پیام ویدئویی آمریکایی ناپدیدشده در ایران منتشر شد

رابرت لوینسون آخرین بار هشتم مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش در ایران دیده شد

خانواده مامور سابق اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) که می گویند در سال ۲۰۰۷ در جزیره کیش ایران ناپدید شده، روز جمعه (۹ دسامبر) پیامی ویدئویی از او منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد زنده است و درخواست کمک دارد.

در این ویدئو که به گفته خانواده رابرت لوینسون از سوی "گروگان‌گیرهای ناشناس" فرستاده شده، آقای لوینسون لاغر و نحیف به نظر می رسد و از دولت آمریکا می خواهد به درخواست‌های گروگانگیرها پاسخ مثبت دهد.


او در این فیلم هویت گروگان‌گیرها را فاش نمی‌کند.

این تصاویر در سایتی منتشر شده که توسط خانواده آقای لوینسون به منظور درخواست کمک و جلب توجه جهانی برای آزادی او راه اندازی شده است.

همسر و پسر آقای لوینسون در یک پیام ویدئویی دیگر که در همین وب‌سایت منتشر شده است، از گروگان‌گیرها خواسته‌اند تا درخواست‌های خود را برای آزادی رابرت لوینسون ارائه دهند.

همسر آقای لوینسون پیش از این بارها از دولت ایران خواسته بود که برای یافتن شوهرش تلاش کند و درخواست ملاقات با محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران را مطرح کرده بود. حکومت ایران می گوید از سرنوشت او اطلاعی ندارد ولی آماده همکاری برای یافتن حقیقت است.

دولت آمریکا با وجود انجام تحقیقات گسترده و طولانی در این پرونده، هنوز اطلاع دقیقی از محل نگهداری رابرت لوینسون و هویت گروگان‌گیرها ندارد.

'کمک کنید به خانه برگردم'

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که این ویدئو در ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ (بیش از یک سال پیش) برای خانواده آقای لوینسون ارسال شده است. بر اساس این گزارش در آن زمان دولت آمریکا انتشار ویدئو را مانعی در برابر تلاش ها برای یافتن رابرت لوینسون عنوان کرده بود.

در این ویدئوی ۵۴ ثانیه‌ای، آقای لوینسون با چشمانی گودافتاده اما ظاهری سالم جلوی یک دیوار بتونی نشسته و پیراهن سفید او به تنش گشاد به نظر می‌رسد.

او که سابقه بیماری دیابت و فشار خون بالا دارد، می‌گوید: "با من خوش‌رفتاری شده است. اما من به کمک دولت ایالات متحده برای پاسخ‌گویی به درخواست‌های گروهی که مرا سه سال و نیم در اختیار داشته‌اند، نیاز دارم... لطفا به من کمک کنید تا به خانه برگردم."

رابرت لوینسون آخرین بار هشتم مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش دیده شد.

خانواده او می‌گویند که آقای لوینسون به عنوان یک شهروند آمریکایی برای انجام تحقیقات درباره قاچاق سیگار به صورت شخصی به کیش سفر کرده بود، اما از سوی دیگر گزارش‌هایی نیز از دیدار او با یک متهم فراری آمریکایی در این جزیره منتشر شده است.

مقام های ایرانی از علت سفر و سرنوشت آقای لوینسون ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند.

+96
رأی دهید
-20

bavar88 - آمستردام - هلند
هر کی‌ این کار را کرد ناز شصت دستش...آمریکا در حال نابودی است و اگر ایران انجام داده که باید در قبال اون چند صد نفری که در آمریکا از ایرانی‌‌ها زندانی هستند را آزاد کند....هه‌هه‌هه
جمعه 18 آذر 1390 - 14:58
birmingham - شیراز - ایران
حتما آمریکا می‌خواد بگه این هواپیما رفته آقای لوینسون پیدا کنه ؟ عجب
جمعه 18 آذر 1390 - 16:08
niagara - گوتینگن - آلمان
حالم دیگه آذین هههه‌های بیمار گونه بهم می‌خوره
جمعه 18 آذر 1390 - 16:16
shahnam hash - قزوین - ایران
خیالت راحت باشه آمریکا به این سادگی‌ از بین نمیره. این آخوندا که مس بید میلرزن تا یه آمریکایی می‌بینن میگن جاسوس. آخه کسی‌ نیست بگه بدبختا این همه ایرانی‌ تو آمریکاست ولش ولش میچرخن.
جمعه 18 آذر 1390 - 22:16
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
باور۸۸ - آمستردام - هلندbirmingham - شیراز - ایران از مزدورانی مثل شماها نظامی بهتر از این در ایران پیدا نخواهد شد.خلایق هرچه لایق فقط ۱۰% از ۷۵ میلیون آخوندیست فکر میکنند. خط پایان نزدیک است.
شنبه 19 آذر 1390 - 01:41
Azadikhah - تكسل - هلند
حالا بگذریم از این قضیه که گروگان گیری از ویژگی‌های بارز جمهوری اسلامی؛ سفارت آمریکا، ملوانان انگلیسی، کوهنوردان آمریکایی، من نمیدونم صد در صد کار جمهوری اسلامی یا نه (طبق سوابقی که ذکر شد بعید نیست). سوال اینکه یه مامور (سابق یا فعلی‌) اف بی‌‌ای تو ایران چکار میکرده؟ نرفته کیش که از ساحل اختصاصی آقایان لذت ببره و غواصی بکنه که ! احتمالا اومده بوده راجع به یه چیزی مذاکره بکنه و حرفاش به دل‌ آقایون ننشسته و گروگان گرفتنش. تو این مواقع دولت آمریکا از جمهوری اسلامی هم بدتر عمل می‌کنه و هیچی‌ نمیگه
شنبه 19 آذر 1390 - 04:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.