سحرخیزی برای مبارزه با افسردگی

سحرخیزی برای مبارزه با افسردگی

متخصصان بهداشت عمومی در یک مطالعه جدید دریافتند افرادی که صبح زود از خواب بیدار می‌شوند، شادتر، سالم‌تر و همچنین از نظر اندام به مراتب متناسب‌تر از اشخاصی هستند که صبح‌ها زیاد می‌خوابند.

متخصصان دانشگاه «روئهامپتون» در لندن در این بررسی‌ها نتیجه گرفتند افرادی که تمایل دارند شب‌ها تا دیروقت بیدار بمانند که اصطلاحا به آنها «بوف» می‌گویند، خیلی بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی، استرس و یا حتی اضافه وزن هستند.

از سوی دیگر اشخاصی که صبح‌ها زودتر و راحت‌تر از خواب بیدار می‌شوند و سریعتر به انجام کارهای روزانه خود می‌پردازند، اغلب شادتر و سالم‌تر هستند و از نظر تناسب اندام و مقابله با چاقی نیز در وضعیت بهتری قرار دارند.

به نوشته روزنامه تلگراف، افراد سحرخیز به طور متوسط تا ساعت 6:58 صبح از خواب بیدار می شوند در حالی که اشخاص بوف معمولا تا ساعت 8:54 صبح برخاستن از رختخواب را طول می‌دهند.


 

+72
رأی دهید
-151

ktkntiuk - مونيخ - المان
این حرف‌ها همش چرتو پرته! من همیشه صبح‌ها زود بیدار میشم . یعنی ۵ صبح بیدارم. نمیگم که خیلی‌ خوش هیکل هستم ، اما این شیکمو دارم و هی‌ عذابشو می‌کشم. تازه کارم هم طوریه که محیط کارم رو همش پیاده میرم. اما این شکم گندست که گندست.
شنبه 19 آذر 1390 - 06:48
shabhaye-barani - اکلند - نیوزلند
چطوری یک ا دم افسرده که آرام بخش مصرف می‌کنه کلّهٔ سحر از جاش پا شه ؟؟
شنبه 19 آذر 1390 - 07:32
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
کی گفته. بیچاره سحر خیز که او محسنی اژه ای گازش گرفت و الان هم چند ساله زندانه.
شنبه 19 آذر 1390 - 14:30
Royan - بوخوم - آلمان
دوست عزیز باید ورزش شکم بکنی‌ که عضله شکمت سفت و جمع بشه،بهترین ورزش هم پیلاتس است.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 01:07
felora - تهران - ایران
قرصهای ارامبخش گاهی زیاد هم بد نیست . چون هم سیستم اعصاب واروم میکنه وهم کم خوابی رو که تاثیر بدی روی مغز میتونه داشته باشه جبران میکنه و همون بهتر که صبح زود هم بلند نشه! (اگه اجباری نیست)
یکشنبه 20 آذر 1390 - 13:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.