صندلی خالی - به یاد دانشجویان ایرانی

اعلام همبستگی دانشجویان دانشگاه جرج واشینگتن با دانشجویان ایرانی در آستانه روز دانشجو
دوشنبه 5 دسامبر 2011جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.
+196
رأی دهید
-52

Azadikhah - تكسل - هلند
درود بر شجاعت و شرفشون.راهتان ادامه دارد
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 15:50
Royan - بوخوم - آلمان
چه کار قشنگی‌ ، چه با احساس، اشک من سرازیر شد ، کی‌ می‌شه جوانان ما هم از لذت آزادی بهره مند شوند
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:02
feminism - لندن - انگلستان
درود بر شما. چقدر باارزش و انسانیست این حرکت !
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:04
sepehr79 - وین - اتریش
دل‌ هر انسانی‌ به درد میاد به جز سردمداران رژیم آخوندی که خون خارند و بویی از انسانیت نبردند
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:14
ahmadrezaa - گوتنبرگ - سوئد
به اینا میگن انسان واقعی....... آفرین به همه شما .........
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 17:48
smile_with_flowers - ونکوور - کانادا
بنی آدم اعضای یکدیگرند ..........به امید پیروزی حق بر باطل، حق نه آنکه برخی آن را از آن خود می‌دانند و باطل نه آنکه بعضی‌ها آن را چنین معرفی‌ کرده‌اند :)
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 17:39
khosh bavar - يزد - ايران
با سپاس از شما عزیزان آمریکایی، ولی‌ قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را !؟ زیرا فراموش نکنید که تو و اجداد تو با آن انتخابات ریاست جهموریتان باعث درد و بلا ما مردم جهان سومی شدید، به عبارت دیگر شما هم بطور غیر مستقیم مقصر هستید که ما دارای چنین رهبرانی هستیم ( فقط جهت اطلاع ) !
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 17:53
elaheh85 - تهران - ایران
ما به دلسوزی امثال شما احتیاج نداریم.کجا بودید وقتی خواهران و برادرانمان جلو چشمای هم جون میدادن.باتون میخوردن.دستگیر میشدن.نشسته بودید رو کاناپه قهوه میل میکردید.میخندیدید .و خوشحال از اینکه فردا ایران آزاد میشه!!!!و تو شبکه های ماهواره پر بود از آهنگهای شاد و رقص و بزن و بکوب.یکسری هم تو کلوبها و پارتی های شبانه خوش بودن.ما به دلسوزی شما احتیاج نداریممممممممممممممممممم.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 18:38
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
درود بیکران بّر شما عزیزان،حرکت بسیار زیبائی بود.سپاس از شما
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:14
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
آری دوست عزیز آقای (خوش باور- یزد- ایران )باید باور کنیم .ملت آمریکا یکی‌ ازبهترین ملت‌های دنیاست ...این دولت آمریکاست که ما را به مشکل کشانده...برای اثبات جمله‌ام خدمت شما مهربان عرض کنم که بنده به دلیل مشکل اقامتم.یه چند ماهی‌ در زندان لیورپول انگلیس با یه امریکایی اشنا شدم . که ایشان نهایت احترام و خدمت را در مورد این حقیر متقابل شدند . و همیشه برای اثبات نیتش می‌‌گفت ایرانیان ساکن آمریکا آدمهای خوبرند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:05
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
خوش باور - یزد - ایران..elaheh۸۵ - تهران - ایران. به این دوستان تذکر می‌دهم که این افراد مثل خود شما عزیزان دانشجو هستند و ربطی به سیاست‌های دولتشان ندارند.آنقدر این رژیم منفور ما را به ذلت کشیده که منفی بافی شده شعار مان.درود ٔبر انسانهای بی‌ حدو مرز
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:26
باريك بين - تهران - ایران
متاسفم واسه این افراد که فقط دنبال این هستند که ابروی ایران رو همه جا ببرند. سوال من این هست که چرا در زمان جنگ ایران و عراق که خیلی از نخبه های علمی این مملکت رفتند و واسه امسال همین افرادی که الان رفتن خارج و این لوس بازها رو در میارن شهید شدند یکبار توی دانشگاههای امریکا یا هرجای دیگری نگفتند همکلاسی من کو؟ یکی می تونه این سوال رو جواب بده؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:04
ali1111 - تهران - ایران
بسیار کار زیبایی بود، جای بس تشکر دارد از احساس همدردی این دانشجویان.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:13
best-1350 - پاریس - فرانسه
باریک بین - تهران - ایران:حرفت واقعا جای بحث داره .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:36
bahaneh88 - تهران - ایران
باریک بین - تهران - ایران:میدونی چرا؟برای اینکه 320000 شهید جنگ تحمیلی از نظر اینا شهید نیستند و شهید فقط همین چند نفری هستند که سال 88 کشته شدند.خدا کنه آدم بهانه گیری نکنه.توی دنیا همه جا برای سرباز یا کسی که تو جنگ کشته شده احترام خاصی قائل هستند ،اما توی ایران مد شده بی احترامی میکنن/.اینا فکر اینو نمی کنن که اگه الان توی اون کلاس درس دارن اینکار را میکنن به خاطر اینه که یه عده 30 سال پیش توی جنگ خونشون را فدا کردن تا اینا بتونن زنده بمونن و برن اونجا این کار را بکنن(بیشر دانشجو های این کلاس ایرانی هستن).واقعا مظلوم تر از شهدای جنگ ایران کسی نیست. *:الان با القاب ساندیس خور و.... به من حمله میشه ولی من حرفم را میزنم.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:54
Naser hejazi - بهبهان - ایران
elahe85_ایران_تهران. خیلی کوته فکری بااین افکار توقع زیادی ازت نمیرفت
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 00:36
Royan - بوخوم - آلمان
elaheh85 - تهران - ایران/ واقعا که خیلی پر توقع هستید, انتظار داشتی بیاد تو خیابون باهات شعار استقلال آزادی و مرگ بر خامنه ای بده؟باریک بین - تهران - ایران/ انتخاب خودتون بود , مگه اینها گفتند که برو دنبال جمهوری اسلامی و جنگ با عراق الان هم فقط دارند همدلی میکنند بدهکار ایران و ایرانی که نیستند.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 00:40
khosh bavar - يزد - ايران
korosh2500 - , 1k adame sadegh -: با درود به دوستان گرامی‌، همانطوری که ملاحظه می‌کنیم، سیاست پیچیده تر از آن است که بتوانیم آنرا در یک " خط = کامنت و یا در یک عمل نمایشی = صندلی خالی‌ " تشریح کنیم ! قصد من از این نظرم در اینجاست که مثلا بتازه گی‌‌ که در ایران خودمان مًد شده، آخوندها و بسیجی‌ را " ایرانی‌ " نمیدانند و یا اگر از نسل قدیمی‌ سوال کنیم، که چرا بر ضد شاه قیام کردی، " همه " منکر آن میشونند و از " مسؤلیّتی " که داشتند، شانه خالی‌ می‌کنند ! جان کلام اینکه، همانند همین دانشجوها که دست به چنین حرکتی زدند، آنها بیشتر از ما مردم ایران و جهان سومی میتوانند " مسیر سیاست " را تا اندازه یی تغییر دهند، زیرا در کشوری زندگی‌ می‌کنند که تا اندازه یی سیاست مردمی بر آن حکمفرماست، همانند جنبش اشغال وال استریت ! با سپاس فراوان از توجه و همفکریتان و تا بعد همواره شاد و باهم باشیم !
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 05:34
elaheh85 - تهران - ایران
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا.اول مطلب و بخون بد نظر بده.من میگم وقتی به من و امثال من حمله شد شما کجا بودید.شبکه های ماهواره چقدر برنامه در ماتم عزیزانمان پخش کردن.هیچی.فقط به رقص و پایکوبی پرداختن.حرف من چه ربطی به سیاست دولتها داره؟!!!!!حرف من شمایی هستید که حتی از خوش گذریتون تو اون روزای وحشتناک دست بر نداشتید.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 06:40
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
درود بر این دانشجویان آمریکایی که همدردی خودشان را ابراز کردند و این نشان از انسانیت انهاست. لازم به ذکر است به دور از کینه و خصومتهای قبلی بگویم که در میان تمام ملل دنیا تنها آمریکاست که ما میتوانیم با انها یک رابطه متقابل داشته باشیم. جاوید ایران
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 07:37
Dara va sara - پرت - استرالیا
من نمیدونم. یه عده هر چی میشه حمله میکنند به امریکا و مردمش. تازه فیام دانشجوبان را هم پشت قباله باباشون انداختند.ولی ازشون بپرسی دانشجوها کجایند نمیدونن.. نو رو به ان چیز که میپرستی. ادای جاسوسها رو در نیار. اگه بسیجی هستی مثل شیر بگو هستم. ما هم به تو احترام میزاریم.. کامنت ها رو نگاه کن. داد میزنه طرف بسیجیه.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 08:41
elaheh85 - تهران - ایران
Royan - بوخوم - آلمان.توقع نداشتم بیاد تو خیابون شعار مرگ بر آمریکا بده.لااقل یک هفته به احترام ما دست از خوش گذرونی بر میداشت.یه نگاه به شبکه های ماهواره تو اون روز بنداز.اینجا پر بود از فریاد و خون و اونجا پر بود از بزن و بکوب.منظور من همه نیست.اونایی مورد خطاب من هستن که روز مرگ هموطنانشون میرقصیدن.ننگ و شرم بر آنا.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 08:45
elaheh85 - تهران - ایران
Dara va sara - پرت - استرالیا.ابله جان حرف من چه ربطی به بسیجی داره.من بسیجیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.نه بابا شما تا دوزاریتون بیفته موهای سرتون سفید شده.خوش باشی انشاالله.توقعی از شما نیست.از ایرانی بودن فقط اسمش و یدک میکشید.شما و احترام به هموطنانتون.تو ایران 90 درصد حرف من و قبول دارن.مهم همکلاسی ها و هم دانشگاهای من هستن نه تو که وطنتو معلوم نیست به چی فروختی.شرم آوره
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 10:41
Royan - بوخوم - آلمان
elaheh85 - تهران - ایران/dost عزیز شما فکر کردی مردم اینجا آنقدر بیکار هستند که صبح تا شب برن خوش گذرانی و رقص و اواز نه عزیز هر کسی‌ داره با مشکلاتش دست و پنجه نرم می‌کنه، تازه اینهای که همدلی کردن هموطن‌های ما نیستند دانشجویان دانشگاه جرج وشینگتن هستند اکثرا خارجی‌ .
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:49
mnbbi - کیف - اکراین
ممنون از کار زیباشون. و مرسی‌ از این کلیپ موزیک بجا و تاثیر گذار بود. آفرین
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 16:41
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
الاهه۸۵ - تهران - ایران: لطف کنید یک سفر بیایید میهمان ما خارج نشین‌ها باشید ببینید چقدر خوش می‌گذره.اینجا آنقدر مشقلت کاری و تحصیلی زیاده وقت استراحت نداری. اینجا هم اگر میخواهی به جای برسی باید زحمت بکشی.غلط به عرضتون رسوندنٔ.فقط ما آزادی می‌خواهیم که داریم.نه تو ایران عزیزم تو عرب بسیجی‌ هرچی‌ توسرم بزنه بگم چشم. روزهای آخر عمرتان نزدیک هست. آن وقت با ملت ایران خوش میگذرانیم.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 23:25
elaheh85 - تهران - ایران
عزیزانم تو ایران در وصف شماها ترانها که خوانده نشده.کلیپها که ساخته نشده.نشان دادن من و امثال من.حمله ها.کشته ها و.... .و در مقایسه نشان دادن شماها که پایی ماهواره شو و رقص نگاه میکنید.حرف من حرف همه جوونای ایرانه.ربطی هم به حکومت نداره.تو خواب ببینی ایران دست شما خودفروخته ها بیفته.بردگان آمریکا بمونید همونجا که اربابانتان........ .میسوزید که حتی جوونای مخالف حکومتم شمارو قبول ندارن.خوب معلوم.امثال وطن فروشی مثل شما ترد شده هستید.
جمعه 18 آذر 1390 - 13:53
elaheh85 - تهران - ایران
یعنی واقعا فهمیدن حرف من اینقدر سخته که شما فقط جواب های نا مربوط میدید.من کی گفتم شما از صبح تا شب خوشگذرونی میکنید.گفتم وقتی به ما حمله کردن.وقتی خوده بنده تو زندان حکومت شکنجه میشدم شما چه میکردی.عزیزم بالای 70 درصد آدمای اطراف من خارج نشین هستن و الحمدالله مثل شما وطن فروش و بی دین نیستن.اونقد میدونم بعد از کار سراغ رقص و پایکوبی میرین.تو دوگوز آباد که زندگی نمیکنم ندونم اون سر دنیا چه میکنید.اگر خارجی هستند دست مریزاد.اگر ایرانی هستن و واقعا و از صمیم قلب نه تحت تاثیر قرار دادن جوانان ایران اینکارو کردن بازم دست مریزاد.
جمعه 18 آذر 1390 - 13:48
elaheh85 - تهران - ایران
اگر با فکر اینکه من بسیجی هستم میسوزید.عیب نداره فکر کنید من بسیجیم.من قبلا با شماها مشگلی نداشتم اما از سال 88 و کشتار در ایران به چشم دیدم و شنیدم از یکی مثل شما که مقیم آلمانه که بهم گفت حقتونه بکشنتون ازتون متنفر شدم.شما اگر دلسوز ایران بودید که ایران و ترک نمیکردین.قبول کنید بالای 80 درصد شما وقت بخاطر آزادی پوشش و جنسی از ایران رفتین.عمه ای من مقیم آمریکاست.وقتی فهمید ایران شلوغ شده به روح برادرم قسم اومد ایران و با خانوادش هموشون کنار مردم ایران رفتن تو خیابونا.نشستید اونجا تا امسال ندا و سهراب کشته بشن تا ایران آزاد بشه و شما راحت و آسوده برگردین.شرم آور.
جمعه 18 آذر 1390 - 14:09
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
علف‌های هرز دشت بی‌ فرهنگی !!
جمعه 18 آذر 1390 - 15:26
elaheh85 - تهران - ایران
bita tehrani - ویکتوریا - کانادا.من از شما در یکی از نظراتم معذرت خواستم.و ابراز شرمندگی کردم که به توهین و جسارت مردم.اما شما که خود را با فرهنگ میدونید هنوز دارید توهین میکنید.مهم نیست.به قول همسرم حرف کسی برات مهم باشه که خودش برات ارزش و احترام داشته.وقتی سخنی از کسی میشنوی یا میخونی ببین مخاطبش کیه؟دیگه حرف شما و امثال شما برام مهم نیست.مهم اونای هستن که اینجان و صداقانه کنار هموطنانشون در هر شرایطی ایستاده اند.
جمعه 18 آذر 1390 - 17:52
Azadikhah - تكسل - هلند
باریک بین: ملت معترض رو چه دانشجو چه غیر دانشجو در انتخابات ۸۸ کشتند ،زندان کردن(بعضیهاشون تا همین الان)،تجاوز کردند حالا شما میگید اینها آبرو ببرند که عکس چند تا دانشجو رو در کلاسشون با صندلیهی خالی‌ به صورت سمبلیک نمایش دادند!؟باریک بینی‌ شما نمیدونم چرا به سمت سوی این رژیم هست که البته مشکلی‌ نیست این نظر شماست یک کم به حقیقت جریان نگاه کن!
جمعه 18 آذر 1390 - 18:11
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
elaheh85 - تهران - ایران/بابا الهه خانوم،من از دست شما چکار کنم آخه؟؟؟ من شما را خطاب نکردم اون آقای باریک بین و رفیقش مورد نظرم بود.جواب شما را هم در یکی‌ دو تا تاپیک که زحمت کشیده بودی،دادم.ولی‌ شما چرا اینقدر حسّاسی.عزیز جان من هم به عنوان یک ایرانی‌ حق دارم نظرم را بگویم یا نه؟ حالا شما خوشت نمیاید،حرف دیگریست.من هم توهین نکردم،اسم این تشبیه بود...من هیچ ادعایی هم ندارم.مدل حرف زدنم همیشه با شوخی‌ و کنایه بوده،منتها توی مکالمه مجازی گاهی‌ این مدل کار نمیکنه و سؤ تفاهم میشه.اگه از من رنجیدی ببخش.در ضمن یادت باشه که اینجا سایت آزاده.اگر تحمل شنیدن بعضی‌ حرفها را نداری،خودت را اذیت نکن.
شنبه 19 آذر 1390 - 03:24
elaheh85 - تهران - ایران
bita tehrani - ویکتوریا - کانادا.نظرات کسانی مهمه که واقعا ایران و از صمیم قلب دوست دارن به دور از هر تعصبی.من موافق دولت ایران نیستم.خود من بعد از انتخابات زندانی شدم اما گاهی به دور از هر تعصبی خوبه برای درست کار کردن بعضی ها در ایران ارزش و احترام قائل باشیم.به نطر شما نظام ایران و سپاه و بسیج کاملان بده.به نطر من بد در همه جا هست.قرار نیست چون تو این دستگاها یکسری بد هست همه بد باشن.امریکا با اون همه کشتار تو دنیا یعنی ارزش و احترامش از ایرانی بالاتره.ببین من با انقلاب مشگل ندارم.از سال 83 که بعضی از افراطیان بر مسند حکومت نشستن نسبت به حکومتم شک پیدا کردم.ما ضربه خوردگان این حکومتیم نه یعضی ها.
شنبه 19 آذر 1390 - 23:53
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
elaheh85 /در یک تاپیک دیگر برایت پیغام گذاشتم و خواستم که دیگه کامنت‌های منو نخونی.سر حرفم هستم،ولی‌ این کامنت آخرت را که خواندم،دلم نیامد که این چند خط را واسه ت ننویسم.متاسفم که اینقدر اذیت شدی.غیر از ابراز تأسف چیز دیگری ندارم که بگویم.امیدوارم آن روزهای سخت را فراموش کنی‌ و در کنار خانواده به آرامش برسی.من موقع انتخابات ایران نبودم و شجاعت همه آن جوانان که با دست خالی‌ به خیابان رفتند را ستایش می‌کنم.شما هم یکی‌ از آنان هستید. به امید روز‌های بهتر و ایران آزاد و و تحمل مخالف برای ما ایرانیان.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 01:12
elaheh85 - تهران - ایران
bita tehrani - ویکتوریا - کانادا.دیگه با این حرفها جایی برای تاسف خوردن هم نذاشتی.ممنون که برام ابراز تاسف کردی.کوته نظری بعضی ها.اهانت و توهین های که به ایران میکنن جزء شادی برای دشمن چیزی به ارمغان نمیاره.ما تحمل مخالف را داریم اما نمیتونیم در مقابل اهانت کننده های که خود به شناخت درست ازایران نرسیده اند سکوت کنیم تا هر چی از دهنشون در میاد بگن.خدانگهدار.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 08:37
Anarchist - دبلين - ايرلند
چه کامنت‌های جالبی‌ ، خوبه که داریم یاد میگیریم باهم گفتمان کنیم و نه توهین. مخصوصا خوش باور، الهه ، بیتا و باریک بین، رویا و دیگران که فکر می‌کنم بیشترشون خانوم باشند. . اندیشه‌ها و نگاه‌ها ی هموطنان عزیزم اگر چه میتواند با یکدیگر متفاوت باشد ولی‌ فراموش نکنیم که همگی‌ به ایران فردا میاندیشیم. ایران آزاد، همراه با دموکراسی‌ و حقوق برابر شهروندی ، احترام به قومیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف ساکن ایران, از بین بردن واژه نژاد پرستانه تهرانی‌، شهرستانی، جوک‌ها و فکاهی‌های وحشتناک و تخریبی‌ قومی که تنها نفرت از همدیگر را تقویت می‌کند و پتانسیل یک جنگ خانمانسوز داخلی‌ رابالا میبرد. با هم مهربان باشیم.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 09:29
elaheh85 - تهران - ایران
Anarchist - دبلین - ایرلند.ممنون که یاد اوری کردی.ولی من توهین نکردم.اونای که میگن من میگم اونا رفتن دنبال عریانی و نوکری آمریکا اگر اینطور نیستن هی تو نظراتشون نباید تکرار کنن که اینکاره نیستن.کسی که کاری نکرده فریاد نمیزنه بلکه سکوت میکنه تا بگه من اصلا اینطوری نیستم که بخوام واسه این حرف حرص بخورم.حرف من خودفروختگان هست ولاغیر.اینا هستن که کامنت های من و درست نمیخونن و درک نمیکنن و هیجان زده تنها به دنبال جواب گوی هستن.موفق وسلامت باشید.
یکشنبه 20 آذر 1390 - 16:58
Anarchist - دبلين - ايرلند
. elaheh85 - تهران - ایران. الهه عزیز، متوجه هستم چی‌ میگید، ولی‌ دوست عزیزم اینو بدونید که هر کسی‌ که خارج از ایران زندگی‌ میکنه لزوما وطن فروش نیست.‌ای کاش این فرصت برای همه هموطنان ایرانیم پیش بیاد که سفر کنند و دنیای خارج ا ایران رو ببینند. بسیاری از دوستان شاید تصور کنند اینجا فقط فقط فساد هست، ولی‌ اینطور نیست بلکه بسیاری از مفاهیم انسانیت رو می‌شه اینجا دید. پیروز باشید...
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 12:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.