تقاضای سازمان ملل برای کمک به سازمان مجاهدین خلق

تقاضای سازمان ملل برای کمک به سازمان مجاهدین خلق

اعضای سازمان مجاهدین در عراق


دبیرکل سازمان ملل خواستار پذیرش ساکنان اردوگاه اشرف در کشورهای دیگر شد. دولت عراق قصد دارد این اردوگاه را تا پایان سال جاری مسیحی ببندد. سازمان ملل و سازمان عفو بین‌الملل نسبت به اخراج مجاهدین از عراق هشدار دادند.

 

روز دوشنبه (۵ نوامبر / ۱۴ آذر) بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارش خود به شورای امنیت خواستار آن شد که کشورهای جهان اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران را که در اردوگاه اشرف عراق مستقر هستند، بپذیرند. در این اردوگاه نزدیک به ۳۴۰۰ نفر زندگی می‌کنند. آنها پیوسته در معرض خطر اخراج قرار دارند، زیرا دولت عراق به آنها تا آخر سال مسیحی جاری فرصت داده است، خاک این کشور را ترک کنند.
 
در گزارشی که خبرگزاری رویترز در این باره منتشر کرده، آمده است که کمیساریای عالی امور پناهجویان سازمان برای مصاحبه با ساکنان اردوگاه اشرف اقدام کرده تا تکلیف پناهندگی آنها در کشورهای ثالث را تعیین کند، اما دولت عراق مانع انجام این مصاحبه‌ها شده است. پیش‌شرط انتقال مجاهدین این است که آنها از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته شوند.
 
 دبیرکل سازمان ملل ضمن اعلام اینکه نیازهای انسانی ساکنان اردوگاه اشرف باید برآورده شود، از دولت عراق خواست با مسئولان این اردوگاه همکاری کند.
 
بدرفتاری دولت عراق با مجاهدین
 
سازمان عفو بین‌الملل از بدرفتاری دولت عراق با ساکنان اردوگاه اشرف انتقاد کرده است. به گزارش این سازمان، مسئولان عراقی حتی مانع مراقبت‌های پزشکی از اعضای سازمان مجاهدین می‌شود.
 
اوایل آوریل سال جاری (فروردین) در حمله‌ی سربازان عراقی به اردوگاه مجاهدین ۳۴ نفر کشته و شماری زخمی شدند. به گزارش خبرگزاری آلمان ماموران امنیتی عراق در آن روزها نیز از مراجعه‌ی مجاهدین زخمی به بیمارستان جلوگیری کردند و حتی آنهایی را که در بیمارستان بعقوبه بستری بودند، دوباره به اردوگاه منتقل نمودند. خبرگزاری آلمان حال برخی از آنها را وخیم گزارش کرده بود.
 
پس از این حمله، حضور مجاهدین در عراق به یکی از مسایل جامعه‌ی جهانی تبدیل شد. بان کی مون در ماه ژوئیه نیز در جلسه‌ی شورای امنیت از تمامی کشورهای عضو سازمان ملل درخواست کرد نهایت تلاش خود را به کار برند تا مشکلاتی که در رابطه با اردوگاه اشرف در خاک عراق به وجود آمده، حل شوند.
این قرارگاه در زمان جنگ ایران و عراق در دهه‌ی ۱۹۸۰ ساخته شد و پس از سقوط حکومت صدام حسین تا ژانویه‌ی ۲۰۰۹ تحت کنترل نیروهای آمریکایی بود. دولت آمریکا سپس حفظ امنیت قرارگاه را به دولت عراق محول کرد.
 
اتهام تروریسم
 
نام سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۹۹۷ در لیست "سازمان‌های تروریستی" آمریکا قرار گرفت. اتحادیه‌ی اروپا نیز در سال ۲۰۰۲ مجاهدین خلق را در ردیف "سازمان‌های تروریستی" گذاشت. روزنامه "نیویورک تایمز" در روز ۲۶ نوامبر (۵ آذر)  گزارش دارد که برخی از سیاستمداران آمریکایی از سازمان مجاهدین خلق ایران حمایت می‌کنند و در تلاشند تا نام این سازمان از لیست "سازمان‌های تروریستی" آمریکا خارج شود.
اتحادیه‌ی اروپا در ژانویه‌ی ۲۰۰۹ نام مجاهدین را از لیست "گروه‌های تروریستی" خود خارج کرد.

+60
رأی دهید
-202

samuk66 - لندن - لندن
مجاهدین خلق عمل بد بختی ایران هستند
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:34
باريك بين - تهران - ایران
این اخر و عاقبت موجودات کثیفی هست که به میهن خودشون خیانت می کنند. کسانی که در زمان جنگ عراق علیه ایران حتی از کشتن هموطن خودشون هم دریغ نیمکردند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:35
mohd1975 - دبی - امارات
سازمان ملل یعنی‌ آمریکا.... نعلت بر وطن فروشان و کسانی‌ که نوکر کشورای غربی شدن و واسه یه گرین کرد یا تابعیت انگلیسه یا آلمان یا جاهای دیگه رفتن نوکریشنو می‌کنن.... خودشون هم میدونن کا اونجا بهشون با عنوان یه کلّه سیا نگا می‌کنن ولی‌ میسوزن و میسازن و از رو هم نمیرن و از اونا ترفدریی می‌کنن.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
فکر کنم بعد از فاجعه ی ۱۳۵۷....نقشه ی کثیف دیگری از سوی غرب برای ایران بلازده کشیده اند بعد از اسلام خمینی و همفکرانش حال اسلام دیگر شریعتی‌!!!! تعداد زیادی از ساکنین اشرف اقامت کشور‌های دیگر را دارند از عمد آنجا مانده اند برای مظلوم نمأیی!!!!! حال سازمان ملل شده دایه ی مهربانتر از مادر برای ملت فلک زده!!البته کامنت من مورد سؤ استفاده ی رژیمی‌ها قرار نگیرد من خواهان نابودی کامل رژیم کثیف شما هستم ولی‌ در ضمن عدم قبول دکترین سیاسی مجاهدین..ننگ میگویم-مرگ هرگز!!!!!!!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:27
YAS ABI - ببرسل - لز
حیف کلمهٔ زیبای مجاهدین که روی این گروه کثیف جنایتکار و بدبخت است. عمدهٔ بدبختیهای ملت هم وقتی‌ شروع شد که اینها دست به اسلحه بردند و ملت رو کشتند یا شکنجه کردند. بعد هم که نوکر صدام شدند که این یکی‌ دیگه اوج شقاوت اینها بود. اونایی که جرمی‌ نکردند برند توی یه جزیره‌ای تا ذهن‌هاشون پاک بشه برگردند. اونایی که آدم کشتند رو بریزید توی دریا .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:52
dbsh3000 - يوتبوري - سوئد
مرگ بر خامنه ای و مرگ بر نوکران ساندیس خورش تو این سایت . زنده باد مقاومت ایران
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:39
massoudoslo - اسلو - نروژ
سازمان مجاهدین هر چه بد باشند از ج .شوتلامی کثیفتر نیست ! اگر مجاهدین سلاح به دست رو در رو پاسداران رژیم رو دریدند ولی پاسداران و بسیجی ها ۳۳ سال است که زنان و مردان بی دفاع ایران را در زندان ها و حتا خیابان ها میکشند. چه بخااهیم و نه نخااهیم مجاهدین خلق ایران با این رژیم ننگین تهران مقتدرانه جنگیده و ابرو داری کرده (البته من از ان گوساله رهبرشان خوشم نماید).نه مجاهدین و نه حزبالله ها و بسیجی های رژیم هیچ کدام لیاقت قدرت را ندارند و همه شما در حکومتی سالم سکولار در به هیات پشتی سیاست ایران رانده خاهید شود .مجاهدین افرادی تحصیل کرده و قوی هستند .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:33
danial nabi - استكهلم - سوئد
جهت اطلاع هموطن‌ها که امروز مًد شده جامعه سکولار که همان جدایی دین از سیاست یا مرام شیطان پرستان. قابل توجه رضا ربع پهلوی که ساز سکولار می‌نوازد، صد رحمت به مجاهدین.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 18:38
fdsa60 - تهران - ایران
dbsh3000 - یوتبوری - سوئد. اگه منظورت از {مقاومت ایران} مجاهدینه؟ لعنت بر هرچی مجاهده که هرچی بدبختی میکشیم از این مجاهدین خلقه .یه مشت خود فروخته که در بیمارستانهای نظامی عراق با قیچی گوشت تن سربازها رو می بریدند تا به خان دایی بزرگشون یعنی صدام خوش خدمتی کنند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 20:24
dbsh3000 - يوتبوري - سوئد
fdsa60 - تهران - ایران. تو و امثال تو هم توی اوین با کابل و کاتر 33 ساله که به جون مردم افتادین . این رو بدون که این حکومت رو به نابودی داره میره اینقدر توهم زا مصرف نکنید. مرگ بر خامنه ای و دستمال چیاش تو این سایت زنده باد مقاومت ایران
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 23:12
massoudoslo - اسلو - نروژ
دانیال نابی .استکهلم . سوئد. .... خو شم میاد دشمنانت رو خوب میشناسی: سکولاریسم . پهلوی . مردم ایران . ارتش امریکا !
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 22:12
Arash آرش - لندن - بریتانیا
حقوق بشر و حمایت از آن نیاز به انسان بودن و درک انسانی دارد. نه تنها به حقوق بشر مجاهدین در شرایط فعلی، بلکه حتی به حقوق بشر غارتگران جنایتکاری مانند خامنه ای و احمدی نژاد نیز بعد از سرنگونی نظام ضد بشری و ضد ایرانی آخوند-پاسدارن تروریست و جانی، بایستی توسط سیستم دمکراتیک و دولت جدید احترام گذاشته شود. در غیر اینصورت، مانند خمینی شیاد و دزد بزرگ انقلاب ملت ایران، (که نه تنها سران نظام گذشته را بدون هیچ دادرسی بقتل رساند، و صدها هزار نفر از ملت ایران را دستگیر، شکنجه، تجاوز و کشتار کرد)، دوباره دیکتاتوری برقرار خواهد شد.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 03:50
elaheh85 - تهران - ایران
لعنت بر هر چی مجاهده.ترورها.بمب گذاری ها و حتی رحم نکردن به زن و بچه ها و کشتن وحشیانه هموطنانم.مجاهد خودفروخته که در مقابل پول حتی به هم پیاله های خودشم رحم نمیکنه.باید بمیرن.امروز حتی آمریکا و کشورهای دیگه که از این سازمان مخوف را حمایت میکردن آنان را به کشور خود راه نمیدهند.چون حتی این انسانهای وحشی خود میدانند چه مارهای در آستین پروراندن
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 08:01
YAS ABI - ببرسل - لز
دبش۳۰۰۰ - یوتبوری - سوئدmassoudoslo - اسلو - نروژ . یعنی‌ شما قاطی این ...هستین؟
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 10:11
dbsh3000 - يوتبوري - سوئد
لعنت بر خامنه ای و آلش چه تو این سایت چه در هر نقطه از خهان . کافیه اسم مجاهدین تو یه جا بیاد تمام اراذل و اوباش و نوکران بی جیره و مواجب میریزن اونجا واقعا که چه وحشتی از اسم مجاهد دارن . مگه شما و اون رهبر چلاقتون نمیگید مجاهدین هیچ پایگاه مردمی ندارن پس چرا هر موقع اسمشون میاد مثل بید مجنون به خودتون میپیچید ؟
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 14:14
massoudoslo - اسلو - نروژ
یاس آبی .ببرسل .لز . بابا یو کی به جای نیشگون و خننجت نقطه چین گذاشت و من نمیدونم الان چی دقیق دلت رو خنک میکنه که بگم :)) نه یاس آبی جان من قاتی این .....نیستم ! من کلا از رهبر و اقا بالا سر و سبحان عظیم و اشهد و تبرک و دسبوسی اینا خشو شم نمیاد.همنقدر که رهبر در ایران التقاطی و بی مصرف هستش مسعود رجوی هم برا من همینطوره :) ولی خیلی کم نمونه و سند از بدی و توحش نیروهای مجاهدین شنیدم .اگه یه روزی اونها هم دری وری بگن و باشن حتما از اونها هم خوشم نخاهد آمد . بدنه مجاهدین فکر میکنم آدمای خوبی باید باشن .
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 17:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.