شاعر بریتانیایی اثر خود را از فهرست نامزدهای جایزه الیوت بیرون کشید

آلیس اسوالد گفت از اینکه یک شرکت سرمایه گذاری حامی مالی جایزه شده، احساس راحتی نمی کند

آلیس اسوالد، شاعر بریتانیایی، از شرکت در جایزه شعر تی اس الیوت کنار کشید و گفت از اینکه یک شرکت سرمایه گذاری، تامین کننده بودجه این جایزه شده است، "راحت" نیست.

امسال جایزه شعر تی اس الیوت بودجه سالیانه ای را که از انجمن هنرهای بریتانیا دریافت می کرد، از دست داد و شرکت سرمایه گذاری ارام این جایزه را برای سه سال آینده مورد حمایت مالی قرار داده است.


خانم اسوالد گفت: "من فکر می کنم که شعر باید چنین موسسه هایی را مورد سوال قرار دهد، نه اینکه آنها را تصدیق کند."

آلیس اسوالد امسال با "یادبود"، اثری الهام گرفته از ایلیاد هومر نامزد این جایزه اعلام شده بود.

این شاعر افزود: "پشتیبان مالی این جایزه شرکت سرمایه گذاری ارام است که به طور ویژه سرمایه هایی را اداره می کند که از طریق قمار روی سرمایه گذاری در سهام تامین می شوند، و من با این موضوع راحت نیستم."

آلیس اسوالد در سال ۲۰۰۲ برای دومین مجموعه شعرش، دارت، جایزه تی اس الیوت را برده بود.

انجمن کتاب شعر در سایت خود از اینکه آلیس اسوالد مجموعه شعرش را از فهرست نامزدهای جایزه تی اس الیوت بیرون کشیده، ابراز تاسف کرده است.

فابر اند فابر، ناشر کتاب خانم اسوالد، در این زمینه حاضر به اظهار نظر نشده است.

سایر شاعران نامزد این جایزه معتبر، جان برنساید، کارول ان دافی، لئونتیا فلین، دیوید هارسنت، جان کینسلا، استر مورگان، دالجیت ناگرا، شان اوبرایان و برنارد او داناهیو هستند.

برنده این جایزه روز ۱۶ ژانویه در مراسمی در لندن اعلام می شوند.

مبلغ این جایزه ۱۵ هزار پوند است و هر یک از نامزدها هم ۱۰۰۰ پوند دریافت خواهند کرد. بودجه این جایزه از سوی والری، همسر تی اس الیوت و ورثه شاعر تامین می شود.

حمایت مالی شرکت سرمایه گذاری ارام که چهار بنیاد خیریه دیگر را نیز از نظر مالی پشتیبانی می کند، به هزینه های مدیریتی این جایزه اختصاص می یابد.

تد هیوز و شیموس هینی و درک والکات از جمله برندگان قبلی این جایزه بوده اند.

جایزه تی اس الیوت در سال ۱۹۹۳ برای جشن چهلمین سالگرد بنیانگذاری انجمن کتاب شعر و به یادبود موسس آن، تی اس الیوت، شاعر بریتانیایی متولد آمریکا بنیاد گذاشته شده است.

+99
رأی دهید
-34

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.