ماست را با معده خالی بخورید

سعید حسینی متخصص تغذیه گفت: مصرف ماست با معده خالی میزان جذب کلسیم آن را بیشتر می‌کند، البته این بدین معنی نیست که بعد از غذا کلسیم جذب نمی‌شود.

این متخصص تغذیه افزود: ماست حاوی مقداری فسفر و 84 درصد آب است. افرادی که در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند، باید روزانه حداقل یک وعده ماست مصرف کنند.

وی گفت: ماست‌های کم‌چرب یا رژیمی برای افرادی که کلسترول بالایی دارند، مناسب است. این نوع ماست‌ها برای کاهش وزن نیز مناسب هستند.

این متخصص تغذیه افزود: برای این که بتوانید مقدار بیشتری ماست در روز مصرف کنید باید آن ‌را به گونه‌ای جایگزین مواد غذایی پرضرر کنید به عنوان مثال می‌توانید به‌ جای سس مایونز از آن به ‌همراه آب‌لیمو برای روی سالاد فصل‌ استفاده کرد.

حسینی گفت: هنگام خرید ماست دقت شود که حتماً تازه باشد. هرچه‌قدر به تاریخ تولید آن نزدیک‌تر باشید باکتری‌های مفید آن فعال‌تر خواهند بود. در نهایت دقت کنید که آن‌را سرد نگه دارید و سرد مصرف کنید. باکتری‌های مفید ماست در گرمای طولانی زنده نمی‌مانند.

وی افزود: بنا به توصیه کارشناسان تغذیه، مصرف لبنیات از جمله ماست با معده خالی توصیه می‌شود چون در این حالت میزان جذب کلسیم از این محصولات بیشتر است. مصرف ماست قبل از غذا از نظر جذب کلسیم بهتر است. البته این بدین معنی نیست که بعد از غذا جذب کلسیم نخواهیم داشت.

این متخصص تغذیه گفت: ماست فقط یک عصرانه یا دسر خوشمزه نیست و خواص بسیار زیادی دارد. ماست منبع غنی پروتئین، کلسیم، ریبوفلاوین و ویتامین B12 است. ماست در مقایسه با شیر، به دلیل افزودن باکتری‌های مفید مقدار بیشتری کلسیم و پروتئین دارد.

+229
رأی دهید
-27

KAWASAKI ZX - طهران - ایرون
ماست همیشه با ماست
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:58
golly47 - فوكشتاد - المان
دیبلمه و لیسانس تشنه به دوغ تازه
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:36
demokrasi-solh - صحنه - ایران
از ماست که بر ماست . ماست را با معده خالی بخورید تمام مشکلاتتان حل می شود ، از زمانیکه ماست را بامعده خالی می خورم تمامی دردهایم (بیکاری ،بی پولی و...) یادم رفته ،بیماری ولایت ستیزی و دموکراسی خواهی هم در من کمتر شده ،راستی در مورده آبدوخیار هم مطلبی بنویسید از سایت پر محتوایتان هم ممنونم واقعا درده بیدردی هم خودش دردیست بعضی موقع ها فکر میکنم ادمهای آنور آب و اینور آب دردهای هم را نمی فهمند.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:56
barzani - كريستيانساند - نروژ
از ماست که ٔبر ماست
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 16:18
nemat420 - لندن انتاریو - کانادا
قابل توجه کاربر گرامی‌"از ماست که برماست"
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 16:33
gypsy-girl - یوتبوری - سوئد
demokrasi-solh - صحنه - ایران, دوست خوب مثل اینکه حالت اصلا خوب نیست، ببخشید که انقدر رک می گم ، اما گ..ز به شقیقه چه ربطی داره ؟ حالا چون نه دمکراسی داریم نه خیلی چیزای دیگه نباید مقاله ی مربوط به تغذیه ی درست هم بخونیم ؟ این فقط یه مقاله ی علمی بود، همین ، بهتره دست از این افراط و تفریط برداریم !
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 19:36
دنیای وحشی - تهران - ایران
ماست ماست گنگر ماست شمسی مال حاج آقاست
جمعه 18 آذر 1390 - 01:43
demokrasi-solh - صحنه - ایران
ممنونم gypsy عزیز از انتقاد بجایت ، وقتی داشتم این کامنتو مینوشتم حالم خیلی خوب نبود ولی با خواندن کامنت حکیمانه شما مخصوصا از توضیح ارتباطه گ3 تا نقطه با شقیقه حالم بهتر شد. مرسی
جمعه 18 آذر 1390 - 06:42
بچه اصفهان - پرت - استرالیا
ماست اصلا سرد مزاجه مخصوصا با ماهی نخورید . سردی می اره
جمعه 18 آذر 1390 - 07:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.