آخرین وضعیت مهدی کروبی درحصر اعلام شد

آخرین وضعیت مهدی کروبی درحصر اعلام شد

محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی، گفته است که ماموران امنیتی سرانجام اجازه داده اند پدرش برای گذراندن دوران حبس خانگی، به محل سکونت جدیدی انتقال یابد که از امکانات بیشتری برخوردار است و اوضاع حصر مهدی کروبی بهتر شده ‌است.
 
به گزارش وبسایت سحام نیوز، محمد حسین کروبی نوشته که ماموران امنیتی روز شنبه از طریق تلفن به مادرش  فاطمه کروبی خبر دادند که قرار است مهدی کروبی را  در خانه جدید ملاقات کنند و به همین دلیل  وی توانسته است به مدت نیم ساعت با پدرش ملاقات کند.
 
محمدحسین کروبی گفته است:« به سرعت خود را به خانه رساندم و امکان دید و بازدید و گفت وگویی برای نیم ساعت مهیا شد. پدر را کمی بشاش‌تر و سلامت‌تر از قبل یافتم، مشخص بود که اوضاع حصر او به نسبت ماه‌هایی که در آپارتمانی کوچک به همراه ماموران امنیتی در شرایط سخت و دشواری به سر می‌برده، بهتر شده ‌است.»
 
محمدحسین کروبی اضافه کرده است:« همچنانکه خودش نیز توضیح می‌داد اکنون بخشی از یک آپارتمان به صورت مستقل دراختیار اوست و ماموران امنیتی در طبقه دیگری مستقر شده‌اند. می‌گفت نزدیک دو هفته است که روزنامه «جام‌جم» و «اطلاعات» را برای مطالعه دراختیارم می‌گذارند و برخلاف گذشته از امکان هواخوری و قدم زدن هر روز برخوردار شده ام.»
 
مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ از بهمن سال گذشته در حصر به سر می برند.
 
محمد حسین کروبی همچنین نوشته است که ماموران امنیتی روز شنبه این فرصت را برای مهدی کروبی فراهم کردند تا بتواند  در قبرستان  «بهشت زهرا»ی تهران بر سر قبر  خواهرش که به تازگی درگذشته است، حاضر شود.
 
محمد حسین کروبی در ادامه اضافه کرده است:« آن چنان که پدر تعریف می‌کردند، در راه بازگشت، ماموران به ایشان خبر داده‌بودند که قصد دارند ایشان را به منزلی که خانواده به تازگی در جماران خریداری کرده‌اند ببرند و امکان بازدید ایشان از خانه تازه‌شان را فراهم آورند. این چنین بود که با تماس مادرم ملاقات نیم ساعته ما انجام پذیرفت.»
 
در آغاز  حصر مهدی کروبی، خانواده وی دلیل حضور دایمی ماموران امنیتی در مجتمع آپارتمانی محل سکونت آنان و ایجاد مزاحمت برای سایر ساکنان این مجتمع، خواستار آن شده بودند که مهدی کروبی به خانه مسکونی خود در جماران منتقل شود.
 
به گفته اعضای خانواده مهدی کروبی، اما ماموران امنیتی وی را به محل آپارتمان «کوچکی» منتقل کرده و اجازه ندادند فاطمه کروبی همراه او بماند.
 
از زمان حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی، بسیاری از روحانیون اصلاح طلب و شخصیت های سیاسی فعال درایران به اقدام حکومت ایران اعتراض کردند.
 
احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، نیز به ادامه این حصر اعتراض کرده  و گفته است مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد  «بدون تفهیم هر گونه اتهامی» در حبس به سر می برند.

+180
رأی دهید
-52

samuk66 - لندن - لندن
چه قدر ما ایرانی‌‌ها بی‌ عرضه هستیم هر بالایی‌ سر مون میرند مردم صداشون در نمیاد.نگاه سوریه فرق مردم شجاع سوریه با .. ایران چیست.!!!!؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:37
barzani - كريستيانساند - نروژ
هر چی سرش بیارن حقشه وقتی که جمهوری دیکتاتوری با منتظری همین کار را کرد کروبی چرا هیچ زری نمیزد
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:00
kamran63 - ليون - فرانسه
"دیدی که چگونه گور بهرام گرفت !؟ " این آقا در همان تله‌ای افتاد که خودش برای مردم ما تدارک دیده بود !!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 08:09
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
به امید آزادیه کامل همه‌ٔ ایرانیان از زندانی که رییس زندانش، خامنه ای، و اسم زندان، حکومته اسلامیست! برای شیخ شجاع ، و سید سرافراز، دعا می‌کنیم!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:08
ariana11 - تورنتو - کانادا
این هم یه مدل از خودشونه که پی‌ قدرت. ولش کنید هر چی‌ آخونده بابا ۳۲ سال بس نیست؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:22
romano - تهران - ایران
من کاری به این کروبی ندارم ولی خامنه‌ای یکی از بیشرفترین و ترسوترین دیکتاتورهای تاریخ جهان است داستان زندگی خیلی از آنها را از عهد باستان تا کنون خواندم ولی این مرد به اعتقاد من حتی از بابت وحشت یک استثناست که نمی‌گذارد کسی در سوگ خواهرش شرکت کند او با همه قدرت خود از یک پیرمرد در بند که نیاز دارد با خواهر خود که از کودکی با او بزرگ شده غذا خورده و عمرگذرانده وحشت دارد براستی چه کسی را می‌توانید در تاریخ برای من مثال بزنید من هیچ انسانی را تا به این حد ترسو سراغ ندارم تنها سلطان عبدالحمید عثمانی را میشناسم که او هم به بیماری سیفلیس به دلیل ارتباطهای جنسی بیش از حد مبتلا بود و در یک شب به خواجه باشیها دستور داد 250 زن از حرمسرا را بجرم ارتباط نامشروع در دریا خفه کنند که کاملا عوارض بیماری است. واقعا بعنوان یک مرد شرم دارم اورا همجنس خود بدانم.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:30
ordak - بن - المان
ببینید چقدر درمانده شدیمم که به این عمامه بسر پرورده طویله خمینی شده امید ملت،واقعاً اینقدر ادم قحطیه تو مملکت که باید دنبال این لاشخور افتاد به این امید که رابین هود ایران بشه؟بیش از ٣٠ سال عمامه سالاری هنوز ملت متوجه نشدند هر کس انتظار بهبود اضاع را از عمامه بسر داشته باشد در انتظار خواهد ماند و خواهد مرد،عمامه بسرها و دستپروردهای اونا بلانسبت سگ مثل سگند همدیگر را نمیخورند.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:26
Naser hejazi - بهبهان - ایران
اگه لباس مسخرش رو برای همیشه دربیاره دوستش خواهم داشت
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:16
berooz64 - بوشهر - ایران
درسته که آقای کروبی اشتباهاتی در گذشته داشته ولی انصافاً بخاطر مردم هم ایشون و هم آقای موسوی ایستادگی کردند. درست نیست همه رو به یه چوب زد.
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 13:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.