ازدحام مردم بانک ملی قم را تعطیل کرد

ازدحام مردم بانک ملی قم را تعطیل کرد

وی در حالی که دفترچه حسابش را در دست می‌چرخاند‏، ادامه داد: من آمدم یارانه‌ام را بگیرم.. چرا بانک تعطیله!! و کسی برای این سئوال جوابی نداشت.
 
به گزارش مهر، ازدحام مردم برای خرید سکه از شعب منتخب بانک ملی در قم موجب تعطیلی و اخلال در فعالیت روزانه این بانک‌ها شد.
 
هنگامی که شام غریبان امام حسین(ع) و یارانش پایان یافت و عزاداران برای استراحت به خانه بر می‌گشتند، ازدحام مقابل بانک ملی برای دریافت سکه طلا شکل گرفت و عده‌ای مقابل بانک اتراق کردند تا صبح فردا اولین کسانی باشند که از بانک سکه می‌‌خرند.
 
ساعت حدود ۱۰ صبح روز چهارشنبه ازدحام جمعیت مقابل شعب منتخب بانک ملی به اوج رسید و تلاش نیروی انتظامی برای نظم دادن به صف‌های چند لایه مقابل شعبه صفائیه قم که حداقل ۲۰۰ نفر به نظر می‌رسید بی‌نتیجه بود.
 
دراین صف طولانی که تعدادی از آنها هم از بانوان بودند، تنها صدایی که به گوش می‌رسید همهمه و اعتراض بود.
 
پسر جوانی که بیشتر از همه عجله داشت تا وارد بانک شود، در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه دیشب اینجا در صف هستم، حالا بعد از این همه مدت که در اینجا منتظر هستم، کرکره بانک را پایین کشیده‌اند و می‌گویند قرار نیست سکه توزیع شود و اگر قرار نبوده سکه توزیع کنند، پس چرا مردم را اینجا کشیده‌اند؟ اگر بنا بر توزیع سکه است، پس چرا در بانک را می‌بندند؟ و اگر سکه‌ها را به مردم نمی‌فروشند، چه کسی این همه سکه را خواهد خرید؟
 
فرد دیگری که ادعا داشت از سپیده صبح در صف ایستاده است، در پاسخ به این سوال که مگر سکه به چه قیمتی به فروش می‌رسد که این همه رنج صف و ازدحام را به جان می‌خرید، گفت: اولا که از بیکاری که بهتره! در ثانی، هر مرتبه سه تا چهار تا سکه می‌خریم ۵۲۷ هزار تومان و بالای ۶۰۰ هزار تومان می‌فروشیم، توی این وضع اقتصادی چه کسی می‌تواند یک روزه اینقدر کاسب باشد!!
 
جوان دیگری که اصرار داشت حتما نامش در گزارش درج شود به خبرنگار مهر گفت: این توزیع سکه از روز چهارشنبه هفته قبل شروع شده و روزهای اول پنج سکه میفروختند، اما به مرور به سه و دو سکه کاهش داده شد و الان هم که بانک را تعطیل کردند و به زور پلیس می‌خواهند مردم را متفرق کنند.
 
محسن قلندریان افزود: در حال حاضر مردم سردرگم هستند و روزهای قبل که شعبه مرکزی اقدام به توزیع سکه می‌کرد نظم بهتری وجود داشت.
 
در این میان پیرمردی که توان راه رفتن نداشت، بی خبر از همه جا به جمعیت پیوست و از فردی پرسید: روغن کوپنی میدن؟! و جمعیت به این سخن پیرمرد خندیدند.
 
وی در حالی که دفترچه حسابش را در دست می‌چرخاند‏، ادامه داد: من آمدم یارانه‌ام را بگیرم.. چرا بانک تعطیله!! و کسی برای این سئوال جوابی نداشت.
 
پسر جوانی بعد از اینکه همه را به سکوت فرا می‌خواند، رو به جمعیت گفت: "من الان داخل بانک بودم، مسئولان بانک تصمیم گرفتند به کل جمعیت نفری یک نیم یا ربع سکه بدهند، هرکس هم شلوغ کند به دلیل اخلال در امنیت شهر بازداشت خواهد شد! پس خواهش می‌کنم بیاید در صف بایستید تا زودتر کار ما راه بیفته" جمعیت به این حرف و ادعای پسر توجهی نکردند و خندیدند.
 
تلاش خبرنگار مهر برای گفتگو با مسئولان بانک که پشت کرکره‌های بسته بانک بودند راه به جایی نبرد و مأمور نیروی انتظامی مستقر در محل هم طبق وظیفه جوابی ندادند!
 
در این مدت اتفاق خاصی به جز حرف‌های پراکنده نیفتاد و معلوم نبود که بانکی که کرکره‌ها را در یک روز کاری و بعد از دو روز تعطیل پایین کشیده بود، چگونه می‌خواهد پاسخگوی مراجعه‌های روزانه خود باشد و یا جواب این جمعیت طلبکار سکه را بدهد و کسانی که توان ایستادن در صف را ندارند، بیایند سکه با قیمت واقعی بخرند!!
 
آنچه مشخص است این است که ظاهرا شیوه بانک مرکزی در شکستن قیمت سکه با مشکلاتی همراه است و این روند به یک سرگرمی و شغل کاذب برای برخی از مردم تبدیل شده و بازهم این دلال‌ها هستند که دنیا به کامشان شده است

+190
رأی دهید
-76

mohd1975 - دبی - امارات
سلام،،،این عکس مال اونجا نیست. در ضمن دروغه. مردم هم اونجور پولدار نیستن که واسه خردن طلا صاف بکشن.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:52
oghab - هلسينكي - فنلاند
خوب در همین اروپا هم اگر ۴۰ یورو مجانی بدن کسی‌ هجوم نمیار ؟؟؟؟؟؟هم دیگر رو پاره پاره می‌کنن مخصوصا انگلیس
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:54
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
فعلا که ملک راکده. دلار روز به روز تو سرش میخوره. ریال که حرفشو نزن. بورس هم که قربونش برم. صنعت و کشاورزی و دامداری هم درش تخته شده. آدمها اگه پولی دستشونه فقط باید طلا بخرند وگرنه فردا معلوم نیست دیگه صاحب پولشون باشند.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:20
abbas2020 - کوالالامپور - مالزی
این عکس بانک صادرات شهید صدوقی قم است...
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:59
golly47 - فوكشتاد - المان
همه پولها و طلاها را فرستادند برای عربها سوریه لبنان فلسطینِ بقیه را هم به حزب الله بسیجی‌ها سپاه آخوندا مردم هم هوا بخورند کفّ......اند
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:50
red.boy - تهران - ایران
یه عده قلم به مزد از دولت ایران پول میگیرن تو اروپا نشستن دارن از ج.ا دفاع میکنن. بزنید گاراژ بابا. اقای که هلند هستی
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.