پیامکی برای قتل مزاحم تلفنی

پیامکی برای قتل مزاحم تلفنی

شرق: مردی که مزاحم تلفنی خواهرش را به قتل رسانده است در انتظار حکم قضات دادگاه به سر می‌برد. این جوان که از فروردین سال‌جاری در بازداشت به سر می‌برد، تاکنون یک‌بار در دادگاه کیفری استان فارس محاکمه شده و قرار است هیات قضات برای تصمیم‌گیری نهایی دومین جلسه دادگاه را نیز برگزار کنند.
ماموران پلیس شیراز روز 18 فروردین سال‌جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی باخبر شدند، جوانی در خیابان هدف ضربه چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده است. کارآگاهان وقتی به آنجا رسیدند جسد غرق در خون جوانی به نام سهیل را دیدند که ضربه چاقو به سینه‌اش برخورد کرده بود. در تحقیقات مقدماتی هیچ سرنخی از قاتل به دست نیامد و کسی هم شاهد این جنایت نبود.
جسد در حالی به پزشکی قانونی سپرده شد که کارآگاهان نتوانسته بودند اطلاعات اولیه را از قاتل یا قاتلان به دست بیاورند و به انگیزه احتمالی این جنایت پی ببرند. افسران جنایی با دو گزینه مواجه بودند؛ نخست اینکه قتل در پی یک نزاع خیابانی به صورت اتفاقی به وقوع پیوسته است و دیگر آنکه این جنایت با هدف انتقام‌گیری و به صورت
از پیش تعیین شده رقم خورده است. احتمال صحت فرضیه اول بعید بود چرا که آن منطقه خلوت و کم تردد محسوب می‌شد و دور از ذهن به نظر می‌رسید دو نفر به طور اتفاقی همزمان از آنجا عبور کنند و با هم گلاویز شوند ضمن اینکه روی پیکر مقتول آثار جراحت‌های دیگری وجود نداشت و این نشان می‌داد سهیل غافلگیر شده است.
کارآگاهان وقتی به بررسی زندگی خصوصی سهیل پرداختند باز هم به سرنخی دست نیافتند تا اینکه با
در اختیارگرفتن فهرست مکالمات تلفنی وی و همچنین پیامک‌هایی که رد و بدل کرده بود، فهمیدند از یک خط موبایل برای او اس‌ام‌اسی ارسال و وی به محل قتل فراخوانده شده است. تجسس‌های نامحسوس پلیس فاش کرد که این خط متعلق به یک دختر جوان به نام افسانه است ولی کارآگاهان اطمینان داشتند قاتل یک مرد است.‌ چراکه سهیل قطعا توان مقابله با یک دختر جوان و ریزنقش را داشت و توسط فردی با چنین مشخصاتی غافلگیر نمی‌شد. ماموران بعد از چندروز تفحص بالاخره به برادر افسانه که احمد نام دارد ظنین شدند و وی را بازداشت کردند. این جوان در پاسخ به سوالی درباره اینکه زمان قتل کجا بود، پاسخ روشنی نداد، با این وجود قتل را انکار کرد و گفت اصلا پسری به نام سهیل را نمی‌شناسد. متهم بعد از چندروز سکوت بالاخره به بن‌بست رسید و به قتل اقرار کرد. او درباره انگیزه‌اش از این کار گفت: «چند وقت قبل افسانه به من خبر داد پسری به صورت تلفنی مزاحمش می‌شود. خواهرم از این موضوع خیلی ناراحت بود و می‌گفت با اینکه جواب پسرناشناس را نمی‌دهد و با او بدرفتاری می‌کند این مزاحم باز هم دست‌بردار نیست. اعصاب افسانه به‌شدت به‌هم ریخته بود و من هم از این اتفاق احساس ناراحتی می‌کردم. اول فکر کردم خود مزاحم بعد از چند روز دست از این رفتارش برمی‌دارد ولی پیش‌بینی‌ام درست از آب درنیامد.»متهم به قتل ادامه داد: «روز حادثه خواهرم به من گفت مزاحم یک‌بار دیگر به او تلفن زده است. بعد از شنیدن این حرف به‌شدت عصبانی شدم و تصمیم گرفتم درس ادبی به او بدهم به همین دلیل به خواهرم گفتم با آن پسر قرار ملاقات بگذارد. افسانه نیز برای او پیامک فرستاد و وی را به منطقه‌ای که من گفته بودم کشاند. سهیل با این تصور که به هدفش رسیده است، سر قرار آمد. به محض اینکه او را دیدم به وی تذکر دادم که دیگر حق ندارد مزاحم خواهرم بشود. او برایم چاقو کشید ولی من بلافاصله چاقو را از دستش درآوردم و ضربه‌ای به سینه‌اش زدم و فرار کردم.»متهم بعد از این اعترافات صحنه قتل را بازسازی کرد و به دادگاه کیفری استان فارس معرفی شد. او در حالی پای میز محاکمه رفت که اولیای دم مقتول خواستار قصاص وی شده بودند. احمد در جلسه دادگاه باردیگر به قتل اقرار و انگیزه‌اش را همان مسایل اخلاقی عنوان کرد بنا بر این گزارش، هیات قضات بعد از پایان محاکمه تصمیم گرفتند جلسه دیگری را نیز ترتیب بدهند و سپس برای صدور رأی وارد شور شوند.
 

+108
رأی دهید
-55

*Fanoos* - ايران - ايران
ظاهراً مقتول با اینکه آدم کثیف و بیشعوری بوده اما مرگ حقش نبود!!! دختره خیلی راحت می تونست خطشو عوض کنه . من یک سوال از دستگاه قضائی دارم : آیا اگر کسی با چاقو به ما حمله کرد میتوانیم از خود دفاع کنیم یا خیر؟ اگر حمله کننده کشته شود فرد مورد حمله باید قصاص شود؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 21:51
*Fanoos* - ايران - ايران
ظاهراً مقتول با اینکه آدم کثیف و بیشعوری بوده اما مرگ حقش نبود!!! دختره خیلی راحت می تونست خطشو عوض کنه. من یک سوال از دستگاه قضائی دارم : آیا اگر کسی با چاقو به ما حمله کرد میتوانیم از خود دفاع کنیم یا خیر؟ اگر حمله کننده کشته شود فرد مورد حمله باید قصاص شود؟.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:41
*israel* - اورشلیم - اسرائیل
اینکه چاقو رو از اون گرفتی‌ کاملا دروغ بود کسی‌ که چاقو داره یا ازش استفاده می‌کنه یا اگه نتونست اون رو پرت می‌کنه که حد عقل طرف مقابل هم نتونه استفاده کنه و وقتی‌ خواستی‌ بری سر قرار با انگیزه هیچ وقت دست خالی‌ نمی‌ری چون طرفتو که نمیشناختی و در اعترافت گفتبودی می‌خواستی درسی‌ به او بعدی این درس تلفنی هم میشد داد انگیزه شما فقط قتل بوده
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:08
dkdk - اسلیس - دانمارک
چقدر دختره نادان بوده.آخه دختر دیونه بدبخت برادرت را به کشتن دادی.من متنفرم از پسر‌های بی‌ شخصیت که مزاحم تلفنی میشوند.واقعاً حیف شخصیت پسر نیست که مزاحم تلفنی بشود؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:10
shaali - سوپوت - لهستان
باسلام و با تاسف این چیزها فقط تو کشورها اسلامی اتفاق می‌افتد خوب یادمه ۲۵ ساله پیش که اومدم اینجا از بیکاری با یک خانواده کشاورز مذهبی‌ کار می‌کردم کار سخته کشاوزی اونها یه دختر داشتن و یه پسر خیلی‌ هم پول دار بودن برادر هی‌ تلاش میکرد که من با خواهرش دوست بشم یک بار پرسیدم چرا این قدر تو تلاش میکنی‌ گفت دلم واسه خواهرم میسوزه آخه تنهاست
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 01:23
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
یه خط ایرانسل دیگه میگرفتی هم خودت و راحت میکردی هم بردار بیچاره را اینجور گرفتار نمیکردی
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 02:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.