بررسی فراخوانی همه سفرای اروپا از تهران در نشست بروکسل

وزیر خارجه اتریش از بررسی فراخواندن سفیر این کشور از تهران خبر داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایکل اشبیندلگر وزیر خارجه اتریش اعلام کرد کشورش در حال بررسی فراخواندن سفیر خود از تهران به دلیل ماجرای حمله به سفارت انگلیس در ایران است .

وی افزود: موضوع حمله به سفارت انگلیس در تهران، در نشست پنجشنبه و جمعه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، بررسی می شود. یکی از پیشنهادهایی که در این نشست بررسی می شود فراخواندن همه سفرای اتحادیه اروپا از تهران است.

وزیر خارجه اتریش که در نشست کمیته امور اروپایی در پارلمان این کشور سخن می گفت اضافه کرد: بعید نیست در چند روز یا چند هفته آینده، تصمیم مشابهی را اتخاذ کنیم و به مانند دیگر کشورهای اروپایی، شمار دیپلمات های خود را در تهران کاهش دهیم.

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه ایران پس از حمله به سفارت انگلیس در تهران افزایش داد و 180 شخصیت حقیقی و حقوقی ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد . با این حال دولت های اروپایی درباره تحریم نفت و بانک مرکزی ایران ، وحدت نظر ندارند.

سفارت و اقامتگاه کارکنان سفارت انگلیس در تهران در روز هشتم آذرماه جاری توسط شماری از معترضین ایرانی به مدت چند ساعت به اشغال درآمدند.

در واکنش به این موضوع، انگلیس سفارت خود را در تهران به طور کامل تعطیل و دستور تعطیلی سفارت ایران در لندن و اخراج کارکنان آن را صادر کرد.

همچنین کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا نیز در همین ارتباط سفرای خود را از تهران فراخواندند.

+156
رأی دهید
-33

ali1111 - تهران - ایران
وضعیت ایران روز به روز خرابتر و کشور روز به روز منزوی تر میشود، نمیدونم چرا انقدر مرا یاد یکسال قبل از حمله به عراق می‌‌اندازه!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:41
mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،. اتحادیه اروپا از چندین کشور تشکیل شده که همشون لاشخور و تحتِ سلطه هستن. هیچ وقت با انگلیس در این مورد همکاری نخواهند کرد و هیچ کدومشون سفارتشون رو تعطیل نمی‌کنن....شکر خوری می‌کنن فقط. در ضمن اگه راست میگن بانک مرکزی و نفتِ ایران رو تحریم کنن،،،،نمیخواد حالا با انگلیس همدردی کنید و سفارت تعطیلل کنید. فقط اگه میتونید بانک مرکزی و نفت ایران رو تحریم کنید. اگه هم نمیتونید پس خفه باشید لطفا. با ایران کنار بیاید.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:58
Azadikhah - تكسل - هلند
مسئول انرژی اتحادیه اروپا به خبرگزاری رویترز گفته که اعضای این اتحادیه بر سر تحریم صادرات نفتی ایران به توافق رسیده‌اند. وی از گفتن این که این تحریم دقیقا چه زمانی به اجرا در می‌آید خودداری کرده است. "گونتر اوتینگر" همچنین اضافه کرده که به عقیده‌ی وی ایالات متحده امریکا و روسیه نیز می‌بایست به تحریم نفت ایران بپیوندند. او گفته است: «من فکر می‌کنم تحریم نفت ایران یک ابزار بسیار مهم است و ما باید کشورهای بزرگ دیگر، و از همه مهمتر روسیه را نیز قانع کنیم تا به این سیاست بپیوندند».
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:51
golly47 - فوكشتاد - المان
غربی‌ها دیگر چیزی به غروبشان نمانده سیصد ساله که میخواهند ایران را تیکه و پاره کنند فکر میکنند که ماها هم مثل عربها هستیم ( شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لطف لطف کند گه‌ دانه دانه )
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:37
morid - بوشهر - ایران
امروز CNN اعلام کرد سفرای امریکا فرانسه وانگلیس که از سوریه رفته بودند به دمشق باز گشتند. سفیر بلژیک که از تهران رفته بود بعد از 24 ساعت برگشت.BBC انگلیس اعلام کرد:از قول وزیر خارجه انگلیس: درهای مذاکره با ایران باز است.!!!!!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.