نخست وزیر امارات: در صورت حمله به اسرائیل، شهرهای ایران منهدم خواهند شد

شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و امیر دبی در مصاحبه ای، نگرانی ها از «ایران هسته ای» را رد کرد، ولی گفت: در صورتی که ایران به اسرائیل حمله کند، «تنها یک روز بعد، شهرهای ایران منهدم شده اند.»

                       نخست وزیر امارات: در صورت حمله به اسرائیل، شهرهای ایران منهدم خواهند شد

شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و امیر دوبی همراه با محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران/ ۱۴ مه ۲۰۰۷.

نخست وزیر امارات در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی.ان.ان که شامگاه دوشنبه پخش شد، گفت که باور ندارد ایران در مسیر تولید بمب اتمی گام  بر می دارد و در غیر این صورت، بمب نیز هیچ فایده ای برای ایران نخواهد داشت.

امیر دبی اظهار داشت: «ایران می تواند با بمب اتمی اش چه کار کند؟ آیا می تواند با آن اسرائیل را بمباران کند؟ چند فلسطینی کشته خواهند شد؟ شما اصلاً فکر می کنید که اگر ایران به اسرائیل حمله کند، شهرهای ایران امن خواهند ماند؟ همه آنها یک روز بعد منهدم شده اند.»

نخست وزیر امارات متحده عربی در پاسخ به پرسش بانوی مصاحبه گر سی.ان.ان، در این زمینه که «آیا ایران اکنون بیش از گذشته، بزرگ ترین خطر برای منطقه محسوب می شود؟» گفت: «ایران همسایه ماست؛ آنها مسلمان هستند و ما هزاران سال در جوار یکدیگر زندگی کرده ایم.»

آژانس بین المللی انرژی اتمی ماه گذشته گزارش جدیدی در باره ابعاد و ماهیت برنامه هسته ای ایران منتشر کرد که در آن بر هر چه نظامی تر شدن مسیر برنامه هسته ای ایران تاکید شده است.

انتشار این گزارش، نگرانی های آمریکا و همپیمانان آن در جهان را نسبت به نیات برنامه هسته ای ایران عمیق تر کرده است و موجب برقراری تحریم های جدیدی از سوی شماری از قدرت های غربی علیه ایران شده است.

به نظر می رسد که سخنان نخست وزیر امارات با هدف آرام کردن جهانیان بیان شده است.

در همین حال، یک مقام بلند پایه عربستان سعودی، روز دوشنبه دیدگاه متفاوتی نسبت به ایران بیان کرد.

امیر ترکی الفیصل، رییس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی (که همچنان شخصیتی مهم در ساختار و سیاست گذاری کشورش محسوب می شود)، صریحاً گفت که با وضعیت ایجاد شده، عربستان نیز در اندیشه پایه گذاری برنامه هسته ای خود با هدف رسیدن به توانایی اتمی نظامی است.

امیر ترکی الفیصل با بیان اینکه «تلاش های جهانی برای متقاعد کردن ایران و اسرائیل به خلع سلاح (هسته ای) ناکام شده است»، افزود: «عربستان نیز موظف است که از همه راهها، از جمله مجهز شدن به این سلاح (بمب اتمی) از مردم خود دفاع کند.»

سخنان نخست وزیر امارات متحده عربی و مقام ارشد عربستان سعودی در حالی بیان شد که روزنامه بریتانیایی «دیلی تلگراف» روز دوشنبه به نقل از دستگاه های اطلاعاتی غربی، مدعی شد که به دستور سرلشگر پاسدار محمدعلی (عزیز) جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، نیروهای ایران به حالت آماده باش در آمده و سطح آمادگی نیروها به سطح آمادگی عملیاتی ارتقاء یافته است.

«ایران می تواند با بمب اتمی اش چه کار کند؟ آیا می تواند با آن اسرائیل را بمباران کند؟ چند فلسطینی کشته خواهند شد؟ شما اصلاً فکر می کنید که اگر ایران به اسرائیل حمله کند، شهرهای ایران امن خواهند ماند؟ همه آنها یک روز بعد منهدم شده اند.»

نخست وزیر امارات


به نوشته «دیلی تلگراف»، ایران برای حمله احتمالی به هدف های خود آماده می شود؛ «چه نبردی آشکار چه مخفی،...و مردم تهران می گویند که خروج دیپلمات های اروپایی یکی از نشانه های نزدیک شدن جنگ است...شهروندان نگران، برخی مایحتاج اساسی را برای روز مبادا، در خانه های خود انبار می کنند.»

یکی از مقامات ارشد نظامی ایران نیز در روزهای اخیر به رسانه های ایران گفت «ایران، شبِ حمله ای، فکر می کند.»

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار غلامرضا بی غم، جانشین فرمانده نیروی دریایی ایران، هفته گذشته در مراسمی گفت: «تهدید در عالم سیاست یک مسئله است و در عالم نظامی نیز یک عامل دیگر، ولی با وجود این، ما همواره تهدیدات دشمن را جدی می گیریم و شبِ حمله ای فکر می کنیم.»

در حالی که لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا، شامگاه آدینه گذشته در سخنرانی در اندیشکده «سابان» برای صلح خاورمیانه، از عواقب حمله یکجانبه اسرائیل به ایران، به ویژه بدون هماهنگی با آمریکا ابراز نگرانی کرد، دو روز بعد، نخست وزیر اسرائیل، به آقای پانه تا پاسخ تلویحی ولی روشنی داد و فشارهای وارده از سوی آمریکا را رد کرد.

بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه در آیین گرامیداشت یاد دیوید بن گوریون، اولین نخست وزیر اسرائیل پس از استقلال این کشور، گفت: بن گوریون نیز زیر فشار سنگین جهانی و غربی بود و همگان به او هشدار می دادند که بدون هماهنگی و با اطلاع دوستان اسرائیل، عمل نکند اما اگر بن گوریون به این نصایح عمل کرده بود، ما امروز اینجا نبودیم.

منظور نتانیاهو در اعلام استقلال اسرائیل از سوی بن گوریون در ماه مه سال ۱۹۴۸ بود؛ در حالی که قطعنامه پذیرش تقسیم این سرزمین به دو کشور اسرائیل و فلسطین از بیست و نهم نوامبر سال ۱۹۴۷ در سازمان ملل متحد پذیرفته شده بود، اما چون اعراب آن را نمی پذیرفتند استقلال اسرائیل و تشکیل کشور یهود نیز در پرده ابهام رفته بود. در حالی که تنها ساعات محدودی به ایام طولانی استیلای بریتانیا بر این سرزمین باقی مانده بود و اختیارات بریتانیا در حال پایان گرفتن بود، بن گوریون بدون همراهی غرب، استقلال اسرائیل را در تل آویو اعلام کرد.

ساعاتی بعد، اختیارات قیمومیت بریتانیا پایان یافت و اسرائیل به استقلال رسیده بود اما فلسطینی ها و اعراب رها شده به حال خود، با هدف منهدم کردن اسرائیلِ نوپا، به سوی جنگ با اسرائیل رفتند. دراین وضعیت، بن گوریون نیز تصمیمات خطیری برای دفاع از استقلال تازه اعلام شده، گرفت که بسیاری از آنها موجب ناخشنودی آمریکا و بریتانیا بود.

اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، نیز یک روز پس از سخنان همتای آمریکایی خود، در مصاحبه ای با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل، تاکید کرد: اسرائیل یک کشور مستقل است و خود تصمیم گیرنده سرنوشت خویش است.

اهود باراک گفت که «اگر دست بروی دست بگذاریم تا ایران به بمب اتم رسیده و آخرین فرصت مقابله از بین رفته باشد، چه خواهد شد؟»

در همین حال، آقای باراک، بر لزوم تحریم های فلج کننده تر علیه ایران در مقطع کنونی تاکید کرد.

از ماه گذشته که آیت الله علی خامنه ای از دانشکده افسری سپاه پاسداران ایران؛ دانشکده امام علی، دیدار کرد، فرماندهان نظامی ایران از تغییر استراتژی نظامی ایران سخن گفته و تأکید کردند که هر تهدیدی را با تهدید پاسخ خواهند داد.

در این راستا، در کنار یک سری تهدیدها به توانایی قطعی ایران در «ریشه کنی» اسرائیل، فرمانده بسیج ایران هفته گذشته در مصاحبه با برنامه «کنکاش» در شبکه جام جم گفت که ایران می تواند هم اسرائیل را منهدم کند و هم از توانایی حمله به خود آمریکا در کنار هدف قرار دادن پایگاه پنجم آمریکایی ها در بحرین و پایگاه هوایی آمریکا در قطر برخوردار است.

به گفته او، در صورت حمله ایران به خود آمریکا نیز، آمریکا حتی نخواهد توانست کاری کند.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ تلویحی به این تهدیدات فرماندهان ایرانی، جمعه شب در واشینگتن گفت: اگر ایران کشتیرانی خلیج فارس را مختل کند، با ارتش آمریکا روبرو خواهد شد زیرا «خلیج فارس» خط قرمز آمریکاست.

سخنان نخست وزیر امارات و نیز رییس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در باره برنامه هسته ای ایران، پس از مدت ها سکوت نسبی از سوی رهبران امیر نشین های خلیج فارس بیان شده است.

در صدها سندی که ویکی لیکس در سال گذشته منتشر کرد، سخنان بسیاری از سران این امیر نشین ها در حالی ثبت شده بود که در پشت درهای بسته و در دیدار با مقامات مختلف آمریکا، به این کشور برای حمله نظامی به ایران التماس کرده اند؛ قوی ترین استدلال آنها که از جمله از سوی مقامات عربستان و امارات بیان شده بود این است که «سرِ افعی را که در تهران نشسته است، باید به سنگ کوبید».

نخست وزیر اسرائیل همان زمان گفته بود که این اسناد مطلب تازه ای را برای اسرائیل فاش نکرده و نگرانی امیر نشین های حاشیه خلیج فارس از ایران، بسیار عمیق و همدلی شان با اسرائیل روشن است.

در همین حال، امارات متحده عربی در جنوب ایران همچنان از معاملات تجاری کلان با ایران سود می برد و به گزارش روزنامه «تایمز مالی»، مبادلات تجاری ایران و امارات، به ویژه با دوبی، هنوز چشمگیر است.

از حدود ده میلیارد دلار همکاری تجاری ایران- امارات، هفت میلیارد دلار آن برای انتقال کالا به سوی ایران از طریق بندر دوبی بوده است.

دیوید کوهن، معاون وزارت خزانه داری آمریکا، هفته گذشته با سفر به امارات، برای پیوستن عملی تر این کشور به تحریم ها علیه ایران با سران ابوظبی و دوبی گفت وگو کرد؛ آقای کوهن از جمله در نشست هایی با سران بانک های محلی  در ابوظبی که اکثراً در کنترل دولت هستند، نسبت به همکاری با ایران که به گفته او، از دید سیستم بانکی آمریکا بزهکاری محسوب خواهد شد، اخطار داد و سپس به اسرائیل رفت.

تیموتی گایتنر، وزیر خزانه داری آمریکا یک روز پس از انتشار تازه ترین گزارش آژانس در یک کنفرانس خبری در کنار خانم کلینتون، وزیرخارجه، گفت: «وضعیتی ایجاد کرده ایم که هر بانک و شرکتی درجهان نسبت به معامله با ایران و بانک های آن عمیقاً تأمل کند».

دوبی که حدود سیصد هزار ایرانی در آن زندگی می کنند، در همه این سال ها بندری مهم برای دور زدن تحریم های غربی علیه ایران بوده است.

+220
رأی دهید
-62

katrina - لندن - بريتانيا
این ...رو ببین چه ادم شدن!!!!!!!!!!! یادشون رفته چه وحشی هایی بودن البته هنوز هم هستند .فاشیست های حزب باد.!!!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:19
greentree - تهران - ایران
همه آدم شدند و حتی عربها هم الان به فکر‌ اقتصاد و مردم خودشون هستند ،به غیر از این حکومت طالبانی و اوباشی ایران که هنوز عقب افتاده و بی‌ سواد باقی‌ ماندند ،مدرکشون هم که همه پایین تر از دیپلم هست
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:32
massoudoslo - اسلو - نروژ
حرف عمو رو از بچه های عمو باید شنید ! جنگ احتمالی بین ایران و غرب اگه در بگیره ابعاد و گستردگی وحشتناکی داره !! من چنتا تحلیل و گزارش رو در این رابطه خوندم که خیلی سهمگین و خشن بودند ! جنگ برای ایران مثل جنگ در افغانستان و عراق نخاهد بود .خودتون اینا رو خوندید فقط اونهایی که بر طبل جنگ میزنن و فکر میکنن که غرب قدرت شروع و ادامه جنگ جدیدی رو نداره باید یا عقل نداشته باشند و یا خائنانه برای بقاء رژیم ایران جنگ طلب هستند / در اون جنگ غرب مجبور میشه خیلی از قسمت های ایران رو به آتش بکشه .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:28
golly47 - فوكشتاد - المان
وقتی‌ جنگ بشه دیگر عربی‌ وجود نداره که بخواهند اظهار نظر کنند
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:50
fdsa60 - تهران - ایران
خواهش میکنم تو خفه شو. مطمئن باش اولین کشوری هم که تو خلیج فارس مورد حمله واقع میشه تو هستی و برای همیشه از شر شکرخوریهای تو راحت می شویم.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:13
خروس - دبی - امارات
katrina - لندن - بریتانیا. تو با این عقیده نژاد پرستی میخواهی بیایی ایران را آزاد کنی؟ عقده چیو داری؟ حسادت تا کی؟ میدونی همین آقا چه قد اینجا هوای ایرانی ها را داره؟ با اینکه هر چی گنده ایرانی ها میزنن بازم همیشه یه ایرانی ها احترام گذاشته. دیگه دوره این افکار فاشیستی گذشته. همون حقتونه که عقده ایران اومدن رو دلتون بمونه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 15:38
golly47 - فوكشتاد - المان
هر ایرانی‌ که بخواهد ازبین بره صدتا عرب را هم با خودش میبره آنوقت دنیا گًل و بلبل می‌شه
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 16:21
gol andam - ژنو - سویس
greentree - تهران - ایران واقعا درست گفتین ،،مرسی‌ این قدر عقب بردن ایران رو که دیگه جایی به حساب نمیایم : (
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 16:08
Mahyar-Tpour - تـهـران - ایـران
خوب وقتی شهر های ایران منهدم بشه آیا بعد از اون شهری در جهان باقی میمونه؟ طبیعتاً ایرانی های بازمانده از تمام وحشی های این سیاره یه انتقام درست و حسابی می گیرن.من باشم تمام کـوه ها رو با موشک نابود می کنم، آخه تمام ادیان گفتن وقتی کوه ها از بین میرن آسمان نابود میشه و قیامت میشه!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 16:53
خروس - دبی - امارات
چه قد بعضی از کاربران کوته فکرن و بی سواد. اخه این بنده خدا که حرف بدی نزده میگه اگه ایران بمب اتم بندازه رو اسراییل اون هم جواب خواهد داد. فراموش نکنید که اسراییل بیشترین بمب اتم را داره و معاهده منع گسترش سلاح هسته ای هم امضا نکرده. هنوز هم داره تولید میکنه. یه کم موقع خوندن مطالب عقلتون هم به کار بندازین
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 17:13
ahwaz88 - اهواز - ایران
اونجای حرفش منو کشته ((ما هزاران سال در جوار یکدیگر زندگی کرده ایم)).تو که تاریخت خودش رو بکشه 100 سال قدمت داره.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 17:29
new-iran - منچستر - انگلیس
خروس - دبی - امارات. درست میگی. بعضی از دوستان واقعا رعایت نمی کنن و به نژادها و کشورهای دیگه ،راحت بی احترامی می کنن.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 17:36
ماه شب هفت - کرج - ایران
امارات هم....زیادی می خوره .. توهم برش داشته
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 17:19
Nur_ir - هامبورگ - المان
خروس - دبی - امارات. من یک سئوال ازشما دارم / شما ایرانی هستید یا یک عرب / اگر ایرانی هستی. این شما هستید که نژاد پرست هستید . اگر این شیخ محمدبن رشید. ال مکتوم هرچقدرهم در دبی وکشورهای عربی محبوب باشد برای مردم عرب . خودش محبوب هست نه برای مردم ایرانی همین کشورهای عرب و دبی ار سر. دولت جمهوری اسلامی وگرفتن باجهای کلان . وسرمایه گذاری ایران در کشورهای عرب ودبی وقطر بجائی رسیدند . و فروش دختران زیر 14 سال .باند. سپاه پاسداران به عرب وعجم را هم اگر ایرانی هستی فراموش مکن .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 18:01
اشيانه - دبى - امارات
من مصاحبش رو نگاه کردم خیلی‌ خوب جواب داد بدون ذره فکر کردن .از کسانی‌ که هیچ شناختی‌ از اینا ندران .خواهش می‌شه چیزی نگن تا توسط دوستای دیگه مورد حمل قرار نگیرن.فقط اینو بگم که دوره پزه فرهنگ ۲۵۰۰ ساله دیگه گذشته....
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 18:47
Nur_ir - هامبورگ - المان
خروس - دبی - امارات. . کاربرکوته فکر کسی است که هنوز نمینواند تشخیص دهد که چرا ایران نباید بمب اتم داشته باشد و بقول شما اسرائیل انهم با جمعیت کمش حدود 400 یا بالاتربمب اتمی داشته باشد . اما چرا ? برای اینکه اسرائیل مثل خری چون احمدی نژادش را ندارد ونمی گوید مثلا فلان کشور باید ازسرزمین دنیا محو یا اواره به جهان خاکی دیگری شود و ولایت فقیهی چون خامنه ای خونخوار و تروریست پرور عربده کشی و تهدید نمیکند .و دخالت بکشورهای دیگر نمیکند . و به حزب الله لبنان کومک نمیکند ودر عراق بمب گذاری نمیکند . ویا به القاعده. وطالبان کومک نمیکند و.......... .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 18:57
خروس - دبی - امارات
Nur_ir - هامبورگ - المان. دوست عزیز متاسفانه حرفای شما کلا" بی منطق و بدون سند و مدرکه اونوقت من چه جوابی به شما بدم؟ زمانی که ایرانیهای زیادی برای خرید ملک تو دبی سرمایه گذاری میکردند یه عده آدم نفهم تو ایران شایعه پراکنی کردن که دخترای ایرانی در دبی حراج میشن. هدفشون هم این بود که ذهنیت ایرانی ها را نسبت به عربا خراب کنن. این مساله اصلا" حقیقت نداره. در ضمن کجای حرفای من نمونه نژاد پرستی بود؟ این که گفتم این آفا احترام ایرانیها را نگه میداره؟ در ضمن ایرانیهای اینجا هم احترام زیادی برای ایشون قایل هستن. منم ایرانی ام و به ایرانی بودنم افتخار میکنم ولی خودم را را از هیچ نژادی برتر نمیدونم. از روی عقده و حسادت هم حرف نمیزنم که چون عربها در رفاه هستن بیام بهشون بدو بیراه بگم. انسان بودن مهمه . چه عرب چه غیر عرب
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 18:58
Naser hejazi - بهبهان - ایران
ahvaz88_ایران_اهواز. گل گفتی هم استانی عزیز
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:08
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
برای بعضی‌ها واقعاً متأسفم که اینقدر راحت به ضرر خاک عزیزمان ابراز نظر می‌‌کنند...ای کاش ذره‌ای غیرت در رگهای پرخونتان از. بابک خرمدین و ابومسلم خراسانی و یعقوب لیث و نادر شاه افشار و کریم خان و لطفعلی خان زند و خیلی‌های دیگر باقی می‌‌بود . تا چنین احساس خفیفی از شما نور چشمان آینده مملکت سر نمی زد ...(تو را‌ای ایران بای دلیل و دیوانه وار دوست می‌‌دارم )
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:09
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
برای بعضی‌ها واقعاً متأسفم که اینقدر راحت به ضرر خاک عزیزمان ابراز نظر می‌‌کنند...ای کاش ذره‌ای غیرت در رگهای پرخونتان از. بابک خرمدین و ابومسلم خراسانی و یعقوب لیث و نادر شاه افشار و کریم خان و لطفعلی خان زند و خیلی‌های دیگر باقی می‌‌بود . تا چنین احساس خفیفی از شما نور چشمان آینده مملکت سر نمی زد ...(تو را‌ای ایران بای دلیل و دیوانه وار دوست می‌‌دارم )
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:09
mohd1975 - دبی - امارات
سلام... حرفشون درسته،،به نوع خودش از ایران هم طرفداری کرده...با وجود تحریمات امارت با ایران هنوز روابط اقتصادی کلان داره با اینکه از طرف آمریکا در فشاره.می‌تونست مثل فرانسه یا آلمان یا سعودی ادعا کنه که ایران خطرناکه،،،ولی‌ چنین چیزی رو نگفت،،،،و در کلّ منظورش این بود کا ایران خودش هیچ وقت شروع کننده جنگ نخواهد بود....همین کا میگه ایران کشور همسایه هست و به فکر درست کردن بمب اتم نیست خودش طرفدرای....میخواین چی‌ بگه دیگه؟ میخواین بگه من نوکر ایران هستیم کا شما باور کنید که حدِ عقل این کشور بی‌ طرفه؟؟؟ ایرانیها قبلا با انصاف تر بودن. در ضمن این مدل جواب رو سنن دوست نداشت...ولی‌ این عرب شهامتش رو داشت که اینجوری جواب بعده. ایرانیان آوک هم به سلامتی‌ مزدور شده. و موضوع رو عمدًا پیچیده بین میکنه.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:52
Nur_ir - هامبورگ - المان
خروس - دبی - امارات. شماکه به نظرات کاربران اهانت میکنی انهارا یا نژادپرست ویا کوته فکروبیسواد. قلمداد میکنید .بمن بگو شما بااین طرزفکر میخواهید شما ایران رانجات بدهید . سندهست که دختران را به عرب وعحم وتا ازبکستان مبفروخنتد. شایعه هم . نبوده . واقعیت هست چرا شما ظرفداری از عرب وخلاف واقعیت حرف میزنید. عرب از زمان حکومت این رژیم 34 ساله با سرمایه گذاریها در قطر ودوبی و . حسابهای بانکی سردمداران رژیم بحساب امدند در زمان شاه فقید حتی . صدام حسین جرات حمله به ایران را نداشت.حالا ترکها وافغانها هم ایران را بحساب نمیاورند. سابق حتی تصمیم گیرنده در اوپک حرف حرف ایران بود وحالا. عرب ملخ خور حرف میزند کجای کار هستید شما .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 20:31
anti sandis - كنت - انگليس
new_iranو خروس_دبی باهاتون موافقم منم از نژاد پرستی‌ بیزارم هیچ وقتم به عربها توهین نکردم چون مشکل از خود ماست
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:25
korosh2500 - برمینگام - انگلستان
نمکی خورد ه شود نمکدانی بشکند بهتر است غیرت خیس عرق شود .....ابولقاسم فردوسی سی‌ سال خاک و خون خورد تا شاهنامه بسراید و رستمی و سهرابی بپروراند ...و آنوقت ما چنین به خود می‌‌تازی م و اندیشه را به قلمرو ضحاک می‌‌کشانیم .واقعاً از صمیم قلب زهر افسوس می‌‌خورم
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:26
elaheh85 - تهران - ایران
کدوم جنگ؟!!ا آمریکا و انگلیس به ایران احتیاج دارند.گاز اروپارو کی تامین میکنه؟حتما میگید روسیه.اما نه ایران خودمون.یا نفتی که به راحتی به ترکیه و کشورای دیگه فروخته میشه و آنان براحتی آن را در اختیار شرکتهای آمرکایی قرار میدن.تو ایران خبری نیست.ترسی تو دل مردم نیست.بدبختی پره.اما وقتی پای خاک و ناموس وسط پاشه ایرانی از خون میگذره.حق میدم.شما از خیلی چیزا که امثال من که توی جای که اطرافمون پر بوده از نظامی بزرگ شدیم بیشتر از شما از خیلی چیزا خبر داریم.خوش غیرتها!!!!راحت بخوابید
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:28
peyvand - تهران - ایران
خدا کنه هیچ جنگی نباشه ، نه بین ایران و اسرائیل نه بین هیچ کشور و هیچ انسانی دوستانی هم که جنگ رو با هر پیشفرضی در خصوص پیروز آن ، اینقدر ساده میگیرن ، احتمالا به پیامدهای جنگ فکر نمیکنند در هر صورت نخست وزیر امارات هم نسبت به برتری اسرائیل در مقابل ایران خیلی خوش بین هست در حالی که من اینگونه فکر نمیکنم .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:18
ali1111 - تهران - ایران
پیش خودم خیلی‌ فکر کردم چرا ما ایرانیها انقدر از همهٔ ملتها به خصوص عرب و انگلیسی‌ و سیاه و غیره...تقریبا یا تحقیقاً از همه دنیا به نحوی متنفریم؟ جدا این ریشه در چی‌ داره؟ ما خیلی‌ سریع تصمیم میگیریم، اجازهٔ قضاوت در مورد هر کسی‌،شخصی‌ ،کشوری به خود میدهیم؟ بدون کوچکترین مطالعه یا اندکی‌! جدا چرا ما ملت انقدر اشتباه داریم بدون پذیرفتن آن؟ همه را مقصر میدونیم چون موفق نبودیم! ما چه خدمتی به جهان و جهانیان کردیم؟ چرا این همه توقع؟
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:45
katrina - لندن - بريتانيا
خروس - دبی - امارات‌-اقای خروس !!!اومدم جوابت رو بدم ولیNur - هامبورگ زحمت این کار روکشیدند وصحبتی باقی نمی ماند .حالا میخوای هرچی اسمش روبزاری مهم نیست. نظرتو وهمفکرانت برای من کمترین ارزشی ندارد .!درسته من حالم از عربها بهم میخوره ..چون هرچه میکشیم ازاونها ودین مزخزفشون هست .درضمن متوجه نشدم به چیه تازی ‌ها باید حسادت کنم؟؟؟من که چیزیی نمیبینم ..!!!!
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:55
ali1111 - تهران - ایران
ما تک تکمون دیکتاتور هستیم فقط قدرت نداریم..اگر داشتیم...ولی‌ توقع داریم کشوری آزاد داشته باشیم. کی‌ میتونه به کشوری با این مردم و با این طرز تفکر حکومت کنه؟دموکراسی؟ واقعاً دنبال دموکراسی هستیم. ما ۲ خط اینجا زیادی نظر بدیم(نظر بدون توهین) صد مدل فحش می‌خوریم..همیشه باید سبک سنگین کنی‌ چی‌ میخواهی‌ بنویسی‌..ما مردم هنوز خیلی‌ خیلی‌ راه داریم تا حتی معنی‌ کلی‌ آزادی را متوجه بشیم..همیشه گفتم با تمام ناراحتی‌‌ام از این حکومت، احمدی نژاد هم از سر من زیاده
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 21:55
Nur_ir - هامبورگ - المان
ali1111 - تهران - ایران. فقط جواب این حرف شما رامیدهم- ما چه خدمتی به جهان و جهانیان کردیم؟ . رژیمت 34 سال است از جیب ملت ایران باج هائی به هوگوچاورز - فیدل کاسترو و. روسیه وچین و وحزب الله لبنان ولیبی و ترکیه وکشورهای عربی میدهد .و لیبی تروریستهائی چون چمران تحویل ایران داد واول عن قلاب مزدوران حزب الله لبنان وسوریه بودندکه بروی مردم ایران اتش گشودند. نفت مجانی به سوریه بماند . انگلیس بیش از چند سده کشور مارا استسمار کرده وتا زمان مصدق 50 - 50 نفت بهره برداری میشد مضافا به اینکه مالیات نفت را ایران میپرداخت . وسه چهارسال قبل از عن قلاب تازه قرارداد نفت با انگلیس وامریکا تمام شد.شما . لطف کنید فقط 20 تن شمش طلا و 175 میلیارد تومان پولیکه توسط پاسداران به . ترکیه برده شد و اقای اردوان از تلویزیون دولتی ترکیه اعلام کرد ومال مردم ایران . هست بگیرید . مردم ایران دیگر چه کنند . .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 22:42
Nur_ir - هامبورگ - المان
ali1111 - تهران - ایران . باید گفت اطلاع زیادی ندارید و تاریخ ایران را نمیدانید . اگر میدانستید نمیگفتید . احمدی نژاد هم از سرمان زیاد است . ایران یک کشور کهنسال با 6000 . هرارسال تاریخ و پادشاهی چون کوروش کبیر وداریوش بزرگ داشتیم که بنیانگدار. حقوق بشر و در تورات هم اسم کوروش امده و حافظ و سعدی وفردوسی و. ابوعلی سیناها را داشتیم . اخوند تخم انگلیس است ودست پرورده انگلیس و. خمینی را امریکا و تصمیم گوادلوپ 2 و هدف برداشتن شاه فقید به ایران راهی. کردند . شما نفرمائید ما به دموکراسی راه زیادی داریم و احمدی نژاد هم از . سرمان زیاد است . هدف اخوندها بردن ایران به 1400سال قبل و دوره بربریت. است . نمونه سنگسار - ازدواج دختر 9 ساله و رواج صیغه وحذف درس فلسفه. جداکردن زن ومرد در دانشگاهها و اتوبوس واماکن عمومی و پوشاندن روسری و. لباس های اجباری رژیم و.......... بدان این رژیم اخرین نفسهایش را میزند و . دموکراسی دوباره برمیگردد .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 23:00
تف به این روزگار - اصفهان - ایران
ali1111 باهات موافقم
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 23:27
leila leila - گوتنبرگ - سوئد
شیخ ممد تو هم؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 00:13
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
Katrina -. تنفّر از یک نژاد فقط یک تعریف داره - نژاد پرستی‌؛ که میدونیم تفکری محکوم است. بعضی‌ از عربها آدم‌های خوبی‌ هستند. خیلیشان اصلا مسلمان نیستند. در لبنان و مصر گروه بزرگی‌ هستند که مسیحی‌ هستند. من اینجا یک همکار مصری دارم اینجا تو Mail Room کار میکنه. بسیار آدم مؤدب و مهربانی است. معیار خوبی‌ و بدی رفتار انسانه نه نژادش.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 01:43
jamshid arya - تهران - ایران
این عربا دشمن اسراییل بودن حالا چی شده ازشون طرفداری می کنن؟؟
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 03:33
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
شما شیوخ که آبادی شهر‌های خود را مدیون ویرانی شهر‌های ما هستید،بیشتر از این نمیتوانید چیزی بگوئید.آرزوی خود را به گور می‌برید.به کوری چشم دشمنان ایران رژیم آخوندی گورش را گم می‌کند،ببینیم وقتی‌ ایرانیها سرمایه‌های خود را از آن بیابان بی‌ برکت با ماسک بزک کرده بیرون کشیدند،چه داری برای گفتن!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 03:34
red.boy - تهران - ایران
کاملا درست گفته. در حال حاضر و برعکس قلدرم پلدرم های ج.ا واقعیت این است که ج.ا توان مقابله با غرب و امریکا رو نداره که هیچ توانایی مقابله با اسرائیل هم نداره که هیچ بلکه توانایی مقابله با همین امارات که شما فکر میکنید ضعیف هست رو هم نداره. وقتی مردم ایران مثل مردم لایق سوریه و مصر و لیبی و تونس نباشند و خودشون برای خودشون کاری نکنن آن زمان متاسفانه جامعه بین المللی وارد عمل میشه و این غده سرطانی رو میکنه. اون موقع نفعش برای همه دنیا هست بجز مردم خود ایران. کمی از همین مردم به قول شما ملخ خور یاد بگیریم سوریه و مصر و لیبی و تونس. مگه مردم سوریه نشستن تا روز عاشورایی بیاد یاد وعده 16 اذر رو دادن؟ یا برای 4شنبه سوری برنامه کشیدن؟ هر روزشان عاشورا و 22 بهمن و 4شنبه سوریه.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 05:41
خروس - دبی - امارات
katrina - لندن - بریتانیا . Nur_ir - هامبورگ - المان. نه اینکه نظر شما واسه ما خیلی مهمه و داریم ازش استفاده میکنیم؟ مشکل شما اینه که با حکومت مشکل دارین و عقده برگشتن به وطن رو دلتون مونده همه را از چشم عرب و اسلام میبینین . همون بهتر که پای امثال شما به ایران باز نشه . همونجا را به گند کشیدین بسه. خواهشا" ایرانو خراب نکنین
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 05:48
حمله نظامی - رشت - ایران
درود بر نخست وزیر امارات اما ایران هیچ وقت به اسراییل حمله نمیکنه تا زمانی که بمب اتمش رو بسازه بعد آستینشو میزنه بالا
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 06:44
kozet - دبی - امارات
ali1111 / و خروس موافقم
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 07:45
خروس - دبی - امارات
jamshid arya - تهران - ایران. دوست عزیز کجا از اسراییل طرفداری کرد این آقا؟ مطلبو نگرفتی . بر عکس از ایران طرفداری کرده. میگه اگه ایران به اسراییل حمله کنه اونم جواب میده.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:19
Nur_ir - هامبورگ - المان
خروس - دبی - امارات. می بخشید . ماکه 27 سال هست ارزوی دیدن میهنمان راداریم وتا سرنگونی این. رژیم اسفار و دردمند هم نخواهیم امد . اما شما که 34 سال با این رژیم سازگار. بودید چه کردید ? می بینم که بد اندر بدترشده وبهتر نشده . 22 ملیون رای . به خاتمی را ما ندادیم . زیرا هویت اخوند را میدانیم . وبدان ما صدای نداها و. سهرابها در خارج هستیم وبیکارهم ننشسته ایم . دراخر شما نمیخواهد . دلسوزی برای اروپا کنید . انها حواسشان جمع است وکلی هم از خران سران . رژیم سودشان را بردند . کلا هیچکس بلوک غرب وشرق دلش برای مردم ایران . نسوخته انها بفکر منافع دراز مدت وکوتاه مدت خودشان هستند . توئی که در . ایران هستی لاقل واردات چین و روسیه را تحریم کن و نخر ایاانجام میدهی ?. ایا دیگران را تشویق به اینکار کرده ائی ?
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 09:23
katrina - لندن - بريتانيا
خروس - دبی - برو اقا برو شلوغ نکن شدی نماینده ملخ خورها.عرب هرچه باشد مرا دشمن است .روزخوش.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 10:52
Nur_ir - هامبورگ - المان
Geelongcat - سیدنی - استرالیا. دوست عزیز با سلام . بحث روی یکنفر استثتا نیست . کلا بحث با دولت وکشور. هست . همین کشور دوبی از سرمایه های کلان ایرانی که در دوبی چه در بانکها. وچه در شرکتها وچه در مبادلات بجائی رسیدند ومی بینید بهترین هتلهای حتی. بالای 5 ستاره در دوبی هست در زمان 34 سال حکومت رزیم اسلامی ساخته. شده . شما قبل از34 سال هم کشور دوبی را در نظر داشته باشید . نمونه شرکت های اقازاده های ایرانی از جمله رفستجانی در دوبی و.....
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:30
ali1111 - تهران - ایران
نور_ایر - هامبورگ - المان. دوست عزیز متأسفانه اینجا به اندازهٔ کافی‌ وقت و جا نیست که بتونم عکس این موضوعی که نوشتی را برات توضیح بدم. فقط در ۳ جملهٔ مختصر-۱: من اول جمله گفتم چرا ما ایرانیها انقدر سریع قضاوت می‌کنیم، همانطور که شما بلافاصله بنده را محکوم کردی به ندانستن تاریخ ایران بدون اینکه حتی من از تاریخ ایران چیزی نوشته باشم و اصلا شما از کجا اطلاع داری کار و شغل من چی‌ است؟ آیا اصلا سود اینکار را دارم یا نه‌ به عهده خودمان است.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:40
ali1111 - تهران - ایران
نور_ایر - هامبورگ - المان. ۲: تاریخ ۶۰۰۰ ساله ربطی‌ به امروز ما ندارد چون هرگز از آن عبرت نگرفتیم و برای همین است وضعیت خوبی‌ در حال حاضر نداریم و اگر تاریخ را به خصوص از زمان صفویه‌ها مطالعه کنید می‌بینید که پادشاهان ما جز به فکر مفت خوری، حرم سرا داشتن و کوچکترین کاری برای کشور نکردند و دائم ما مورد هجوم بیگانه قرار گرفتیم(نتیجهٔ آن امپراتوری شد آن گربهٔ که ملاحظه میفرمائید) برای همین وقتی‌ اسم رضا شاه میاد رگهای گردن ما قطور میشود چون تقریبا تنها کسی‌ بود که داشت ییک کارهایی انجام میداد...
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:50
ali1111 - تهران - ایران
امروزه اگر ما استدلالی می‌آوریم باید یا اقتباس به یک سند محکم باشد شود و یا مدرکی‌ بر اثبات آن داشته باشید پس دایی جان ناپلئون بازی نیست جایی را دائم متهم کنیم بدون داشتن کوچکترین مدرکی‌. حتی اگر اثبات هم کنید باز هم توقعی نیست که بیگانگان به فکر منافع خودشون هستند که باز ثابت کنندهٔ بی‌ لیاقتی ما و سران وقتمان می‌باشد که مملکت را از دست دادیم به خاطر اینکه توقع داشتیم دیگران به فکر ما باشند تا خودمون.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 11:59
ali1111 - تهران - ایران
نور_ایر - هامبورگ - المان. ۳: بزرگترین مشگل هم حالت تهاجمی گرفتن ما نسبت به خودمان است که هرگز با غریبه‌ها این حالت را نداریم...اگر کوچکترین حرفی‌ یا نوشته‌ای با ذائقه مان خوش نیاید شروع به توهین یا لاقل به شکل درست نمی‌تونیم با آن برخورد کنیم(نتیجه آن حمله به سفارت، طرز نوشتار شما و بعضی‌ از دوستان محترم)..دوست عزیز من چیزی را نمی‌خواهم به شما ثابت کنم ولی‌ تمام این مشکلات شخصیتی که ما داریم به گردن رژیم منفور اسلامی نباید انداخت. من هم یک نظر دادم مانند شما چون هر دو شهروند ایرانی‌ هستیم و حق نظر داریم بدون اینکه الزاماً قرار باشه از یک نظر پیروی کنیم نظرمون را بنویسیم...دنیای عجیبی‌ بود اگر همه فقط یک نظر داشتند!!
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 12:12
Nur_ir - هامبورگ - المان
ali 1111 - تهران - ایران . دوست عزیزم - من فقط اشاره به نوشتارشما دربالا کردم . من فقط یک خط . انرا دراینجا قرارمیدهم ////////////////////////////////////////////////////. ما تک تکمون دیکتاتور هستیم فقط قدرت نداریم..اگر داشتیم. ..ما مردم هنوز خیلی‌ خیلی‌ راه داریم تا حتی معنی‌ کلی‌ آزادی را متوجه بشیم..همیشه گفتم با تمام ناراحتی‌‌ام از این حکومت، احمدی نژاد هم از سر من زیاده... منهم توضیح دادم که کشور کهنسال ایران با تاریخچه بزرگش بنیانگذار حقوق بشر و دموکراسی بوده . حالا این رژیم ایران را در پائین ترین حد ممکن در دنیا . خار وبی ابرو کرده . و بوش ایران وسوریه در یک خط قراردهد وجزکشورهای محور. شرارت بنامد .برای من ایرانی ننگ هست . و ایرانی با داشتن کوروش نامی . هرگز و هرگز نباید بگوئی احمدی نژاد هم از سرش زیاد است . این یک توهین بمن ایرانی است . بحث و گفتمان زیااد هست . که نمیشود دراینجا بحث انرا کرد. شاد زی
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:49
sambad-iranzamin - بندر - ایران
دورود به عزیزان ایران زمین کسانی که از جنگ حرف میزنند و از دفاع یا عدم دفاع در جنگ میزنند به گمانم چند گزینه را یا نمیدانند یا که نه میدانند اما به آن فکر نمیکنند :. اول اینکه مثل ما جنوبی ها و بچه های جنگ و کسای که مثل من عزیزانی در جنگ ازدست دادم جنگ ندیدن و نمیدونن چه فاجعه ای میتونه باشه دوماً هر جنگی که راه بیافته تثبت این حکومتو در پی داره همان طور که جنگ 2/5ساله را 8 سال طول دادن تا حکومتشون مستحکم تر بشه این یه واقعیته که ما بچه ارتشی ها درکش کردیم چرا که گواهش اینکه از سال 63ارتش تو هیچ عملیاتی شرکت نکرد بجز اندکی اونهم جز ی ،این از جنگ ؛ همچنین این انیران حاکم(حاکمان بیگانه) نیک میداند که ایرانی یک فاکتور را در خود دارد آنهم غیرت و ارق ملی میهنی دفاع از مام و میهن در برابر تجاوزات بیگانه که اگر بدترین حاکمان را داشته باشند باز از میهن دفاع میکنند . و دوم میدانند هزینه جنگ مستقیم و پیاده کردن نیرو در ایران بدلیل فاکتور فلاتی و کوهستانی بودن و مردمان ایران برای غرب خیلی زیاد تر از جنگهای پیشنان است و غرب هیچگاه اینکار را نخواهد کرد .
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 14:45
ali1111 - تهران - ایران
نور_ایر - هامبورگ - المان. دوست عزیز من بالا گفتم از سرم زیاده، (نه‌ از سر ما)..ولی‌ باز هم خوشحالم از تبادل نظر باهات حالا تو این سایت کامنت زیاد خواهیم گذشت..همه ما خواستار یک چیز هستیم: ایران آزاد. هر جا هستی‌ موفق باشی‌.
‌چهارشنبه 16 آذر 1390 - 16:48
ensanam arezoost - خارگ - ایران
وای که چه میکنه این دشت بی فرهنگی ما ایرانیها کمی تا قسمتی در پاره ای نقاط هر سال وسیعتر از پارسال ...بابا داشتیم داشتیم گذشت داریم داریم بچسب...
‌پنجشنبه 17 آذر 1390 - 16:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.