فتح‌الله‌زاده: ضعیف دانستن پرسپولیس یعنی رفتن به خواب خرگوشی

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: اگر پرسپولیس را ضعیف بدانیم به این معنی است که در خواب خرگوشی فرو رفته‌ایم.

 

علی فتح الله زاده در گفت‌وگو با  فارس، در خصوص کسر سهمیه نمایندگان ایران در آسیا و دیدار استقلال با ذوب آهن در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان، دربی ۷۳، شایعه جدایی جاسم کرار و دیگر مسائل صحبت‌هایی را انجام داد.
 
استقلال در پلی‌آف باید به مصاف ذوب آهن برود...
 
سختی کار، من را ناراحت نمی‌کند و اعتقادم این است که اگر یک تیم می‌خواهد خودی نشان بدهد باید آماده باشد. ترس، برادر مرگ است و برای من هیچ فرقی نمی‌کند که با چه تیمی بازی می‌کنیم. اگر مدعی هستیم باید با تمام قوا مقابل رقیبان به میدان برویم اما جایی دلم سوخت و ناراحت شدم که نظرسنجی گذاشته شد که آیا حذف دو سهمیه از فوتبال ایران کار درستی بود یا خیر که در نهایت تعجب این نظرسنجی رأی هم آورد. آیا ازبکستان و قطر حقشان چهار سهمیه است و ما دو سهمیه؟ این چه نظرسنجی است؟ حالا خیالتان راحت شد؟
 
 به خدا آنها امکانات ورزشی که چه عرض کنم حتی امکانات زندگی کردن هم ندارند و اینها برای ما ناراحت کننده است. باید عرق ملی داشته باشیم و مسائل را با یکدیگر قاطی نکنیم. به اعتقاد من هر کس که کمک می‌کند عرق ملی نادیده گرفته ‌شود کار اشتباهی انجام می‌دهد.

ظاهرا تلاش‌هایی هم انجام دادید که سهمیه کسر نشود اما در نهایت این اتفاق افتاد.

آنجا که دست ما بود نتیجه هم داد. اولین کار را من، عزیز محمدی و ساکت انجام دادیم که رأی را شکستیم. حتی یک پله بالاتر هم رفتیم. همیشه کمیته اجرایی رأی کمیته مسابقات را تأیید می‌کند و من اصلا ندیدم که این رأی وتو شود اما این بار این اتفاق افتاد. گله‌گی من این است که اگر از کره جنوبی یک سهمیه کم شد از ما هم باید یک سهمیه کم می‌شد. حذف تیم‌ها به نفع AFC نیست و در کنگره‌های آینده حتما به این مسئله اشاره می‌کنم در جایی که فوتبال تماشاگر دارد نباید به آنها پشت کرد. آنها دنبال حضور هواداران بیشتر در ورزشگاه هستند اما حالا هم اتفاقی نیفتاده و بازیکنان غیور و زحمتکش استقلال به اتفاق هواداران از این دو بازی عبور می‌کنیم. هرچند متأسف هستم که از بین استقلال و ذوب آهن تنها یک تیم به مرحله بعد راه پیدا می‌کند.

شرایط تیم در آستانه دربی چطور است؟

خوشبختانه شرایط خوبی داریم. از روزی که در تمرین با بچه‌ها صحبت کردم آنها با قدرت تمرین می‌کنند و ما هم سعی می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم. در این بازی تنها به پیروزی فکر می‌کنیم و معتقدم هر تیمی اشتباه کند بازنده است. این بازی مثل دیگر بازی‌ها نیست و مساوی ندارد و یک تیم باید کنار برود.

ظاهرا به خاطر اتفاقاتی که افتاد جام حذفی را جدی گرفته‌اید؟

ما در هر دو جام مدعی هستیم و دوستان ما در پرسپولیس می‌دانند که شانس استقلال برای قهرمانی در لیگ از آنها بیشتر است. می‌دانیم پرسپولیس با تمام وجود می‌آید. آنها تیم پرمهره‌ای هستند و بازیکنان ما هم می‌دانند جام حذفی یک جام است که باید آن را به دست آورد. مطمئنم که بازی خوبی انجام می‌دهیم و هم‌قسم شده‌ایم حریف را شکست دهیم.

اگر استقلال در این بازی برنده شود شما چه لقبی به مظلومی می‌دهید؟

ما نباید از سه پیروزی گذشته مغرور باشیم چون فوتبال همیشه برد و باخت دارد و این بازی آخرین دیدار نخواهد بود اما بهتر است که با برد در خاطره هوادارانمان این مسابقه را حک کنیم. تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس هر لحظه خطرناک هستند و نباید از آنها غافل شد.

قبول دارید خیلی‌ها استقلال را از پیش برنده این مسابقه می‌دانند؟
 
اصلا با این صحبت موافق نیستم و اگر می‌شد مدیریت‌ها را یک روزه تغییر داد به بازیکنان پرسپولیس همین مسئله را می‌گفتم. کدام پرسپولیسی‌ ضعیف است؟ اینکه بگوییم پرسپولیس ضعیف است خواب خرگوشی است که به آن فرو رفته‌ایم. در تیم ما خسرو حیدری آسیب دیده و تیموریان هم چنین وضعیتی دارد. از روزی که نصرتی و رضایی از ترکیب پرسپولیس کنار گذاشته شده‌اند این تیم یا برده یا مساوی کرده و فقط یک باخت داشته است. این حرف من به منزله ضعیف بودن این دو بازیکن نیست اما آنها نشان داده‌اند که نه تنها در کار تیمی ضعیف نشده‌اند بلکه خوب هم کار کرده و خوب نتیجه گرفته‌اند و نباید حریف را از پیش بازنده بدانیم.

در صورت پیروزی پاداشی برای بازیکنان در نظر گرفته‌اید؟

وقتی بچه‌ها تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند همه چیز را به عهده خودشان می‌گذارم. من به آنها قولی نمی‌دهم اما اگر برنده از زمین خارج شدند پاداش را به عهده خودشان می‌گذارم.
 
نکند مثل سال گذشته بازیکنان پاداشی بگویند که شما در رودربایستی قرار بگیرید؟
 
بازیکنان ما منصف هستند و حتی از حق خود هم کمتر می‌خواهند. هیچ مدیری جرأت نمی‌کند بعد از برد به رختکن برود و پاداش را به عهده خود بازیکنان بگذارد اما من این کار را می‌کنم چون آنها متعصب‌ترین بازیکنان این چند سال اخیر هستند و حتی پس از ۹ برد یک ریال هم پاداش نگرفتند اما تیم از صدر جدول پایین نیامد. تیم ما به خاطر وزارتخانه شدن وزارت ورزش با مشکلاتی مواجه بود اما من به بازیکنانم افتخار می‌کنم. حالا هم در کنار رسولی نژاد و اعضای هیئت مدیره احساس آرامش بیشتری می‌کنم و امیدوار هستم کارها را با آرامش پیش ببرم.

وضعیت کرار و اظهارنظر او مبنی بر فسخ قراردادش با استقلال به کجا کشید؟ او به مسائل مالی اعتراض داشت.
 
اگر به این بازیکن زیادتر از حقش نداده باشیم کمتر هم ندادیم. امروزه فوتبال دارای محکمه است و همه تصمیم‌گیری‌ها به موقع انجام می‌شود. در خصوص این بازیکن هیچ تصمیمی گرفته نشده ولی قرار است امروز یا فردا به اتفاق مظلومی و پورحیدری جلسه بگذاریم. کرار هم از خارج و هم از تیم‌های داخل پیشنهاد دارد اما نظر مربی برایم ارجحیت دارد و پس از نظر نهایی مظلومی تصمیم لازم را در مورد این بازیکن می‌گیریم.

شایعه معاوضه‌ کرار با بازیکنان تیم‌های لیگ برتری صحت دارد؟

پس از جلسه امروز یا فردا این مسئله بررسی می‌شود ولی ما بدمان نمی‌‌آید در نقاطی که نیاز به بازیکن داریم تیم مان را کامل کنیم.
 

+86
رأی دهید
-30

mohsen_raja - تهران - ایران
مرده‌شو اون عرق ملی رو ببرن که مفتخورهای مثل تو دارن. اینکه تو می‌گی عرق ملی نیست، زر زیادیه وگرنه با این فوتبالی که شماها برا این مملکت ساختید، یه سهمیه از سرش هم زیاده. مردک قسم می‌خوره کشورهایی مثل قطر امکانات زندگی هم ندارند چه برسه به امکانات ورزشی! ای تو روح ادم دروغگو! خودش رو نگاه کرده که یه عمره مال مردم زیردستشه، مفت می‌خوره و مفت می‌بخشه، فکر کرده همه مثل خود تن‌لشش هستن!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 07:15
ashkan_m2013 - استانبول - ترکیه
دکتر فتح الله زاده دوبله سوبله :)
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 23:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.