طرز تهیه اسکالوپ ماهی

طرز تهیه اسکالوپ ماهی

مواد لازم

ماهی قزل آلا یا هر نوع دیگه = ١ عدد
مخلوط آبلیمو زغفران نمک فلفل =1 لیوان
جعفری ساطوری شده= ۵ قاشق سوپ خوری
گردو خرد شده ریز =۵ قاشق غ
زرشک= ٢ ق غ
پنیری پیتزا رنده شده= ٣ ق غ
نمک فلفل =به میزان لازم
پیاز =١عدد
سس زعفران= نصف لیوان ( آبلیمو-نمک -فلفل-زعفران)

طرز تهیه

ابتدا تیغ های تیغ های را در می اوریم و داخل مواد مزه دار میکنیم(برای یک لحظه).بعد مواد بالا رو از جعفری به بعد رو با هم مخلوط میکنیم و داخل شکم ماهی میریزیم . در داخل ظرف پیرکس زیرش رو پیاز حلقه حلقه میچینیم و روش سس زعفران رو میریزیم و ماهی رو روش قرار میدیم و در فر که از قبل گرم کردیم در طبقه ٢ از زیر در دمای ١٨٠ درجه قرار میریم به مدت یک ساعت(وجود پنیر پیتزا به خاطر ایجاد چسبندگی بین مواد است و طعم آن داخل ماهی احساس نمیشود)

+56
رأی دهید
-184

khosh bavar - يزد - ايران
قابل توجه دوستانی که با ماهی‌ بدنبال " تنوع " هستند که نه‌ مثل همیشه این ماهی‌ را با پلو سبزی میل می‌کنند ! من که یک مدتیست، ماهی‌ را در فر‌ پخته و بعدش آنرا تیکه تیکه کرده و با " ماکارونی " + فلفل تند سبز / قرمز + ماست + چند تا برگ جعفری خورد شده را قاطی‌ کرده و همه را با هم, هم میزنم، که نمیدانید چقدر خوشمزه تر از همیشه که با پلو می‌خوریم میشود ! به امتحانش می‌ارزد !
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 05:46
*Fanoos* - ايران - ايران
khosh bavar. وقتت خوش فرهاد جان, از اینکه میبینم شما یک آشپز حرفه ای هستی و کلا در مهارت پختن تبلهور خاصی دارین حسودیم شد به شما !!اسم فلفل سبز و قرمز رو که آوردی دلم غش رفت , این غذا حسابی نوش جانت
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 09:29
بیگلی بیگلی - مشهد - ایران
خوش باور جان یه مهمونی بگیر بروبچ بریزیم خونتون :d ...
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:03
katrina - لندن - بريتانيا
مجید دلبندم اون تبحر هست نه تبلهور..
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:26
khosh bavar - يزد - ايران
*Fanoos* , بیگلی بیگلی - : دوستان گرامی‌، باور بفرمایید، که یکروزی بچه‌ها را دعوت کردم و همین غذا را برای آنها سرو کردم، که همگی‌ از خوشمزه گی آن تعجب کردند که هر وقت " مزاحمم " میشونند، پیشاپیش بمن " دستور " این غذا را میدهند که برایشان تهیه کنم ! مخصوصاً آن فلفل تند و جعفری که باعث خوشمزه گی‌‌ بیشتر این غذا میشود ! پس به امید دیدار!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 17:24
Nur_ir - هامبورگ - المان
katrina - لندن - بریتانیا. تازه این یک نمونه کوچک هست که شما غلط گرقتید . خانم معلمی را من بهش دادم. حیف .
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 18:02
بیگلی بیگلی - مشهد - ایران
ایول خوش باور جان ... پس بروبچ شب چله ریختن خونتون :d
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 19:22
*Fanoos* - ايران - ايران
ممنون از شما فرهاد جان واقعا اینجوری که شما میگید پس دست پخت شما خوردن داره , پس بیخود نیست اشپز حرفه ای هستید چون بچه ها هم مزاحم میشن به قول شما , شما هم مثل اینکه مزاحمت رو دوست دارید که همیشه واسشون غذاهای خوشمزه درست میکنید ,. شاد باشیدو سربلند .
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 20:39
katrina - لندن - بريتانيا
Nur_ir -- هامبورگ - المان -هوا بارانیست احتمالا سوادش نم کشیده هست .در جریان دیکته خانم معلم هستم :))نمراتش همیشه ۲۰ است البته بدون ۲ !!!..شاد باشی‌.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 22:03
shiva safapour - تهران - ايران
حرف‌هائی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هر کسی به اندازه‌ی حرف‌هائی است که برای نگفتن دارد! و کتاب‌هائی نیز هست برای نـنوشتن و من اکنون رسیده‌ام به آغاز چنین کتابی که باید قلم را بـِکـَنم و دفتر را پاره کنم و جلدش را به صاحبش پس دهم و خود به کلبه‌ی بی‌در و پنجره‌ای بخزم و کتابی را آغاز کنم که نباید نوشت!. .
جمعه 18 آذر 1390 - 01:39
felora - تهران - ایران
shiva safapour - تهران - ایران- شیوا جون این جمله ها از کی بود ؟
جمعه 18 آذر 1390 - 16:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.