مواضع نامزدهای جمهوریخواه آمریکا درباره استفاده از گزینه نظامی علیه ایران

تعدادی از نامزدهای حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲  آمریکا در سخنان خود روزچهارشنبه در کنفرانس یهودیان جمهوریخواه آمریکا،  با تاکید بر استفاده از همه گزینه ها در قبال ایران، از سیاست باراک اوباما که به گفته آنان به حد کافی از اسرائیل دفاع نمی کند، انتقاد کردند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، نامزدان حزب جمهوریخواه در این کنفرانس وعده دادند که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ مناسبات با اسرائیل را تقویت کرده و مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای خواهند شد.
 
طبق این گزارش، نامزدهای حزب جمهوریخواه سعی دارند حمایت محافل و نهادهای یهودیان آمریکا را به خود جلب کنند که در گذشته معمولا از حزب دمکرات حمایت کرده اند.
 
«میت رامنی» که در میان نامزدهای حزب جمهوریخواه فعلا از دیگران پیشی گرفته است، در سخنان خود گفت برای اعمال فشار به ایران باید از عملیات پنهانی و خرابکارانه استفاده کرد. وی افزود هدف نهایی در مورد ایران باید تغییر رژیم در آن کشور باشد. سخنان وی با استقبال فراوانی از سوی حاضرین مواجه شد.
 
«نیوت گینگریچ» که در میان نامزدان حزب جمهوریخواه فعلا در مقام دوم قرار دارد گفت تنها سیاست اصولی در قبال ایران «تغییر رژیم» است. او گفت در صورت پیروزی تمام روش های موجود و از جمله عملیات پنهانی و خرابکارانه برای مختل کردن برنامه های هسته ای ایران را به کار خواهد بست و ازتمام گروه های مخالف رژیم ایران حمایت خواهد کرد.
 
«جان هانتسمن» نیز موضع بسیار تندی اتخاذ کرد و گفت اگر ما قبول داریم که نمی توان یک ایران هسته ای را پذیرفت در آن صورت باید تمام گزینه ها  برای پیشگیری از هسته ای شدن ایران را در نظر گرفت.
 
«میشل باکمن» نیز تاکید کرد که وزارت دفاع آمریکا باید یک نقشه جنگ علیه ایران تهیه کند تا در صورت لزوم آن را به کار گرفت.
 
خبرگزاری رویترز می افزاید که نامزد های حزب جمهوریخواه در کنفرانس یهودیان جمهوری خواه آمریکا سخنان هفته گذشته «لئون پانه تا» وزیر دفاع آمریکا را به عنوان نوعی اعمال فشار از سوی دولت اوباما به اسرائیل تفسیر کردند.
 
وزیر دفاع آمریکا روز جمعه از دولت اسرائیل خواست که مذاکره با فلسطینی ها را شروع کند و برای جلوگیری از تشدید انزوای خود در خاورمیانه گام های جدی بردارد.
 
یهودیان آمریکا معمولا حامی حزب دمکرات هستند ولی به نظر می رسد که نامزدان حزب جمهوریخواه با استفاده از فضای ناشی از سردی روابط بین دولت باراک اوباما و حکومت فعلی اسرائیل می کوشند آرا این جمعیت را به سوی خود جلب کنند.
 
ازمیان نامزدان حزب جمهوریخواه تنها فردی که طرفدار شدت عمل و یا اقدام نظامی علیه ایران نیست «ران پال » نماینده کنگره از ایالت تگزاس است. او به طور کلی به روش مداخله نکردن آمریکا در امور کشورهای دیگر اعتقاد دارد و می گوید با عملیات نظامی و تحریم علیه ایران مخالف است و به جای این اقدامات باید به طرف ایران دست دوستی دراز کرد.
 
از «ران پال» برای شرکت در این  کنفرانس دعوت نشده بود.

+66
رأی دهید
-118

asemane iran - تهران - ایران
امیدوارم ران - پال رای بیاره .
جمعه 18 آذر 1390 - 11:29
fdsa60 - تهران - ایران
فقط حرفهای مفت و صدمن یه غاز. فقط و فقط برای رای آوردن جوش زیادی میزنند.خودشون هم میدونند که هیچ غلطی نمی تونند بکنند.
جمعه 18 آذر 1390 - 14:12
پدرام توکلی - تهران - ایران
گور پدر همشون. همشون دروغ میگن اینم فیلمه که میگن باراک دستش تو کاسه اسرائیلی نیست همشون مثل هممن.
جمعه 18 آذر 1390 - 14:50
سلام منم - مشهد - ایران
امیدوارم ران - پال رای نیاره .
جمعه 18 آذر 1390 - 16:27
smile_with_flowers - ونکوور - کانادا
سیاست پدر و مادر نداره ولی‌ اینا از همه بی‌ پدرو مادر ترند :) بی‌شرفا انگار ایران شده آش نذری :)
جمعه 18 آذر 1390 - 18:50
parmida_alman - فرانکفورت - آلمان
امیدوارم یه جووو غیرت تو رگه اینهای که فکر میکنند ایرانی‌ هستن پیدا شه و این رژیم کثافت را عوض کنه تا دیگه کسی به خاطره ایران نخواد را ی بیاره...
جمعه 18 آذر 1390 - 19:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.