوین هم جلوی لنگی ها کم میاره؟ رو که رو نیست! دم هر چی استقلالیه گرم.
شنبه 19 آذر 1390 - 11:37
oshtoleshang - مشهد - ایران
من پرسپولیسی‌ام. خوشحالم که این باخت ها نتیجه داد و استیلی پاچه‌خوار از تیم رفت. هنوز این جمله‌اش که تو فیلم تبلیغات احندی نژاد دیدم که تو یه سالن ورزشی اومد و گفن: "یه مرد دیدم و اونم ا.ن هستش" رو یادم نمیره. متنفرم ازش. خوشحالم که رفت. امیدوارم پرسپولیس به روزای اوجش برگرده
شنبه 19 آذر 1390 - 11:44
shahram khosh maram - تهران - ایران
این کار رویانیان یعنی معذرت خواهی از هواداران حرکت خوبی بود ولی باز انداخت گردن قبلیها و باز زد به کوچه علی چپ یعنی از جنگ و فرماندهی صحبت کرد. در حقیقت اصلا از خودش کم نکرد و گفت من فرمانده بزرگی هستم وحالا به خاطر اشتباههای دیگران از شما معذرت میخواهم. از این قسمت خوشم نیامد. پرسپولیس متأسفانه رو به زوال هست. حبیب دستمال به نظر من بهتر از رویانیان بود. یک تیم بزرگ به بازیکنان بزرگ نیاز دارد و کریمی یکی از این بازیکنان هست. دایی، مهدوی کیا و نکونام حتی اگر بد بازی کنند، روحیه و اعتماد به نفس را بالا میبرند. در گروه مدیریتی پرسپولیس فقط علی پروین در اندازه پرسپولیس هست. یک نظامی میتواند نظم را به یک باشگاه فوتبال بیاورد مثل تیمسار نو آموز در پاس، ولی رویانیان به نظرم یک نظامی درست و حسابی نیست. کسی که با پخش کردن کارت سوخت بین بازیکنانی که حقوقشان بالای ۱۰۰ میلیون هست شروع کند یعنی این کاره نیست. با منم منم و گفتن اینکه من فرمانده بزرگی هستم و.. نمیشود یک تیم فوتبال بزرگ را چرخاند.
شنبه 19 آذر 1390 - 12:55
red.boy - تهران - ایران
soheil rad - بابل - ایران_ بازیکنی که تو بایرمونیخ بازی کرده نباید امثال کیسه کش هارو ادم حساب کنه.
شنبه 19 آذر 1390 - 15:12
Persia Parsi - لندن - انگلستان
آقای سهیل راد از بابل معلومه تو هم از دار و دسته بسیج و دستمال بدست خامنه ایی هستی من بعنوان یک استقلالی میگم اگه یه مرد تو فوتبال ایران باشه کریمی و جباریه چون نه باج میدن و نه زیر سلطه آخوند میرن در ضمن یادت باشه وقتی شماها آمردم را به خاک و خون کشیدین همون کریمی با بستن دستمال سبز حامی ملت شد . حالا هم .... نزن و افکار بچهای این سایت و خراب نکن
شنبه 19 آذر 1390 - 15:48
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
خب فوتبال همینه دیگه. لیگ هر کشوری را که نگاه کنید یه تیم ممکنه چند سال بالا باشه بعد یه سال بیاد پایین جدول. اگه هواداران شعور درک این قضیه را ندارند لازم نیست سمون ریسمون براشون ببافید.
شنبه 19 آذر 1390 - 16:13
Hamid1970 - ارواین - امریکا
نقطه تاریک در ذهن نیست در قلب همه لنگها هک شده، حالا برو به تیم بدبختت ماشین کادو بده.سردار بدبخت با اون کریمی به جنبه.
شنبه 19 آذر 1390 - 16:16
firozi - بغداد - عراق
خب دیگه شما خشت روی خشت کج نذار و اول خودت اسعفا بده تا یک مدیر ورزشی و کاردان بیاد. 80 روز صبر کردی!! خیلی بیجا کردی پول مفت بیت المال را به باد هوا میدهید و باید منتظر می شدید که حمید خان استعفا بده چون اگر اخراج بشه کل قرارداد را باید بهش بدهند .شما که مثل روز برت روشن بود که سوراخ میشید چرا با تیم امید نرفتید که ابروریزی کمتر بشه چرا کسی یقه مدیر ارزشی را نمیگیره که تر زد با این اتنخابش
شنبه 19 آذر 1390 - 16:02
katrina - لندن - بریتانیا
. توى مملکتى که همه چیزش برعکسه و فرومایگان برجاى بزرگان تکیه زده اند، نادانان بر عاقلان حکمفرمایى میکنند، بیسوادان دکترا از آکسفورد جعل میکنند، استقلال هم باید بر پرسپولیس پیروز شود... دوران فرومایگان است از هر لحاظ....
شنبه 19 آذر 1390 - 17:53
*Fanoos* - ایران - ایران
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان. چه بیربط . آرزو به دل موندیم یه کیسه کش یه حرف با ربط بزنه:))=)):))=))
شنبه 19 آذر 1390 - 19:14
*Fanoos* - ایران - ایران
(KaViR) - ماستریخت - هلند. حالا فعلا که استقلالیا خشتشون رو با پارتی بازی و پول گذاشتن این فصل , شما هم شاد باشید
شنبه 19 آذر 1390 - 19:16
Anarchist - دبلین - ایرلند
مثل اینکه نفرین ملوان بد جوری پشت پرسپولیسیهاست . پارسال جام رو ناحق گرفتن، حق ملوان بود که جام رو بگیره .امسال هم که اوضاع هر دو تیم خرابه..!
شنبه 19 آذر 1390 - 21:56
مشتعل - استکهلم - سوئد
این هیولا ها تا گور پرسپولیس رو نکنن دست وردار نیستن البته فرقی نداره نوبت اس اس هم میرسه فعلاً سر قرمز رو میبرن تا بعد !!! بابا ترو به هرچی معتقدین دست از سر پرسپولیس بردارین همون امنیت و آبادی رو به ایران بسه . اینا خیال میکنن با دستۀ کورا طرفاً برین بابا 30 ساله ما برای هر چیزی تو ایران از این زر و زر ها شنیدیم کوشامون پُره !
شنبه 19 آذر 1390 - 21:58
zoroye iran - وین - اتریش
تنها ملتی که این همه فحاشی میکنند ما ایرانیها هستیم و فقط ادعا میکنیم فرهنگ چند هزار ساله داریم بخاطر مرام فحاشی و بیفرهنگی بعضی افراد ارزان ( بقول آلمانی زبانها) تا مدتی که فحاشی هست سمت این سایت نمییام .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 04:28
zoroye iran - وین - اتریش
soheil rad - بابل - ایران. آدمی خدایش کجا زندگی میکنی تا حالا کسی بهت نگفته چقدر بیکلاسی حیف اکسیژنی که صرف میکنی تا حالا چند بار صفت خودتو تو کامنتهات دیدم من نمیدونم مسئولان سایت معنی حرف کریه توی ..... رو نمیدونن چطور آدم .. هستی تو (اون نقطه چین سانسور نشده من گذاشتم و تو اون صفتی که استفاده میکنی و بدترین الفاظ رو پرش کن از طرف من و به خودت تحویل بده)
یکشنبه 20 آذر 1390 - 04:37
*Fanoos* - ایران - ایران
zoroye iran - وین - اتریش بازم درود بر شما دوست عزیز و پرسپولیس ام
یکشنبه 20 آذر 1390 - 12:25
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان
*Fanoos*- باور کن با شناختی که از لنگیا داشتم مطمئن بودم که از قیمت نقل و نبات گفتن به تعبیر شیخ همانا ژاژ خائیدن و آب در هاون کوبیدن است ! قصوری بر شما بابت عدم درک ارتباط آنچه قبلا گفتم محتمل نیست که خانه طرفداران سرخ چون محبوبانشان از پای بست ویران است . به امید اینکه آبی شوید و خردمند آنوقت است که ارتباط را بفهمی به اشاره ای !
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:39
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان
katrina - لندن - بریتانیا- با اینکه ازت خوشم می یاد و مدتهاست که اینجا می شناسمت ولی به دلیل ssi بودن فقط یک نقل قول عرض می کنم . خدا بیامرز مرحوم " موسی " بار بر قدیمی میدان بار بود که وقتی کسی مطلب بی ربطی با آب وتاب می گفت یا مثل شما توهمی می زد در جوابش فقط یک کلمه می گفت که " خسته ای "
یکشنبه 20 آذر 1390 - 20:54
red.boy - تهران - ایران
soheil rad - بابل - ایران_ نکنه فرهاد مجیدی شما از منچستر شروع کرد تا به استقلال رسید. مالیات که نداره بباف و بگو. علی کریمی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال اسیاست و از مقدسات مردم. شما هم نظرت رو تو جیب عقبت نگه دار. باشه؟؟ موفق باشی.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 15:12
katrina - لندن - بریتانیا
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان- به‌‌‌ به‌‌‌ شما استقلالی تشریف داشتید ؟ خوشتون اومد واقعیت رو گفتم? حالا چون حقیقت تلخه بگو توهم زدی ;) ‌ای بابا یک زمانی‌ بود که اینجا طوفان به پا می‌کردم حالا مثل شیره خسته{یا پلنگ) :) گوشه‌ای نشستم . استفاده می‌کنم از مطالب دوستای قرمزم و استقللای‌های با شخصیت چون شما.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 20:50
nader46 - لندن - انگلیس
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان:و وکیل رسمی‌ الان لگن،،خدمت شما وکیل الرعایا و وکیل الکیسه کشها،،و یکی‌ از معدود استقی‌های با سواد و فهمیده عرض کنم که،،به خاطر اظهار لطفتون به کاترینا ، سرخ گًل و ملکه تاجدار سرخپوشان و عزیز همه پرسپولیسی ها،،از شما ممنون هستیم،،البته خیل عظیمی‌ از استقی‌ها دوست دارن به ملکه سرخپوشان اظهار لطف کنن،،اما همه مثل شما قدرت اظهار کردنشو ندارن !!به هر حال* خسته*نباشید
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 13:08
*Fanoos* - ايران - ايران
وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن - انگلستان. اگه تو ذهن خودت رابطه ای بین کامنت تمسخر آمیزت که شخصی بود با کامنتای من میبینی اونو واسه خودت نگه دار و تراوشات توهین آمیز مغزت رو اینجا منتشر نکن
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 22:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.