چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

برگزاری مراسم عاشورا پیشینه دیرینه‌ای در ایران دارد. اما بهره‌گیری سیاسی از واقعه عاشورا در سال‌های اخیر بیش از پیش افزایش یافته است.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران
افزون بر آن عاشورا با مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری متفاوتی نیز درآمیخته است.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران
در سال‌های اخیر شیوه برگزاری مراسم مذهبی در روز عاشورا رنگ متفاوتی در مقایسه با گذشته به خود گرفته است.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

اشکال سنتی اجرای مراسم مذهبی ویژه این روز نظیر قمه‌زنی یا گل مالی همچنان در شهرهای مختلف ایران دیده می‌شود.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

آتش گردانی نیز یکی دیگر از روش‌های عزاداری مردم در شب عاشوراست.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

ایدئولوژی مسلط و حمایت‌های رسمی سبب افزایش چشمگیر برگزاری این گونه مراسم در سال‌های اخیر شده است.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

تعزیه نیز از دیرباز بخشی از مراسم عاشورا بوده است.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

جلال ستاری، اسطوره‌شناس و پژوهشگر ایرانی در مورد تعزیه‌خوانی معتقد است: «عرب‌ها این اشکال و سبک‌های هنری را نمی‌شناختند و در واقع باید گفت که ایرانیان با انتقال اسطوره‌های باستانی خود به موضوع واقعه کربلا و شهادت حسین امام سوم شیعیان، هنر شیعی تعزیه را به مثابه شکل ابتدایی تئاتر خود پایه‌ریزی کردند».

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

به باور آقای ستاری با توجه به همین ریشه اساطیری است که در تعزیه‌های ایرانی نیز شاهد پیکار میان نیکی و بدی هستیم.

چهره‌های متفاوت عاشورا در ایران

این اسطوره‌شناس سرشناس ایرانی نتیجه می‌گیرد که تعزیه گونه‌ای از درام اسطوره‌ای ایران در عصر اسلامی است.

 

+190
رأی دهید
-287

Dara va sara - پرت - استرالیا
( به قول گاندی) .من از درد تنهای نمیترسم . من از مرگ ملتی میترسم که. خرافات را جانشین خرد و علم کرده. ایدولوژی و خود کامگی را جانشین تفکری آزاد کرده.و عشق به موهومات و تخیلات را جانشین عشق به همنوع خود کرده و با چهره ای حق طلبانه و تبسمی بر لب همه انها را احترام به عقاید و اعتقادات مینامد.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:39
bahala - سیسیل - ایتالیا
شستشوی مغزی !.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:39
kamran63 - ليون - فرانسه
تعزیه چیزی جز حماقت نیست ! امیدوارم که جوانهای کشور ما این تو سر و صورت زدن رو فراموش کنند و به علم و دانش روی بیاورد، چون که خیلی از بقیه دنیا عقب هستیم !!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:06
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
دنیا به کجا میرود!!! تسخیر فضا و دنیای گسترده ی علم!!!!! و افلیج‌های فکری به دنبال این تاتر‌های مسخره ی دینی--!! این ملت را می‌‌شناختند که خمینی را به ایران هدیه دادند!!!!اگر موافقید همین حکومت لایق شما!!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:49
sepehr79 - وین - اتریش
بهتر بود می‌‌نوشتید چهره‌های متفاوت خریت در ایران
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:59
Rima_London - لندن - انگلستان
باید مینوشتند: حقه‌های جدید قالب کردن شیعه گری و اسلام در ایران. اینا هم فهمیدن اگر رها کنند دیگر این داستانها شنونده‌های سابق را نداره و مغزشون را برای روشهای راکد به کار گرفتند. متاسفم که در کشورهای دیگر این فکر صرف آیندگان و کشف سیارات جدید می‌شه ولی‌ در ایران صرف یک داستان ساختگی صد قرن پیش.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:05
feminism - لندن - انگلستان
علم نور است و جهل تاریکی _ علم راهَت بَرَد بباریکی _ جهل خوابست و علم بیداری _ زآن نهانی و زین پدیداری . متاسفانه تا زمانیکه دین و مذهب کنترل کنندۀ اذهان و افکار مردم میباشد ما باید شاهد چنین صحنه های مضحک در عین حال دردآور باشیم !!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:08
robinhoodd - ملبورن - استراليا
قاتل بروسلی رو نگرفتن؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:15
فراوانی - قطر - قطر
توجه کردید در مراسم تعزیه نقش زنها را مردها بازی میکنند در عکس دوم هم اونجا که فرشته های با بالهای رنگی درست کردند یک حوری توشون نیست همشون غلمان هستند وای مردم از خنده
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:18
kamran63 - ليون - فرانسه
Dara va sara - پرت - استرالیا - دوست عزیز، بسیار زیبا نوشتید. درود بر شما.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:31
gol andam - ژنو - سویس
کاش پول این مسخره بازی‌ها خرج مردم فقیر میشد ،،،ثوابش ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ برابر بیشتر بود
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:32
Naser hejazi - بهبهان - ایران
هیچ ربطی به هم ندارند
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:54
Mossadegh - لندن - انگلیس
عجب.. ادم یاد کارناوال برزیل میافته!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:59
sarbaz007 - المان - المان
جم کنید این کاری مسخره رو خدایا یه عقلی به این واقعاً امت بده
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:39
katrina - لندن - بريتانيا
واااقعا شرم اوره .!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:41
*Fanoos* - ايران - ايران
Dara va sara - پرت - استرالی منم با کامنت شما موافقم آفرین هموطن
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:50
feminism - لندن - انگلستان
آی کاربران چه نشسته اید که حکم اعدام من را در تاپیکِ دیگری اعلام کرده اند :)) https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111205192246028 وا مصیبتا که پرنس چارلز را سقای دشت کربلا نام بردم و بدین سبب محکوم به نیستی و فنا شده ام !!! لطفا بر مزارم آهنگ زیبای " رفتم که رفتم " بانو مرضیه را بگذارید :)) همین کاربران از خود گریخته در مراسم عزای حسین گِل بر سر میشوند و " آئین شب یلدا " که یکی از رسوم و سنتهایی است که پیش از اسلام برای ما به یادگار مانده است را ، در آینده ایی نزدیک جشن میگیرند :)) پیداکردن ارتباط اسلام و شب یلدا با شما !!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:44
feminism - لندن - انگلستان
Dar va sara و ARTEMIS SW آرتمیس نازنین / مرسی از کامنتهای پُرمغز و پُر محتوایتان ، درود بی پایان بر شما گرامیان.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:13
Dara va sara - پرت - استرالیا
kamran63 - لیون - فرانسه.. درود بر شما همچنین.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:33
romano - تهران - ایران
من که به فرهنگم غلط یا درست افتخار می‌کنم اصلا هم ربطی به عصر فضا کارنوال ریو نداره اونها هم چیزی برای خودشون هستند اینهم چیزی برای خودش در عوض کارنوال ریو فیلم جدایی نادرو سیمین هم نمی‌سازه. کاش ما پول و قدرت داشتیم و بقول شما هم خریتمون جای خودش من اصلا در یک کشور آزاد و مرفه ایرادی برای این سنتها نمِ‌بینم بلکه نقطه قوت ان می‌بینم هروقت دیگران مهرگان پرستش آلت تناسلی مرد و مهرگان گیها و جشن اسطوره‌های دیزنی لند و پرستش مارها در یونان و صلیب کشون عیسی در رم و گاوبازی اسپانیا و ... را ترک کردند من هم این کار را نشان عقب ماندگی می‌دانم. همه مردم پروفسور هاوارد نیستند همه هم نمی‌توانند درک درستی از دین و معرفت داشته باشند پس همان اندک عشقشان با کلی خرج و نادانی باعث می‌شود نشوند ژاپن 20 میلیون، آلمان 6 میلیون، روسیه 20 میلیون انسان را بکشند و اکنون تاج سر برخی از ایرانیها بشوند. خلاصه اگر جنگ در مردم ما نمی‌بینید مال همین کوره اعتقاد است بقولی ایرانی می‌دزدد کلاه برداری میکند اما خون نمیریزد این دوتا مرگ و میر هم در کشور در روزگار هزیان این مردم است. ادامه..
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:43
romano - تهران - ایران
در اینکه حکومت دارد از این اعتقادات سوء استفاده می‌کند و این اعتقادات در منتها الیه جهل گام بر می‌داردو با آنچه که پدرانشان حتی در هزار سال از همین شکل ایمان داشتند زمین تا آسمان فرق می کند شکی نیست ولی اعتقاد بنظر من از بی اعتقادی بهتر است چون چین را می‌سازد که ابر قدرت جهان است و به هیچ بنی بشری در کره زمین قصد مساعدت ندارد ولی آمریکا با جمعیتی به مراتب کمتر دارای مردمانی با قلب باز و بخشنده تر است. و در عجبم چرا امروزه توهین و هتاکی به مردم به آنچه خون و خاکتان و چهره و رنگ پوستتان شبیه آنان است از سر لجبازی به عنصری جهت فخر فروشی برای خصوصا هموطنان ما در خارج در آمده واقعا می خواهم بدانم اگر شما معلم بودید چند نفر را می‌توانستید با این رویه با سواد کنید همه را به دلیلی تحقیر می‌کردید در هم کامنتهایی که من در این صفحه از ابتدا می‌خوانم اکثرا خارج نشینان در حال تحقیر تفکر مردم خودند حال اینکه همین مردم نادان اگر ظهر سرزده بروید خانه ایشان بگویید گرسنه‌ام همان نادان زنجیر زنش هم با روی باز تکه‌ای نان دستتان می‌دهد. ادامه...
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:54
danial.uk - لندن - انگلستان
مردم بیچاره ایران خودشونو با این چیزا سرگرم می‌کنن
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:59
romano - تهران - ایران
بطور عامیانه چرا بد مردم خوب است بد خودمان بدترین بد احمقهای بیشعور جاهل تازی پرست عرب بیسواد ترک خر کرد کله خر لر ساده لوح بد مست رشتی بیغیرت ترکمن مغول ترکان عوضی وطن فروش است. واقعا اگر ایرانیان اینند شما کجایی هستید و اگر تا کنون زبان و رنگ و چهره‌ات را هم عوض نکرده‌ای بدان در همان پس کوچه تغییر مانده‌ای چه برسد که بخواهی خداوند تغییرو آراستگی انسانی شوی منتها یادت باشد مایکل جکسون سفید شد اما چون سفید واقعی نبود از همان سفیدی سرطان گرفت و مرد چون آنرنگ ذات او نبود. خوش باشید تا بعد در پناه خدا همین جاهلان باشید که حداقل بداخلاقی اینها از گرسنگی و فقر است. ما را این هموطنان نادان خوش که همینها با دست چروک کارگر ساختمانیشان محبت را در فقر بما ارزانی می کنند و مثلا می‌گویند شما به بچه‌های ما درس می‌دهی آنها را آدم می‌کنید مثل ما فقیر و یتیم نشوند. ادامه.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 13:16
romano - تهران - ایران
از صبح تا شب زیر آفتاب کار می‌کنند عصر دوتا سیب دو دست بچه‌های شلوار پارشون بزارند ولی مثل یک نره خر اسکاندیناویایی با 2 متر قد بگند منکه با پارتنرم بچه نمی‌خواستم مشکل خودشه! اگر هم به مردانگی باشد مردان ما نامرد نیستند تنها فقیرند و فقر دیوار به دیوار بی ایمانیست و روزی رستم نیز به زنجیر بود حال که این مردان بخدای خودشان قسم ترسو و نادان نیستند پدر و مرد خانواده‌اند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 13:17
ARMINRAMBOD - تهران - ایران
دوستان خارج نشین. شما که این قدر دم از دموکراسی میزنیدچرا به علایق و اعتقادات دیگرت توهین می کنید.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:31
romano - تهران - ایران
من از بیگانگان هرگز ننالم که هرچه کرد .. آیا فکر نمی‌کنید شما حتی بعد از رهایی از کشورتان انسانهای رهایی نیستید. آیا هرکه در خارج است شهره آق داشلو ، شجریان ، فیروز نادری پیر امیدیار و .. است. چه چیز قرار است با این تحقیر تبعیض و ناروایی اثبات شود آیا اگر معادل همین حجم حرف خام به خودتان زده شود تحمل می‌کنید من در همین مردم فقیر جاهل آدمهایی را می‌شناسم که شعر تعزیه و کل شاهنامه را از حفظ با 5 کلاس سواد بلدند ولی در خارج نشینان حتی یکنفر را نمی‌شناسم که دو خط فارسی که هیچ حتی از عشق ممد امریکایش هم دو خط شعر انگلیسی یا مکبس یا .. بداند. آیا انسان از انکار خواهر یا برادرش به حکم اینکه کارگر کارخانه آدامس خروسنشان است و عشقش ابا عبدالله الحسین است و بسیار هم بیسواد و نادان است باید به صورت او در عام لجن بپاشد یا اینکه اگر برادر من عشق دوسره دارد آلمانی زبان است اما شعر انگلیسی می‌خواند با یک پسر هم رابطه دارد باید شرم کند ادامه...
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 13:06
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
به حال زیدی گریه می‌‌کنند . که ۱۲۰۰ سال پیش جنگ قدرت با پسر عمویش داشت. ولی‌ در وطن خود خون و آتش به را می‌‌آندازند.‌ای قوم به حج رفته کجا می‌‌باشید . کعبه همین جاست .کعبه همسایه دیوار به دیوار شما می‌‌باشد. به قول کسروی. ملتی که تاریخ خود را نداند نادای ن می‌‌باشد. ملتی که میداند و انکار می‌‌کند تبهکار . حسین در ایران کار مستبتی انجام داد؟ چند نفر در ایران نامه بابک را شنیدهند. شیرمردی که با لشکر اندک ۳۵ سال بر ضاد اسلام سینه سپر کرد و با خیانت ما ایرانی‌‌ها بر او پیروز شدند. هنگامی که دست چپ بابک را قطع کردند با دست راست خون بر صورت کشید و به خلیفِ عرب گفت. تا تو مسلم جنایتکار حتا رنگ زرد مرگ را بر صورت من نبینی.‌ای حسین نیان چشم خود را باز کنید. صدها حسین در ایران وجود دارند و شما به دنبال حسین ملاها هستید. این حسین دروغین است.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:27
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
میگن یزید انگلیسی بود ، البته مادرش آمریکای بود و باباش هم اسرائیلی!!! حالا موندن چطور این یزید انگلیسی از آب در اومده !! ولی‌ اون هم ریشه یابی‌ خواهد شد و با ۲۰ لیتر نفت ریشهاش خشک :)
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:28
Norway-104 - اسلو - نروژ
Dara va sara - پرت - استرالیا.. این سخنان گاندی را با طلا باید نوشت.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:39
mamoti - کرج - ایران
خدایا من چه گناهی کردم که بایدوسط این موجودات مشنگندگی کنم؟. یکی نیست بگه 1400 سال پیش دوتا قبیله عرب زدن به تیپ وتاپ هم یکیشون زده اونیکیو کشته!. خوب میخواست نجنگه!میخولست تسلیم بشه!حالاهم جنگیده تو جنگ هم کشته شده! به من چه که باید این همه سروصداومراسم مسخره وحیف ومیل نعمت های خداوریخت وپاش وهزارتاکوفت دیگه رو تحمل کنم. اصلا یکی از این بچه مسلمونای اینجابیاد به من بگه اگه حسین روزعاشورا خودشو وخانوادشو به کشتن نمیداد الان چی میشد؟یاازاین همه رشادت! چه سودی به ایرانی ها رسیده که الان دارن اینجوری خودشونوجرمیدن؟. ببینم مگه شیعه 12 تا امام نداره که 9تاش بعد حسین بودن؟. خوب اون 9تاامام همام! مگه هرسال روزدهم محرم از این کارا میکردن؟نذری میدادن؟علم میچرخوندن؟دسته راه مینداختن؟. اون 9تاامام ازاین کارا نکردن ولی ما ایرانیها که هر چه میکشیم ازیورش عرباس داریم تینجوری می کنیم. در آخر هم یادآوری میکنم که:. عرب هر چه باشد مرا دشمن است. کج اندیش و بد خوی و اهریمن است. به یزدان که هرگز نبیند بهشت. هر آنکس که آئین زرتشت هشت
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:09
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
romano - تهران - ایران. در مورد مایکل جکسون متاسفانه اطلاعاتت فاجعه است!دیگه حتی ساده لوح هایی‌ که اخبار دنیا رو دنبال میکنند متوجه شدن شایعه عمل تغییر پوست و زن شدنش مضحک و دلیل سفیدی پوست او بیماری "پیسی" بود و بیماری "لوپوس اریتماتوس سیستمیک" تمام اعضای و بافت‌های بدنش رو گرفته بود و دلیل آرایش کردنش هم پنهان کردن چهره جدید و ترسناکش بود!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:53
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
romano - تهران - ایران. و متاسفانه هنوز به جز رمان نوشتن و مامان! غریبم بازی هیچ پیشرفت دیگری تو کامنت‌هات نمی‌بینم به جز اینکه گفتی‌: "در خارج نشینان حتی یکنفر را نمی‌شناسم که دو خط فارسی که هیچ حتی از عشق ممد امریکایش هم دو خط شعر انگلیسی یا مکبس یا . بداند" که تو فرهنگ خودمون بهش میگن حرف مفت یا رایگان! البته شاید منظورت دور و اطرافیانت که خارج از کشور هستن باشه که خوب اگه تو روشن فکرشون باشی‌ بعید نیست اونها حتی سواد داشته باشن!.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Dara va sara--feminismدوستان می‌بینید که از روی نمی‌روند هر چه می‌نویسی این عمل زشت و نشان نا آگاهی‌ است باز برای این اسلامیون خجالتی‌!!!! مرغ عربستان---یک.....پا دارد!!!!و فمینیسم جان سالهای پیش در همین سایت‌ هم دستور مرگ صادر میکردند و زنان مخالف را تن‌ فروش می‌نامیدند ولی‌ رفته رفته گورشان را گم کردند.....فعلا دستهٔ جدیدی آماده با کامنت‌های طولانی و بی‌ محتوا قصد حقنه کردن دین..عصای دست ملایان را دارند-- چه میشود کرد!!!تا بوده این بوده تعداد نآاگاهان دهها برابر آگاهان! بگذار افتند و بینند سزای خویش!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 17:10
robo - لوس آنجلس - امریکا
من با بخش اعظم کامنت شما موافقم، حتی ژاپن رو هم که فرمودین امروزه در عین پیشرفت، سنتها و مراسم باستانی رو حفظ کرده، چون مردمش این سنتها رو میپسندند، مشکل در ایران دوگانگی تفکر نسبت به اسلام وسنت ها در مردم و مهمتر از اون حکومت فاسدیست که از این عقاید پشتیبانی و در ترویج اون کوشاست، یه کم پیچیده تره نسبت به بقیه، ولی با شما موافقم که نباید به هموطنانمان بخاطر داشتن عقاید ( ولو از نظر ما اشتباه) توهین کنیم چون این راه دموکراسی نیست، بهتر آنست که واقعیتهای اسلام بطرز صحیح باز و مورد انتقاد قرار بگیره، بهرحال این مذهب ۱۴۰۰ سال بر این مملکت سایه افکنده و روشنگری در مورد اون نیازمند تلاش و زمان زیادیست و البته مهمتر از همه روش صحیح!، شما قلم گیرا و ذهن بازی دارید دوست عزیز این رو من از دنبال کردن تمام کامنتهای شما در بخشهای مختلف فهمیدم، و البته عرق وطنپرستی در شما هویداست، امیدوارم در ارائه تفکر صحیح گفتگو موفق باشید.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 17:30
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
همش عقب ماندگی محض و بربر بودن این افراد را نشان میدهد.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 18:40
elaheh85 - تهران - ایران
آنان اول دین و بعد غیرت ملی را از شما میگیرند و بعد شما به راحتی میشید بردگان آنان.اینجا کافرم حتی در روز شهادت حسین دست از شرب خمر و قمار بر میداره.شما چی؟آخرت خود را به کدامین لذت دنیوی فروختید که اینطور بر اهل بیت پیغمبری یورش میبرید که مسیح نوید آمدنش را داد.والله بهترین دکترها و دانشمندان دنیا ایرانی هستن.نمیبینید؟!!!!اگه ما خود را با ائمه سرگرم میکنیم.شما که خود را با برهنگان سر گرم میکنید.کدام بهتر است؟عزیز دلان خدا؟یا خودفروختگان برهنه که خود را به عرضه میگذارند که یکسری شهوت طلب نگاهان کثیف به انان بکنند.روزی نیست که حرف از رسوایی یکی از شخصیتهای معروف سیاسی.هنری و....سوژه رسانه ها نباشد.شما به این میگید روشنفکری!!!!تاسف باره.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:15
doki jan - فرانکفورت - آلمان
از فیلمهای تلویزیون آقا عزت بهتر شدن ، متفاوت اکشن ، ترسناک
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:49
elaheh85 - تهران - ایران
اینجا ایران است.کشوری که با نام حسین نفس میکشد.کشوری که قهرمانانش نام ائمه بر زبان جاری میکنند.اینجا ایران است کشوری که قبل از اسلام حجاب اصول دین زرتشت بود.شما که به تمدن خود میبالید به چه قیمتی عریان شدید؟!!تمدنی که حجاب را مظهر عفاف و نجابت میداند.شدید بردگان کشورانی که اعتراف کردن که هرچه اختراع میکنیم قران یک گام جلوتر است.قرانی که بزرگترین معجزه دنیاست.شرم بر شما که در مورد شخصی اینطور حرف میزنید که تمام ادیان بر مظلومیتش خون میگریند.حسین زهرا.به چه قیمتی عقاید و باورهای کشور خو را فروختید و شدید بردگان افکار یکسری وحشی.و عقب افتاده فرهنگی.شماها که خارج ایران زندگی میکنید کافی است کمی به اطرافتان نگاه کنید.خواهید دید اربابان شما چه کسانی هستن.کسانی در ریشه یزید.شرم بر شما.نفرین زهرا برشما.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:00
venus1000 - تهران - ايران
من واقعاً موندم تا کی‌ این شیعیان میخوان این خرافه پرستی‌ و جاهلیت رو ادامه بدند و برای یه عرب ۱۴۰۰ سال پیش خودشونو اینقدر حقیر و به ورطه نابودی ببرند و خاک بر سر خود کنند بابا جم کنین این بساط دروغین رو بیدار شین قرن ۲۱ ‌ست تو فکر‌ پیشرفت علم‌و دانش و فرهنگ جامعه خودتون باشین که از همه‌ی کشورهای دنیا از همه لحاظ عقبیم ،خوب به خاطر همین جاهلیت مردم است که حکومت ولی‌ وقیح از سادگی مردم سؤ استفاده می‌کند و به حکومت ننگینش ادامه داده و کشور و ملتو به نابودی کشانده این دین سراسر جنایت و خونریزی و دشمنی و دروغ نکبت و گریه و زاری عربو ولش کنین ،بابا نیروتونو صرف آزدسازی و آباد سازی ایران کنید ،ایرانو نجات بدین از دست این نوادگان عرب ،پس به امید آن‌روز
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:22
elaheh85 - تهران - ایران
artemis-sw خود را از آگاهان میداند.چه جالب.توهین به دین خدا.ائمه آگاه اندیشی است.بابا منم با حکومت نیستم.اما بخاطر یکسری ملای خودفروخته هیچ وقت دین و مذهبم و مسخره نمیکنم.1400 ساله پیش اتفاقی افتاد که دل میلیونها انسان هنوز با یادآوری آن حادثه به درد میاد.حتی غیر مسلمون.بحث جنگی نیس که آن زمان اتفاق افتاد.اگه کمی قران بخونید.کمی به کتابهای دینی.حتی ادیان دیگر سرک بکشید خواهید فهمید ربط محرم و عاشورا به زمان حال چیست.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:26
anty mola - اربیل - عراق
هر آنچه بدبختی ،عقبمانده گی ،حماقت ،نداری و ندانمکاری ما از اسلام ناب واز شیعه تو سری زن داریم و بس.........
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:29
feminism - لندن - انگلستان
freedom-is-not-free doom / دوست خوبم فردی که در مورد مایکل جکسونِ همیشه جاویدان ، نوع دوست و نیکوکار اینگونه قضاوت کند و سخن گوید که بدلیل سرطان (!!!!) درگذشت همان بهتر که رساله بنویسد !! من تمام جلسات دادگاههای دکتر مایکل جکسون را دنبال میکردم و زمانی که کانرد ماری محکوم شناخته شد اشک در چشمانم جاری شد چرا که این مردک بخاطر پول و ثروت و البته با تزریق بیش از حد آمپول Propofol , انسانی نمونه را از خانواده ، طرفداران و دوستارانش گرفت !! نام و یادش جاویدان .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 19:45
doki jan - فرانکفورت - آلمان
الهه خانوم از تهران ، این حرفهای بی‌سوادی رو چرا میزنید ، خون گریه میکنند مگر میشود خون گریست کم این تفاسیر و استعاره هارا بکار ببرید ، فکر مردم مظلوم و گرسنه باشید ، کم از اسلام استفاده سیاسی ببرید ، چه مانی دارد سرباز انگلیس در اینجا ، فردا اگه با چین مشکل پیدا کرد حتما میگین امام حسین رو جومونگ کشته...
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 20:24
freiheit - بیلفلد - آلمان
خیلی جالب بود. مثل کارنوال بریزیلی ها
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 20:43
sara-j - استکهلم - سوئد
ARTEMIS-SW- .پاریس - فرانسه. درود‌های من رو پذیرا باش ارتمیس عزیز ، فقط میشه تأسف خورد
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:06
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
elaheh85 ------آقا مگر فقط حسین عرب آزادیخواه بود؟؟ در طی‌ تاریخ میلیونها نفر برای آزادی جان باختند در ایران ما نیز!!!!! به ما چه مربوط ۲ پسر عموی عرب بر سر زنی‌ به نام ارینب جنگیدند و یکی‌ کشته شد-- مگر همین ۲ سال پیش ۱۰۰ جوان از جمله ندا جان نباخت؟؟؟؟ بس کنید تحمیق ملت و کمک به ملایان بی‌ شرف را!!!!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:28
asemane iran - تهران - ایران
متاسفم که باید بهتون بگم شما‌ها هنوز نتونستین بین اسلام و جمهوری اسلامی تمایز قائل بشین . فرق اسلامه واقعی‌ و جمهوری اسلامی مثل فرق بین امام حسین و معاویه هست. البته متاسفانه فکر کنم که شما‌ها فرق بین امام و معاویه رو هم نمیدونین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:50
farhadfarhad - استکهلم - سوئد
البته هیچ مسخره هم نیست .این یک تقدیر هستش باید به دینها احترام بگذاریم سعی کنیم توهین نکنیم .این قضیه هیچ ربطی به حکومت ایران نداره.من هم ازهیچ حکومتی دفاع نمیکنم.امام حسین (َع)رمز آزادی وافتخار همه انسانهاست چون مقابل ظالمان گردن خم نکرد خیلی ها خواستن یک جوری از تاریخ محو کنن قضیه کربلارو ولی نتونستن .من نه اخوندم نه خوشم میاد ولی قصه کربلا وقعا قلب رو درد میاره
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:33
asemane iran - تهران - ایران
هر چند که بدبختانه اونقدر دروغ و خرافات وارد اسلام کردن که عاقبتش اسلام گریزی برخی‌ و تحجر برخی‌ دیگر شده. اما من از شما‌ها که ادعای علم‌و دانش و معرفت می‌کنید تقاضا می‌کنم یه کم راجع به اسلام حقیقی‌ تحقیق کنید . مطمئنم که نظرتون عوض می‌شه .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:56
farhadfarhad - استکهلم - سوئد
البته هیچ مسخره هم نیست .این یک تقدیر هستش باید به دینها احترام بگذاریم سعی کنیم توهین نکنیم .این قضیه هیچ ربطی به حکومت ایران نداره.من هم ازهیچ حکومتی دفاع نمیکنم.امام حسین (َع)رمز آزادی وافتخار همه انسانهاست چون مقابل ظالمان گردن خم نکرد خیلی ها خواستن یک جوری از تاریخ محو کنن قضیه کربلارو ولی نتونستن .من نه اخوندم نه خوشم میاد ولی قصه کربلا وقعا قلب رو درد میاره
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:34
robo - لوس آنجلس - امریکا
ایران بنام حسین نفس نمیکشه، شما اگر میخواهید بنام هر کسی نفس بکشید مختارید! متکلم الوحده نباشید هموطن عزیز چون بسیار ایرانی هستند که برای حسین و اسلام ارزشی قایل نیستند و دلیلی هم نداره چون شما دوست دارید، باشند! ایران به اندازه کافی اسطوره ایرانی داره که نیاز به یک عرب برای اسطوره سازی نداشته باشه! و من بشما توصیه میکنم شما قرآن رو بخوانید چون اکثر مخالفین اسلام که اینجا مینویسن قرآن رو خوندن که فهمیدن توش دستور قتل و کشتار غیر مسلمانان اومده ولی انگار شما خیلی از این قضایا خبر ندارید!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:56
asemane iran - تهران - ایران
رومانو - من با حرفهای شما موافقم . همهٔ عزیزانی که این جور به امام حسین بی‌ حرمتی می‌کنن اگه میدونستن واقعا فلسفه قیام امام چی‌ بود و چرا باید تا همیشه ادامه داشته باشه هیچ وقت به اون بزرگوار توهین نمیکردن که بلکه عاشقش میشدن . اگه همهٔ ماها فلسفه قیام اون حاضرت رو میفهمیدیم و سعی‌ میکردیم پاها مو نو جای پای ایشون بذاریم امروز وضع ایران این نبود ، وی عده آخونده معاویه مسلک این بلاها رو سر ما نمیاوردن .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:46
robo - لوس آنجلس - امریکا
asemane iran - تهران - ایران//من هم متاسفم که باید بهتون بگم حکومت حال حاضر ایران کپی کامل و دقیقی از تمامی حکومتهای اسلامی از صدر اسلام تا کنون می باشد، اسلام واقعی همینه که الان تو ایران می بینید دوست گرامی و بین معاویه و امام حسین هم هیچ تفاوتی نیست، هر دو عرب بودند و به ما ایرانی ها هیچ ربطی ندارند جز اینکه موجب مرگ و جنگ و بدبختی شدند، و این نشون میده که شما دوست گرامی فرق بین امام حسین و معاویه رو نمیدونید یعنی تاریخ نخوندید که بدونید، به همین تعزیه و احادیث بسنده فرمودید و فکر میکنید واقعه کربلا همین بوده که برای شما تعریف کردن، البته دوست دارین که همینطور هم باشه یعنی نمیتونین قبول کنین که واقعیت تاریخی چیز دیگریست!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 00:29
robo - لوس آنجلس - امریکا
asemane iran - تهران - ایران// شما بر چه اساس فرمودین که امام حسین بزرگوار بوده؟ اسکندر مقدونی از دید بسیاری در جهان جنگاوری شکست ناپذیر و مورد تمجید بوده و هست در موردش بسیار رمان نوشته اند، ایرانیان در موردش چه نظری دارند؟ یا نادر شاه افشار از نظر ایرانیان پادشاهی جهانگشا بوده، نظر هندی ها رو پرسیدین؟ امام حسین از عربستان تشریف آوردن ایران با گل و شیرینی برای خواستگاری دختر یزدگرد؟
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 00:55
romano - تهران - ایران
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا دوست عزیز من بارها با شما با ملایمت و با ادب صحبت کردم متاسفانه شما به من حسادت شدید می‌کنید من هم خودم را چیزی نمی‌دانم چیزی هم نیستم بسیار هم بیسوادم ولی شما هرچه که می‌گویید هستید؟!! لطفا مودب باش و بهت یکبار نصیحت کردم مطالب منو نخون آقا اگه بده چرا هی می‌خونیش اونهم نه یک روز و دو روز. دفعه دیگه اینطور حرف نمی‌زنم.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 02:59
romano - تهران - ایران
دوستان عزیز معتقد به خدا در اینکه حکومت اعتقاد مردم مارا به بازی گرفته شکی نیست و روزگاری نچندان دور فاصله ما از یک کار نیک تا اعتقادمان این بود بزار انجامش بدیم ثواب داره! همین بس بود که یک کار نیک انجام بدهیم و متاسفانه اخلاق هم دارای سر هرمیست و بقولی ماهی از سر گَنده گردد نی ز دم --- فتنه از عمامه خیزد نی ز خم. دوست عزیزی که به خداوند به شیعه به هر مسلکی اعتقاد داری ما بسیار راه خطا رفتیم مجموعه خرافات مذهبی ما جمع شد تا آتش دیگی را گرم کند که در آن فاسدترین افراد به اعتبار پاکترین اعتقاد مردم خدایی کنند. با وجود اینکه در مورد قیام حسین می‌گوییم ارزنی از آن قیام را نه در ظاهر نه در باطن خود می‌بینیم و قیام ما حتی از آنکه انکار می‌کند یا باور ندارد خفته تر است زیرا او حداقل شجاعت این را داشته که در مقابل مهمترین اعتقاد بشری بایستد حال نام آنرا هرچه می‌خواهید بگذارید اگر معتقد باشیم و هر روزمان با روز قبلمان متفاوت نباشد از سنگ مرده مرده تریم انسان به فکر زنده است.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 04:10
romano - تهران - ایران
زدن زنجیر چه سودی برای حسین دارد چه سودی برای من اما اگر همان روز در میان هیاهوی زنجیر زنی دستی بگیریم اشکی پاک کنیم حقی را به صاحبش برگردانیم بعنوان شاگرد درس استاد را تمام کرده‌ایم و باعث افتخار اوییم. چه خوب است فامیل را با این ابتکار آشتی دهیم که نذری فلان قدر هزینه دارد دیگ را کوچک کنیم که زیر سنت را خاموش نکرده باشیم و پولی گوشت کیلویی 18 هزار تومان را به دست خانواده فقیر برسانیم و لبخند و لباس نوی بچه هایشان را شب عید ببینیم. چه خوب است در تکیه جوری که باقی افراد متمول متوجه شوند گوش حاجی بازاری را با دادن پول به او و گرفتن جنس ببریم این صفت عیاریست. چه خوب است به مصداق چنگ زدن به ریسمان او و بریدن از همه یکباره از خرافات برهیم آیا اگر حضرت محمدی بوده عقل و فرزانگی او کمتر از گاندی بوده؟ خوب آیا شما فکر می کنید اگر برای گاندی گریه کنید یا برقصید او خوشحال خواهد شد یا ناراحت پس اگر معلمتان را اعظم دانایی می‌دانید سعی کنید بعنوان شاگرد حد خواسته‌های او را بدانید.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 04:10
romano - تهران - ایران
متاسفانه همین پیروی کورکورانه و فکر نکردن و اولویت ندادن اول تفکر بعداعتقاد باعث شد که ما امروز به این نقطه برسیم و هزینه‌ای سنگین برای اعتقاد خود به چهار ملای بیسواد دادیم که نه سخنی از آنها در تاریخ است نه حکمتی نه عمل نیکی و از طرفی دیگرامروز چهار نفر که با تمام ملایمت با آنها صحبت می‌کنید چیزی جز فحاشی و هتاکی و توسری زدن در دست ندارند. باید به خود بیاییم که فردا نه اروپا از دست اینها خواهیم شد نه اماراتی مسلمان و خلاصه همه جوره به حق و حقوق و اعتقاداتمان تجاوز شده و خواهد شد. ما هزینه این راه داده‌ایم بسیار. هرکس در ایران ماند هزینه‌ای سنگینتر از آنکه خارج بود داد پس یک به راه خود ادامه دهید ولی راه حسین جنگ شمشیر کشی نیست تن به تیغ داد که راه آرامش را اتفاقا نشان دهد و گرنه در همان ولایت خود یک حکومت تاسیس می‌کرد. راه یک مسلمان باید مانند بودایی آرام مودب و لطیف مانند مسیح با صفا و مهربان حتی برای دشمن مانند موسی سختکوش و دائم در حال سیر و سلوک تصحیح اشتباهات باشد اگر هم نیست که چرا خودمان را سر کار بگذاریم.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 04:10
romano - تهران - ایران
دوم از هیچ برچسبی نترسید و سر اعتقاد خود بمانید این راه این ملت را از هزارتوی تاریخ در شاهراه جهان گذرانده هزاران ادیب و دانشمند باستانی و معاصر به دنیا ارائه کرده و تنها دریوزه فرهنگ بقیه نبوده بلکه بده بستان کرده آنهم با جمعیتی که در سال 2012 تنها 70 میلیون است. اگر آلمان را نزدیک به جمعیت خود می‌بینید ولی حد دانش آنها را نه آنها در شرایط و زمان و مکان ما زندگی نکرده‌اند. تاریخ جهان 75 درصد جنگها را در ناحیه ما نشان می‌دهد. اگر از اعتقادات خود دست بکشید همین گنده لاتهای عربده کش اسلامی که در تاکسی به مردم فحش می دهند فردا تبدیل به امثالهم لائیک خواهند شد که یک کلمه بگویید خدا تو دهنتان خواهند کوبید! پس محکم حق خود را بخواهید ولی بدور از تعصب و خرافه. تمام اینهایی که همین الان قدرتی ندارند اینگونه به شما که می‌دانند که چه کشیده‌اید توهین می‌کنند فردا با دشنه سینتان را می‌شکافند که تخم آدم جاهل ایرانی بر افراط است. پیش از تغییر ایران باید سه حق بر یک ایرانی علاوه بر حقوق اولیه فردی مانند حق آزادی بیان و . برای شما حتمی شده باشد و آنها این است تحقیر، تبعیض و توهین بس.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 04:11
romano - تهران - ایران
بدون ترس از خواست و اعتقادتان بگویید اما تحمیل نکنید و هرکس از سر درشتی در آمد بگویید آقا شما همه حرفت اینه که دموکراسی باشه دیگه خوب من اعتقادم اینه لطف بفرما دخالت نکن.شمایی که در ایران زندگی می‌کنید خاکید پدرید مادرید و بقیه همه و همه گوشواره گوشند اصل شمایید با موها و ابروهای پیوسته همه چیز نسبت به خواست شما باید سنجیده شود شما هند را می‌سازید چین را می‌سازید هر ملتی را تشکیل می‌دهید بقیه به شما متصل می‌شوند اصل و نسب شمایید.شما تمام گناه و اشتباه تاریخ نیستید هنوز هم ملت قهرمان و مبارزی هستید این قدرت است که چین 1.5 میلیاردی را ساکت می‌کند شما ترسو نیستید شرایط مبارزه بنفعتان نیست حتی می‌بینید برادر انکارتان می‌کند بر سرتان می‌کوبد دنیا دشمنتان را تایید میکند پس خود باشید.من از 12 سالگی به تکیه نرفتم اعتقادی هم به این امور نداشتم اما با تمام وجود به این باور مردمم احترام می‌گذارم زیرا آنرا می‌خواهند یک ملت راه خود را بالاخره با آزمایش و خطا در طول تاریخ پیدا می کند شما هم در این مرحله‌اید.راهتان را بروید که تا کنون موفقیت بوده‌اید ببخشید بسیار شما استفاده کردم به ضرورت نوشتن بود.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 04:15
Dara va sara - پرت - استرالیا
ARTEMIS-SW - feminism. عزیزان. مغز یه عده از زمان کودکی با گچ و سیمان پر شده و بعد از گذشت ابن سالها دیگر تبدیل به بتون شده. فرو کردن میخ کار هر کسی نیست. همیشه بخاطر ایران و مردم ایران پاینده باشین.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 08:03
Dara va sara - پرت - استرالیا
feminism--ARTEMIS-SW..دوستان عزیز..زمانیکه چشمه یک علم(اسلام)تیره و گل الوده باشه.و باورهای انها (اسلامی)با صد گونه گمراهی و نادانی در هم امیخته باشه و با هیچ منطقی و فکری سازگاری نداشته باشه.از اینرو توان پاسخ به سئوالات را ندارد و همان راه همیشگی خود که ناسزا گوئی و قتل و ترور میباشد را پیش میکشند.و از طرف دیگر مسلمانان آرمانشان انست که به مساجد و گنبدهای طلایی آنها احترام داده بشه و به روزهای مذهبی و اسلامی ارج داده بشه. در رادیو صدای قران شنیده بشه و گاهی کسانی از اروپا در ستایش از اسلام صحبتهای کرده باشد. همین چند چیز برای انها کافیست که به زیر دستی هر دولتی و هر استعماری تن بدهند.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 07:58
elaheh85 - تهران - ایران
doki jan - فرانکفورت - آلمان.من با اینطور عزاداری مخالفم.حرف من چیز دیگریست.من میگم چطور به این راحتی بر امام معصومی که حتی غیر مسلومنم براش عزاداری میکنه توهین میکنه.توی آمریکا به اصلاح متمدن مجسمه ای آزادی کسی که هم جنس بازی کثیفترین عمل در همه ادیان ساخته و مورد احترام قرار میگیره اون وقت امام حسین اینطور مورد یورش قرار میگیره.معجزه ها که در این عزاداری ها اتفاق نیفتاده.همین امسال روز تولد امام رضا یک یهودی که برای شفای فرزندش به پیشنهاد دوستش به ایران و حرم امام رضا میاد.و فرزندش شفا پیدا میکنه.این معجزها برای امثال شماست که چشمان خود را بر روی ادیان خدا بستید و اینطور راحت توهین میکنید.اگه سیاست ایران کثیفه که آمریکا کثیفتره.اگر حکومت ایران به اسم اسلام هر غلطی میکنه چه ربطی به امام حسین و ادیان خدا داره.تعصب هم حدی داره.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 08:59
elaheh85 - تهران - ایران
robo - لوس آنجلس - امریکا.متاسفم که راجب کتابی الهی اینطور راحت صحبت میکنید.کجای تاریخ اول مسلمونا حمله کردن و شمشیر کشیدن.قران گفته اگر بر خاک.ناموس شما شمشیر کشیدن برای دفاع شما هم شمشیر بکشید.اگه یکی به خودت و کس و کارت حمله کنه چه میکنی.واقعا مسخره است.معلومه که از قران و اسلام هیچی نمیدونی که اینطور حرف میزنی.غرب زدگی یعنی همین.گفتم ایران به نام حسین نفس میکشه نه شماها که از ایرانی بودن تنها اسمش و یدک میکشید.منم از این حکومت ضربه خوردم.اما بی دین نشدم.ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه.منظورت کدوم زنه؟معلوم از واقعه محرم و عاشورا هیچی نمیدونی.امام حسین برای شرف.جوان مردی.ایمان.آزادی جنگید.یکسری جاهل پول پرست نامه نوشت که امام بیاید.آمد.بین راه یزیدیان راه بر او بستن.حتی نگداشتن برگردد.مجبور به جنگش کردن.آب بر رویش بستن.و روز عاشورا آنان بودن که اول بر امام شمشیر کشیدن.امام جنگ طلب نبود.نماد ایثار و مردانگی است.خطبه حضرت زینب در مجلس عمرابن سعد و بخونید.بهتون کمک میکنه تا بفهمید محرم و عاشورا چیست
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 09:09
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
feminism - لندن - انگلستان. منم باهات موافقم متاسفانه سیاستمداران آمریکا مایکل رو به عنوان یک خطر بزرگ شناختن و برای کاهش محبوبیتش به هر کاری که تونستند دست زدن و دست آخر هم بعید نیست دکترش از جایی‌ دستور نگرفته باشه!.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 09:10
kamran63 - ليون - فرانسه
mamoti - کرج - ایران - دوست عزیز، بسیار زیبا و بجا نوشتید. درود بر شما.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 11:06
romano - تهران - ایران
elaheh85 خوب همه انسانها تعادل ندارن و خلاصه شمشیر می‌کشن و به هرکی حرف می‌زنه میگن خلاف خدا و ناموس و ... حرف زدی باید بکشیمت اینجاست که سکولاریزم مطرح می‌شه خوب خانم محترم این چیزهایی که شما می‌گید برای من و شما مقدسه ولی برای یک کس دیگه نه یا حد تقدسش فرق می‌کنه. مسئله اینه که اینها حق توهین ندارند و بنده و شما هم نباید تحمیل عقیده کنیم و صبح تا شب دم از مسلمونی و تقدس بزنیم چون اینکار آدمهای مثل ما مقدس نمایی هستش و مانند این می‌مونه که یکی تو میدون شهر بره با همدمش عشقبازی کنه! طبیعتا عشق به خدا و .. اگر واقعا عشق هست باید در قلب صاحبش اول خونه امن و زیابیی داشته باشه ولی وقتی به اظهار مکرر و خودنمایی افتاد پدر مردم رو در میاره که آورده خدا پیغمبر نیاز به وکیل وصی ندارن وقتی کسی مستقیم به شما توهین میکنه محکم تو روش وایسا و بگو آقا این اعتقاد منه ولی نمیخواد از خدا پیغمبر دفاع کنی چون نیازی به اینکار شما ندارند. ما همان راه و مسلک خودمان را درست برویم کلی کار کرده‌ایم نمیخواهد حافظ خدا باشیم. بزرگترین دشمن اعتقاد و هر ایدولوژی افراط و تفسیر به رای هر آدمیه.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 12:47
romano - تهران - ایران
mamoti ما هم با تفکر شما موافقیم منتها بحث بر سر این است که اکثریت مردم مثل هم نیستند و دسته‌ای اینرا می‌خواهند نمی‌شود انرا حذف کرد ولی می‌شود آنرا قانونمند و به کانال مثبت هدایت کرد.شما کدام آخوند پدر سوخته‌ای را دیده‌اید بگوید که خرج کردن اینهمه پول حرام است چون اول ناندانی خودش قطع می‌شود و اینکه کدام آخوندی را از کدام دینی دیده اید که بگوید اگر انسانی را از دین دیگر بکشید دیگر دیندارمعتقد به خدا نیستید. مردم اینرا دارند نوروز را هم دارند مشکل این است که این قضایا وقتی بصورت افراط در میآیند مشکل ساز می‌شوند ولی آخر شما به من یک نقطه از زندکی این مردم بدبخت را نشان بده که از دست حکومت رها شوند و لختی بیاندیشند هیچ جا بیچاره‌ها حتی کسب و کار عادیشان نیز متوقف شده. در امارات وسط فیلم سینمایی برنامه برای نماز قطع می شود کارعجیبی است ولی با این اوصاف بخاطر آرامش نسبی دارند یاد می‌گیرند آقا اینکار جای خود بیزینس جای خود برادر همه این مشکلات از یک نقطه آب میخورد و باید آن کنده شود وگرنه اینها چهار تا عوام الناس بیچاره‌اند که اینهم بنوعی برایشان اعتقاد همراه با تفریح است!
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:46
freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
حق با توست! چون با توجه به توهم خود بزرگ بینی‌ که دچارش هستی‌ ازت توقع بیجا دارم! متاسفانه فقط یاد گرفتی‌ رمان نویسی کنی‌ و در مقابل چرک نویسی‌هایی‌ که اینجا انجام میدی خودت مسئول نیستی‌ بالاخره حرف مفته و خرجی برات نداره! ولی‌ به دلیل اینکه این آمار و اطلاعات غلطی که سر هم میکنی‌ ممکن کسی‌ رو به اشتباه بندازه وظیفه خودم میدونم یک سری نکات رو بهت درس بدم و یادآوری کنم! در ضمن این تهدید کردن سنت غلطیه! دفعه دیگه می‌خوای چه‌جوری صحبت کنی‌!؟ می‌خوای اون شخصیت واقعییت رو نشون بقیه کاربرا بدی!؟.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:33
robo - لوس آنجلس - امریکا
elaheh85 - تهران - ایران//هموطن عزیزم، قران برای شما کتاب الهی محسوب میشه نه من. کتابی که توش دستور جنگ و کشتار کافرین و برده داری و تجاوز به کنیز باشه کتاب جالبی نیست! فرمودین : ((کجای تاریخ اول مسلمونا حمله کردن و شمشیر کشیدن....واقعا مسخره است.معلومه که از قران و اسلام هیچی نمیدونی)) من از شما سؤال میکنم ، ایرانیها به عربستان حمله کردن که جزیه به مسلمین بپردازن یا اسپانیایی ها؟ بهتر نیست کمی بیطرفانه تر و بدون تعصب مذهبی به موضوع نگاه کنید؟ romano - تهران - ایران //دوست گرامی اولین کامنتم در این صفحه برای شما نوشتم ولی یادم رفت اسمتون رو بنویسم.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 15:38
afshinmehr1351 - کرج - ایران
من نمی خواهم قضاوتی دراین مورد کنم.فقط جهت اطلاع:آیا میدانستید یزید پسرعموی حسین و شمر دایی عباس وسه تن از برادرانش بود؟
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 17:27
elaheh85 - تهران - ایران
romano - تهران - ایران.بنده افراطی نیستم.خودمم مسلمون واقعی نمیدونم.چادر سرم نمیکنم.اما دلم میترکه وقتی میبینم یک سری ارازل و مشروب خور اینطور راجب اسلام حرف میزنن.معلومه که پیغمبر خدا وصی نمیخواد.اما ببینم اگر یکی تو روت وایسه بگه خوانوادت و کس و کارت فلان چه میکنی؟خشمگین نمیشی.پیغمبر خدا برای من صدها برابر از خانواده با ارزش و محترم ترست.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 18:15
mamoti - کرج - ایران
romano - تهران - ایران ازلطف شماممنونم. به نظر من تنها کاری که میشه کرد راستگوییه!. خوب همینایی که میان برا حسین سینه میزنن 80درصدآدمای ساده لوحی هستن که اصلا نمیدونن قضیه چی بوده. همین elahe85 که اینجا خیلی صحبت کرده یه جا داره میگه کدوم زن؟امام حسین برای زن نجنگیده برای شرفش جنگیده!. این نشون میده که ایشان اصلاروایتی که میگه دعوای یزید وحسین بر سر زنی بنام ارنیب بوده اصلا به گوشش نخورده که اگر میخورد بالاخره ممکن بود چند ثانیه به این موضوع فکر کنه که ممکنه این داستانی که همه جا میگن درست نباشه!.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 18:39
afshinmehr1351 - کرج - ایران
romano تهران-ایران-به شما بخاطر طرز فکرت درود میفرستم.کاش جوانان با شعور ایرانی مانند شما نگاه واقع بینانه داشته باشند.تعصب و قشری نگری باعث عقب ماندگی و خرافه پرستی است.البته توصیه می کنم از بعضی از کامنت ها ناراحت نشوی زیرا لمپنیسم در کشور ما متاسفانه ریشه دوانده است.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 19:12
paliz - تهران - ایران
همتون عقده ایی هستید.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 21:56
AREF99 - تهران - ایران
میشد از این ایام محرم کلی توریست توی کشور آورد و سود آوری داشت چون این هم یه کارناواله فقط از نوع مذهبیش ولی عیف که ...
جمعه 18 آذر 1390 - 06:54
romano - تهران - ایران
robo - لوس آنجلس - امریکا و mamoti و afshinmehr1351 از همه شما تشکر می‌کنم و لایق محبتتون دونستید. خانم elaheh85 دوست عزیز دقیقا دین برای شما باید نقطه شکست تعصب باشد اصلا آمد که انسان از تعصب رهایی یابد و گرنه اگر در دام بیفتد چه سود بهترین جا برای ما همینجاست تحمل و آرامش خود را زیاد کنیم حرف باد هواست اگر چیزی بزرگ و مقدس باشد قدرت و اعتبار خودش را حفظ می‌کند مثلا شما فکر می‌کنی بودا یا مسیح یا .. دشمن و توهین کننده نداشته‌اند چرا خیلی بیشتر از ما رها شو و آنها را نیز به رهایی دعوت کن آنها نیز غم خود را دارند منتها زبان گفتنشان آلوده است مثل ما که زورکی می‌خواهیم از سر محبت کسی را مسلمان کنیم همه اینها نیاز به زایش منطق در عقل دارد و زمان می‌برد زمین تا زمین برای پرورش دانه متفاوت است. از صبوری تو تشکر می‌کنم بزرگترین هنر تفکر مثبت مانند باوری که به آن اعتقاد داری رهایی از تعصب است از پس رها شو.
جمعه 18 آذر 1390 - 08:09
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
تنها چاره و راه گریز از دست این هیولای اهریمنی و نابودگر٬ (( آزادیست)). پس همه با هم بکوشیم در راه آزادی ایران. جاوید ایران زنده باد آزادی
جمعه 18 آذر 1390 - 11:07
elaheh85 - تهران - ایران
mamoti - کرج - ایران.ابلهانه است.امام حسین برای زنی به اسم ارنیب جنگید.وقتی کتاب تورات به راحتی تحریف میشه معلومه که تحریف تاریخ ساده تره.ملیونها آدما سراسر دنیا میگن امام حسین برای آزادی و آزادگی جنگید اون وقت یکی مثل تو که خیلی راحت عقاید تحریف شده را قبول میکنی این حرف و زنی.تو کل حرف من فقط همین و تونستی جواب بدی.تو که ایرانی هستی چرا افکار بی دینی و بی فرهنگی جهان غرب و قبول میکنی وقتی میگی مارو به یک عرب چکار.یه کم کتاب خوندن خوبه.لابد کتابای یه سری صهیونیسم وحشی رو میخونی که میگی اما حسین واسه یه زنه جنگید.ببین سند تاریخی بیار من جلو همه ازت معذرت خواهی میکنم.
جمعه 18 آذر 1390 - 14:21
*پسر شجاع* - تهران - ایران
1)واقعا من موندم کسانیکه اعتقاد به دین ندارن چه اصراری دارن که در این زمینه حرف بزنن و نظر بدن؟! ..اگه مشکل حکومت هست که باید اصلاح بشه که اکثریت مردم ایران موافق هستند..ولی اگه مشکل اینا این هست که مردم ایران با آنها هم عقیده نیستند ..اون مشکل خودشونه نه مردم ایران ..بنابراین با عرض معذرت باید بگم ..که هیچ ربطی به شما بی دینها و بیخداها {یا هر عقیده دیگری که دارید} نداره که مردم ایران به چی عقیده دارن یا چکار میکنن. والا! تا جایی که ما میدونیم در خیلی از کشورها مراسمها خیلی مسخره ای وجود داره ..که هر کسی می بینه به عقل اونها شک میکنه ولی کسی از مردم خودشان یا دیگران بهشون توهین نمیکنه ..مثلا تو قلب اروپا . اسپانیاییها که گاوهای وحشی رو در خیابانهای شهرها ول میکنن و هر سال تعدادی کشته و مجروح از زیر دست و پای گاوها بیرون میکشن ..یا همین کارناوال برهنه که تو شهرهای مختلف اروپا راه میندازن!!..
جمعه 18 آذر 1390 - 15:41
*پسر شجاع* - تهران - ایران
2)حالا بعضیها برای ما شدن مثلا ایرانی !! ..هر روز کارشون مثل پیرزنهای بداخلاق فحش و نفرین هست!..آخه عزیز جان تو که اعتقادات و فرهنگ اکثریت مردم ایرن رو قبول نداری و مثلا بقول خودت خجالت میکشی ..چه اصراری داری خودت رو ایرانی بدونی و وقتتو تلف کنی ؟!..تو که برهنگی رو پیشرفت و رشد ذهنی میدوونی برو تو همون همفکرای خودت و وقتتو با اونها بگذرون ..واقعا عقده خود کم بینی و حقارت در برابر فرهنگ کشورهایی که تاریخشون پر از استعمار و غارت بوده تا چه حد؟!..فقط بخاطر اینکه به علت شرایط سیاسی و نظامی توانستند از نظر اقتصادی و تکنولوژی کمی جلوتر باشند؟! ..در حالیکه با محدود شدن جنگها و آرامش نسبی کشورهای دیگه از جمله کشورهای اسلامی به سرعت در حال توسعه هستند ..و تغییرات بزرگ در همه جا شروع شده ..اتفاقا اونطور که معلومه دوران سلطه اقتصاد و فرهنگ غرب در حال پایان هست و کشورهای نوظهور مثل کشورهای اسلامی و چین و هند آینده رو به دست خواهند گرفت ..مثلا اقتصاد چین به زودی جای آمریکا رو خواهد گرفت و تبدیل به بزرگترین اقتصاد دنیا خواهد شد ..
جمعه 18 آذر 1390 - 15:42
*پسر شجاع* - تهران - ایران
3)حداقل کسانی که از فرهنگ و اعتقادات مردم ایران مثلا خجالت میکشن ..{حتی با وجود اینکه کارناوال لختیهای اروپایی رو می بینن!!..}..کمی از این هندیها یاد بگیرن که با وجود اینکه فرهنگ هند پر از اعتقادات و رفتارهای عجیب هست ...هیچگاه فرهنگ خودشون رو تحقیر نمیکنن ..و در تمام فیلمهایی که من از هند دیدم تاکید زیادی به فرهنگ خودشون دارند ..با وجود اینکه انگلیسیها در سالهای طولانی استعمار هند همواره تلاش کردند که فرهنگ این کشور رو تحقیر کنن ..و مردم هند رو نسبت به فرهنگ کشورشان بدبین کنن.
جمعه 18 آذر 1390 - 15:47
elaheh85 - تهران - ایران
romano - تهران - ایران.ممنون.موفق باشی.من نمیدونم این حامیان بی دینی به چی دنیای غرب افتخار میکنن.فحشا.عریان بودن.فساد.خونریزی.شیطان پرستی.وهابت(زاده ای دست انگلیس)فساد اخلاقی هنرمندان .سیاستمدارن و.....بی ثباتی در خانواده ها.تحجر.و............... تاسفباره.پیشکش خودتون اگر به اینطور زندگی کردن میگید روشن فکری و پیشرفت.
جمعه 18 آذر 1390 - 23:21
mamoti - کرج - ایران
elaheh85 - تهران - ایران. من نگفتم این روایت درسته فقط گفتم چنین روایتی هست. ولی چیزی که درمورد تاریخ نگاری اعراب واسلام وجودداره وهیج شکی دربارخ اش وجود نداره اینکه این تارریخ نگاری سرشارازاغراقه!. داستان عاشورا هم جزء تاریخ عربی واسلامی هست وچه درموردظلم یزید وچه در مورد مظلومیت حسین اغراق شده!. مثلاعربها میگن وقتی به ایران حمله کردیم سپاه ایران 10 برابرمابودومابه یاری خدا پیروز شدیم این کاملا اغراق ودروغه اگر هم سند براش میخوای خوب بگو چرا همین الله روز عاشورا به سپاه حسین کمک نکرد؟. میبینی که اغراق کاملا واضح وآشکاره!. بعددرمورداینکه میگی من کتابهای غربی وصهیونیستی میخونم بهتره بدونی من 30ساله توایران زندگی میکنم تو مدرسه ها ورادیووتلویزیون وروزنامه وکتابه مدام حرفهای شما زده شده پس بیشترازاینکخ از اونجئرکتابها بخونم تبلیغات اسلامی شنیدم ولی باورم نشده ولی شما جندتا از این کتابهای به قول خودت صهیونیستی خوندی؟
‌سه شنبه 22 آذر 1390 - 04:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.