مرقد سیده خوله دختر امام حسین (ع) در بعلبک لبنان

پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه هنر ناب اسلامی نوشت:

شهر بعلبک ، شهری تاریخی و شیعه نشین است که معبد چندهزارساله ژوپیتر و مجموعه باستانی این منطقه (درست در کنار مرقد سیده خوله ) نشانگر قدمت تاریخی آن می باشد. در ویکی پدیا آمده است: کاروان اسرای کربلا از این شهر تاریخی عبور کرده اند و ماجرای راهب مسیحی ظاهرا در این شهر اتفاق افتاده است. هم اکنون مسجدی بنام مسجد راس الحسین علیه السلام در بعلبک وجود دارد که مربوط به همین واقعه می باشد.

در توقف کاروان اسرای کربلا از این شهر حضرت سیده خوله دختر امام حسین (ع) در اثر جراحات سفر به شهادت رسیده و در همین شهر به خاک سپرده شده اند و اکنون مزار ایشان همچون چراغی فروزان به محل زیارت و برگزاری مراسم های شیعیان لبنان و خصوصا بعلبک تبدیل شده است.

شاید این آرامگاه ارجمند تنها امامزاده موجود در لبنان باشد و همین مسئله نشان می دهد که کاروان اسرای کربلا در هر توقف و با اهدای هر شهید - چنانکه طبق نقل های تاریخی کودکان زیادی از این کاروان در طی مسیر به شهادت رسیده اند - چه تأثیر شگرفی در انتقال پیام عاشورا و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) داشته اند.

 

نمایی عمومی از مرقد مطهر حضرت سیده خَـوله در بعلبک لبنان که گنبد آن در حال بازسازی است.

 

نمایی دیگر از این امازاده ارجمند که تابلوی معرفی آن به سه زبان عربی ، فارسی و انگلیسی نوشته شده است و این خود نشانگر تعدد زائرین ایرانی از این مکان است.

 

این درب ورودی که مستقیم به داخل حرم راه دارد در حال حاضر بسته است . در زمان حضور ما در این مکان ، مجموعه بارگاه ایشان در حال گسترش و بازسازی بود.

 

کتیبه بالای درب چوبی متن زیر را در خود جای داده است:

« بمبارکة ولی امر المسلمین آیة الله العظمی الامام علی الحسینی الخامنئی و برعایة وکیله الشرعی العام فی لبنان امین عام حزب الله حجة الاسلام و المسلمین السید حسن نصرالله و بدعمه الخاص تم تجدید و توسیع و زخرفة المقام فی عام ١٤١٦ هجریة عربون وفاء الشهداء المقاومة الاسلامیة و عوائلهم الابرار»

مضمون این عبارت چنین است: « به برکت وجود ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امامسید علی حسینی خامنه ای ،و با حمایتنماینده شرعی عمومی ایشان در لبنان، دبیر کل حزب الله، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله و با تلاش های ویژه ایشان ،بازسازی و گسترش وتزئین این مکان مقدس در سال1416 ه.ق به نشانه وفاداری به شهدای مقاومت اسلامی و خانواده های صالح آنان به اتمام رسید.

 

تبلیغ دعوت روزانه به قرائت دعای افتتاح در ایام ماه مبارک رمضان توسط حزب الله لبنان در مرقد سیده خوله (ع)

تصویر ورودی صحن مطهر امامزاده سیده خوله (ع)

 

تصویر کاشیکاری از سخنان گهرباره امام خمینی (ره) و امام خامنه ای پیرامون قدس شریف که درست در ورودی صحن امامزاده سیده خوله نقش بسته است.

این عبارات به این شرح هستند:

الامام الخمینی رحمة الله علیه : « تحت رایة الاسلام سنحرر القدس » یعنی « زیر پرچم اسلام ، قدس را آزاد خواهیم کرد. »

الامام خامنئی : « القدس للمسلمین یجب أن یعود الیهم » یعنی « قدس متعلق به مسلمین است و باید به آن ها بازگردد. »

نمایی از داخل حرم مطهر سیده خوله که به مناسبت ماه مبارک رمضان تزیین شده است.

 

نمایی از ضریح مطهره ایشان از داخل حرم.

 

ضریح منور حضرت سیدة خولة بنت امام الحسین علیه السلام

تصویری از زیارت نامه ایشان.

بدان امید که با شناخت دقیق تر یاران و فرزندان امام حسین (ع) در صحنه عاشورا و حوادث پس از آن ، معرفت کامل تری نسبت به ایشان پیدا کنیم.

+238
رأی دهید
-322

Royan - بوخوم - آلمان
پول ایرانیها را چطوری تو خارج از کشور به هدر میدهند , تف تو گور پدر آخوند جماعت , سیده خوله !؟ آنهائی که میروند آنجا زیارت خل هستند بخاطر همین اسمش را از روی جماعت زائر انتخاب کردند چقدر هم به ریش این ملت خندیدن.
جمعه 18 آذر 1390 - 23:34
خشایارشا - تهران - ایران
تنها تخصصی که اینها داشتند, بچه بود.
جمعه 18 آذر 1390 - 23:19
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
ماشالله از برکت این امامان محترم هیچ ملتی بی نصیب نمونده در هر شهر و دهات کوره ای یک یادگاری گذاشتن
جمعه 18 آذر 1390 - 23:30
molla breaker - استکهلم - سوئد
با درود. این حضرات شیعه هر سال یه نوه‌ای ,نتیجه‌ای به شجره نمچهٔ ۱۲ امامشون اضافه می‌کنند تا هم مردم رو سرکیسه کنند و هم حماسه شون رو زنده نگاه دارند، خوشبختانه نسل امروزی خیلی‌ آگاه تر از این حرفاست ،حنا ی این آقایون جمهوری اسلامی هم به دردِ همین ۴تا لبنانی میخوره که اون هم داره ته میکشه. پاینده باد ایران و ایرانی‌
شنبه 19 آذر 1390 - 00:02
armin53 - انگلیس - انگلیس
این امامزاده ها مثل ویروس در حال اضافه شدن هستن، آره برین اونجا مردم گاو و گوسفند زیادن که بیان مثل خر مرده پرستی کنن ...شیطان صفتان.
شنبه 19 آذر 1390 - 00:17
freepersia - كلگورلي - استراليا
خدا رو شکر که اینجا هم به جمع بقیهٔ اماکن متبرک اضافه شد از این به بعد مرده پرستان بعد از کربلا و سامرا دیگه باید پولشونو واسه رفتن به بعلبک واسه سید خانم خولی جمع کنن زیارت قبول.
شنبه 19 آذر 1390 - 01:31
SIAVASHOMA - منچستر - انگليس
عجب تبلیغی برای آدمهای خٔل و چیل. پول یا مفتو خرج ایرانیانی کنند که از فقر و بد بختی پناهنده این کشور و آن کشور میشوند. سید خله بزنه به کمر هر چی‌ آخونده .لعنت بر روح خمینی ،مرگ بر خامنه ای
شنبه 19 آذر 1390 - 01:45
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا
حد اقل برین از یه مرده عاقل طلب شفا کنید نه‌ از مرده سیده خوله.
شنبه 19 آذر 1390 - 02:12
mansourehtaghavi - ازمیر - ترکیه
حالا آنجا را میخوهند در آمد حزب الله وشیعیان کنند.
شنبه 19 آذر 1390 - 02:59
zafar207 - هرات - افغانستان
و و و .....از تمام برادران و مسلمانان جهان خواهیش دارم که برا کسانی که در روز عاشورا حسینی در عراق و افغانستان از جمله کابل و مزار و قندهار شهید شدن دعا کنند.....
شنبه 19 آذر 1390 - 03:02
shabparast - ایران - شمال
والا تو قسمت فارسی تابلو هم فقط یه کلمه فارسی دیدم :D
شنبه 19 آذر 1390 - 06:15
karaji - گتنبرگ - سوئد
اگه امامزاده کم دارند تو ایران ما زیاد داریم ، بیایند هر چند تا میخواهند ببرند !!
شنبه 19 آذر 1390 - 03:49
amoo uk - ليدز - انگليس
ببین سرمایه مردم ایران کجاها خرج میشه ، مردم هزاران بد بختی دارن همه از فشار اقتصادی کمرشون خمّ شده ،اون وقت علی‌ گدا از پول مردم ایران به طور خود سر بخشش می‌کنه اونم تو لبنان واسه معلوم نیست کی‌ یا چی‌ ،،چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است علی‌ گدا
شنبه 19 آذر 1390 - 03:59
sama128 - شیراز - ایران
البته اگر دست این رژیم مرده پرست باشه دوست داره در هر شهری 100 تا امام زاده درست کنه یعنی در تمام شهر های دنیا مثلا در سانفرانسیسکو امام زاده ابراهیم بزنه در شیکاگو امام زاده 2 برادر در مادرید امام زاده سه خواهر خلاصه از این اسامی عجیب و غریب وقتی توی کوههای ایران امام زاده هست چرا در کشورهای دیگر نباشه مثلا در توکیو امام زاده توشیرو میفونه خلاصه خودش منبع درآمدی هست سال به سال هم کشت و گذاری می کنند و هم به واسطه غبار روبی میرن پول ها رو میریزن تو کیسه و حال می کنند . مردم بیچاره و بدبخت ایران هم از جیب مبارک به واسطه آقایون هزینه می کنند و هی امام زاده درست میکنند در واقع بانک فیضه قم اسمش امامزاده هاست که خدارو شکر در ایران روز به روز داره زیاد میشه و خیلی هم جالبه . ایران شانس اورد که فقط امام رضا توش اومد اگر قرار بود که همه امام ها می آمدند ایران که هیچ ما تا حالا یه 2 تا 3 میلیونی امام زاده داشتیم .
شنبه 19 آذر 1390 - 04:41
uuu.2010 - تبریز - ایران
آخه الان بگم که چقدر این اسم" خله" به خود سیده و خاندان قبل و بعداز خودش میاد میگن به مقدسات دیگران توهین نکن...عزیز...برادر...مقدّس‌ترین مشخصهٔ هر انسانی‌ عقل و خرد اوست که به واسطه‌ آن از سایر حیوانات تمایز پیدا می‌کنه....انصافا شما با خواندن این مطلب احساس نمیکنید که این آقایان با دامن زدن به این خرافات و خرج پول ملیونها ایرانی‌ بدبخت برای چنین جای مسخره ایی به مقدّس‌ترین بخش وجود شما که همان خرد شماست توهین کرده اند....؟ احساس نمیکنید که همهٔ ما ایرانی‌‌ها را با این کاراشون به تمسخر گرفتند؟... به یزدان که گر‌ ما خرد داشتیم....کجا این سرانجام بد داشتیم
شنبه 19 آذر 1390 - 04:53
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
معلومه سرمایه گذاری ها داره به نتیجه میرسه. اولیش که در لبنان افتتاح شد، شرط می بندم تا دو سال دیگه ده هزار تا شعبه توی لبنان بزنند و از هر کدوم سالی چند صدهزار دلار غبار زدایی کنند. فقط عیبش اینه که درآمدش توی جیب ما نمیره.
شنبه 19 آذر 1390 - 05:42
Neda02 - اتاوا - کانادا
سیده خوله، چه اسم برازنده‌ای!
شنبه 19 آذر 1390 - 06:33
sedaye_sokoot1388 - تهران - ایران
بادرود-بخدا اگر دست من بود جفت مناره هاش رو با آر پی جی میاوردم پایین البته قبلش مطمینا زحمت بقیشونم کشیده بودم اولشم با اونایی که تو کشور خودمونن شروع میکردم .
شنبه 19 آذر 1390 - 06:43
Dara va sara - پرت - استرالیا
جمهوری غاصب و جنایت کار اسلامی. تنها و تنها به کمک مردمی که فکر و اندیشه و منطق خود را فدای دین کرده اند میتواند اینچنین سرمابه و دارایی ایران را فنا و غارت کند. ای کساتیکه سنگ اسلام را به سینه میزنید. این را بدانید که شماها کمتر از جمهوری جهل و جنون کنهکار نیستین...پس تا شما هستین. جمهوری جهل زنده است.....
شنبه 19 آذر 1390 - 06:30
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
لبنان چیز بود به چیز هم آراسته شد. ای کاش تمامی این امامزاده های دروغین هم را به لبنان منتقل میکردند چون اینها ایرانی نبودند و نیستند و نخواهند شد. ما نخواستیم همه به ارزانی خودشان. از رضا گرفته تا امامزاده ...
شنبه 19 آذر 1390 - 08:35
gol andam - ژنو - سویس
من شنیدم زن امام حسین ایرانی‌ بود ،،،تو ایران مرد ،،،امام حسین تو کربلا پس دخترش تو لبنان چه کار می‌کرده؟؟ خوب به ایرانی‌ چه ربطی‌ داره ،،،،واقعا کاسهٔ داغ تر از آاش که میگن اینا هستن
شنبه 19 آذر 1390 - 09:44
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
بچه های ایرانی کلاس درس ندارند، جاده ها استاندارد نیستند، فقر و فحشا بیداد میکنه، بیکاری، تورم و .. ولی باز هم پولهایی که باید خرج ایران و ایرانی بشه رو توی خارج به عناوین مختلف خرج میکنند. ننگتان باد که مرگتان نزدیک است. پاینده ایران و ایرانی و نابودباد حکومت ضد ایرانی ولی وقیح
شنبه 19 آذر 1390 - 10:39
m.noor - شارجه - امارات
با درود . انسان‌های نفهم تا کی‌ میخواهید سیاهی رو به دوش بکشید بس کنید توبه کنید دست التماس به بالا ببرید و طلب بخشش از خدا کنید نه از بنده مرده خدا روز رستگاری نزدیک است همه در آتش جهنم مسوزید مان
شنبه 19 آذر 1390 - 10:51
sam69 - دوبلين - ايرلين
لبنان چیز بود به چیز هم آراسته شد. ای کاش تمامی این امامزاده های دروغین هم را به لبنان منتقل میکردند چون اینها ایرانی نبودند و نیستند و نخواهند شد. ما نخواستیم همه به ارزانی خودشان. از رضا گرفته تا امامزاده
شنبه 19 آذر 1390 - 11:01
naghi-77 - لندن - انگلیس
مکان مقدسی کاش تو ایران بود میرفتم زیارت
شنبه 19 آذر 1390 - 11:02
parsa.pj - کوالالام پور - مالزی
من که دیگه از دست اینا خستهشدم شما یه چیزی بگین بابا.....
شنبه 19 آذر 1390 - 13:09
Babak4004 - کوالالامپور - مالزی
داداش سعی کن به مقدسات و اعتقادات هر انسانی احترام بزاری حی اگه هیچ دینی و اعتقادی نداری خواهشاً این فرهنگ را داشته باش.
شنبه 19 آذر 1390 - 14:54
mehrvaz - استکهلم - سوید
من نمی دانم هدف این سایت از اینگونه گزارشهای ضد ایرانی چیست.این یعنی کمک به گسترش این باور نکبت.امیدوارم که گردانندگان این سایت در این گونه موردها با هشیاری بیشتری برخورد کنند.
شنبه 19 آذر 1390 - 14:14
mortimer - اصفهان - ایران
naghi-77- لندن - انگلیس:"کاش تو ایران بود میرفتم زیارت"!!!!!!!!!!!!!!!!!!/تو تا لندن رفتی اون وقت نمی تونی بری لبنان؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
شنبه 19 آذر 1390 - 16:33
kiyasha - برلین - المان
ایرانی دمت گرم وقتی مجبور شدیم اسلام را قبول کنیم تصمیم گرفتیم یک تری در این دین بزنیم که خود عربها هم گیچ بشوند و می بینید که چقدر موفق شدیم و فعلا جامعه اسلامی گوه گیچه گرفته که کدام درست است و کدام ساخته ایرانی و تقلبی هست تا چشمشون هم کور شه . نقله قصه ملا هست که می گفت که خانه کدخدا اش می دهند و چون دید بعد از ساعتی همه ملت خر با کاسه به طرف خانه کدخدا می روند ، کاسه ایی برداشت و به طرف خانه کدخدا به راه افتاد و گفت : شاید واقعا خانه کدخدا آش می دهند حال نقله ما شده
شنبه 19 آذر 1390 - 20:59
kiyasha - برلین - المان
ایرانی دمت گرم وقتی مجبور شدیم اسلام را قبول کنیم تصمیم گرفتیم یک تری در این دین بزنیم که خود عربها هم گیچ بشوند و می بینید که چقدر موفق شدیم و فعلا جامعه اسلامی گوه گیچه گرفته که کدام درست است و کدام ساخته ایرانی و تقلبی هست تا چشمشون هم کور شه . نقله قصه ملا هست که می گفت که خانه کدخدا اش می دهند و چون دید بعد از ساعتی همه ملت خر با کاسه به طرف خانه کدخدا می روند ، کاسه ایی برداشت و به طرف خانه کدخدا به راه افتاد و گفت : شاید واقعا خانه کدخدا آش می دهند حال نقله ما شده
شنبه 19 آذر 1390 - 21:01
kurosh-h - گوتنبرگ - سوئد
لعنت به اون شاهان هوسران صفوی که شیعه را چسباندن به ریش مردم ایران.
شنبه 19 آذر 1390 - 22:14
خشایارشا - تهران - ایران
اگه لبنانیها عاقل باشند باید هرچه زودتر این امام زاده را خراب کنند. زیرا امامزاده ها مانند علف هرز میمونن, سریع تکثیر میشن و تولید مثل میکنن.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 00:42
mansoor_uk - انگلستان - انگلستان
علی‌ گدا تاریاکشو نکشیده، توهم زده پول مملکتو خرج این اراجیف می‌کنه ...
یکشنبه 20 آذر 1390 - 02:19
dara20 - تهران - ايران
طرف خل هم که بود. پول ملت بدبخت ایران خرج هرزگی عرب‌های کثیف میشود.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 14:36
elaheh85 - تهران - ایران
ننگ بر شما.شرم اوره.به مقدسات ادیان چه راحت فحش میدید.من که میگم این سایت و امثالش تنها به دنبال ترویج فساد است و اینکه بین مردم ایران دو دستگی ایجاد کند تا به راحتی از درون خود فرو بپاشد بدون نیاز به جنگ و خون ریزی.وقتی مردم بی دین میشن و کافر به راحتی الت دستان اربابان میشودند. همانند سگان به هر کجا که انان اشاره کنند میشینن.با حکومت مشگل دارید.با خدا و ادیان چرا؟جانم.خانوادم فدای خدا و پیغمبر و اهل بیتش.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 15:57
مانفرد - ایران - ایران
neda02 اتاوا -کانادا ای کاش میدونستم اهل کجای ایرانی؟ ولی خوله به زبان گیلکی به معنیه سوراخه بنابراین معنی اسم این یارو میشه (((((خانوم سوراخه))) هرکی که اسمشو گذاشته کلک رشتی رو زده به عربا اونهم بدجـــــــــــــــــــور
یکشنبه 20 آذر 1390 - 17:42
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
elaheh85 - تهران - ایران. فساد در مغز بیمار توست آبجی‌ زینب گور تو گم کن سا یت‌‌های اسلامی برای این ....------گوربابای رهبر دینت و امامان قاتل زن بازت!!!!!!!
یکشنبه 20 آذر 1390 - 18:38
دنیای وحشی - تهران - ایران
به نظرم بهترین راه برای جلوگیری و سواستفاده آخوند و آخوندک جماعت از کلاه و شیره ماه به سرجماعت احمقی که هر چیزی رو از آنان به راحتی می پذیرند این است که بیاییند و یک برای و برای همیشه آمار هرچه قدیس و زیارتگاه و امثالهم را چه راست و چه دروغ یک بار دربیارند و اعلان کنند که دیگر بعداز آن هرکه از راه رسید و خواست الکی یک زیارتگاه الکی به خورد خلق الله برای سودجویی و پرکردن جیب وامانده بدون انتهایش بده مردم باورنکنند و تکلیف خودشان را باآنها بدانند.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 23:10
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
یک مشت بسیجی اینجا سنگ اسلام را به سینه زده و سد خروار کامنت میگذارند، یک از یک بیسواد تر و نا اگاه تر. اینها حتی دستورهای دینی خود را نمیدانند که تنها چرندیات ملاهای بیسواد منبری را تکرار میکنند. آن یکی میگوید قمه زنی رسم دین اسلام است، دیگری میگوید گاو نذری را با گلوله کشتند تا بخورند، آن یکی میگوید خدا فرمان صیغه را داده تا انسانها خوشی نمایند. چه مزخرفاتی!
دوشنبه 21 آذر 1390 - 09:20
elaheh85 - تهران - ایران
mlowes - واشنگتن - آمریکا.معنای دموکراسی و آزادی بیان و فهمیدیم.دیدی تو این سایت که همه پنهان هستن و هم نمیبینن تحمل شنیدن نظر طرف مقابل و ندارن پس چطور سنگ به سینه میزنید که تو ایران باید دموکراسی و ازادی بیان باشه.خوب با نظراتتون حرفهای و شعارهاتون و نقض میکنید.شماها که ادعا میکنید متمدن هستید و ماها وحشی پرا فحش و ناسزا میدین.تا جای که ما میدونیم یه متمدن احترام به خدا.ادیان.انسانها.مقدسات در اولویته براش.موفق باشی.
دوشنبه 21 آذر 1390 - 21:13
baran828 - تهران - ایران
با پولهای مردم چه نقش ونگارهایی یه اسم خودشون میندازن!
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 05:47
kambizian - تهران - ایران
elaheh85 - تهران - ایران.معنی دموکراسی این نیست که به هر چرت و پرتی به عنوان عقیده احترام بگذاریم.شاید از نظر من تجاوز کار درستی باشه آیا باید بقیه به این نظر من احترام بذارن؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 08:49
kambizian - تهران - ایران
elaheh85 - تهران - ایران.معنی دموکراسی این نیست که به هر چرت و پرتی به عنوان عقیده احترام بگذاریم.شاید از نظر من تجاوز کار درستی باشه آیا باید بقیه به این نظر من احترام بذارن؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 08:49
بهروز كياني - تهران - ایران
elaheh85 - تهران - ایران. با احترام به شما و عقیدتون! می شه که این خرجهای هنگفت رو از کیسه تهی مردم ایران ببینیم و چیزی نگیم؟
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 06:09
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
الاهه۸۵ - تهران - ایران انگار پول خوبی‌ میگیری نه؟ خوب بگیر. ولی‌ یادت باشه، هیچ پولی‌ نمیتونه جای عقل و دانش و بگیره.
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 10:25
لرستان سرزمین شاپور - خرم اباد - ایران
جدیدا هم یکی تو لرستان کشف شد، میخاستن پی ساختمان بکنن که....
‌چهارشنبه 23 آذر 1390 - 11:35
shakila99 - شارجه - امارات
یک بار که من مشهد رفته بودم از همسرم خواستم من را به‌‌‌ مرقد امام رضا ببرد تا ببینم مردم آنجا چی‌ کار می‌کنند من تا آن وقت ندیده بودم که در زیارت مردم چی‌ کار می‌کنند آخه من سنی استم واین کار گناه است وقتی داخل رفتم از دیدن کارهای که میکردن متعجب شدم انگار میخواستن که اون بیچاره را از قبر بیرون بکشند تا خواسته‌ها شون را بده یک آخوندی کنار ما استاده بود به‌‌‌ شوهرم گفت آقا انگشتر طلا برای مرد حرم است .شوهرم گفت امام رزا مرد بود یا زن؟ گفت مرد ؛شوهرم گفت پس چرا اینقدر طلا بهش اویزون
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 13:42
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
کاش یکی‌ هم تو شهر ما سبز بشه که بدونیم موقع ناراحتی‌ به کی‌ آویزون بشیم.
‌پنجشنبه 24 آذر 1390 - 18:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.