عاقد قلابی دختران و پسران را به خانه بخت می‌فرستاد

مرد سالخورده که چند روز پس از عقد دختر و پسر جوان، حکم طلاق آنها را با اسناد و مدارک جعلی اجرا کرده بود، تبهکار سابقه‌دار از آب درآمد.
 به گزارش خبرنگار ما، این پرونده پیچیده در پی شکایت دختر 20 ساله‌ای در دستور کار قاضی شعبه 276 دادگاه خانواده تهران قرار گرفت. نیلوفر همزمان با تسلیم دادخواستی به قاضی پرونده، خواستار ابطال طلاقنامه‌اش شد و گفت: چند ماه قبل با مهریه دو هزار سکه طلا به عقد پسر 18 ساله‌ای به نام «نریمان» درآمدم و عاقد در حضور مادر و خواهرم خطبه عقد را جاری کرد، اما با گذشت چند ماه از زندگی مشترکمان و به خاطر دخالت‌های شدید خانواده شوهرم اختلاف‌هایمان بالا گرفت و شوهرم ترکم کرد تا اینکه چند روز پیش مأمور اداره پست در کمال ناباوری طلاقنامه‌ام را به دستم داد و بدین‌ترتیب دریافتم شوهرم با همدستی عاقد طلاقم داده است. با این حال سراسیمه خودم را به دادگاه خانواده رسانده و ناباورانه فهمیدم دادنامه طلاق به نام یک زن ناشناس است و همه مراحل با اسناد جعلی و حکم مجعول و وکالتنامه ساختگی طی شده است حال آن‌که در طلاقنامه‌ام از قولم نوشته شده بود همه حق و حقوق قانونی‌ام را نیز دریافت کرده و هیچ اعتراضی هم ندارم.
 قاضی دادگاه با شنیدن اظهارات عجیب نوعروس، عاقد و داماد را به دادگاه احضار کرد.
نریمان که در پی اطلاع از شکایت همسرش، همراه وکیل مدافعش راهی دادگاه شده بود، با عصبانیت گفت: «آقای قاضی در این چند ماه بشدت گرفتار بودم. همه بدبختی‌هایم از عصر آن روز بارانی شروع شد که برای نخستین‌بار نیلوفر را دیدم. پسر 18 ساله و بی‌تجربه یک خانواده ثروتمند هستم که قربانی احساسات شدید و غرور بیجا شدم. نیلوفر نیز با سوء‌استفاده از احساسات جوانی‌ام و برنامه‌ریزی قبلی و با هدف کلاهبرداری مرا اغفال کرد و به خاطرش از خانه فرار کردم. او سپس فریبم داد و قرار ازدواج گذاشت. بنابراین بدون تشریفات قانونی، اذن پدر و گواهی سلامت با یک عاقد آشنا قرار گذاشت و با مهریه سنگین به عقد دائم هم درآمدیم، اما سه روز بعد که پدر و مادرم از ماجرا خبردار شدند، مرا وادار به جدایی کردند. در این میان پی بردم سند ازدواجمان جعلی بوده و عقدنامه جزو اوراقی است که چند سال پیش از اداره ثبت سرقت شده که پرونده سرقت 300 جلد سند ازدواج هنوز هم در اداره آگاهی مطرح است. بنابراین به سراغ عاقد رفتیم و او با دریافت 3 میلیون تومان قول داد حکم طلاق را جاری کند. 5 روز از ازدواجمان می‌گذشت که نیلوفر برای طلاق حاضر شد و با دریافت 7 میلیون تومان به عاقد حق امضا داد تا حکم را اجرا کند. با دریافت طلاقنامه فکر کردم این پایان ماجرا است و از این‌که به خاطر فرار یک هفته‌ای از خانه پدرم، میلیون‌ها تومان به آنها خسارت زده بودم، روی بازگشت نداشتم، اما افسوس که در گردابی وحشتناک گرفتار شده‌ام، چرا که همسرم در ادامه نقشه‌اش و با کمک عاقد، به دادگاه مراجعه کرد تا طلاقنامه را فسخ کند و بار دیگر مهریه‌اش را به اجرا بگذارد. بنابراین من از عاقد و همسرم به دلیل مشارکت در جعل شکایت و تقاضای رسیدگی دارم.»‌به‌دنبال این اظهارات و پیچیده‌تر شدن موضوع عقد و طلاق زوج جوان، کارآگاهان پلیس به دفتر کار عاقد رفته و دریافتند او متواری است.
 آنها در تحقیقات بعدی پی‌بردند مرد 75 ساله طی سال‌های 80 تا 86 نیز 10 فقره سوءسابقه در زمینه کلاهبرداری، صدور چک بلامحل، جعل، غصب عنوان و اجرای غیر قانونی عقد داشته و مهر دفترخانه ازدواجش در فیروزکوه نیز ساختگی است و چنین دفترخانه‌ای هم وجود ندارد. شماره سند ازدواج زوج جوان هم جزو اسناد سالیانه‌ای نبود که در اختیار دفاتر ثبت ازدواج بود.
 بدین ترتیب ردیابی‌های پلیس برای دستگیری عاقد سابقه‌دار آغاز شد تا این‌که با گذشت یک سال از این شکایت، وی هنگام شنا در یک استخر شناسایی و دستگیر شد. مأموران در بازرسی کیف دستی متهم، یک دستگاه شوکر برقی، برگه سفید وکالتنامه، سند ازدواج با مهر رسمی، 17 جلد عقد‌نامه و مقداری مواد مخدر یافتند. عاقد پیر در بازجویی‌ها منکر اظهارات زوج جوان شد اما پس از مواجهه حضوری با داماد گفت: 15 سال پیش منشی یک دفترخانه ازدواج بودم و اسناد از همان زمان در اختیارم است. وقتی «نیلوفر» و «نریمان» با اصرار از من خواستند مقدمات ازدواج‌شان را فراهم کنم، تصور نمی‌کردم درگیر یک ماجرای پر دردسر شوم، چرا که بارها زوج‌های جوان دم بخت که با مشکل قانونی روبه‌رو بودند را به عقد هم درآوردم و هیچ‌گاه مشکلی نداشتم. اما 3 روز بعد از عقد دختر و پسر جوان، خانواده داماد به سراغم آمدند و پس از کشمکش شدید به آنها قول دادم اوضاع را درست کنم. بنابراین با عروس توافق کردیم 7 میلیون تومان پول به‌عنوان مهریه دریافت کند و با واگذاری حق امضایش به من اجازه دهد صیغه طلاق را جاری کنم. بنابراین با دستکاری حکم طلاق یک زن، گواهی عدم امکان سازش جعلی تهیه و طلاقنامه‌ای غیر معتبر صادر کردم تا از شر طرفین پرونده رها شوم اما نمی‌دانستم که عروس با نقشه‌ای زیرکانه در دادگاه جعلی بودن طلاقنامه را ثابت کرده و مهریه‌اش را بار دیگر مطالبه می‌کند.به گزارش خبرنگار ما پس از محاکمه، عاقد قلابی به اتهام جعل و استفاده از سند جعلی مجرم شناخته شد و قاضی شعبه 1175 دادگاه عمومی تهران نیز وی را به تحمل 4 سال زندان و معدوم شدن طلاقنامه جعلی محکوم کرد.به گزارش خبرنگار ما، با توجه به اینکه عقد زوج جوان از نظر شرعی بدون ایراد تشخیص داده شده است، قاضی دادگاه خانواده تهران درباره طلاق قانونی و تکلیف مهریه دو هزار سکه‌ای عروس تصمیم خواهد گرفت.

+61
رأی دهید
-116

*israel* - اورشلیم - اسرائیل
جالب بود عجب پیر مرد باحالی‌ و عجب دختر بی‌ فرهنگی‌ این خانوم خود فروشی کرده واسه پول چه کارهایی می‌کنن این دختری ایرانی‌ هیچ کجای دنیا مثل دخترای ایرانی‌ نیستن جای تاسف
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:48
shaali - سوپوت - لهستان
با سلام ببخشید قصد توهین ندارم اما شنیدید که در زبان محاوره پارسی‌ میگن ‌ای بابا چه خر تو خره یا عجب ملمکت بی‌ دارو پیکره اگر اشتباه نکنم از ایران حرف میزنن
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 00:10
Royan - بوخوم - آلمان
جوان چشم گوش بسته دختر ندیده چه بلاهایی که سرّ خانواده نمیاره، عاقبت تفکیک جنسیتی یعنی عدم شناخت جنس مقابل و پیامدهای آن سوغات جمهوری اسلامی.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 02:06
avae gorbat - کلن - آلمان
اورشلیم-اسرائیل جای تاسف که کسی راجب دخترای هموطن خودش اینجوری قضاوت کنه همه جای دنیا هم خوب داره هم بد درست نیست آدم جمع ببنده
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 10:05
*Fanoos* - ايران - ايران
royan دوست عزیز با کامنت شما کاملا موافقم آفرین خوب گفتی. موفق باشی
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:43
shahab46 - هانوفر - المان
از عنتر معظم و ملیجکش عنتری نژاد گرفته تا دربان در دستشویی قبرستانش, همه و همه جعلی و هیچیک در جای واقعی خود ننشستند
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:17
m.n.s - کرج - ایران
نخبه دانشگاه. آخوند. مدیر بانگ ریس و و و.....................همه مملکت دزد شده اونوخت به افغانها گیر میدیم اگر ایران مثل افغانستان بود . اخخخخخخخخخخخخخخ اونوخت جطور میشد خدا میداند.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:38
Naser hejazi - بهبهان - ایران
royan_آلمان_بوخوم. کاملا صحیحه
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:53
مانش رومشکانی - کرماشان - ایران
israel-بی هویت وطن فروش اگر طرفدار اسرائیل و ضد ایرانی هستی تشریف ببر در ....اسرائیلی های جنایتکار شاید راهت دادند و بعد در مورد ایران و ایرانی حرف نزن ما به اندازۀ کافی هندی زاده و عرب زاده داریم که همه کارۀ ایران شده اند حالا دیگر جایی برای خود فروختگان یهودی زاده نداریم
جمعه 18 آذر 1390 - 00:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.