فواید نوشیدن چای سبز و گل رز

ترکیب چای سبز و گل رز معجون فوق‌العاده‌ای با عطر بسیار خوب و خواص بالا است. چای مخلوط این دو گیاه، اثرات قوی در کاهش استرس و تقویت قلب دارد. به علاوه آنتی‌اکسیدانی قوی و شدیداً ضد بیماری‌های مزمن است.
 


چای سبز از برگ‌های تخمیر نشده‌ی گیاه چای تهیه می‌شود و چای گل رز با خشک کردن غنچه‌های تازه روییده‌ی گل سرخ، میوه قرمز رنگ آن، یا گلبرگ‌های آن تهیه می‌شود.

چای سبز و گل سرخ مخلوطی از برگ چای سبز و گلبرگ‌های خشک شده گل سرخ است که مصرف هردوی آن‌ها فوائد بسیاری برای بدن دارد.

این چای قرن‌هاست که در کشورهای آسیایی با اهداف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این چای معطر حاوی ترکیبات بسیار مفیدی برای بدن است. چای سبز و گل رز دارای آنتی اکسیدان، بیوفلاوونوئید، ویتامین‌های مختلف و آلکالوئید است. این چایِ ترکیبی، خواص آرام بخش قوی دارد، ضد عفونت بوده و پاک کننده بدن است.
 
خواص آنتی اکسیدانی
 
چای سبز دارای بالاترین میزان پلی فنل‌هاست و بر اساس گزارش مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، قدرت ترکیبات آنتی اکسیدانی آن بسیار بالا بوده و این خاصیت آنتی اکسیدانی در اثر وجود فیتونوترینت‌های کاتچینی موجود در آن است که اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) نامیده می‌شود. این ترکیبات منشاء اثرات مفید چای سبز است.


میوه گل سرخ نیز دارای ویتامین C بالایی است که مقدار آن از بسیاری از میوه‌ها بالاتر است و شاید میزان آن حتی از مقدار ویتامین C موجود در 60 عدد پرتقال هم بیشتر باشد. این معجون آنتی اکسیدانی چای سبز و گل رز می‌تواند خواص ضد سرطانی و ضد عفونی کننده قوی داشته باشد.
 
سلامت قلب
 
مطالعه ای که در سال 2005 در ژورنال تغذیه منتشر شد بیان داشت که چای سبز موجب کاهش سرعت هضم چربی‌ها و کاهش تریگلیسرید خون می‌شود. چای گل سرخ دارای خواص آرامبخش و کاهش دهنده استرس و اضطراب است و موجب کاهش بروز بیماری‌های قلبی می‌شود. پس مجموع این دو چای برای قلب بسیار مفید بوده به علاوه این که چای سبز موجب کاهش فشار خون می‌شود (بر اساس گزارش مرکز پزشکی دانشگاه هاروارد).

سلامت استخوان
 
میوه گل رز اثرات ضد التهابی دارد و موجب کاهش خشکی و سفتی مفاصل می‌شود. چای سبز نیز اثرات ضد التهابی دارد. بر اساس گزارش ارائه شده در دانشگاه مریلند، چای سبز موجب کاهش تخریب غضروف‌ها می‌شود. مطالعه دیگری که در کنگره بین‌المللی استئوپروز کانادا در سال 2006 ارائه شد، بیان شده که چای سبز موجب افزایش تراکم استخوانی می‌شود. مطالعه دیگری که در سال 2007 به چاپ رسید همین نتایج را تایید کرد و نشان داد تراکم استخوانی کسانی که به طور مداوم چای سبز می‌نوشند، 8/2درصد بالاتر از افراد دیگر است. این اثر معادل اثر ورزش کردن یا دریافت منظم کلسیم است.
 
اثرات گوارشی
 
چای گل سرخ سموم بدن را دفع می‌کند و با باکتری‌های مضر دستگاه گوارش مبارزه می‌کند و اثرات ضد اسهالی دارد. گلبرگ‌های گل سرخ موجب حفظ تعادل سیستم گوارش شده و به صورت یک دیوروتیک در بدن عمل می‌کند. گلبرگ‌های گل سرخ درمان بیماری‌های التهابی روده مانند بیماری کرون و کولیت زخمی است. ترکیب این گلبرگ‌ها با چای سبز اثرات آن را دو چندان می‌سازد و از التهاب و عفونت‌های سیستم گوارشی می‌کاهد.

+110
رأی دهید
-98

pelle - استکهلم - سوئد
همین الآن یک فنجان گرم از مخلوط چای سبز با گل رز را دارم مینوشم وای که چه خوشمزه و لذت بخش است بخصوص در این شب سرد .
جمعه 18 آذر 1390 - 18:52
feminism - لندن - انگلستان
بسیار متشکر و سپاسگزارم از این اطلاعات مفید و ارزندۀ شما . چای سفید هم بسیار سودمند و پُرخاصیت میباشد. حتما امتحان کنید.
جمعه 18 آذر 1390 - 19:12
دنیای وحشی - تهران - ایران
خوشبختانه من هرموقع برای اصلاح موهایم به آرایشگاه مخصوص خودم می روم با چایی سبر همراه غنچه رز که کمی هم آب لیموترش و شکر به آن اضافه کردند پذیرایی می کنند .البته به همراه انوع شکلاتهای خوشمزه .:)
جمعه 18 آذر 1390 - 20:24
Royan - بوخوم - آلمان
چای سبز احمد را با دو سه تا برگ نعنا دم کنید محشر میشه. برای گرفتن مقداری از تلخی چای بجای آب جوش 100 درجه بگذارید که آب به 90 درجه برسد بعد چائی را دم کنید, تلخی چای کاهش پیدا میکند.
جمعه 18 آذر 1390 - 21:10
shabhaye-barani - اکلند - نیوزلند
دنیای وحشی- تهران. .. میگم مطمعنی اونجا که اینهارو بهتون میدان آرایشگا ‌ست؟؟ حواست باشه‌ها !!
شنبه 19 آذر 1390 - 04:20
Bilijoe - دره گرگ - ایران
من عاشق چای سبزم . ممنون
شنبه 19 آذر 1390 - 13:03
*Fanoos* - ايران - ايران
pelle - استکهلم - سوئد نوش جانت پله عزیز گوارای وجودت
شنبه 19 آذر 1390 - 21:57
pelle - استکهلم - سوئد
Fanoos* - ایران - ایران- خیلی ممنون فانوس جان .
یکشنبه 20 آذر 1390 - 00:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.