دولت انگلیس به دنبال اخذ غرامت 1 میلیون پوندی از ایران

دیلی تلگراف مدعی شد: مهاجمان نقاشی ملکه ویکتوریا را که "جورج هایتر" کشیده بود و بیش از 20 هزار پوند قیمت داشت را پاره کرده اند. همچنین نقاشی ادوراد سوم هم پاره شده است همچنین یک نقاشی ملکه الیزابت دزدیده شده است.

              دولت انگلیس به دنبال اخذ غرامت 1 میلیون پوندی از ایران 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب:
دیلی تلگراف نوشت: دولت انگلیس به دنبال گرفتن غرامت 1 میلیون پوندی از ایران به دلیل خسارات وارد آمده بر سفارت این کشور در تهران است.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ,به نوشته ی این روزنامه، حمله ی هفته گذشته به سفارت انگلیس منجر به خروج تمام کارمندان سفارتخانه ی این کشور از ایران شد.

این روزنامه مدعی شد: در داخل ساختمان سفارت، وسائل یا از بین رفته اند یا به شدت اسیب دیده اند. نقاشی های گران بها، فرش ها، صندلی ها، هر وسیله الکترونیکی و چندین خودرو از جمله وسائلی هسته ای که اسیب دیده یا از بین رفته اند.همچنین بر اثر اتش سوزی اسیب زیادی به سفارت وارد شده است.

دیلی تلگراف مدعی شد: جواهرات و وسائل شخصی زیادی از اقاماتگاه کارکنان سفارت در شمال تهران به سرقت برده شده است.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: اسیب زیادی وارد شده و ما به دنبال گرفتن غرامت از دولت ایران بر طبق کنوانسیون ژنو هستیم.

دیلی تلگراف مدعی شد: مهاجمان نقاشی ملکه ویکتوریا را که "جورج هایتر" کشیده بود و بیش از 20 هزار پوند قیمت داشت را پاره کرده اند. همچنین نقاشی ادوراد سوم هم پاره شده است.

به ادعای این روزنامه، یک نقاشی ملکه الیزابت هم دزدیده شده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ,این روزنامه انگلیسی در ادامه ادعا کرد: دو نقاشی دیگر یعنی "تولیپس" و "ایریس" که توسط "سدریک موریس" کشیده شده و 20 هزار پوند قیمت دارد گم شده است.

سفارت انگلیس در تهران در قرن 19 ساخته شده است و کنفرانس تهران پس از جنگ جهانی در آن برگزار شده است.

+204
رأی دهید
-41

romina20 - لیدن - هلند
واقعا آبروی هرچی‌ ایرانی‌ بردن پس این موقع چرا از باتوم و گاز فلفل خبری نیست.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:30
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
معلومه که خسارت میگیرند. اون هم چه خسارتی!!! اول انقلاب خیلی‌ از ایرانی‌هایی که اموالشون توسط این حکومت مصادره شده بود با مراجعه به دادگاههای بین‌المللی به پولشون رسیدند. در اصل یه مشت دزد از جیب ملت این اموال رو صاحب شدند. ۳۳ ساله مردم دارند خسارت دزدیهای این حکومت رو میدهند.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:46
مانفرد - ایران - ایران
romina20-یعنی خودشون خودشون رو با باتوم و اسپری فلفل بزنند؟
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:57
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
این رژیم زیر بار زور نمیره مگه زوره خیلی‌ پر زور باشه! این همه جفتک پرانی و الدرم قلدرم،مثل یک بچه خوب این پول را میدهند.حالا ببینید!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 20:58
Arash2011 - کمبریج - انگلستان
استبداد آخوندی برای ابقای خود شروع به استفاده از یک الف دیگر کرد: انگلستان هم به اسلام، آمریکا، اسرائیل، انرژی اتمی‌ و استکبار جهانی‌ اضافه شد.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:05
compatriot - تورنتو - کانادا
دزد نقاشی‌ ملکه الیزابت تو عکس‌ها پیداست! ‌هه ‌هه! آخه بسیجی‌ بی‌ مغز پشتکوهی چه میدونه نقاشی‌ چیه، که حالا بدونه ارزشش چقدره اونها فقط ارزش ساندیس را میدونند!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:38
tahrim - ورامین - ایران
اره منتظر باش یه بوس هم بهت میدن
دوشنبه 14 آذر 1390 - 21:47
ekman - شیراز - ‫ایران
‫اینا با این ادعا میخواهند جریمه ایکه شهرداری تهران بابت قطع و نابودی ببیش از ۳۰۰ اصله درخت از درختان باغ قلهک از آنها طلب کرده را جبران نمایند !!!،البته این وحشی ها خسارت وارد کرده اند ولی عنوان کردن جواهرات که در باغ قلهک دزدیده شده،دیر هضم است،چون اروپائیان که مانند ایرانیان هرکجا میروند ،طلا و جواهراتشان را جهت پز دادن با خود میبرند نیستند و باغ قلهک هم موزه نگهداری اشیاء گرانقیمت نبوده.انگلیسی ها هم توی چنین ادعاهایی همچین دست کمی از ایرانیان ندارند و یا حتما وکیلی که این خسارتنامه را ردیف کرده حتما ایرانی بوده،حالا بیشتر فکر کنند،شاید پول نقد هم داشتند که مهاجمین دزدیده اند.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:13
خودتى - دبى - امارات
حقشابایدبگیره مگه غیرازاینه
دوشنبه 14 آذر 1390 - 22:52
shahram khosh maram - تهران - ايران
در سفارت انگلیس چیزهایی نفیسی بود، یک فرش خیلی‌ قشنگ در قسمت ویزا روی دیوار بود که خیلی‌ قدیمی‌ به نظر می‌رسید. امیدوارم سالم مانده باشد. مهاجمان واقعا غارت کردند و کارشان بسیار زشت بود. انگار یک سری اوباش عقده‌ای حمله کرده بودند. اتفاقا بد نیست انگلیس فشار بیاورد و خسارت بگیرد. کوی دانشگاه نیست که بشود با یک ریش تراش سر هم بندی کرد.
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:28
Mossadegh - لندن - انگلیس
هر کاری که این روباهان بکنند درست وکامل است از تفرقه انداختن بین ملل تا دسیسه کردن ووو تا کشتن زن وکودک های بی گناه درعراق و افغانستان ... تا چپاول و اموال کشورها همه و همه غیر قابل انتقاد است و حتی بیان است!! حالا یک عکس پیره زنه بیست هزار پوند؟؟ یک میلیون غرامت... سالهای سال نفت ایران را دزدیدند تازه هنوز هم طلب کارند...
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:45
shabhaye-barani - اکلند - نیوزلند
عدم یاد برره میافته که به نشان اعتراض شیشه خودشونو میشکستن... بعضی‌ از ادامها فک میکنن خراب کردن بهترین شکل اعتراض...دولت ما که راحت می‌تونه خراب کارهارو شناسایی و دستگیر کنه
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:52
birmingham - شیراز - ایران
با این آدرسی که شما میدین این سفارت نبود ،این موزه بوده.حالا این حکایت ،،حکایت مولا شد که می‌خواست مادر پیرش رو بفروش ولی‌ ۳۰۰۰۰۰ ملیون دلار یعنی‌ با هیچ عقلی جور نمیاد..من یکی‌ که انگلیسیها رو خوب میشناسم به خاطر منافع خودشون هر کاری از دستشون بر میاد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 14 آذر 1390 - 23:55
shaali - سوپوت - لهستان
با سلام دولت ایران این پول را میدهد خدا را شکر که یک میلیونه اگر بیشتر هم بود باید میدادن بیچاره ملت
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 00:23
sepherdad - سيدني - استراليا
سفارت بریتانیا (انگلیس)، از قدیمیی‌ترین و باشکوه‌ترین سفارتهای داخل ایران بود که می‌تونست حتا یک روز موزه بشه برای عموم، بعضی‌ از عکسها و نامه ‌ها از زمان قجر اونجا بود که میلیون‌ها دلار ارزش مادی داره, ارزش تاریخی بماند، ولی‌ تعجب می‌کنم ر فقط یک میلیون پوند خواستن چون خسارت بمراتب بیشتر بود.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 02:14
shabhaye-barani - اکلند - نیوزلند
من تو ایران کارمند سفارت بودم تمام اموال سفارت از بی‌ ارزش‌ترین چیز تا بالا‌ترین چیز همه صورت برداری شده و دقیق چک و کنترل می‌شه هر ساله و خیلی‌ دقیق اگه میگن چیزی خراب یا مفقود شده حتما اسنادش موجود هست. ولی‌ با توجه به این تصاویر موجود واقعا فکر می‌کنید این افراد انصاف به خرج دادن؟؟؟ مردم ما که سطلهای زباله از دستشان در امان نیستن و به راحتی‌ به همه چیز رو به !تش میکشن
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 05:59
masy persian - منچستر - انگليس
آخوند و با سوسن اشتباهً گرفتن:))
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 08:04
massoudoslo - اسلو - نروژ
ایران حقش است این یک میلیون پوند را پیاده شود
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 12:02
tabesh - شفیلد - انگلیس
حالا باز خوبه گفتن دانشجویان بسیجی همونا که خراب کردن غرامتش رو هم بدن. آبرومونو بردن .
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 13:59
ukguy4u - لندن - بریتانیا
چقدر کم گفتن. به نظر میاد خسارات خیلی بیشتر باشه. حیف اون تابلوها
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 14:51
Royan - بوخوم - آلمان
Mossadegh - لندن - انگلیس / خوب چرا از این روباهان پیر یاد نمیگیرید که طوری عمل بکنید که کسی بهتون ایراد نگیرد و به منظور برسید به این میگن سیاست ولی غربتی بازی و کولی گری و دادو فریاد فقط آبروی آدم را میبره و بدنامت میکنه که بهش میگن ایران اسلامی.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 18:44
golly47 - فوكشتاد - المان
بخاطر کشته شدن انگلیسیها به دست دلیران تنگستان در زمان حمله انگلیسیها از جنوب و روسها از شمال اینها در باغ قلهک سیصد تا درخت کهنسال قطع کردند که پولش می‌شود دونیم ملیون پوند که باید بپردازند
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 19:52
danial nabi - استكهلم - سوئد
من جای دولت ایران بودم بجای ۱ میلیون پوند ۱۰ میلیون میدادم جهت دست از سر ایران برداشتن برای همیشه. ولی‌ اینها را ۱۰۰ میلیون هم بدی باز چشم طمع دارند.
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 20:43
Mossadegh - لندن - انگلیس
دوست عزیز بنده بهیچ وجه موافق چنین حملاتی نیستم ولی مخالف سیاستهای پلید روباهان هستم/ با غربتی بازی و کولی گری و دادو فریاد هم مخالفم/ شما هم اگر یک مختصر مطالعه ای از تاریخ روباهان بکنید حداقل بعنوان یک ایرانی این نوع پلیدی را سیاست مثبت نمی بینید. موفق باشید
‌سه شنبه 15 آذر 1390 - 22:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.