طرح استقرار روحانیون در بیمارستان‌های مشهد اجرا شد

خبرگزاری فارس نوشت:

نماینده طلاب مشهد در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: همزمان با دهه اول محرم، طرح استقرار روحانیون در بیمارستان‌های مشهد اجرا شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد‌ به نقل از روابط عمومی مبلغان گروه فرهنگی ـ تبلیغی «نسیم رضوان»، حجت‌الاسلام مجتبی عفتی اظهار کرد: در ماه‌های رمضان و محرم امسال، با استقرار در بیمارستان‌های دکتر شیخ، امدادی و خاتم‌الانبیا به پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام و عقاید و دلجویی از بیماران و خانواده‌های آنان پرداختند.
 نماینده طلاب مشهد در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و مسئول گروه فرهنگی تبلیغی نسیم رضوان گفت: با توجه به نیازهای عاطفی مردم در شرایط خاص روحی که در بیمارستان دارند حضور روحانیون ضروری به نظر می‌رسد.
 وی با بیان اینکه مسیحیت هجمه تبلیغی خود را در بیمارستان‌ها و یتیم‌خانه‌‌ها دنبال می‌کند، افزود: بیماران و همراهان آنان در این شرایط که به تعبیر قرآن دچار «بأساء و ضراء» شده‌اند زمینه تحول و آمادگی بیشتری برای پذیرش مسائل اعتقادی و دینی دارند که یک فرصت تبلیغی مناسب و حساس به شمار می‌رود و مبلغان مسیحی بیش از ما از این فرصت استفاده می‌کنند.
 ‌مسئول گروه فرهنگی ـ تبلیغی نسیم رضوان اظهار کرد: در این راستا، مبلغان این گروه با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی در ماه‌های رمضان و محرم امسال، ضمن استقرار در بیمارستان‌های دکتر شیخ، امدادی و خاتم‌الانبیا به پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام و عقاید و دلجویی از بیماران و خانواده‌های آنان پرداختند.
 عفتی عنوان کرد: در این طرح، مبلغان جوان ضمن عیادت و اهدای هدیه به بیماران و دیدار با پرسنل بیمارستان، با استقرار در پرترددترین محل بیمارستان، پاسخگوی سؤالات مراجعان هستند.
 وی با اشاره به استقبال بالای پرسنل، بیماران و همراهان آنان گفت: استقبال به گونه‌ای بود که مراجعان حتی سایر سؤالات خود را که مرتبط با پرسنل بیمارستان بود از روحانیون مستقر می‌پرسیدند.
نماینده طلاب مشهد در مجمع نمایندگان طلاب و روحانیان حوزه قم همچنین ابراز امیدواری کرد: این کار به صورت یک الگوی تبلیغی از سوی ائمه جماعات بیمارستان‌ها در سراسر کشور دنبال شود.
عفتی به سایر فعالیت‌های این گروه در محرم امسال اشاره کرد و افزود: با همکاری بسیار خوب آموزش و پرورش خراسان رضوی، مبلغان گروه نسیم رضوان در دهه اول، در مدارس نواحی یک، دو، سه، چهار و هفت حضور یافته و در قالب گفتمان‌‌های دینی به سؤالات و شبهات دانش آموزان پاسخ گفتند.
 این فعال فرهنگی با تأکید بر ضرورت همکاری جدی نهادهایی چون شهرداری، قوه قضائیه به‌ویژه صدا و سیما بیان کرد: حضور روحانیون در مراکز اجتماعی و عمومی، نوعی امر به معروف و نهی از منکر است بنابراین گسترش طرح استقرار روحانی به مترو، پارک‌ها و مبادی ورودی شهرها همچون فرودگاه، پایانه مسافربری و راه آهن از برنامه‌های آتی گروه نسیم رضوان است.
 وی گفت: حضور در مراکز اجتماعی از این دست، نشانه توجه روحانیت به اجتماع و در صحنه بودن آن هاست و به مردم کمک می‌کند ضمن استفاده بهینه از وقت، شبهات خود را رفع کرده و از فشارهای روحی ـ روانی خود بکاهند.

+94
رأی دهید
-95

msforugh - تهران - ايران
فقط مونده بود بیمارستان‌ها رو به گند بکشند، شماها همون سر قبر براتون خوبه
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 10:35
lucas71 - اوپسالا - سوئد
به زودی طرح استقرار روحانیون در توالت‌ها و اتاق خواب‌های مردم نیز اجرا می‌‌شود.......
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:19
mortimer - اصفهان - ایران
مگه محیط بیمارستان نباید ضد عفونی باشه؟!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:28
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
بیمار توی بیمارستان و یا هر کجا که در بستر بیماٰری باشه٬٫ نیاز مبرم به ارامش داره.خیلی خوب هست اگر یک ازراییل بگذاری کنارش مطمعنا حالش خوب خوب خوب میشه
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:14
kamran63 - ليون - فرانسه
این چند نفری هم که رو به بهبودی بودند، با دیدن قیافه منحوس این آخوندها حالشون بدتر میشه !!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:20
firozi - بغداد - عراق
استقبال به گونه ای بود که حتی ....... یعنی ملت اینقدر از حضور روحانیون شادمان و جو زده بودند که حتی سوالات پزشکی هم از حضرات میپرسیدند البته با توجه به محبوبیت روز افزون انها هیچ چیزی بعید نیست .شما که راست میگید ولی ...
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:34
Alborzi - کرج - ایران
طرح خیلی خوبیه فقط کاش تو تیمارستانها اجراش میکردن !
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:07
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
بزودی توی اطاق خواب ملت هم یک آخوند میذارن که همه چیزش اسلامی رعایت شه. آخ ضمنآ توالت ها نیاز زیادی به ملا داره که بند 324 مشتقات حدیث امام خمینی در مورد شستن پشت خود بعد از نجاست و بکار بردن انگشت وسط خود برای شستشوی ماتحت, حتمآ رعایت بشه.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:40
Naser hejazi - بهبهان - ایران
کثافتها همه جا هستن مرده شورفضای معنویشونوببرن
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:44
بابک - سبزوار - ایران
برای نمیز کاری توالت ها لازم می باشند.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:29
Neda02 - اتاوا - کانادا
که جه .. بخورن؟ طب سنتی روانی‌زاده رو ترویج کنند؟ استفاده از واجبی و ...؟ بیمارستان را پر از میکروب و ویروس کننند؟ آخه این همه جوان بی‌کار تو ایران هست باید این موجودات انسان‌نمای بی‌خاصیت کار بتراشید؟ اه اه اه
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:43
ehsanusa - تهران - ایران
من فکر کردم نوشته طرح استقرار روحانیون در تیمارستانها ی مشهد اجرا شد گفتم چه عجب بالاخره این توهم زده ها رفتند سر جای اصلیشون ...
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 17:37
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
بزودی توی اطاق خواب ملت هم یک آخوند میذارن که همه چیزش اسلامی رعایت شه. آخ ضمنآ توالت ها نیاز زیادی به ملا داره که بند 324 مشتقات حدیث امام خمینی در مورد شستن پشت خود بعد از نجاست و بکار بردن انگشت وسط خود برای شستشوی ماتحت, حتمآ رعایت بشه.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 18:51
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
خوب در ج. ا امام زمانی‌ مردم حتا (دور از جون) موقع مرگ هم باید آداب آروق زدن و جیش و ... کردن را بدانند که عرش ملکوتی الله مستدام بمونه!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 19:12
golly47 - فوكشتاد - المان
شماها با این کارهاتون گ... که هیچ دارید ت.... میزنید به اسلام تو مدرسه تو دانشگاه تو بیمارستان تو خیابان تو هرچی دخالت می‌کنید این امر به مردن و نهی از زنده بودن است با این کارها زمان ازبین رفتن اسلام در ایران را سریعتر می‌کنید
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 20:02
mehrdad2010 - ونکوور - کانادا
"" وی با اشاره به استقبال بالای پرسنل، بیماران و همراهان آنان گفت: استقبال به گونه‌ای بود که مراجعان حتی سایر سؤالات خود را که مرتبط با پرسنل بیمارستان بود از روحانیون مستقر می‌پرسیدند."" همین یه جمله یعنی‌ اینکه این کار احمقانه، باطل و اشتباه است و باعث درد سر. این‌ها هم غم دلجوئی از مردم و مشکلات آنها را ندارند بلکه همواره جاهایی سر و کلّهٔ‌شان پیدا میشود که بیشتر بتوانند روی روح و روان مردم بیچاره تاثیر گذار باشند و کجا بهتر از یک بیمارستان (ترجیحا غیر خصوصی) که مملو از انسانهای ساده و درمانده است که فشار عصبی و مشکلات بیمارداری آنها را از پای درآورده و محتاج یک دلداری و حمایت روحی‌ هستند. ویروس آخوند یعنی‌ این. یافتن ذهن مستعد و حمله به آن.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 21:58
golly47 - فوكشتاد - المان
یکی میمرد از درد بینوا ائی آخونده میگفت زردک میخواهی
جمعه 18 آذر 1390 - 08:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.