ژاپن بیش از ۱۰۰ شرکت ایرانی را تحریم کرد

ژاپن سومین واردکننده بزرگ نفت خام ایران است

در پی افزایش فشارهای بین‌المللی بر ایران، به دلیل برنامه هسته‌ای این کشور، دولت ژاپن نیز تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کرد.

کابینه ژاپن در جلسه روز جمعه (۹ دسامبر) اعلام کرد که نام بیش از ۱۰۰ فرد و گروه ایرانی را به لیست سیاه خود اضافه کرده است.


به این ترتیب شمار افراد و شرکت‌های ایرانی مورد تحریم ژاپن، که اموال آنها در این کشور مسدود می‌شود، به بیش از ۳۰۰ مورد رسید.

دولت ژاپن همچنین با ممنوع کردن ارتباط مالی با سه بانک دیگر ایرانی، شمار بانک‌های تحریم‌شده ایرانی را به ۲۰ بانک رساند.

تحریم‌های تازه ژاپن شامل بخش انرژی ایران نخواهد شد.

وزیر اقتصاد و تجارت ژاپن هشدار داد که این کشور باید نسبت به هرگونه توقف صادرات نفت خام با احتیاط برخورد کند. ایران چهارمین تامین‌کننده نفت ژاپن است.

ژاپن همچنین گفت که سرمایه‌گذاری‌های تازه در صنعت نفت و گاز ایران را تعلیق خواهد کرد. ژاپن بعد از چین و هند سومین واردکننده بزرگ نفت خام از ایران است.

در پی انتشار گزارش اخیر یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که برای نخستین بار شامل جزئیاتی از جنبه‌های احتمالی نظامی برنامه اتمی ایران بود، موج تازه‌ای از تشدید تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد.

اتحادیه اروپا نیز به منظور افزایش فشار بر دولت ایران برای همکاری شفاف‌تر با آژانس هفته گذشته، تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تری علیه ایران وضع کرد و تهدید کرد که در مرحله بعد ممکن است به تحریم خرید نفت ایران رو بیاورد.

ایران همواره تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را رد کرده است.

+91
رأی دهید
-39

samuk66 - لندن - لندن
همش تحریم... مردم بی‌چاره چی‌ کار باید کنند.
جمعه 18 آذر 1390 - 14:37
bavar88 - آمستردام - هلند
مثل اینکه باید بیشتر دعا کنیم تا خداوند تتمه باقی‌ مونده ژاپن را با یک سونامی دیگه از بین ببره....هههه
جمعه 18 آذر 1390 - 14:52
niagara - گوتینگن - آلمان
زهره ماره هههه
جمعه 18 آذر 1390 - 16:14
massoudoslo - اسلو - نروژ
فعلا سونامی که ژاپن براتون درست کرده رو ۸۸ باور کن تا بعد خدای تو هم دعای تو تو رو باور کنه و یه سونامی دیگه برا ژاپن چاق کنه . ..ههههه
جمعه 18 آذر 1390 - 16:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.