ساعت معادلات، ویژه جادوگران ریاضی

ساعت معادلات، ویژه جادوگران ریاضی

ساعتی که در بالا می بینید، به صورت ویژه برای گیک های ریاضی، خوره های ریاضیات و جادوگران این علم دقیق ساخته شده است: ساعت معادلات! تمام صفحه ساعت با خطوط متقاطع به صورت مدرج در آمده است و ظاهری شبیه کاغذ شطرنجی یا موتیف پشت دست شما پیدا می کند. جالب اینکه بند آن هم با مربع های درشت تر همان طرح را دارد. اما این همه داستان نیست. برای نشان دادن زمان به جای اعداد معمولی خسته کننده یک تا دوازده، بر روی صفحه این ساعت شاهد حضور معادلات ریاضی هستید که می توانید به سادگی با حل آنها زمان واقعی را بیابید. هرچند که در نگاه اول با معادلات پیچیده ای روبرو می شوید، اما حل آنها وقت زیادی از شما نمی گیرد.

اما اگر شما می دانید که ساعت عقربه ای معمولی را چگونه بپوشید و زمان را چگونه از روی آن بخوانید، نیاز نیست که نگران حل کردن تمامی این معادلات باشید. زیرا جواب آنها کاملا واضع و از قبل مشخص شده است. اما استفاده دیگر این ساعت می تواند طرح معماهای ریاضی و سرگرم کردن دوستان تان هم باشد. مطمئنا آنها شگفت زده خواهند شد که شما چه ذهن خلاقی دارید که به سرعت یک معادله ریاضی سهل و ممتنع برای سرگرمی و مسابقه طرح کرده اید که چنان ظاهر مشکل و چنین پاسخ آسانی دارد.

علاقمندان ریاضیات می توانند ساعت معادلات را با قیمت ۲۴ دلار از سایت Red5 خریداری کنند.

+152
رأی دهید
-32

khosh bavar - يزد - ايران
آخ، این چشم ابی ها فقط بلدند ساعت بسازند ! تنها چیزی که ما ( جهان سوم ) به آن نیاز نداریم همان ساعت است زیرا وقت زیاد داریم و نیازی به ساعت نداریم که کار امروز را میتوانیم به فردا موکل کنیم !
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:44
eqqe - بوگوتا - کلومبیا
اخه اون منهای ساعت یک و رادیکال دو جادوگر میخواد،الباقی هم همینه .عجب موضوع مسخره ای
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 13:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.