معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه: تظاهرات ادامه خواهد یافت

معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه: تظاهرات ادامه خواهد یافت

ماموران پلیس ضد شورش صدها تن از تظاهرکنندگان معترض را بازداشت کرده اند

معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه گفته اند که به تظاهرات اعتراضی خود ادامه خواهند داد.

روز چهارشنبه، ۱۶ آذر (۷ دسامبر)، رسانه ها و وبسایت های متعلق به برخی احزاب و گروه های مخالف دولت روسیه اعلام کردند که در نظر دارند در اعتراض به اعلام پیروزی حزب حاکم روسیه متحد در انتخابات پارلمانی این هفته آن کشور، بار دیگر تظاهراتی را در نقاط مختلف این کشور برگزار کنند.

به گزارش این منابع، تظاهرات اصلی روز شنبه این هفته در محلی نزدیک کاخ کرملین برگزار خواهد شد اما تا روز شنبه، تجمع های اعتراضی پراکنده ادامه خواهد یافت.

تصمیم این گروه ها به برگزاری تظاهرات اعتراضی در حالی اتخاذ شده است که شامگاه گذشته، پلیس در مسکو چند صد تن از تظاهرکنندگان مخالف دولت را بازداشت کرد.

تظاهرات اعتراضی در مرکز مسکو، پایتخت روسیه، از روز دوشنبه و پس از اعلام نتیجه انتخابات دومای دولتی - مجلس سفلی پارلمان روسیه - در روز یکشنبه آغاز شده است.

براساس نتایج اعلام شده، اگرچه حزب حاکم روسیه متحد حدود یک سوم از اکثریت خود در دومای دولتی را از دست داده، اما همچنان اکثریت کرسی های این مجلس را در اختیار دارد.

حزب روسیه متحد از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری سابق و نخست وزیر کنونی، حمایت می کند و رهبری آن در دست دمیتری مدودف، رئیس جمهوری کنونی است.

آقای پوتین، که پس از دو دوره ریاست جمهوری، سمت نخست وزیری را بر عهده داشت، بار دیگر نامزد حزب روسیه متحد در انتخابات ریاست جمهوری است که قرار است سه ماه دیگر برگزار شود.

معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه: تظاهرات ادامه خواهد یافت

مسکو و تعدادی دیگر از شهرهای روسیه شاهد تجمع مخالفان و طرفداران دولت بوده است

معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی اخیر تشکیلات نظارتی دولت و حزب حاکم را به نقض مقررات در جریان مبارزات انتخاباتی و دخالت و تقلب در انتخابات متهم کرده و گفته اند که بدون این تمهیدات حزب روسیه متحد اکثریت خود را در پارلمان از دست می داد.

مقامات دولتی این اتهام را رد کرده اند و آقای پوتین کاهش محبوبیت حزب حاکم را نیز واقعه ای طبیعی در نظام دموکراتیک خوانده است.

در همانحال، ناظران بین المللی انتخابات روسیه نیز از نحوه برگزاری این انتخابات انتقاد کرده و آن را با معیارهای رایج منطبق ندانسته اند.

از جمله ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا، که معمولا برای نظارت بر انتخابات در کشورهای مختلف حضور می یابند، گفته اند که تشکیلات انتخاباتی از حزب حاکم حمایت یکجانبه به عمل می آورد و مقررات انتخاباتی نیز در موارد متعدد نقض شده است.

هشدار مقامات امنیتی

روز گذشته، مقامات پلیس روسیه هشدار دادند که برگزاری تظاهرات بدون مجوز باعث اخلال در نظم می شود و اجازه تکرار چنین تظاهراتی را نخواهند داد.

در همانحال، گزارش خبرگزاری ها حاکی از آن است که هنگام برگزاری تظاهرات مخالف دولت، گروهی از طرفداران حزب حاکم به خصوص جوانان حزبی نیز در محل حضور می یابند و به تظاهرات می پردازند.

روز گذشته، مقمات دولتی چند صد تن از جوانان طرفدار حزب حاکم را به میدانی در مسکو که قرار بود تظاهرات مخالفان در آن برگزار شود اعزام کردند و در حالیکه این افراد مرکز این میدان را در اشغال داشتند، ماموران پلیس مانع از ورود مخالفان به این محل شدند.

معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه: تظاهرات ادامه خواهد یافت

نتیجه انتخابات پارلمانی به نشانه ای از کاهش محبوبیت و اعتبار پوتین در داخل و خارج تعبیر شده است

همچنین، تظاهرات مخالفان دولت در شهر سن پیترزبورگ با تهاجم ماموران پلیس مواجه شد که حدود دویست تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کردند و با خود بردند.

اگرچه به نظر می رسد که وسعت تظاهرات در روز دوشنبه مقامات دولتی را غافلگیر کرد، اما روز گذشته ماموران پلیس ضد شورش با آمادگی بیشتر برای مقابله با معترضان در محل های اعلام شده حضور داشتند.

کاهش محبوبیت حزب روسیه متحد، اتهام تقلب در انتخابات و برخورد نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان در حالی برگزار می شود که به گفته ناظران، آقای پوتین انتظار دارد با حمایت گسترده مردم به ریاست جمهوری بازگردد.

در مقابل، به نظر می رسد که معترضان و مخالفان بیش از تشکیلات حزبی، آقای پوتین را مسئول شرایط کنونی می دانند و در تظاهرات روزهای اخیر، اکثر شعارها حاوی انتقاد شدید از او بوده است.

طی یک دهه گذشته، دستگاه تبلیغات دولت روسیه ولادیمیر پوتین را رهبری قاطع و مورد اعتماد اکثریت قاطع مردم روسیه و عامل تثبیت قدرت این کشور در سطح جهانی معرفی کرده است.

به گفته طرفداران آقای پوتین، مردم روسیه خواستار حکومت توسط رهبران قدرتمند و مقتدری هستند که بتوانند موقعیت این کشور در صحنه سیاست بین المللی را تحکیم بخشند در حالیکه نتیجه انتخابات اخیر ظاهرا نشان می دهد که بسیاری از رای دهندگان سیاست های دولت را مورد تایید قرار نمی دهند.

اگرچه بعید به نظر می رسد که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مخالفان بتوانند شخصیتی را برای مقابله موثر با ولادیمیر پوتین به صحنه بیاورند، اما نتیجه انتخابات اخیر و تردیدهایی که در مورد سلامت آن وجود دارد می تواند موقعیت تشکیلات به رهبری آقای پوتین را در داخل تضعیف کند و به اعتبار جهانی روسیه آسیب رساند.

+183
رأی دهید
-31

bestofthebest - كي يف - اكراين
مطمئن باشید که زمانی‌ میرسه که اینا هم رفتنی هستند.هیچ چیز توی این دنیا دائمی نیست.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:25
romano - تهران - ایران
یک کثافت و مامور کی جی بی با یک باند که همه از همکاران او در همین سازمان بودند و هم اکنون نقش وزیران اورا بازی می‌کنند یک فاسد الخلاق و خودنمای جنسی که در سن 64 سالگی ماهیچه‌هایش را نشان زنها میدهد. یک نخبه کش بتمام عیار اگر روسیه بعد از کمونیزم با آنهمه متخصص و دانشمند در کلاس جهانی کمر راست نکرد تنها بخاطر همین ابلیس است. اگر دختران روسی به فحشاء با مدرک فوق لیسانس میروند بخاطر این مرد است. کشنده صدها روزنامه نگار و فعال سیاسی در راهروها و آسانسورها تکنیک قدیمی جنگ سرد جاسوسان روسی. بچه پسر آشپز لنین و انقلابیان دیروز و کاپیتالیستهای زمین خوار مسکو و بهترین زمینهای روسیه که برای کمپین انتخاباتی مسابقه رکورد گینس لمس سینه دختران می‌گذارند تا بلکه چهره زمخت این پیر کفتار قاتل با آن چهره سرد سیبریاییش لطیفتر نشان داده شود. او بارها گری کاسپاروف بدبخت را که از غم مردمش بارها فیلمهای گریه او را در اینترنت دیده‌ام یک نوکر آمریکا معرفی می‌کند حال خود در ملبورن و کالیفرنیا و ایتالیا مشغول عیاشی است. این مرد در جهان سیاست یک مجسمه بی اخلاقی مثال زدنیست. ادامه...
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:24
romano - تهران - ایران
حتی مدودف دلقک او پس از چهار سال از او می‌ترسد زیرا یک انگولک پوتین در هواپیما او را رئیس جمهور شهید روسیه می‌سازد و او مایل است روسیه را به یک خفقان قوی سوق دهد. بسیار از او متنفرم بسیار. او برادر جمهوری اسلامی نیز هست مخصوصا وزارت اطلاعات. از زمان روی کار آمدن او افراد تحصیلکرده رشدی که نکردند یا از روسیه مهاجرت کردند یا در فقر زندگی می‌کنند و هرچه دلال ارز و زمین ، قمارخانه و. در روسیه رشد کردند و یکشبه به درآمدهای میلیاردی رسیدند. خامنه‌ای دقیقا از این مرد مخصوصا در دستگاه اطلاعاتی الگو برداری می‌کند و اصولا این انقلاب مخصوصا از سال 77 خورشیدی بدون آموزش روسیه قافیه را خیلی زودتر باخته بود چون این حکومت حتی در بهترین روزهایش هم افراد نخبه و پرده گردان نداشت. چرا تا این حد من سنگ روسیه را به سینه می‌زنم چون اگر روسیه و ایران دموکرات بودند دنیا نفسی می‌کشید غرب هم بخوبی حساب کار دستش می‌آمد اما دلقکهایی مانند این که عر و تیز وطن پرستیشان گوش خلق را کر کرده بزرگترین خادمان غرب و هم اکنون شرق بوده و هستند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:30
mortimer - اصفهان - ایران
این سراپا کثافت(پوتین) را اوباما خوب شناخته بود که در مورد او گفته بود هنوز در جنگ سرد به سر می برد..شیوه ی حکومتش را ایران نیز کپی می کند و ان باز گذاشتن دست خلافکاران جامعه است.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 05:16
demokrasi-solh - صحنه - ایران
با کسانیکه میگویند ما باج به روسیه و چین می دهیم که از ما حمایت کنند و در واقع تحت استثمار این دوکشوریم مخالفم مقامات این دو کشور چون از چهره ما خوششان می اید و کلا به تاریخ اقوام آریایی علاقه مندند اینقدر در صحنه های بین المللی از ما حمایت میکنند همانطور که در اخبار آمد غرب را در این زمینه به جنگ جهانی سوم هم ژنرالهایشان تهدید کرده اند این نشان میدهد که چقدر خالصانه مارا ،دوست دارند .بازم بگید روسیه اخه و ...
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.