اتحادیه اروپا تا پایان ژانویه ۲۰۱۲ تحریم های ایران را تشدید می کند

اتحادیه اروپا تا پایان ژانویه ۲۰۱۲ تحریم های ایران را تشدید می کند

رهبران اتحادیه اروپا روز جمعه خواستار تصویب تحریم های بیشتر علیه ایران  تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۲ شدند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در بیانیه ای  « نگرانی جدی و عمیق» خود را  نسبت به برنامه هسته ای ایران به ویژه پس از انتشار گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی بیان کرده اند.
 
یوکیا امانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درگزارش آبانماه گفته بود که این نهاد به طور جدی نگران جوانب نظامی احتمالی برنامه اتمی ایران است.
 
رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا از شورای وزیران امورخارجه کشورهای  عضو خواسته اند تا تحریم‌های تازه علیه ایران را به مثابه «الویت» درنظر گرفته و تا پیش از پایان ژانویه ۲۰۱۲ برابر با ۱۰ بهمن ماه  و نشست اتی خود تصویب کنند.
 
دراین بیانیه تصریح شده است تحریم های تازه در امتداد و گسترش تحریم های گذشته خواهد بود.
 
رسانه های خبری می گویند تحریم های تازه  شامل ممنوعیت سفر و مسدود کردن اموال افراد و شرکت‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران  خواهد بود.
 
این اتحادیه در آخرین اقدام خود ۱۸۰ شخصیت و شرکت ایرانی را مورد تحریم قرار داد. تحریم های جدید در واکنش به خودداری جمهوری اسلامی ایران از اجرای تعهدات بین المللی خود در زمینه همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای امنیت بر سر پرونده هسته ایش اتخاذ شده است.
 
طی هفته های اخیر گفته می شد اتحادیه اروپا تحریم نفتی ایران را مد نظر دارد، اما تاکنون رهبران اروپایی در خصوص این مساله به توافقی دست نیافته اند.
  در بیانیه‌ روز جمعه اتحادیه اروپا اشاره‌ای به تحریم نفت ایران نشده است.
 
محکومیت حمله به سفارت بریتانیا
 
رهبران  کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین از حمله به سفارت بریتانیا درتهران انتقاد کرده اند.
 
رهبران اتحادیه اروپا  «قصور ایران را در اجرای تعهدات و مسئولیت های بین المللی خود برای محافظت از افراد و  مکان های دیپلماتیک بر اساس کنوانسیون وین» محکوم کرده اند.
 
وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا پنجشنبه  هفته گذشته با ابراز «خشم» علیه حمله به سفارت بریتانیا، اقدام مهاجمان را شدیدا محکوم کرده و اعلام کردند که کشورهای عضو، اقدام های «مقتضی» را برای پاسخ به این حمله اتخاذ خواهند کرد.
 
وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا گفته بودند: «شورای اتحادیه اروپا این دسته اقدامات علیه بریتانیا را به عنوان اقدام علیه کل اتحادیه اروپا تلقی می کند. این اتحادیه در صدد است تا اقدام های مقتضی در این زمینه اعمال کند.»
 
روز سه شنبه  هشتم آذرماه تظاهر کنندگان به ساختمان سفارت بریتانیا در تهران و باغ قلهک که در اختیار این کشور است، حمله  کردند و پس از ورود به محوطه های این مجموعه ها دست به تخریب گسترده  اموال آن زدند.
 
به دنبال  این حمله، بریتانیا کلیه کارکنان سفارت خود درتهران  را از ایران خارج کرد و  ۴۸  ساعت به دیپلمات های ایرانی مهلت داد که خاک این کشور را ترک کنند.

+90
رأی دهید
-23

baas - روتردام - هلند
با درود به بسیج احمق که روند سرنگونی‌ حکومت اسلامی را تسریع میکند .
شنبه 19 آذر 1390 - 07:26
morid - بوشهر - ایران
خوشم اومد دیروز کامرون با اون خواسته های احمقانه اش رو تمام تصمیمات اتحادیه ارپا سیفون کشید .دماغ دراز سارگوزی را سوزاند ومرکل بیچاره کارد بهش میزدی خونش نمیریخت.خلاصه تحریم ایران یه سرگرمی شده برای اتحادیه.هر وقت بیکار شدند میگن بریم بروکسل ایرانو تحریم کنیم بعد که به تراز بازرگانی وصادراتی اشان نگاه میکنی میبینی که منحنی ان خیلی بالاتر از ماه قبل شده.
شنبه 19 آذر 1390 - 08:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.